--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Układ Automatycznego Hamowania (AEB)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Układ Automatycznego Hamowania (AEB)

Post autor: KenyBDG » 19 lut 2018, o 22:10

Mam pytanie, czy ktoś z was testował funkcję układu automatycznego hamowania awaryjnego wraz z funkcją wykrywania pieszych ?.
Generalnie zastanawiam się kiedy samochód zacznie sam hamować, już kilka razy pokazał się alarm iż jestem za blisko ale samochód w ogóle nie hamował. Kiedyś jechałem Volvo, na autostradzie, pojazd przed nami zahamował i Volvo samoczynnie zahamowało, dość mocno. W Insignie nie doświadczyłem czegoś takiego mimo iż hamowałem "awaryjnie".

Druga kwestia to opcja wykrywania pieszych. Jak dostałem Insignie na testy, to faktycznie dość często pokazywała się ikonka z pieszym. W tej chwili ta ikonka to mega rzadkość, nawet jak ktoś przechodzi po pasach.
Dzisiaj miałem sytuację że zatrzymałem się przed pieszym, na pasach, postać pokazała się jak pieszy schodził z jezdni :). W mojej opinii "ficzer" wykrywania pieszych to fikcja :).

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Układ Automatycznego Hamowania (AEB)

Post autor: norbi333 » 19 lut 2018, o 22:24

Jak pojedziesz za blisko to sygnalizuje
Nie wiem kiedy dokładnie to działa, ale miałem 2 razy, że w trakcie wyprzedzania dla auta byłem za blisko wyprzedzanego i zaczął na lewych pasie hamować. Pierwszy raz się wystraszyłem i dobrze, zw nikt za mną nie jechał

-- 19 lut 2018, o 22:25 --

Na aktywnym tempomacie normalnie hamuje

Awatar użytkownika
bartekbilin
Użytkownik
Posty: 209
Rejestracja: 4 sty 2015, o 03:34
Auto: Insignia CT
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Układ Automatycznego Hamowania (AEB)

Post autor: bartekbilin » 19 lut 2018, o 23:32

Zobacz w ustawieniach czy masz włączone automatyczne hamowanie czy tylko alarm. Według mnie ten system działa fajnie tylko jako ostrzeżenie, bo czasami potrafił zahamować przy wyprzedzaniu.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Układ Automatycznego Hamowania (AEB)

Post autor: KenyBDG » 20 lut 2018, o 08:16

Oczywiście mam włączoną funkcje alarm + hamowanie.

Gabriel
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2019, o 23:38
Auto: Opel insignia 2
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa

Re: Układ Automatycznego Hamowania (AEB)

Post autor: Gabriel » 26 lip 2019, o 12:30

A czy ten system ma każda Insignia czy tylko ta wyposażona w Pakiet Kierowcy 2?
I czy ten system sam wyhamowuje pojazd do zera przy każdej prędkości czy działa tylko do określonych wysokości prędkości auta?

jAcA551
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 15 lut 2022, o 17:48
Auto: Auto
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Gdańsk

Re: Układ Automatycznego Hamowania (AEB)

Post autor: jAcA551 » 15 lut 2022, o 18:09

Hej ,Podpinam się pod temat

Dziś testowaliśmy owy system symulując przeszkody większymi pudłami i ani razu nasz czerwony rumak nie zahamował . Ustawiony alarm + reakcja . Jutro To chyba wytniemy z kartonu zarys auta 1:1 by być pewnym🤣Jak to powinno działać i kiedy aktywowane . Wyczytałem ze niby już od 8kmh po przez 40 i do 80… Czy trzeba mieć nogę na gazie ?Bardzo Byśmy chcieli być pewni że to działa by być spokojniejszymi . Na trasie radar nam działa ale także nie hamuje ani nie zwalnia

Pozdrawiamy

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Układ Automatycznego Hamowania (AEB)

Post autor: mazmarcin » 15 lut 2022, o 18:18

To jak działa jak nie hamuje? To co robi? Musi pojazd zatrzymać.

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Układ Automatycznego Hamowania (AEB)

Post autor: dokia » 15 lut 2022, o 20:40

Może wilgotne kartony i pochłonęły wiązkę zamiast odbić. 🤗 Spróbuj na prawdziwych autach 🤗

Awatar użytkownika
zubek
Zapaleniec
Posty: 1215
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 23 razy
Otrzymał  piwo: 58 razy

Re: Układ Automatycznego Hamowania (AEB)

Post autor: zubek » 15 lut 2022, o 20:41

Za bardzo nie próbowałem wymusić ale też mam wrażenie, że to oprócz ostrzeżeń dźwiękowych i świetlnych nie działa. Pokazuje i pieszych i auta ale hamowania jeszcze nie uświadczyłem (mam włączone). Chyba że to działa powyżej pewnej prędkości...

A tu oficjalna strona opla


Układ mierzy odległość od poprzedzającego nas pojazdu - odległość możemy ręcznie zmniejszyć lub wydłużyć w ustawieniach. Kiedy zmniejsza się ona zbyt szybko, system wysyła sygnał dźwiękowy oraz wyświetla charakterystyczny obraz na desce rozdzielczej. Jeśli nie wykażemy żadnej reakcji, system również może samodzielnie przyhamować samochód.

Wychodzi na to, że trzeba całkowicie nie reagować...

Tu jeszcze filmik z astry
https://photos.google.com/share/AF1QipO ... NQR1lGalR3

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Układ Automatycznego Hamowania (AEB)

Post autor: norbi333 » 15 lut 2022, o 21:07

W GSI mi nie zadziałało jeszcze ,ale w polifcie miałem kilka razy awaryjne hamowanie i hamował.
W Fordzie próbowałem wymusić i miałem wrażenie ,że za chwilę uderzę w auto ,a nie hamował,a tylko ostrzegał.

Awatar użytkownika
dokia
Ekspert
Posty: 9550
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Jaguar E-Pace 250hp
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 263 razy
Otrzymał  piwo: 121 razy
Kontakt:

Re: Układ Automatycznego Hamowania (AEB)

Post autor: dokia » 15 lut 2022, o 22:22

Mnie irytuje tymi czerwonymi obrazkami na szybie. A czasem potrafi mnie zirytować bo ma wizję. Nie wiem, motylek czy co, ale nic na drodze nie ma zupełnie a ona piszczy i rysuje te czerwone autka na szybie.

Awatar użytkownika
Mateo
Zapaleniec
Posty: 2600
Rejestracja: 1 wrz 2021, o 11:57
Auto: SKODA OCTAVIA RS
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2018
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=9254
Miasto: Racibórz
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 29 razy

Re: Układ Automatycznego Hamowania (AEB)

Post autor: Mateo » 16 lut 2022, o 01:09

Mi raz zahamował i to w takiej sytuacji, że gdyby nie system, to w temacie "co dziś zrobiłem przy swoim aucie" musiałyby sie pojawić zdjecia od blacharza... mogę zapewnić, że system dzwoni ale jak trzeba to i hamuje.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Układ Automatycznego Hamowania (AEB)

Post autor: norbi333 » 16 lut 2022, o 22:42

U mnie to ma tendencję alarmowania na rondzie

Awatar użytkownika
Mateo
Zapaleniec
Posty: 2600
Rejestracja: 1 wrz 2021, o 11:57
Auto: SKODA OCTAVIA RS
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2018
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=9254
Miasto: Racibórz
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 29 razy

Re: Układ Automatycznego Hamowania (AEB)

Post autor: Mateo » 16 lut 2022, o 23:47

Czasem jest w stanie dzwonić przy autach zaparkowanych przy drodze. Ale na rondzie mi się jeszcze nie zdarzyło.

zlosnik84
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 25 cze 2025, o 16:02
Auto: Insignia b
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Wrocław

Re: Układ Automatycznego Hamowania (AEB)

Post autor: zlosnik84 » 7 gru 2025, o 14:26

Hej, czy ten system można trwałe wyłączyć? Bo z menu po ponownym włączeniu auta, jest samoczynnie aktywny. Miałem już takie sytuacje w których dał po heblach zupełnie niepotrzebnie. Na drodze to wygląda jakbym wymuszał kolizję z tyłu..

mentorpl
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 20 kwie 2025, o 16:07
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 10 razy

Re: Układ Automatycznego Hamowania (AEB)

Post autor: mentorpl » 7 gru 2025, o 17:11

Wyłączyłem i mam spokój od pół roku.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”