--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

ODPOWIEDZ
Fizolof
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 23 paź 2021, o 09:21
Auto: 0G-A
Rok produkcji: 2010
Miasto: Radom

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Fizolof » 10 sty 2024, o 19:45

Witam wszystkich to mój pierwszy post. Kupiłem samochód od Pana który w jakimś celu roklejał lampy (nie wiem po co się to robi). Po myciu samochodu woda dostała się do prawej lampy i przestała działać. Zalała się przetwornica. Kupiłem nową lampe za 3 tys ale bez przetwornicy. Zaprowadziłem do mechanika. Okazało się przy odbiorze że druga lampa migała i potrzebna była druga przetwornica (ponad tysiąc za dwie sztuki). Nie wiem jak gościu mi to zrobił ale po wymianie lampy kierowcy z naprzeciwka mi migają światłami, nie działa doświetlanie zakrętów, nie działają utomatyczne światła długie, nie działa opcja włączanie świateł po odblokowaniu samochodu z kluczyka(lokalizowanie pojazdu). Czy muszę jechać do ASO? Co się mogło wydarzyć? Pozdrawiam

Mariusz0881
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 23 mar 2021, o 18:30
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Wągrowiec

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Mariusz0881 » 14 sty 2024, o 13:01

Fizolof pisze:
10 sty 2024, o 19:45
...
Witam. Jakie masz błędy w AFL?
Ostatnio zmieniony 15 sty 2024, o 00:07 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin Forum.

lukusk
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 15 lis 2023, o 20:55
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Jaworzno

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: lukusk » 15 sty 2024, o 22:22

W sprawie mojego problemu z układem AFL szukałem porad na tym forum, niestety wymiana czujnika poziomowania przodu nic nie dała. Może moja historia pomoże części z Was. próba odczytania błędu dawała dwa wyniki: U0181 i B3410. Dopiero przy późniejszej okazji wymiany sanek z przodu, okazało się że problem tkwi w uszkodzonej płytce poziomowanie świateł mocowanej do sanek, nie w czujniku poziomowania. Ta płytka była odłamana i dlatego dawała błąd poziomowania. Płytka za 35 zł Opel OE 20984732 (allegro)

Pitek881
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 28 gru 2019, o 22:19
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto: KAMIENNA GÓRA

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: Pitek881 » 17 lut 2024, o 23:06

Ja mam to samo a dokładnie błąd 3410-08 czasami jest tak, że wywala i gaśnie błąd co chwila, potem jakiś czas przestanie, po czym znowu sobie mruga co chwilę błąd adaptacji świateł. Serio wszystko sprawdzone a dalej to samo. Juz mam ochotę podpalić ten samochód i zrzucić że skarpy. Sam błąd pokazuje że to modol sterowania świateł. Tylko nie mogę za cholerne zlokaliwoac go. Numer części to 13326599 help 🤣
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

prezesik18
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 16 wrz 2021, o 17:27
Auto: Insignia 2020 D16SHT
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świdwin

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: prezesik18 » 20 lut 2024, o 13:48

zielu971 pisze:
6 lis 2023, o 10:27
Mag69624 pisze:
1 kwie 2023, o 17:51
Mam problem z AFL mianowicie nie długo po wymianie wahaczy tylnych bananów (insignia 2014r polift ) wyskakuje błąd b3420 (08) tylko podczas jazdy w deszczu. Xenony przy odpaleniu testują się bez problemu, światła mijania, długie, dzienne, doświetlanie działają ok. czy to wina tych wahaczy które są założone? (sprawdzałem i wydaje mi się że są one od wersji przed liftowej i dlatego czujnik może wariować )
Część czy udało ci się rozwiązać problem?
Cześć, czy udało Ci się rozwiązać problem? :D Ten sam błąd, takie same objawy. Jakoś czas temu mechanik wymienił czujnik na nowy ale nie pomogło.

andsoft
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 6 lis 2019, o 12:43
Auto: Insignia A
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Katowice

Re: AFL - Układ adaptacyjny reflektorów lampy BiXenon

Post autor: andsoft » 7 kwie 2024, o 20:15

Cześć,
Mam Inisignie A tourer (kombi) poliftową.
Mam problem z przednim reflektorem AFL.
W czasie normalnego działania czyli w trybie AUTO na światłach dziennych i na mijania wszystko działa poprawnie. Doświetlenia zakrętów oraz bujanie światłami lewo prawo też działa.
Problem jest gdy chcę mignąć lub włączyć drogowe (długie).
Przesłona się podnosi i światła świecą ok tak jak długie. Gdy puszczam manetkę po mignięciu, przesłony wracają ale po chwili wyskakuje "błąd w układzie automatycznego pozycjonowania".
I wtedy więcej nie da się już mignąć długimi bo pewnie moduł świateł wchodzi w tryb awaryjny. Dopiero po wyłączeniu i włączeniu silnika (stacyjki) błąd się kasuje.
Byłem już 2 razy u mechanika, sprawdzał pracę przesłon i powiedział że chodzą luźno.
Skłaniam się zatem do problemu elektrycznego z jakimś przetartym kablem np. od czujnika położenia przesłony lub magistrali CAN lub itp.
Czy ktoś wie jakie są usterki typowe w tym temacie przetartych kabli?
To znaczy który kabelek zazwyczaj się przeciera i jak do niego się dostać?

Pozdrawiam
Andrzej

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”