--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------------------ŚLĄSKI SPOT ICP -12 maja - INFO
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

ODPOWIEDZ
krynian
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2022, o 16:00
Auto: insignia A, sedan
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Mińsk Mazowiecki
Postawił piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: krynian » 14 gru 2022, o 19:32

Cześć nie działa mi prawe światło mijania i pojawiają mi się następujące błędy:

U1513-00 Lin Bus Lost Communication with Device 3,
U1523-00 Lin Bus Lost Communication with Device 3,
U1514-00 Lin Bus Lost Communication with Device 4,
U1524-00 Lin Bus Lost Communication with Device 4,
U1512-00 Lin Bus Lost Communication with Device 2,
U1522-00 Lin Bus Lost Communication with Device 2,
U1511-00 Lin Bus Lost Communication with Device 1,
U1521-00 Lin Bus Lost Communication with Device 1.

Wymiana sterownika nic nie dała. Nadal są te same błędy. Sterownik po przełożeniu do innej lampy nie powoduje jej awarii.

Widziałem na forum post z identycznym problemem, lecz nie widziałem odpowiedzi z jego rozwiązaniem.

wiecek77
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 9 mar 2021, o 19:49
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Słupsk
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: wiecek77 » 15 gru 2022, o 12:16

Nie rozwiązałem jeszcze problemu błędu b3420. Mechanik twierdzi że wahacze są oryginalne, że wiązka jest nieuszkodzona. Na razie kazałem czujnik zapaćkać jakimś lakierem i zostawiłem jak jest. Na pewno mniej mi wyskakuje ten błąd, zauważyłem że na rondach wyskakuje zawsze, jak jest trochę wilgoci też ale po jakimś czasie znika.

Acroman
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2022, o 14:34
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Mszana dolna

AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy, doswietlanie

Post autor: Acroman » 30 gru 2022, o 17:59

Siemanko Grupo. Pisze bo borykam się z problemem i nie mogę sobie dać z tym radę już. Mianowicie:
Pacjent: Opel Insignia A 2.0 cdti 160 koni bixenon skrętny + AFL
Problem: doświetlanie zakrętów
Komunikat: sprawdź układ adaptacyjny reflektorów
Kod błędu: B 2595, B 2590, przerwa w obwodzie

Mianowicie jakieś 3 tygodnie temu wyskoczyła mi kontrolka ta żółta ze strzalkami ( bodajże AFL ) i insignia przez chwile nie doświetlała mi zakrętów ( żarówka h11 w lampie ) wyłączyłem samochód po czym włączyłem i bez błędu na auto zarówno jak i manual, ale po tygodniu już bym praktycznie stały ten błąd ( kod wyżej ) na początku stwierdziłem ze od normalnej spalonej żarówki h11 nie żaden led. Wymieniłem dzień spokoju i znowu to samo, to wymieniłem obydwie i od tego momentu jest brak doświetlania zakrętów. Kody błędów tak jak napisałem wyżej, kupiłem drugi moduł AFL na podmianke o tych samych numerach który był zamontowany w mojej isi. Żadnych zmian dalej to samo, także w dupe jestem o nowy moduł AFL. Sprawdzałem wtyczki przy lampach, poprawiałem przetwornice od spodu dalej nic. Ale co najlepsze xenon NORMALNIE świeci, SKRĘCA , POZIOMUJE SIĘ, załączają się światła długie automatycznie jak i ręcznie, po prostu wszystko działa w jak najlepszym porządku prócz tego doświetlania, bezpieczniki wszystkie ok. Na prostych ok nie ma błędu ale tylko jak działa xenon po zmierzchu nie ważne auto czy manual i wystarczy skręcić kierownica i błąd. Reszta jak opisałem wszystko sprawne.
Czy macie jakiś pomysł gdzie mogę szukać przyczyny tego? Gdzie się to coś mogło poj…ać? Gdzie coś mogło pójść

Pozdrawiam i dzięki za pomoc

qufel
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2022, o 16:04
Auto: insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Busko Zdrój

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: qufel » 4 sty 2023, o 20:19

Witam
Dopadł mnie błąd B3420-05 czyli czujnik poziomowania reflektorów do wymiany. Czy da się to zrobić samemu bez kanału ? Czy musi być dokładnie ten sam numer części?

Awatar użytkownika
Krznnn
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 17 wrz 2017, o 08:11
Auto: Insignia ST OPC Line
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: BDG/SOLEC
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Krznnn » 9 sty 2023, o 21:57

Witam po długiej nieobecności ale o dziwo wszystko w miarę działało.
Znów wyskoczył błąd "sprawdź układ adaptacyjnych reflektorów". Reflektory się poziomują oraz robią test na boki. Jeszcze nie wiem czy działa skrętny ksenon ale jedno jest pewnie nie mam świateł drogowych.
Nie mogę się doszukać na 72 poprzednich podstronach czy ktoś miał taki przypadek.
Nie wiem czy to zbieg okoliczności ale razem z tym wyskoczyła ikonka od elektrycznego ręcznego (nie zaciąga się ) choć słychać jak pracuje oraz ikonka układu hamulcowego, czerwona.
Dodam że mam do wymiany łożysko z piastą bo padł czujnik ABS który niestety jest zintegrowany z całym łożyskiem. Przypuszczam że ikona układu hamulcowego ma związek z systemem ABS i ESP ale to że nie ma długich to nie widzę z tym związku.
Aha to tego nie działają czujniki parkowania także wyskakuje komunikat. Zaznaczę że odłączyłem Aku na po godziny i nic . Pozdrawiam

Baka
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 15 lut 2020, o 21:58
Auto: Insignia sedan
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Śląsk
Postawił piwo: 7 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Baka » 24 sty 2023, o 09:33

Dzień dobry,
Samochód jak w stopce od jakiegoś czasu światła świecą bardzo nisko, brak reakcji na prędkość w trybie auto.(muszę sprawdzić czy tak nisko świecą na stałym włączeniu)
Automatyczne światła drogowe działają jedyny błąd po podpięciu pod komputer to B0000-71.
Prędkość na wyświetlaczu cyfrowym pokazuje.
Test chyba poprawnie ?https://files.fm/f/9ef7a7yfh

dev
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 21 gru 2022, o 08:25
Auto: insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Wrocław

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dev » 27 sty 2023, o 17:25

Cześc,
Insignia 2009 AFL

Wywala mi kontrolkę i komunikat o niesprawnym układzie. Skręt działa, poziomują się, doświetlanie zakrętów działa. Zauważyłem że długie światła nie działają. Tzn prawe się zapala, lewe nie, po czym wyskakuje błąd i nie świecą już oba. Obstawiam więc, że silniczek przesłony?

Jeśli tak, to czy ktoś posiada/znalazł gdzieś w sieci jakieś wskazówki jak go odkręcić bez rozklejania lampy oraz skąd go dorwać w normalnej cenie? (zalazłem używke za 600zł :o ).
Z tego co zerknąłem przez otwór widać jedną śrubkę od góry. pewnie druga jest od dołu. to wystarczy by go wypiąc?

Pozdro

Edit: wiem już jak wyjąć. Pytanie tylko gdzie kupić :)

Rafał_79
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 15 lip 2018, o 20:32
Auto: 2.8T 4x4 OPC
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Rafał_79 » 29 sty 2023, o 18:14

Dzwoń po serwisach tych co naprawiają lampy, może ktoś odsprzeda. Ja swój zregenerowałem, wymieniłem wszystkie 4 kabelki, odciąłem je centymetr od wtyczki i przed połączeniem z płytką. U mnie załamane były dwa kabelki w miejscu, w którym wchodzą w obudowę silniczka. Sam mechanizm silniczka też był trochę przytarty, potraktowałem go gorącą lutownicą a potem smarem, od ponad pół roku smiga bez zarzutów.

dev
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 21 gru 2022, o 08:25
Auto: insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Wrocław

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dev » 30 sty 2023, o 16:20

poruszałem kabelkami i w momencie ruszania pojawia się błąd. byćmoże ich przelutowanie naprawi problem. Na razie mam problem z odkręceniem dolnej silniczka, a dokładnie dolnej śrubki. Jutro przyjdzie klucz, spróbuje - zobaczymy :)

Rafał_79
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 15 lip 2018, o 20:32
Auto: 2.8T 4x4 OPC
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Rafał_79 » 30 sty 2023, o 16:23

No jest trochę męczarni z tą dolną śrubką, ale da się to odkręcić. Ja dodatkowo zaopatrzyłem się w mocny magnes żeby śrubka nie wpadła do lampy.
Są dwie opcje, kabelek załamał się po środku na mocowaniu albo tak jak u mnie na wejściu do silniczka.

dev
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 21 gru 2022, o 08:25
Auto: insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Wrocław

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dev » 30 sty 2023, o 16:45

ruszałem od strony niebieskiej wtyczki, a ona sama wyglądała ok, więc obstawiam mocowanie. ktoś tam przesadził z siłą zaciągnięcia tej trytytki ;p Z ciekawości czym odkręcałes tą śrubkę?

Rafał_79
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 15 lip 2018, o 20:32
Auto: 2.8T 4x4 OPC
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Rafał_79 » 30 sty 2023, o 17:11

Takim samym zestawem jak jest na filmie instruktażowym na yt, mała grzechotka i końcówka i bit makity.

dev
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 21 gru 2022, o 08:25
Auto: insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Wrocław

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dev » 30 sty 2023, o 17:26

spoko, właśnie tą grzechotke zamówiłem :) dzięki

Slavko1994
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 21 cze 2021, o 11:44
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Chorzów

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Slavko1994 » 31 sty 2023, o 13:14

A może problem tkwi gdzieś w instalacji? Może kable się gdzieś przytarły? Rozwiązałeś ten problem już?

dev
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 21 gru 2022, o 08:25
Auto: insignia
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Wrocław

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: dev » 31 sty 2023, o 21:18

odkręciłem go dziś. kabelki były ułamane w miejscu gdzie jest spinka. polutowałem nowe, zmierzyłem, są ok, ale po podpięciu nadal nie działa długie światło.
pytanko do was:
po rozebraniu modułu silniczek powinno dać się obrócić w rękach? wygląda na nasmarowany, nie ma też oznak spalenia, nie chciałem kręcić na siłe a zastanawiam się czy on bez zasilania ma blokadę, czy powinienem dać radę go obrócić?

Jeśli tak to jutro spróbowałbym go znów rozebrać i troche rozruszać.

Rafał_79
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: 15 lip 2018, o 20:32
Auto: 2.8T 4x4 OPC
Kod silnika: A28NET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Rafał_79 » 31 sty 2023, o 21:28

Silniczek powinien się w miarę lekko kręcić ale nie dookoła, ma w środku blokadę, kręcisz w jedną do oporu a potem w drugą.. Zaznacz sobie koniecznie w jakiej pozycji była końcówka sterująca przesłoną przed rozbiórką silniczka.
Jeżeli przekładnia nie działa jak ruszasz ręcznie to prawdopodobnie coś się przytarło. Trzeba to rozruszać i nasmarować.

U mnie silniczek miał luz osiowy i prawdopodobnie blokował się w środku, rozruszałem go i przygiąłem lekko lutownicą ścianki trzymające ośkę silnika.

Slavko1994
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 21 cze 2021, o 11:44
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Chorzów

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Slavko1994 » 5 lut 2023, o 00:35

Panowie bardzo proszę o pomoc bo już mi ręce opadają..w skrócie.Wymienialem sprężyny tylne w isi sport tourer 4x4 bo niestety jedna była pęknięta.Jakoes 2 tyg po wymianie sprężyn wyskoczył błąd b3420 (czujnik poziomowania reflektorów tył) czujnik zamówiony NOWY fabryczny ,założony i błąd dalej się pojawia..podczas gdy z tyłu siedzą osoby (chodzi mi ,że jest bardziej obciążony) to błąd od razu znikał.Wygkada to tak jakby czujnik nie widział wahacza i dlatego wywala błąd .Nie wiem jaki jest zakres działania czujnika ale już powoli brakuje mi pomysłów co można z tym zrobić..czy miał ktoś może podobny problem?

xul
Klubowicz
Posty: 1880
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: xul » 5 lut 2023, o 06:23

Próbowałeś robić adaptację poziomowania? Może problem jest taki, że tył na pusto siedzi za wysoko poziomowanie świruje.

Slavko1994
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 21 cze 2021, o 11:44
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Chorzów

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Slavko1994 » 5 lut 2023, o 11:52

Dzięki wielkie za odpowiedź! Tylko jak zrobić tą adaptacje? Posiadam opcom China clone ale niestety nie ma tam nawet możliwośći żadnego kodowania ani w bloki pomiarowe ;/

xul
Klubowicz
Posty: 1880
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: xul » 5 lut 2023, o 12:04

Na 100% da radę GDS2 + MDI

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”