--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Problem z elektryką Insignia A 2.0CDTI

ODPOWIEDZ
Ziomall123
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 3 lut 2020, o 18:46
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Problem z elektryką Insignia A 2.0CDTI

Post autor: Ziomall123 » 10 gru 2022, o 18:14

Cześć,
dopadł i mnie problem, którego nie potrafię to rozwiązać. Pojawiły się znikąd następujące błędy.
Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Na desce pojawiły, sygnał ESC i poduszka powietrzna.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Problem z elektryką Insignia A 2.0CDTI

Post autor: IBZI » 10 gru 2022, o 20:51

Np. słaby akumulator?
I po co nowy temat? Nie można zapytać w istniejącym?

Ziomall123
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 3 lut 2020, o 18:46
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Problem z elektryką Insignia A 2.0CDTI

Post autor: Ziomall123 » 10 gru 2022, o 22:07

Właśnie akumulator jest nowy.YUASA YBX9115 AGM START STOP 80AH 800A. I dlatego to w pierwszej kolejności odrzuciłem. Kupiony ok. 4 miesiące temu.

Ziomall123
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 3 lut 2020, o 18:46
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Problem z elektryką Insignia A 2.0CDTI

Post autor: Ziomall123 » 15 gru 2022, o 09:06

Zrzut z oplmonitor. Po doładowaniu akumulatora i jego sprawdzeniu problem nie zniknął. Wtyki przy hamulcu elektrycznym sprawdzone. Na blacie błąd od poduszki ESC i hamulec postojowy. Bezpieczniki sprawdzone.Przeszukałem całe forum ale nie znalazłem odpowiedzi. Hamulec ręczny działa ale chyba nie do końca, bo wcześniej mogłem zaciągnąć na dwa razy teraz jest tylko na raz. Kończą mi się powoli pomysły.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Kosa00
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 19 gru 2024, o 15:24
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto: Szczecin

Re: Problem z elektryką Insignia A 2.0CDTI

Post autor: Kosa00 » 20 gru 2024, o 09:20

Cześć, może nie ten sam problem ale też objawia się używając postojowego.

W trakcie zaciągania/spuszczania elektrycznego hamulca postojowego auto nagle zaczyna sypać błędami:
Moduł hamulców: U0073-00, U0140-00
Moduł hamulca postojowego: C0561-71
Moduł wspomagania kierownicy: U0121-00
Moduł BCM: U0100-00

Na zegarach podczas pracy hamulca postojowego pojawia się na chwilę ESP, zegar temp. oleju wskazówka spada. Po zakończeniu zmiany stanu hamulca wszystko wraca do normy. Wszystko działa i nie wyświetlają się błędy. Przy wyłączonym start/stop po zahamowaniu włącza się z powrotem. ABS poprawnie szczytuje każde koło.

Ktoś miał podobny problem, lub wie gdzie szukać przyczyny?

Fiishing76
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 4 sty 2025, o 10:53
Auto: Insignia
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2010
Miasto: Brlfast

Re: Problem z elektryką Insignia A 2.0CDTI

Post autor: Fiishing76 » 1 lut 2025, o 09:39

Koledzy jestem nowy i nie mogę normalnie zadać pytania... Insignia 2010 UK...kupiłem auto jeździ, ale co chwilę wyskakuje komunikat (y) problem z oświetleniem tablicy...ale świeci, problem z lewa lampa pozycyjna...ale jest, czujnik parkowania zaczyna piszczeć zaraz po wrzuceniu wstecznego...chyba, że zapali się komunikat o tablicy wtedy działają bez zarzutu. Oprócz tego, gdy otwieram auto z pilota, mimo braku biegu wstecznego czujniki piszczą i pali się lampka wsteczną...będę wdzięczny za pomoc...szukam i zero efektów...

Awatar użytkownika
jotef
Użytkownik
Posty: 554
Rejestracja: 23 mar 2016, o 19:41
Auto: eSTe
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto:
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 31 razy

Re: Problem z elektryką Insignia A 2.0CDTI

Post autor: jotef » 1 lut 2025, o 11:19

Kosa00 pisze:
20 gru 2024, o 09:20
[ ... ]
W trakcie zaciągania/spuszczania elektrycznego hamulca postojowego auto nagle zaczyna sypać błędami:
[ ... ]
Ktoś miał podobny problem, lub wie gdzie szukać przyczyny?
załóż sobie nowy, ładniejszy klawisz/włącznik od Astry, bo to może pomóc:
7.włacznik_astra.jpg
... będziesz miał chromowany i z czerwonym podświetleniem :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2446
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 30 razy
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Problem z elektryką Insignia A 2.0CDTI

Post autor: dare50 » 2 lut 2025, o 12:06

Fiishing76 pisze:
1 lut 2025, o 09:39
Koledzy jestem nowy i nie mogę normalnie zadać pytania... Insignia 2010 UK...kupiłem auto jeździ, ale co chwilę wyskakuje komunikat (y) problem z oświetleniem tablicy...ale świeci, problem z lewa lampa pozycyjna...ale jest, czujnik parkowania zaczyna piszczeć zaraz po wrzuceniu wstecznego...chyba, że zapali się komunikat o tablicy wtedy działają bez zarzutu. Oprócz tego, gdy otwieram auto z pilota, mimo braku biegu wstecznego czujniki piszczą i pali się lampka wsteczną...będę wdzięczny za pomoc...szukam i zero efektów...
Widzę że totalny szrot , najpierw reset auta a potem odczytać błędy bo wróżyć to można z fusów .

Ścierwojad
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 20 maja 2025, o 07:38
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Białystok

Re: Problem z elektryką Insignia A 2.0CDTI

Post autor: Ścierwojad » 20 maja 2025, o 08:32

Mam problem. Też 2.0 cdti. Ogólnie choinka, dyskoteka. Przekręcam kluczyk i brak reakcji i brak napięcia na przewodzie do rozrusznika. Czasem interfejs odb2 nie łączy się z ECU. Podejrzewam uszkodzony ECU, lub gdzie indziej brak łączności (gdzie?). Akumulator sprawny i naładowany. Wtyczki poodpinałem od ECU i od innego sterownika między lampą a akumulatorem. Wszystko gra, wiązka z wierzchu też wygląda ok. Podobno klapa bagażnika ma na coś wpływ ale na odpalenie?! Który konkretnie to jest przekaźnik rozrusznika rozrusznika? internet mówi sprzczne informacje. Co jeszcze warto sprawdzić przed wymiana ECU?

kiper025
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2024, o 19:00
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Świnoujście
Postawił piwo: 1 raz

Problem z elektryką Insignia A 2.0CDTI

Post autor: kiper025 » 5 wrz 2025, o 08:09

Siemanko mam mały problem , podczas jazdy zaczął samochód wariować a mianowicie pojawiła się choinka a wskazówka od temp cieczy paliwa i obrotów opadła na dół i nie rusza się , brak prędkościomierza, klima się ciągle wyłącza a podświetlenie wariuje. Po obd wychodzi mi błąd "Wolnoprzesyłowa magistrala CAN komunikacji modułu sterującego wyłączona" i "Charakterystyka szyny MOST" , Po badaniu aku wychodzi naładowanie 65% stan aku 49% (8lat już ma). Po naładowaniu aku przez całą noc dziś nie wyskakuję nic i nie ma problemów żadnych , czy to możliwe ze przez aku to się dzieje i trzeba już wymienić ?

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Problem z elektryką Insignia A 2.0CDTI

Post autor: IBZI » 5 wrz 2025, o 09:10

Tak, możliwe. Takie są między innymi objawy słabego akumulatora.

Paweledi123
Użytkownik
Posty: 368
Rejestracja: 24 mar 2024, o 22:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 19 razy

Re: Problem z elektryką Insignia A 2.0CDTI

Post autor: Paweledi123 » 5 wrz 2025, o 21:53

Moze też być słaba masa

kiper025
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: 26 lip 2024, o 19:00
Auto: Insignia A
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Świnoujście
Postawił piwo: 1 raz

Re: Problem z elektryką Insignia A 2.0CDTI

Post autor: kiper025 » 6 wrz 2025, o 13:23

Problem rozwiązany , winowajca akumulator , był zamontowany w 2013r przez fabrykę. Dla przyszłych osób zmagających się z problemem, jeśli macie start&stop system i przestanie działać to jest duża szansa że to aku, ponieważ jak się dowiedziałem to jest pierwszy sygnał dla kierującego.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Problem z elektryką Insignia A 2.0CDTI

Post autor: IBZI » 6 wrz 2025, o 14:53

Nic nowego nie odkryłeś. Sprawa "wałkowana" na Forum wiele lat. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz też warunki zadziałania/braku działania systemu start&stop.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”