--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: Engine » 25 lut 2016, o 20:18

Sorry, moje przeoczenie. W takim wypadku to na pewno nie mikrostyk klapy :D

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
piohib
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2015, o 17:10
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: piohib » 25 lut 2016, o 21:45

Przed chwilą zszedłem do auta: po naciśnięciu przycisku w drzwiach, klapa się otworzyła, następnie zamknąłem ją w ten sam sposób. Drugi test z pilota - też ok. Po czym ponownie chciałem otworzyć z przycisku i już nie zadziałało (z pilota też nie).
Wydaje mi się, że to raczej ewidentne objawy mikrostyku, jak sądzicie?
"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s... umierali za swoją" Generał George Smith Patton

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: profek » 25 lut 2016, o 22:49

A co pilot ma do mikrostyku?Naciskając przycisk na pilocie wysyłasz drogą radiową polecenie wykonanie danej funkcji w tym przypadku otw.klapy bagażnika,naciskając przycisk w klapie(mikrostyk)wydajesz podobne polecenie,ale tym razem po kablu.Moim zdaniem jeden i drugi układ to zupełnie różne sprawy,problemu szukałbym gdzie indziej.

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: radkor » 25 lut 2016, o 23:32

Czy wtedy, gdy nie możesz otworzyć klapy przyciskami to po odpaleniu silnika wyświetla się komunikat o otwartej klapie? Czy po otwarciu klapy włącza się lampka oświetlająca?
W samym zamku jest stycznik, który wysyła sygnał do sterownika z informacją czy zamek klapy jest otwarty czy zamknięty i tym samym czujnikiem sterowane jest oświetlenie bagażnika.
Ten sam stycznik (albo drugi) steruje tez "dociąganiem" klapy gdy zamkniemy ją za lekko. Tak jest w ST. Czy w HB i Sedanach też - nie wiem.

Awatar użytkownika
piohib
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2015, o 17:10
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: piohib » 25 lut 2016, o 23:47

Nie wyświetla się komunikat o otwartej klapie.
Po otwarciu, lampka się włącza.
Tak czy siak, zacznę jutro od odłączenia aku.
P.S.
Mam ST.

--- Edit ---

Pomogło odłączenie aku.
Dla pewności, sprawdziłem też mikrostyk - stan ok, psiknąłem kontaktem i tyle.
Zobaczymy, czy sytuacja się powtórzy.
"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s... umierali za swoją" Generał George Smith Patton

Maximus37

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: Maximus37 » 3 mar 2016, o 14:08

Wziąłem się za naprawę i zamiast polepszyć to spiep....łem. Wyjąłem mikrostyk z klapy bez problemu podwadzając śrubokrętem. Okazało się, że kabelek jest przegnity i urwany. Odizolowałem, połączyłem, test włącznika zrobiłem, wszystko działa poprawnie. Przewód jednak był bardzo krótki i sam źle zaizolowałem kable. Na tyle źle, że gdy je wciskałem w otwór kabel się odizolował i przy kolejnym włączeniu klapy spowodował zwarcie. Teraz nie dział mi nic :( , żaden włącznik ani przy kluczyku, ani przy drzwiach. Klapa nie działa w ogóle. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w bagażniku i przy kierowcy. Wszystkie wyglądają OK. Już sam nie wiem co dalej. Może ktoś ma jakiś pomysł i pomoże ?
Czy schrzaniłem silnik klapy?

Awatar użytkownika
konikkr
Klubowicz
Posty: 469
Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
Auto: Insignia ST ecoFLEX
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Syrynia
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: konikkr » 3 mar 2016, o 14:45

Odłącz akumulator na 10 minut to może pomóc. Kabel zaizolowaleś ponownie? Sterownik powinien mieć zabezpieczenie przed zwarciem chyba że go zjarało

Wysłane z mojego S4

Awatar użytkownika
Piotr_Mk
Użytkownik
Posty: 216
Rejestracja: 12 lut 2015, o 23:12
Auto: brak
Rok produkcji: 2020
Miasto: Szczecin
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: Piotr_Mk » 3 mar 2016, o 15:03

Maximus37 pisze:Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w bagażniku i przy kierowcy. Wszystkie wyglądają OK. Już sam nie wiem co dalej. Może ktoś ma jakiś pomysł i pomoże ?
Czy schrzaniłem silnik klapy?
Bezpieczniki wyglądają ok czy są dobre i jest przejście? Jak nie ma pewności miernik w łapki i sprawdź. Jak nie masz kup. Jak będą dobre to sprawdź jeszcze raz kable. Na Twoim miejscu żeby drugi raz nie pomieszać zdjąłbym tapicerkę z klapy.

Maximus37

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: Maximus37 » 3 mar 2016, o 15:24

Maximus37 pisze:Wziąłem się za naprawę i zamiast polepszyć to spiep....łem. Wyjąłem mikrostyk z klapy bez problemu podwadzając śrubokrętem. Okazało się, że kabelek jest przegnity i urwany. Odizolowałem, połączyłem, test włącznika zrobiłem, wszystko działa poprawnie. Przewód jednak był bardzo krótki i sam źle zaizolowałem kable. Na tyle źle, że gdy je wciskałem w otwór kabel się odizolował i przy kolejnym włączeniu klapy spowodował zwarcie. Teraz nie dział mi nic :( , żaden włącznik ani przy kluczyku, ani przy drzwiach. Klapa nie działa w ogóle. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w bagażniku i przy kierowcy. Wszystkie wyglądają OK. Już sam nie wiem co dalej. Może ktoś ma jakiś pomysł i pomoże ?
Czy schrzaniłem silnik klapy?
Wszystkie bezpieczniki wyjmowałem i sprawdzałem, są dobre.
Udało się Dzięki Wam. Wystarczyło odłączenie akumulatora na 5 min. Przy czym okazało się, że to jednak nie ja źle zaizolowałem i zrobiłem zwarcie, tylko mikrostyk robi zwarcie, bo po odłączeniu akumulatora i prawidłowym podpięciu mikrostyku sytuacja się powtórzyła. 2 razy mikrostyk zadziałał po czym siadło wszystko. Teraz wypiąłem go całkowicie, znów reset i jest OK.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: Engine » 3 mar 2016, o 15:38

Nie bardzo rozumiem jak mikrostyk może robić zwarcie... Przecież w teorii on od tego jest ;) ma zawierać sygnał pomiędzy dwoma przewodami. Zwarcie robi z czym? Z blachą klapy?

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
konikkr
Klubowicz
Posty: 469
Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
Auto: Insignia ST ecoFLEX
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Syrynia
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: konikkr » 3 mar 2016, o 15:45

Chyba że microstyk jest cały czas zwarty.

Wysłane z mojego S4

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: Engine » 3 mar 2016, o 15:47

Kolega napisał że dwa razy zadziałał i wszystko padło więc chyba zwarty nie był, tak mi się wydaje ;) Czekamy na info od kolegi @Maximus37

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Maximus37

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: Maximus37 » 3 mar 2016, o 16:48

Niestety to nie koniec problemów :( . Problem musi być bardziej skomplikowany niż zerwany kabel czy uszkodzony mikrostyk. Założony nowy mikrostyk pochodził z 4 razy i znów padło wszystko. Z tego wynika że nie jest to zwarcie w mikrtostyku, ani uszkodzony mikrostyk, ani błędne zamontowanie go przeze mnie.
Ponowne odłączenie akumulatora ożywiło ponownie wszystkie włączniki podnoszenia klapy. Dla świętego spokoju wyciąłem ten mikrostyk. Powiem szczerze że mam dosyć. Problem jest bardziej skomplikowany niż mi się wydawało. Będe musiał żyć bez niego, poddaje się... :cry:
Widocznie trzeba się z niektórymi wadami tego auta pogodzić.

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: Engine » 3 mar 2016, o 16:50

Może komputer podpowie co zrobić, podepnij opcoma i sprawdź czy nie ma błędów w pamięci. Może coś zostało i ułatwi dojście do rozwiązania problemu ;)

Nie pogodzić tylko zrobić tak żeby działało. Gdzieś na pewno jest problem, trzeba go znaleźć i naprawić a nie się załamywać :D

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Maximus37

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: Maximus37 » 3 mar 2016, o 18:04

Błędów żadnych nie ma. Nie wszystko da się naprawić. To już druga moja porażka w walce z Insignią. Dzisiaj tez wymieniłem półosie, które rzekomo były powodem drgań auta. Również bez efektu. Kasa w błoto. a auto jak drgało tak drga. Ale to już w innym temacie opisywałem. Coraz bardziej zastanawiam się nad sprzedażą...

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: Engine » 3 mar 2016, o 18:14

Każde auto się psujeObrazeknie ma reguły. Trzeba szukać dalej. Nie ma rzeczy nie do naprawienia, wszystko robią ludzie i ludzie też to naprawiają ;)

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
konikkr
Klubowicz
Posty: 469
Rejestracja: 1 lis 2015, o 20:11
Auto: Insignia ST ecoFLEX
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: Syrynia
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: konikkr » 3 mar 2016, o 20:51

Popróbuj na krótko z tymi kabelkami od microstyku zamknac i otworzyc. Sprawdź kostki przy sterowniku. A najpierw odłacz przycisk zamykania klapy w bagażniku mi właśnie on fiksował i popróbuj.

Wysłane z mojego S4

krajes

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: krajes » 29 kwie 2016, o 06:30

Panowie miał ktoś z Was kiedyś problem z wodą w sterowniku bagażnika w wersji ST? Bagażnik nie chciał mi się otworzyć, odkryłem klapkę po prawej stronie bagażnika, odpięłem wtyczki od steronika i w pierwszej od góry była woda i widać, że jest delikatnie zaśniedziały w środku.

Czym to zabezpieczyć? Skąd tam woda?

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4186
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 30 razy

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: IBZI » 29 kwie 2016, o 14:21

Kilku kolegów miało już taki problem. Szukaj pod hasłem "woda w bagażniku". Z tego co pamiętam jest kilka miejsc, z których może się lać.

KitasZMC

Re: Przełącznik, mikrostyk klapy bagażnika

Post autor: KitasZMC » 30 kwie 2016, o 20:03

Witam

Bolek dokładnie tak jak mowisz , nie dzialal mi przycisk klapy bagaznika posiadam 2009 kombi , wypiełem przycisk uzyłem Wd contact cleaner wszystko wrociło do normy ;) nie ma co płacic za serwis wszystko w naszych rekach

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2016, o 21:05 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par 5 pkt 8

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”