--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuPodgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
-
legend66
- Użytkownik
- Posty: 126
- Rejestracja: 20 kwie 2014, o 19:46
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTC
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Rybnik
Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
Witam panowie czy ktoś jeszcze korzystał z usług tej firmy http://podgrzewaniefoteli.mmaudio.pl mi w tym roku padła kierowcy 450 za kierowcy mi padali a 350 za pasażera
-
mario2177
- Nowicjusz
- Posty: 5
- Rejestracja: 8 wrz 2018, o 17:53
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Żuromin
Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
Witam.
Przestało mi działać podgrzewanie foteli przednich, nie świecą ikonki na panelu sterowania, bespiecznik nr. 33 sprawdzony sprawny. Może ktoś miał już taki problem prosił bym o poradę. Pozdrawiam.
Przestało mi działać podgrzewanie foteli przednich, nie świecą ikonki na panelu sterowania, bespiecznik nr. 33 sprawdzony sprawny. Może ktoś miał już taki problem prosił bym o poradę. Pozdrawiam.
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
W sensie żaden nie działa?
Jeśli tak to na początek spróbuj odłączyć aku na >15 minut. Elektryka lubi się zawieszać w niespodziewanych momentach i w dziwny sposób
Jeśli tak to na początek spróbuj odłączyć aku na >15 minut. Elektryka lubi się zawieszać w niespodziewanych momentach i w dziwny sposób
-
mario2177
- Nowicjusz
- Posty: 5
- Rejestracja: 8 wrz 2018, o 17:53
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Żuromin
Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
Ok zaraz odłącze i sprawdzę.
Dodano po 38 minutach 53 sekundach:
Odłączenie akumulatora nic nie dało myślę że może jakiś stycznik lub moduł.
Dodano po 38 minutach 53 sekundach:
Odłączenie akumulatora nic nie dało myślę że może jakiś stycznik lub moduł.
- Rooff_
- Zapaleniec
- Posty: 4119
- Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
- Auto: Insignia ST przedlif
- Kod silnika: A20DTR
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
- Postawił piwo: 9 razy
- Otrzymał piwo: 128 razy
Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
Może być przekaźnik. U mnie go dość dobrze słychać, jak się włącza grzanie. Nie jestem pewien gdzie on jest - wydaje mi się, że tam gdzieś obok bezpieczników pod kierownicą. Ale nic sobie za to nie dam uciąć - równie dobrze może być pod siedzeniem...
Jakimś wyjściem byłoby zrobienie diagnostyki komputerowej - w MDI+GDS2 jest opcja diagnostyki modułu grzania foteli.
Jakimś wyjściem byłoby zrobienie diagnostyki komputerowej - w MDI+GDS2 jest opcja diagnostyki modułu grzania foteli.
-
mario2177
- Nowicjusz
- Posty: 5
- Rejestracja: 8 wrz 2018, o 17:53
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Żuromin
Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
Dziwne jest to że nic się nie świeci na panelu sterowania jak naciskam na przycisk ni na jednym ni na drugim fotelu.
-
mario2177
- Nowicjusz
- Posty: 5
- Rejestracja: 8 wrz 2018, o 17:53
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Żuromin
Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
Witam kolegów z grupy. Dziś doszłem co jest nie tak z podgrzewaniem foteli w mojej isi to padnięty moduł który znajduje się pod fotelem kierowcy. Podłożyłem drugi od innej isi i wszystko działa, więc jak by ktoś miał takie objawy jak ja to padnięty moduł.
-
Dam_Ogorek
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 30 mar 2018, o 10:58
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
Koledzy jak w tytule poszukuje schematu kości fotela kierowcy w którym będą opisane piny od sterownika grzanych foteli
-
Dam_Ogorek
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 30 mar 2018, o 10:58
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto:
Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
Wiem przegladarka się zawiesiła. Już są usunięte
-
Szmaragd
- Nowicjusz
- Posty: 1
- Rejestracja: 22 wrz 2019, o 22:29
- Auto: Opel Astra 1.3
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: Olkusz
Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
Cześć, można podpytać gdzie naprawiałeś maty?SoulfirE pisze: ↑4 lip 2016, o 10:40Jest jakaś godna polecenia osoba/serwis na południu polski (najlepiej Kraków), która podejmuje się naprawy mat? Wiem, że w Łodzi jest jeden taki serwis, ale to dość daleko.
Po diagnozie w aso w obu fotelach uszkodzona jest mata siedzenia, oparcia są ok. Jest co prawda tutorial 'zrób to sam' ale ja mam do takich rzeczy dwie lewe ręce i nie chcę się sam podejmować demontażu fotela i tapicerki.
- SoulfirE
- Użytkownik
- Posty: 100
- Rejestracja: 26 maja 2016, o 21:55
- Auto: Opel Insignia
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Kraków
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
Ja moje maty naprawiałem u forumowicza @qbik i mimo, że naprawa przebiegała w sympatycznej atmosferze i w przypadku powracających problemów nie było wykręcania tylko w pierwotnej cenie pomagał mi maty znów naprawić, to niestety nie mogę polecić tego sposobu naprawy - problem po takiej domowej naprawie bardzo szybko wracał i niestety dałem sobie z tym spokój. Matę kierowcy kupiłem sprawną uzywaną na forum i wspólnie ją wymieniliśmy, natomiast jeśli chodzi o drugą to po prostu zostawiłem niesprawną i tak jest niestety do tej pory. Myślę, że jedyna opcja na dłuższą metę to używki na forum/allegro albo wymiana w ASO.
-
goralslawomir
- Nowicjusz
- Posty: 15
- Rejestracja: 8 wrz 2019, o 07:04
- Auto: OPEL INSIGNIA
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2012
- Miasto: tylmanowa
- Postawił piwo: 1 raz
Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
witam klubowiczów mam pytanie jak sprawdzić czy moja Isia była objęta projektem naprawy sporo wczesniej pisał ktos że jesli vin sie zgadza gdzie to sprawdzić wie ktoś włączam guzik swieci się około minut i tyle. wie ktos gdzieś na południu Polski nie wiem krakow nowy sacz nowy targ zakopane jest ktoś godny polecenia za przyzwoitą cenę co by to zrobił
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2019, o 16:05 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
- altru
- Użytkownik
- Posty: 138
- Rejestracja: 22 wrz 2017, o 14:16
- Auto: Insignia 4x4 V6
- Kod silnika: A28NET
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Jastrzębie-Zdrój
- Otrzymał piwo: 1 raz
- Kontakt:
Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
Jak włączę podgrzewanie foteli to na panelu się włącza, mogę ustawić moc ale nic nie słychać aby się włączało ani nic nie grzeje! Po około minucie oznaczenie na panelu się wyłącza. Uszkodzone maty?
-
Kami
- Nowicjusz
- Posty: 23
- Rejestracja: 14 mar 2019, o 22:00
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Gdańsk
Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
Hejka wszystkim. Mam maly problem... moze ktos wytlumaczy babie
Insignia 2009, wszysyko bylo pieknie i w ogole, podgrzewanie foteli bez zadnych najmniejszych problemow. Nagle bum, fotel pasazera nie grzeje ani plecy ani tylek. Zalacza sie bez zadnego problemu ale po pewnym czasie sie wylacza i nie grzeje. Ma ktos jakis pomysl?
Wysłane z mojego SM-A805F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-A805F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 17 paź 2019, o 20:49 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
- dare50
- Zapaleniec
- Posty: 2446
- Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
- Auto: Insignia 4x4 COSMO
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wejherowo
- Postawił piwo: 30 razy
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
No ale w czym masz problem pisząc w temacie uszkodzenia mat grzewczych ? , czytałeś chociaż ten temat czy bum i walisz posta na które jest odpowiedź w tym temacie
- IBZI
- Moderator
- Posty: 4618
- Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
- Auto: Insignia 2.0
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto: Gliwice
- Postawił piwo: 8 razy
- Otrzymał piwo: 42 razy
Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
Typowy objaw.Kami pisze: ↑17 paź 2019, o 19:52Hejka wszystkim. Mam maly problem... moze ktos wytlumaczy babieInsignia 2009, wszysyko bylo pieknie i w ogole, podgrzewanie foteli bez zadnych najmniejszych problemow. Nagle bum, fotel pasazera nie grzeje ani plecy ani tylek. Zalacza sie bez zadnego problemu ale po pewnym czasie sie wylacza i nie grzeje. Ma ktos jakis pomysl?
Wysłane z mojego SM-A805F przy użyciu Tapatalka
Można ściągnąć tapicerkę i przemierzyć oporność maty, jednak diagnoza jest prosta - mata padła.
Teraz masz dwie opcje, przy czym jeśli jesteś kobietą (nic im nie ujmując), to chyba zostaje ta druga.
Możesz znaleźć przerwę i polutować, albo zlecić to komuś kto się zna.
Oczywiście najprościej jest podjechać do ASO na diagnozę i wymienić matę na nową - uwaga, nie będzie tanio...
-
Kami
- Nowicjusz
- Posty: 23
- Rejestracja: 14 mar 2019, o 22:00
- Auto: Opel insignia
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Gdańsk
Re: Podgrzewanie foteli - nie działa, uszkodzenie, maty
Kurcze, myslalam ze to tylko jakas wtyczka czy cos, ale masz racje musze poszukac specjalisty
Wysłane z mojego SM-A805F przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego SM-A805F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 17 paź 2019, o 21:09 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

