--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuSystem START&STOP
- Rafi3040
- Użytkownik
- Posty: 513
- Rejestracja: 18 lis 2015, o 17:43
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Serock
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: System START&STOP
U mnie jakoś od jesieni przestał działać start stop i tak do kwietnia podłączyłem prostownik by podładować baterie i o dziwo system zadziałał, ale za dwa dni już nie działał.
-
Panek
- Użytkownik
- Posty: 303
- Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:34
- Auto: insignia kombi
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: System START&STOP
Tam chodzi o to że po podjechaniu na światła i zatrzymaniu pojazdu powinien silnik się zatrzymać i aby zapobiec zbyt szybkiemu uruchomieniu się silnika , wbijamy pierwszy bieg i czekamy spokojnie na zielone wtedy sprzęgło i jazda.pawelwor pisze:Tu raczej o coś innego chodzi
No ale warunek musi być spełniony taki że auto zgaśnie automatycznie samo poprzez system SS
No i będzie wyłączony jak Aku da radę więc odradzane jest trzymanie auta na biegu przez godzinę i włączone radio, światła itd itp bo wcale nie odpali
U mnie też oryginalny z 2013 i działa SS oczywiście w zależności od stopnia naładowania itd. czasem są dni że nie gaśnie automatycznie ale już mnie to nie rusza. Działa to ok, nie to nie. Laski nie robi.
Sent from my K10 using Tapatalk
- as_alex
- Nowicjusz
- Posty: 5
- Rejestracja: 11 sty 2019, o 22:33
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTE
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Birmingham
Re: System START&STOP
A czy komukolwiek ten świetny system podnosi obroty jałowe?
Mi ostatnio coś świruje i podnosi obroty do 1000 lub czasami 1100. Niekiedy jest ok, ale zazwyczaj podnosi oborty po pierwszym lub drugim odpaleniu.
Jest to bardzo denerwujące a w sumie nie wiem czym to jest spowodowane
Mi ostatnio coś świruje i podnosi obroty do 1000 lub czasami 1100. Niekiedy jest ok, ale zazwyczaj podnosi oborty po pierwszym lub drugim odpaleniu.
Jest to bardzo denerwujące a w sumie nie wiem czym to jest spowodowane
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: System START&STOP
Spowodowane jest tym, że doładowuje mocniej akumulator.
Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego NX551J przy użyciu Tapatalka
-
Deadshot1916
- Nowicjusz
- Posty: 3
- Rejestracja: 20 sty 2021, o 00:34
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Koło
- Postawił piwo: 1 raz
Re: System START&STOP
Mam pytanie czasami mi się włącza start stop a raz nie silnik jest rozgrzany czy to może być spowodowane jakimś błędem czy może jakimś sterownikiem? 
-
Deadshot1916
- Nowicjusz
- Posty: 3
- Rejestracja: 20 sty 2021, o 00:34
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Koło
- Postawił piwo: 1 raz
- IBZI
- Moderator
- Posty: 4618
- Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
- Auto: Insignia 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Gliwice
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: System START&STOP
Poczytaj o warunkach, które muszą być spełnione aby zadziałało.
U mnie w zimie prawie nigdy nie działa.
U mnie w zimie prawie nigdy nie działa.
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: System START&STOP
A został do auta zaprogramowany?
Mnie nadal służy fabryczny i działa teraz w zimie start/stop.. Oczywiście po doładowaniu aku.
-
Deadshot1916
- Nowicjusz
- Posty: 3
- Rejestracja: 20 sty 2021, o 00:34
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Koło
- Postawił piwo: 1 raz
- Rafi3040
- Użytkownik
- Posty: 513
- Rejestracja: 18 lis 2015, o 17:43
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Serock
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: System START&STOP
Ja kupiłem nowy i też nie programowałem po włożeniu na początku dział ss teraz nie działa widocznie nie doładowany.
-
pawel_zaw
- Nowicjusz
- Posty: 27
- Rejestracja: 14 paź 2020, o 13:16
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A14NET
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Tomaszów Maz
Re: System START&STOP
Witam, mam podobny "problem". Kupiłem auto w którym nie działało Start/Stop. Polecili sprawdzić aku, co zrobiłem. Rzeczywiście był padnięty. Kupiłem nowy a Start/Stop dalej nie działa. Czyżby przez to że jest zima ?. Nie tęsknię za tym wynalazkiem, ale lubię wiedzieć, jak coś jest nie tak. Należałoby go teraz programować ?. To świetne info dla tych co chcieliby się tego pozbyć. Odłączyć akumulator na kilka minut i po sprawie
.

