--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Autoalarm zwariował

ODPOWIEDZ
ringo
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 11 wrz 2022, o 03:54
Auto: sports tourer
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Autoalarm zwariował

Post autor: ringo » 14 lut 2023, o 19:40

Cześć. Taka sytuacja. Otwieram auto z przycisku na drzwiach (keyless entry), wsiadam do auta i syrena zaczyna wyć (notabene, w końcu wiem jak brzmi mój autoalarm :lol:).

Próbuje z kluczyka otwierac/zamykac, wylaczac/wlaczac silnik, przekrecac kluczyk w drzwiach, nic nie pomaga. Cały czas wyje, ale z interwałami około 20 sekund napieprzania, 3 sekundy przerwy. Sprawdziłem dwa piloty (drugi "przybiegł" z mieszkania ;) )

W końcu z desperacji (środek miasta) podniosłem maskę i odłączyłem akumulator. Syrena przestała wyć *przed* moim odłączeniem, a po odłączeniu po prostu się nie włączyła. Nie wiem czy odłączenie akumulatora miało coś wspólnego z tym, że samochód się uspokoił czy to tylko zbieg okoliczności.

Po powrocie do domu zerknąłem na schemat i znalzałem, że jest taki bezpiecznik
image_2023-02-14_193821373.png
Trochę dziwne, że autoalarm można unieszkodliwić wyjmując bezpiecznik, ale zrobiłem to i liczę na to, że nie zacznie znowu tego robić przed wizytą w serwisie.

Zdaje sobie sprawę, że nie wróżycie z fusów, więc nie odpowiecie dlaczego się tak zachował, ale może wiecie, czy odłączenie tego bezpiecznika wystarczy, żeby unieszkodliwić syrenę? Troche słabo jakbym miał z nią jechać przez miasto...


btw. jak się w kombi otwiera bagażnik bez elektryki? nie mam dźwigni przy drzwiach ani otworu na klucz w klapie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

xul
Klubowicz
Posty: 1876
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Autoalarm zwariował

Post autor: xul » 14 lut 2023, o 19:58

Niecały rok temu miałem tak samo i jeden Kolega potem też. Wyskok jednorazowy w moim przypadku, i jak dobrze pamiętam, pokazały się 3 błędy na magistrali LIN: alarm + czujniki ciśnienia + skrzynia biegów. Tyle, że w moim przypadku alarm się chyba sam wyłączył, choć wył nawet na odpalonym aucie. Na moje oko zwis jakiegoś modułu albo bug w sofcie.

Awatar użytkownika
SensitivE91
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: 26 gru 2018, o 15:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Lublin

Re: Autoalarm zwariował

Post autor: SensitivE91 » 15 lut 2023, o 09:59

Miałem to samo. U mnie spadające napięcie. Alternator do regeneracji. Plus akumulator

pecol326
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2022, o 16:33
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa

Re: Autoalarm zwariował

Post autor: pecol326 » 18 kwie 2024, o 17:21

Mam to samo.. Żona zadzwoniła i mówi że auto wyje cały czas.. Gdy się uspokoiło to wywaliło błąd od czujników ciśnienia a teraz jeszcze doszło że podświetlenie przy skrzyni biegów nie działa "automat" gdzie szukać przyczyny?
Wina akumulatora? Tzn wymieć na nowy czy coś innego może być?

xul
Klubowicz
Posty: 1876
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Autoalarm zwariował

Post autor: xul » 18 kwie 2024, o 20:17

Odepnij aku na 15 min. Potem skasuj błędy. U mnie to był to jednostkowy wybryk, błędy jak u Ciebie.

pecol326
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 21 gru 2022, o 16:33
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Warszawa

Re: Autoalarm zwariował

Post autor: pecol326 » 19 kwie 2024, o 02:09

Sprawdzę i dam znać czy pomogło

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”