--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuŻarówki LED do kierunkowskazów
- profek
- Użytkownik
- Posty: 821
- Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 4 razy
Żarówki LED do kierunkowskazów
Na jednym z zagranicznych portalach natknąłem się na temat żarówek led philips do kierunkowskazów.Chodzi konkretnie o takie:http://www.ebay.pl/itm/PHILIPS-X-TREME- ... SwlV9WSbAr
Czy ktoś może już ich używa lub używał?
A oto tekst źródłowy jest kilka filmów efekt myślę wart zainteresowania.
http://opc-club.ru/vb/index.php?/topic/ ... B-philips/
Opel dość późno zastosował technologię led w lampach tylnych,co wy na to?
Czy ktoś może już ich używa lub używał?
A oto tekst źródłowy jest kilka filmów efekt myślę wart zainteresowania.
http://opc-club.ru/vb/index.php?/topic/ ... B-philips/
Opel dość późno zastosował technologię led w lampach tylnych,co wy na to?
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Żarówki Philips
Sam nad nimi myślałem, ale trzeba i tak do każdej żarówki montować rezystor co jest dość kłopotliwe, a same żarówki dość drogie 
Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Żarówki Philips
Też się nad tym zastanawiałem czy nie wywalają błędu. Bo jak wiadomo wszystkie LEDy to robią.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Żarówki Philips
Wywalają z tego co się pytałem. Trzeba rezystory.
Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
Wysłane z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
- profek
- Użytkownik
- Posty: 821
- Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Żarówki LED do kierunkowskazów
Efekt jest extra,cena kładzie na kolana dlatego myślałem że można je założyć bez konieczności stosowania dodatkowych rezystorów.Za tyle kasy to wręcz byłem o tym przekonany,i choć nie jestem poliglotą to przy pomocy tłumacza google nie doczytałem się aby ich stosowanie było konieczne.Cóż człowiek uczy się całe życie a i tak nic z tego.
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Żarówki LED do kierunkowskazów
Jest konieczne. Szukałem troche informacji na temat tych żarówek i niestety. Sam myślałem, że za tyle hajsiwa te żarówki nie będą wywalać błędu ale znalazłem na jakmiś forum, że wywalają i trzeba stosować rezystory (philips nawet ma w sprzedaży komplety tych żarówek z rezystorami). Chociaż może ktoś puścił jakąś famę i może faktycznie to działa bez, ale wątpię. Trzeba by kupić komplecik i sprawdzić 
No cena powala - 150$ za komplet 4 żarówek "Amber" i 2 żarówek "Red".
-- 24 lis 2015, o 17:46 --
Z tego co tłumacz wyświetlił to:
Dałem tekst do przetłumaczenia kumplowi, który umie rosyjski, zobaczymy co konkretniej tam jest napisane 
-- 24 lis 2015, o 17:57 --
To się nie opłaca w takim razie. Żarówki na diodach CREE kupisz dużo taniej razem z rezystorami. Będzie świeciło tak samo 
No cena powala - 150$ za komplet 4 żarówek "Amber" i 2 żarówek "Red".
-- 24 lis 2015, o 17:46 --
Z tego co tłumacz wyświetlił to:
Z tego wynika, że rezystory chyba były montowane - jak się domyślam rezystory drutowe - 10 Ohm 50W . Rezystorów chipowych to chyba nie ma , bynajmniej nic o takich nie słyszałem. Google też nie słyszałoPostaw się bursztynowe diody (punkt 2) do tylnych kierunkowskazów (ustalonych w 2280 rubli.) - Kompletny Dummy przyszedł mieć rezystancję około 11 omów. Zaklął (i zamrugał często) tylko za pierwszym razem, a następnie zatrzymał się, że to pierwszy z jednej strony, potem drugi, więc to było przy pierwszym uruchomieniu. Ale tylko na początku. Potem pojechaliśmy we wszystkich trybach - nie przysięgać i miga normalnie, najwyraźniej sadaptirovalos. Zobaczymy)) Myślę, że w świetle reflektorów należy też położyć))
I zamiast położyć kres koperty czerwone diody Phillips (str.1) (zestaw 1900 rubli.). Obejmowały one nie obamnok i oddzielnie sprzedawane obamnki Phillips nie pasuje - to tylko 5W rozmiar i mniejsze i większa odporność niż te, które pochodzą z bursztynem, więc kupiłem tylko rezystorów chipowych DIPE 10 Ohm 50W 230 rub. / szt., podobnie jak wszystkie zasady))
-- 24 lis 2015, o 17:57 --
Poprawka - na 100% trzeba rezystory założyćPo raz kolejny doprowadzić artykuły, które wyglądają na tych lamp:
Włączanie: Lampa LED PHILIPS X-tremeVision LED PY21W, jasne pomarańczowe światło 12764X2 (Dummy w zestawie)
Stopari: Lampa LED PHILIPS X-tremeVision RED LED P21W, nasycone 12898RX2 czerwone światło (Dummy jest brak w zestawie) (lampy analogowe ze spiralą Nie jest analogiem lamp z dwiema spiralami 12899RX2, ale nie dla dorestayl Shiga ani Vektre nie ma.)
Szkopuł na przystankach w chip-DIPE - https://translate.googleusercontent.com ... H0h6nply8g
- profek
- Użytkownik
- Posty: 821
- Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Żarówki LED do kierunkowskazów
No tak wygląda na to że dobrze że zapytałem na forum.Swoją drogą to jestem zawiedziony za taką cenę powinny być plug and play.Trzeba pomyśleć nad czymś innym,oglądałem na allegro kompletne tuningowe lampy ale tam tego led-a jest jak na lekarstwo.Może ktoś już próbował z jakimiś led-ami i będzie mógł się z nami podzielić doświadczeniami.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2015, o 21:25 przez profek, łącznie zmieniany 1 raz.
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Żarówki LED do kierunkowskazów
No koszt nieziemski. Chyba za to że na żarówkach jest napis "Philips"
no tuningowe lampy ledów prawie nie mają, to fakt
Poza tym widziałem już Insignie z tymi lampami i niektóre LEDy już nie świeciły - także domyślam się jaka jakość tego jest
Sam już od jakiegoś czasu się zastanawiam nad zakupem żarówek do pozycji tył, stopu i wszystkich kierunkowskazów, tylko dalej się zastanawiam gdzie umieścić rezystory. One się bardzo grzeją i przydałoby się aby stykały się z blachą w celu oddawania ciepła. Następna kwestia to jak je do tej blachy przymocować. To jest grubsza robota, ale będę się z tym bawił na pewno
Na razie kasę pochłonie chip-tuning, ale gdzieś w między czasie zakupię kilka sztuk żarówek LED i tych rezystorów i spróbuje temat ogarnąć 
Ja zakupiłem komplet żarówek z CAN-BUS (STOP, pozycja i kierunki) ale to ściema jest. I tak wywalało błędy więc żarówki zwróciłem
Sam już od jakiegoś czasu się zastanawiam nad zakupem żarówek do pozycji tył, stopu i wszystkich kierunkowskazów, tylko dalej się zastanawiam gdzie umieścić rezystory. One się bardzo grzeją i przydałoby się aby stykały się z blachą w celu oddawania ciepła. Następna kwestia to jak je do tej blachy przymocować. To jest grubsza robota, ale będę się z tym bawił na pewno
Ja zakupiłem komplet żarówek z CAN-BUS (STOP, pozycja i kierunki) ale to ściema jest. I tak wywalało błędy więc żarówki zwróciłem
- profek
- Użytkownik
- Posty: 821
- Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Żarówki LED do kierunkowskazów
Czyżby power był za mały? Generalnie w okresie zimowym to nie zbyt chce mi się siedzieć w garażu,ale na wiosnę chyba też coś pokombinuję z tymi led-ami.Na razie zmieniłem oświetlenie w środku,ale jak widzę na mieście Das Przekręty z takimi lampami to już wiem że chcę takie same.Jak oni mogli to my też damy radę!
Szkoda że te żarówki to lipa,no ale zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
Szkoda że te żarówki to lipa,no ale zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2015, o 21:52 przez profek, łącznie zmieniany 1 raz.
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Żarówki LED do kierunkowskazów
Tak
Power za mały - zgadza się
No ja pewnie też na wiosnę będę się brał za LEDy. Na zimę mam inne plany 
-
podgorski747
Kierunki Led
Witam szanownych kolegów. Niedawno zakupiłem żarówki Led do kierunkowskazów i choć sprzedający zapewniał ze na 100% będzie wszystko ok i zero błędów to jednak się pojawiły. Mianowicie po założeniu do Insignii tylko bocznych żarówek wszystko jest ok jednak gdy założyłem jeszcze jedna przód tył obojętne to pomimo iż żadnego błędu nie wyświetla to kierunkowskaz dużo szybciej miga. Po włączeniu awaryjnych wszystko jest ok. W tym miejscu powstaje pytanie czy nie wystarczy założyć np. Rezystor pod jedną żarówkę tak aby przerywacz myślał że cały czas ma zadany opór? Próże o pomysły rady. Pozdrawiam.
-
podgorski747
Re: Żarówki LED do kierunkowskazów
A jeszcze inny pomysł mi wpadł do glowy czy nie istnieje np. Możliwość wymiany przerywacza na taki pod Led? Tudzież przed tym który istnieje założyć rezystor?
- radkor
- Użytkownik
- Posty: 721
- Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
- Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Żarówki LED do kierunkowskazów
Nie. Przerywacze to chyba się skończyło montować w latach 90. Obecnie sterowaniem sekwencyjnym kierunkowskazów zajmuje się elektronika, gdzie nawet można ustawić odpowiednie czasy.
Zauważ, że awaryjne w Insignii migają zdecydowanie szybciej niż "normalne" kierunki. To tak aby lepiej się w oczy rzucały.
Zauważ, że awaryjne w Insignii migają zdecydowanie szybciej niż "normalne" kierunki. To tak aby lepiej się w oczy rzucały.
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Żarówki LED do kierunkowskazów
No niestety, Insignia jest ledo-odporna i trzeba się trochę namęczyć żeby wymienić żarówki 
Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
-
podgorski747
Re: Żarówki LED do kierunkowskazów
Jesteś pewny radkor? W sieci znalazłem przerywacz dedykowane pod led
-
podgorski747
Re: Żarówki LED do kierunkowskazów
Nie do insigni konkretnie nie miałem czasu bo pracuję w At ale ze wogóle coś takiego istnieje.
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Żarówki LED do kierunkowskazów
No istnieje
ale do Insigni nie podejdzie ;p
Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
-
podgorski747
Re: Żarówki LED do kierunkowskazów
Nie ma możliwości przerobienia albo jakiś zamiennik? Może mniej było by zachodu niż z rezystor ami.

