--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

System START&STOP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: System START&STOP

Post autor: mazmarcin » 18 kwie 2019, o 20:47

Będzie wyłączony tak długo jak akum da radę chyba :lol:

Awatar użytkownika
Rafi3040
Użytkownik
Posty: 513
Rejestracja: 18 lis 2015, o 17:43
Auto: Opel insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Serock
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: System START&STOP

Post autor: Rafi3040 » 18 kwie 2019, o 20:50

U mnie jakoś od jesieni przestał działać start stop i tak do kwietnia podłączyłem prostownik by podładować baterie i o dziwo system zadziałał, ale za dwa dni już nie działał.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: System START&STOP

Post autor: mazmarcin » 18 kwie 2019, o 20:51

A mi działa cały czas , chyba Ci się aku kończy.

Awatar użytkownika
Rafi3040
Użytkownik
Posty: 513
Rejestracja: 18 lis 2015, o 17:43
Auto: Opel insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Serock
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: System START&STOP

Post autor: Rafi3040 » 18 kwie 2019, o 20:55

A w zimie też ci działał? niby odpala mi normalnie

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: System START&STOP

Post autor: mazmarcin » 18 kwie 2019, o 20:56

Tak, cały czas.
Aku 95Ah od nowości.

Awatar użytkownika
Rafi3040
Użytkownik
Posty: 513
Rejestracja: 18 lis 2015, o 17:43
Auto: Opel insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Serock
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: System START&STOP

Post autor: Rafi3040 » 18 kwie 2019, o 21:14

U mnie też od nowości GM.

Panek
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:34
Auto: insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: System START&STOP

Post autor: Panek » 18 kwie 2019, o 22:06

pawelwor pisze:Tu raczej o coś innego chodzi
Tam chodzi o to że po podjechaniu na światła i zatrzymaniu pojazdu powinien silnik się zatrzymać i aby zapobiec zbyt szybkiemu uruchomieniu się silnika , wbijamy pierwszy bieg i czekamy spokojnie na zielone wtedy sprzęgło i jazda.

No ale warunek musi być spełniony taki że auto zgaśnie automatycznie samo poprzez system SS

No i będzie wyłączony jak Aku da radę więc odradzane jest trzymanie auta na biegu przez godzinę i włączone radio, światła itd itp bo wcale nie odpali

U mnie też oryginalny z 2013 i działa SS oczywiście w zależności od stopnia naładowania itd. czasem są dni że nie gaśnie automatycznie ale już mnie to nie rusza. Działa to ok, nie to nie. Laski nie robi.

Sent from my K10 using Tapatalk









Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: System START&STOP

Post autor: mazmarcin » 19 kwie 2019, o 15:59

Auto raczej nie jak chodzi o ostatnie zdanie :lol:

Panek
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:34
Auto: insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: System START&STOP

Post autor: Panek » 19 kwie 2019, o 17:55

Ops, "Łaski" miało być

Sent from my K10 using Tapatalk


Awatar użytkownika
as_alex
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 11 sty 2019, o 22:33
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto: Birmingham

Re: System START&STOP

Post autor: as_alex » 17 maja 2019, o 03:40

A czy komukolwiek ten świetny system podnosi obroty jałowe?
Mi ostatnio coś świruje i podnosi obroty do 1000 lub czasami 1100. Niekiedy jest ok, ale zazwyczaj podnosi oborty po pierwszym lub drugim odpaleniu.
Jest to bardzo denerwujące a w sumie nie wiem czym to jest spowodowane :roll:

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: System START&STOP

Post autor: P405 » 17 maja 2019, o 05:49

Spowodowane jest tym, że doładowuje mocniej akumulator.

Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka


Deadshot1916
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2021, o 00:34
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Koło
Postawił piwo: 1 raz

Re: System START&STOP

Post autor: Deadshot1916 » 20 sty 2021, o 21:50

Mam pytanie czasami mi się włącza start stop a raz nie silnik jest rozgrzany czy to może być spowodowane jakimś błędem czy może jakimś sterownikiem? :(

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: System START&STOP

Post autor: mazmarcin » 20 sty 2021, o 21:55

Doładuj aku i zobacz jak będzie.

Deadshot1916
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2021, o 00:34
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Koło
Postawił piwo: 1 raz

Re: System START&STOP

Post autor: Deadshot1916 » 20 sty 2021, o 22:06

Mam nowy kupiłem 2 miesiące temu specjalny do start stop

kizior11
Użytkownik
Posty: 253
Rejestracja: 3 sty 2020, o 20:10
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2015
Miasto: Raszówka
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: System START&STOP

Post autor: kizior11 » 20 sty 2021, o 22:12

Mój też teraz praktycznie nie gaśnie. Wiele czynników na to wpływa.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: System START&STOP

Post autor: IBZI » 20 sty 2021, o 22:16

Poczytaj o warunkach, które muszą być spełnione aby zadziałało.
U mnie w zimie prawie nigdy nie działa.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: System START&STOP

Post autor: mazmarcin » 20 sty 2021, o 22:32

Deadshot1916 pisze:
20 sty 2021, o 22:06
Mam nowy kupiłem 2 miesiące temu specjalny do start stop
A został do auta zaprogramowany?
Mnie nadal służy fabryczny i działa teraz w zimie start/stop.. Oczywiście po doładowaniu aku.

Deadshot1916
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 20 sty 2021, o 00:34
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Koło
Postawił piwo: 1 raz

Re: System START&STOP

Post autor: Deadshot1916 » 21 sty 2021, o 08:20

Nie był w takim razie przyjadę do serwisu i się zapytam

Awatar użytkownika
Rafi3040
Użytkownik
Posty: 513
Rejestracja: 18 lis 2015, o 17:43
Auto: Opel insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Serock
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: System START&STOP

Post autor: Rafi3040 » 21 sty 2021, o 12:49

Ja kupiłem nowy i też nie programowałem po włożeniu na początku dział ss teraz nie działa widocznie nie doładowany.

pawel_zaw
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: 14 paź 2020, o 13:16
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2012
Miasto: Tomaszów Maz

Re: System START&STOP

Post autor: pawel_zaw » 18 mar 2021, o 14:56

Witam, mam podobny "problem". Kupiłem auto w którym nie działało Start/Stop. Polecili sprawdzić aku, co zrobiłem. Rzeczywiście był padnięty. Kupiłem nowy a Start/Stop dalej nie działa. Czyżby przez to że jest zima ?. Nie tęsknię za tym wynalazkiem, ale lubię wiedzieć, jak coś jest nie tak. Należałoby go teraz programować ?. To świetne info dla tych co chcieliby się tego pozbyć. Odłączyć akumulator na kilka minut i po sprawie :).

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”