--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Żarówki LED do kierunkowskazów

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Żarówki LED do kierunkowskazów

Post autor: profek » 24 lis 2015, o 08:10

Na jednym z zagranicznych portalach natknąłem się na temat żarówek led philips do kierunkowskazów.Chodzi konkretnie o takie:http://www.ebay.pl/itm/PHILIPS-X-TREME- ... SwlV9WSbAr
Czy ktoś może już ich używa lub używał?
A oto tekst źródłowy jest kilka filmów efekt myślę wart zainteresowania.
http://opc-club.ru/vb/index.php?/topic/ ... B-philips/
Opel dość późno zastosował technologię led w lampach tylnych,co wy na to?

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Żarówki Philips

Post autor: Engine » 24 lis 2015, o 09:08

Sam nad nimi myślałem, ale trzeba i tak do każdej żarówki montować rezystor co jest dość kłopotliwe, a same żarówki dość drogie ;)

Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Żarówki Philips

Post autor: Alex » 24 lis 2015, o 09:22

Też się nad tym zastanawiałem czy nie wywalają błędu. Bo jak wiadomo wszystkie LEDy to robią.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Żarówki Philips

Post autor: Engine » 24 lis 2015, o 09:32

Wywalają z tego co się pytałem. Trzeba rezystory.

Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Żarówki LED do kierunkowskazów

Post autor: profek » 24 lis 2015, o 17:17

Efekt jest extra,cena kładzie na kolana dlatego myślałem że można je założyć bez konieczności stosowania dodatkowych rezystorów.Za tyle kasy to wręcz byłem o tym przekonany,i choć nie jestem poliglotą to przy pomocy tłumacza google nie doczytałem się aby ich stosowanie było konieczne.Cóż człowiek uczy się całe życie a i tak nic z tego.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Żarówki LED do kierunkowskazów

Post autor: Engine » 24 lis 2015, o 17:38

Jest konieczne. Szukałem troche informacji na temat tych żarówek i niestety. Sam myślałem, że za tyle hajsiwa te żarówki nie będą wywalać błędu ale znalazłem na jakmiś forum, że wywalają i trzeba stosować rezystory (philips nawet ma w sprzedaży komplety tych żarówek z rezystorami). Chociaż może ktoś puścił jakąś famę i może faktycznie to działa bez, ale wątpię. Trzeba by kupić komplecik i sprawdzić :D

No cena powala - 150$ za komplet 4 żarówek "Amber" i 2 żarówek "Red". :D

-- 24 lis 2015, o 17:46 --

Z tego co tłumacz wyświetlił to:
Postaw się bursztynowe diody (punkt 2) do tylnych kierunkowskazów (ustalonych w 2280 rubli.) - Kompletny Dummy przyszedł mieć rezystancję około 11 omów. Zaklął (i zamrugał często) tylko za pierwszym razem, a następnie zatrzymał się, że to pierwszy z jednej strony, potem drugi, więc to było przy pierwszym uruchomieniu. Ale tylko na początku. Potem pojechaliśmy we wszystkich trybach - nie przysięgać i miga normalnie, najwyraźniej sadaptirovalos. Zobaczymy)) Myślę, że w świetle reflektorów należy też położyć))

I zamiast położyć kres koperty czerwone diody Phillips (str.1) (zestaw 1900 rubli.). Obejmowały one nie obamnok i oddzielnie sprzedawane obamnki Phillips nie pasuje - to tylko 5W rozmiar i mniejsze i większa odporność niż te, które pochodzą z bursztynem, więc kupiłem tylko rezystorów chipowych DIPE 10 Ohm 50W 230 rub. / szt., podobnie jak wszystkie zasady))
Z tego wynika, że rezystory chyba były montowane - jak się domyślam rezystory drutowe - 10 Ohm 50W . Rezystorów chipowych to chyba nie ma , bynajmniej nic o takich nie słyszałem. Google też nie słyszało :D Dałem tekst do przetłumaczenia kumplowi, który umie rosyjski, zobaczymy co konkretniej tam jest napisane ;)

-- 24 lis 2015, o 17:57 --
Po raz kolejny doprowadzić artykuły, które wyglądają na tych lamp:

Włączanie: Lampa LED PHILIPS X-tremeVision LED PY21W, jasne pomarańczowe światło 12764X2 (Dummy w zestawie)

Stopari: Lampa LED PHILIPS X-tremeVision RED LED P21W, nasycone 12898RX2 czerwone światło (Dummy jest brak w zestawie) (lampy analogowe ze spiralą Nie jest analogiem lamp z dwiema spiralami 12899RX2, ale nie dla dorestayl Shiga ani Vektre nie ma.)

Szkopuł na przystankach w chip-DIPE - https://translate.googleusercontent.com ... H0h6nply8g
Poprawka - na 100% trzeba rezystory założyć :D To się nie opłaca w takim razie. Żarówki na diodach CREE kupisz dużo taniej razem z rezystorami. Będzie świeciło tak samo ;)

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Żarówki LED do kierunkowskazów

Post autor: profek » 24 lis 2015, o 19:26

No tak wygląda na to że dobrze że zapytałem na forum.Swoją drogą to jestem zawiedziony za taką cenę powinny być plug and play.Trzeba pomyśleć nad czymś innym,oglądałem na allegro kompletne tuningowe lampy ale tam tego led-a jest jak na lekarstwo.Może ktoś już próbował z jakimiś led-ami i będzie mógł się z nami podzielić doświadczeniami.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2015, o 21:25 przez profek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Żarówki LED do kierunkowskazów

Post autor: Engine » 24 lis 2015, o 19:58

No koszt nieziemski. Chyba za to że na żarówkach jest napis "Philips" :D no tuningowe lampy ledów prawie nie mają, to fakt ;) Poza tym widziałem już Insignie z tymi lampami i niektóre LEDy już nie świeciły - także domyślam się jaka jakość tego jest :D

Sam już od jakiegoś czasu się zastanawiam nad zakupem żarówek do pozycji tył, stopu i wszystkich kierunkowskazów, tylko dalej się zastanawiam gdzie umieścić rezystory. One się bardzo grzeją i przydałoby się aby stykały się z blachą w celu oddawania ciepła. Następna kwestia to jak je do tej blachy przymocować. To jest grubsza robota, ale będę się z tym bawił na pewno :) Na razie kasę pochłonie chip-tuning, ale gdzieś w między czasie zakupię kilka sztuk żarówek LED i tych rezystorów i spróbuje temat ogarnąć :)

Ja zakupiłem komplet żarówek z CAN-BUS (STOP, pozycja i kierunki) ale to ściema jest. I tak wywalało błędy więc żarówki zwróciłem :P

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Żarówki LED do kierunkowskazów

Post autor: profek » 24 lis 2015, o 21:29

Czyżby power był za mały? Generalnie w okresie zimowym to nie zbyt chce mi się siedzieć w garażu,ale na wiosnę chyba też coś pokombinuję z tymi led-ami.Na razie zmieniłem oświetlenie w środku,ale jak widzę na mieście Das Przekręty z takimi lampami to już wiem że chcę takie same.Jak oni mogli to my też damy radę!

Szkoda że te żarówki to lipa,no ale zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2015, o 21:52 przez profek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Żarówki LED do kierunkowskazów

Post autor: Engine » 24 lis 2015, o 21:36

Tak :D Power za mały - zgadza się :P No ja pewnie też na wiosnę będę się brał za LEDy. Na zimę mam inne plany ;)

podgorski747

Kierunki Led

Post autor: podgorski747 » 8 maja 2016, o 17:59

Witam szanownych kolegów. Niedawno zakupiłem żarówki Led do kierunkowskazów i choć sprzedający zapewniał ze na 100% będzie wszystko ok i zero błędów to jednak się pojawiły. Mianowicie po założeniu do Insignii tylko bocznych żarówek wszystko jest ok jednak gdy założyłem jeszcze jedna przód tył obojętne to pomimo iż żadnego błędu nie wyświetla to kierunkowskaz dużo szybciej miga. Po włączeniu awaryjnych wszystko jest ok. W tym miejscu powstaje pytanie czy nie wystarczy założyć np. Rezystor pod jedną żarówkę tak aby przerywacz myślał że cały czas ma zadany opór? Próże o pomysły rady. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Żarówki LED do kierunkowskazów

Post autor: radkor » 8 maja 2016, o 18:57

Nie wystarczy pod jedną. Trzeba pod każdą dużą żarówkę kierunku.

podgorski747

Re: Żarówki LED do kierunkowskazów

Post autor: podgorski747 » 8 maja 2016, o 19:50

A jeszcze inny pomysł mi wpadł do glowy czy nie istnieje np. Możliwość wymiany przerywacza na taki pod Led? Tudzież przed tym który istnieje założyć rezystor?

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Żarówki LED do kierunkowskazów

Post autor: radkor » 8 maja 2016, o 20:49

Nie. Przerywacze to chyba się skończyło montować w latach 90. Obecnie sterowaniem sekwencyjnym kierunkowskazów zajmuje się elektronika, gdzie nawet można ustawić odpowiednie czasy.
Zauważ, że awaryjne w Insignii migają zdecydowanie szybciej niż "normalne" kierunki. To tak aby lepiej się w oczy rzucały.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Żarówki LED do kierunkowskazów

Post autor: Engine » 9 maja 2016, o 06:31

No niestety, Insignia jest ledo-odporna i trzeba się trochę namęczyć żeby wymienić żarówki ;)

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

podgorski747

Re: Żarówki LED do kierunkowskazów

Post autor: podgorski747 » 9 maja 2016, o 06:53

Jesteś pewny radkor? W sieci znalazłem przerywacz dedykowane pod led

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4618
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Żarówki LED do kierunkowskazów

Post autor: IBZI » 9 maja 2016, o 07:59

Do Insigni??? o:o Zarzuć linkiem.

podgorski747

Re: Żarówki LED do kierunkowskazów

Post autor: podgorski747 » 9 maja 2016, o 09:09

Nie do insigni konkretnie nie miałem czasu bo pracuję w At ale ze wogóle coś takiego istnieje.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Żarówki LED do kierunkowskazów

Post autor: Engine » 9 maja 2016, o 09:10

No istnieje ;) ale do Insigni nie podejdzie ;p

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

podgorski747

Re: Żarówki LED do kierunkowskazów

Post autor: podgorski747 » 9 maja 2016, o 10:26

Nie ma możliwości przerobienia albo jakiś zamiennik? Może mniej było by zachodu niż z rezystor ami.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”