--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuŚwiatła - reflektory przód
-
Izaak1
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 3 lis 2019, o 10:00
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Kielce
Re: Światła - reflektory przód
Witam, kto może pomóc?
Mam komunikat „ Awaria lewego światła mijania”
Po wciśnięciu opcji „menu” na wskaźniku błąd znika i tak jest przy każdym rozruchu.
Wszystkie światła świecą/xenon przód ,tylne krótkie ,długie, doświetlenie zakrętów/
Nie mam pękniętych kloszy, nie parują ..o co kaman?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
Mam komunikat „ Awaria lewego światła mijania”
Po wciśnięciu opcji „menu” na wskaźniku błąd znika i tak jest przy każdym rozruchu.
Wszystkie światła świecą/xenon przód ,tylne krótkie ,długie, doświetlenie zakrętów/
Nie mam pękniętych kloszy, nie parują ..o co kaman?
Dzięki za wszystkie odpowiedzi.
- marcinmg
- Użytkownik
- Posty: 330
- Rejestracja: 17 lip 2015, o 22:25
- Auto: Insignia BiTurbo ST
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: mazowieckie
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Światła - reflektory przód
A wykonuje się poprawnie test poziomowania tzn identycznie jak w drugiej lampie?
-
Izaak1
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 3 lis 2019, o 10:00
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Kielce
Re: Światła - reflektory przód
Tak, obie lampy zapalają się jednocześnie oraz patrzyłem na ścianie równo się ustawiają
- mazmarcin
- Klubowicz
- Posty: 9545
- Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
- Auto: Insignia ST
- Kod silnika: D20DTR
- Rok produkcji: 2018
- Miasto: Wodzisław Śląski
- Postawił piwo: 19 razy
- Otrzymał piwo: 145 razy
Re: Światła - reflektory przód
A tyłu świecą? Skoro przód dobry.
Chociaż z tyłu by pisało pozycyjne chyba
Chociaż z tyłu by pisało pozycyjne chyba
-
Izaak1
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 3 lis 2019, o 10:00
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Kielce
Re: Światła - reflektory przód
Z tylu również wszystko w porządku,
Dziś się dowiedziałem że mogę mieć założoną nie oryginalną przetwornicę
Nie wiem czy iść tym tropem
Dziś się dowiedziałem że mogę mieć założoną nie oryginalną przetwornicę
Nie wiem czy iść tym tropem
-
Izaak1
- Nowicjusz
- Posty: 9
- Rejestracja: 3 lis 2019, o 10:00
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Kielce
- romanik99
- Forumowicz
- Posty: 74
- Rejestracja: 17 sie 2017, o 05:17
- Auto: Insignia 1.6T 180km
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Rzeszów
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Światła - reflektory przód
Z racji tego ze nie przelaczaja mi sie swiatla z dziennych na xenon podczas opadow deszczu to w okresie jesiennym przewaznie nie jezdze w trybie auto. Teraz zauwazylem ze w trybie wlaczonych swiatel mijania nie dzialaja lampy doswietlajace zakrety. Xenony tez nie skrecają. Tak ma być?
Ostatnio zmieniony 17 lis 2019, o 19:31 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Światła - reflektory przód
Tak. Tylko w trybie Auto jest aktywne AFL.
A czemu Ci nie przełącza? Powinno to zrobić po iluśtam machnięciach wycieraczkami.
A czemu Ci nie przełącza? Powinno to zrobić po iluśtam machnięciach wycieraczkami.
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)
- smogf
- Forumowicz
- Posty: 77
- Rejestracja: 5 wrz 2019, o 10:17
- Auto: Insignia ST Cosmo
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Słubice
- Otrzymał piwo: 1 raz
- Kontakt:
Re: Światła - reflektory przód
O dzięki. Mi w 2010 też nie działa włączanie przez wzcieraczki. I miałem o to pytać.
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Re: Światła - reflektory przód
Sam już nie jestem pewien, ale do tej pory byłem przekonany, że u mnie wycieraczki włączają światła mijania.
W trybie auto po kilku włączeniach lub gdy w trybie auto zaczną pracować bez przerw, dokładnie nie pamiętam, ale zauważyłem to zaraz po zakupie samochodu. Rocznik 2009.
W trybie auto po kilku włączeniach lub gdy w trybie auto zaczną pracować bez przerw, dokładnie nie pamiętam, ale zauważyłem to zaraz po zakupie samochodu. Rocznik 2009.
- smogf
- Forumowicz
- Posty: 77
- Rejestracja: 5 wrz 2019, o 10:17
- Auto: Insignia ST Cosmo
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Słubice
- Otrzymał piwo: 1 raz
- Kontakt:
Re: Światła - reflektory przód
Hymmm.... No to muszę jeszcze raz sprawdzić. Może dzisiaj. A jak na światłach "auto" a wycieraczki sam włączę to też powinny się światła przełączyć? Czy tylko na podstawie czujnika deszczu?
-
Bartol
- Zapaleniec
- Posty: 1530
- Rejestracja: 10 paź 2017, o 10:27
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 26 razy
Re: Światła - reflektory przód
Ja piszę tylko o trybie auto. Zwróciłem na to uwagę, bo zaczęło lać(urwanie chmury), a dalej świeciło pełne słońce, patrzę na tył samochodu przede mną, a ja mam światła mijania mimo, że całą trasę jechałem na dziennych w trybie auto. Sam już zgłupiałem.
Może być jeszcze taka sytuacja, że zacznie padać i równocześnie zrobi się ciemno, więc światła włączy czujnik zmierzchu, a nie wycieraczki... U mnie raczej tak nie było.
Może być jeszcze taka sytuacja, że zacznie padać i równocześnie zrobi się ciemno, więc światła włączy czujnik zmierzchu, a nie wycieraczki... U mnie raczej tak nie było.
- smogf
- Forumowicz
- Posty: 77
- Rejestracja: 5 wrz 2019, o 10:17
- Auto: Insignia ST Cosmo
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Słubice
- Otrzymał piwo: 1 raz
- Kontakt:
Re: Światła - reflektory przód
Auto wycieraczki czy auto światła?
Ja ciągle światła na auto mam i właśnie nie zawuażyłem, żeby uruchomienie wycieraczek włączały mi światła mijania. A czasami jednak by się już przydało.
Wg. instrukcji 2012 (str. 124):
Aczkolwiek wszystko inne co jest w tej instrukcji zadje się działać u mnie też. Ostatnio sprawdziłem nawet automatyczne drogowe w trakcie ostrej mgły. Najpierw się włączyły a za chwile wyłączyły.
//EDIT
No zapis jest, że jak wykryje krople deszczu lub w trakcie ciągłej pracy wycieraczek. Czyli włączenie wycieraczek na stałe też powinno zadziałać.
Gdzieś za półtora, dwie godz końce pracę to zobaczę.
Ja ciągle światła na auto mam i właśnie nie zawuażyłem, żeby uruchomienie wycieraczek włączały mi światła mijania. A czasami jednak by się już przydało.
Wg. instrukcji 2012 (str. 124):
Muszę sprawdzić czy jest w mojej instrukcji z 2010 taki sam zapis. Niestety nie ma na stronie jej dostępnej. Ale dochodzi tutaj jeszcze kolejny warunek: prędkość do około 70km/h.Oświetlenie przy
niekorzystnych warunkach
atmosferycznych
Włączane automatycznie przy
prędkościach jazdy do około
70 km/h, gdy czujnik deszczu wykryje
krople wody lub w przypadku ciągłej
pracy wycieraczek. Zasięg, rozkład
i siła wiązki światła są regulowane
w zależności od widoczności.
Aczkolwiek wszystko inne co jest w tej instrukcji zadje się działać u mnie też. Ostatnio sprawdziłem nawet automatyczne drogowe w trakcie ostrej mgły. Najpierw się włączyły a za chwile wyłączyły.
//EDIT
No zapis jest, że jak wykryje krople deszczu lub w trakcie ciągłej pracy wycieraczek. Czyli włączenie wycieraczek na stałe też powinno zadziałać.
Gdzieś za półtora, dwie godz końce pracę to zobaczę.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2019, o 11:42 przez smogf, łącznie zmieniany 2 razy.
- dare50
- Zapaleniec
- Posty: 2446
- Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
- Auto: Insignia 4x4 COSMO
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wejherowo
- Postawił piwo: 30 razy
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Światła - reflektory przód
U mnie nie miałem jeszcze takiej sytuacji żeby światła włączyły się od czujnika deszczu/włączonych wycieraczek , a jak pisaliście jak nieźle lało to już było na tyle ciemno że włączyły się światła normalnie od zmroku.
Właśnie sprawdziłem w MyOpel instrukcje obsługi i pisze jak wyżej kolega zacytował ale co nie zmienia faktu że nie działa i muszę przy opadach deszczu ręcznie włączać światła mijania
Właśnie sprawdziłem w MyOpel instrukcje obsługi i pisze jak wyżej kolega zacytował ale co nie zmienia faktu że nie działa i muszę przy opadach deszczu ręcznie włączać światła mijania
- smogf
- Forumowicz
- Posty: 77
- Rejestracja: 5 wrz 2019, o 10:17
- Auto: Insignia ST Cosmo
- Kod silnika: A18XER
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Słubice
- Otrzymał piwo: 1 raz
- Kontakt:
Re: Światła - reflektory przód
A teraz jakoś załapałem dokładnie.... "Włączane automatycznie przy prędkościach jazdy do około 70 km/h". To błąd w druku? Czy faktycznie. To co jadąc powyżej 70 się nie przełączy? Chore jakieś 
//EDIT
No i po pierwsze w instrukcji mojej z 2010 jest taki sam zapis jak powyżej.
Natomiast nie udało się automatycznie przełączyć z ledów na światła mijania poprzez włączenie wycieraczek. Ani przy 60km/h ani przy 90.
//EDIT
No i po pierwsze w instrukcji mojej z 2010 jest taki sam zapis jak powyżej.
Natomiast nie udało się automatycznie przełączyć z ledów na światła mijania poprzez włączenie wycieraczek. Ani przy 60km/h ani przy 90.
-
luqasz1
- Nowicjusz
- Posty: 3
- Rejestracja: 9 maja 2018, o 23:04
- Auto: Insignia Kombi
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto:
Re: Światła - reflektory przód
Ja mam auto z 2011 i też to nie działa. Da się zaktualizować oprogramowanie 'czegoś', że zacznie to działać tak jak w autach od roku 2012?

