--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------------------ŚLĄSKI SPOT ICP -12 maja - INFO
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

VIN, znalezione na allegro itp.
Gizd

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: Gizd » 30 mar 2016, o 11:20

Po ostrym garowaniu w upal, zawsze zostawiam na wolnych 1-2min. bo tak trzeba. :D Ale duzo bardzie wykańcza turbiny garowanie na zimno, slaby olej albo obecność ropy w nim, czy wymiany oleju po 30tys. jak zalecają producenci. To właśnie ze względu na Turbo i DPF należy dbać o olej, gdyby miec klekota bez turbo i DPF to można by nie wymieniać nigdy a tylko czasami dolewać i by hulało aż milo.
Po spokojnej jeździe turbina ledwo co osiąga normalna temp. pracy wiec wychładzanie oprócz zużycia paliwa nic nie daje.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1614
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 29 razy

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: wassermann » 30 mar 2016, o 12:27

Nie kombinowałbym, tylko nauczył się wyłączać "eco" po uruchomieniu silnika. To wejdzie w krew jak odruch bezwarunkowy. Sam przed zakupem się o to martwiłem, a jak co do czego przyszło, to prawie zapominam, że w Insignii jest start/stop - bo wyłączenie przycisku "eco" robię odruchowo, no, powiedzmy tak w 95% przypadków ;)

M.

Arczi_88

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: Arczi_88 » 30 mar 2016, o 14:04

Już się do tego przyzwyczaiłem. Na początku trochę mnie to wkurzało i chciałem to jakoś wyłączyć ale skoro się nie da to trzeba jakoś z tym żyć :-P

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

mariope

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: mariope » 8 kwie 2016, o 15:36

Witam. od kilku dni jestem posiadaczem insigni i zapoznaję się ze wszystkim co w tym aucie jest. Póki co to wszyscy w tym poście pisza jak to wyłączyć a ja mam pytanie jak to działa. Po każdym odpaleniu załącza się ECO i choć jeżdżę co dziennie to dosłownie 2 x auto samoczynnie się wyłączyło ale jak to się stało to nie wiem. Może robie cos nie po kolei albo cos nie działa jak powinno. Oswiećcie mnie w tym temacie proszę.

Awatar użytkownika
rs79
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: rs79 » 8 kwie 2016, o 15:38

Może jeździsz za krótko i auto nie nagrzało się do optymalnej temperatury. Dlatego nie wyłączyło się?
Np w Mazdzie 6 działa to tak, że dopóki samochód nie osiągnie optymalnej temperatury pracy to system nie jest aktywny.

mariope

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: mariope » 8 kwie 2016, o 15:43

z obserwacji temperatury silnika jak pokazuje na zegarze to 90 st.

Awatar użytkownika
rs79
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: rs79 » 8 kwie 2016, o 15:52

Do 90 stopni samochód nagrzewa się szybko, co nie oznacza, że np aku jest dobrze naładowane. Ile czasu jedziesz i system nadal się nie aktywuje?
Może masz np pobór prądu większy niż akumulator jest w stanie dostarczyć na postoju? Wyłącz klimę. Wyłącz ogrzewania szyb. Zobacz wtedy.

mariope

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: mariope » 8 kwie 2016, o 16:04

Klima wyłączona podczas jazdy chodzi nawiew na 2 na szybę, gra radyjko i nic po za tym. Ostatnio jechałem do znajomych na odcinku 35 km i też nie zadziałało. ???

Awatar użytkownika
rs79
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: rs79 » 8 kwie 2016, o 16:06

A co pisze instrukcja na ten temat?

mariope

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: mariope » 8 kwie 2016, o 16:12

nie mam zadnej instrukcji. Jedynie książeczka vauxhalla co ten samochód posiada, szkoda że ja mam ten problem bo wolałbym żeby wszystko działało :(

Awatar użytkownika
rs79
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: rs79 » 8 kwie 2016, o 16:36

Nie zakładaj, że masz problem. Jedź do ASO niech to sprawdzą.

P405
Zapaleniec
Posty: 3156
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 27 razy

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: P405 » 8 kwie 2016, o 19:11

Przy takiej jeździe raczej jest dobrze, akumulator musi się doładować, a na rozruch trochę idzie prądu.

Xperia Z3

mariope

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: mariope » 9 kwie 2016, o 14:29

Witam ponownie, problem zniknął ! Jak pisałem auto mam kilka dni i od odebrania komputer pokazywał wymień olej wówczas był problem z prawidłowym działaniem ECO. Dzisiaj pojechałem na wymianę oleju wraz ze wszystkimi filtrami, wykasowanie info o oleju i w drogę ku mojemu zaskoczeniu gdzie nawet nie myślałem o Start Stop działa z kazdym razem. Dzięki wszystkim za pomoc ;-)

Mieszko

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: Mieszko » 14 kwie 2016, o 10:28

Witam

Jestem właśnie przed zakupem Insigni z przyciskiem ECO ale nie będę miał przycisku start/stop czy możecie mi powiedzieć zasadę działania przycisku ECO ?
Czy jest taki temat dotyczący przycisku ECO jeżeli tak to proszę o link bo nie mogę znaleźć .

Dziekuję

Pozdrawiam

Arczi_88

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: Arczi_88 » 14 kwie 2016, o 10:43

Przeczytaj temat od początku.
Sam przycisk przede wszystkim aktywuje funkcje "start/stop" podczas jazdy czyli np. samochód na rozgrzanym silniku gaśnie na postoju (wrzucamy luz a potem odpalamy poprzez wciśnięcie sprzęgła). Ja osobiście za każdym razem to wyłączam żeby nie potrzebnie nie obciążać rozrusznika, alternatora itp. Czy jazda z trybem ECO ma jakiś wpływ na samo spalanie?- nie sądzę...
Wieczorem postaram się zrobić zdjęcie instrukcji obsługi i wrzucić z opisem producenta.

mariope

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: mariope » 14 kwie 2016, o 10:44

ECO włącza sie automatycznie przy każdym uruchomieniem silnika, ja tez mam od nie dawna Insignie i miałem ten sam problem co ty, kilka postów wyżej. Auto po zatrzymaniu np. na skrzyzowaniu itp i ściągnięciu nogi ze sprzęgła zgaśnie bedzie w tak zwany trybie standby ;-) Auto Stop ( wskazówka ) na zegarze. Kiedy wciśniesz sprzęgło uruchomi silnik i wio..... W chwili obecnej za każdym razem kiedy mam jechac od razu wyłączam ECO. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
rs79
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: rs79 » 14 kwie 2016, o 10:45

Co do systemu Start/Stop masz specjalny rodzaj akumulatora oraz wzmocniony rozrusznik przystosowany do tego. Wymieniając nawet akumulator na nowy musisz zwrócić uwagę na to, aby był przystosowany do systemu Start/Stop. Stwierdzenie "żeby nie obciążać" jest zbędne.

Mieszko

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: Mieszko » 14 kwie 2016, o 12:10

Kurcze chciałem uniknąc tego gaszenia silnika ....
Myślałem że za to że gaśnie odpowiedzialny jest ten przycisk start/stop zamiast wkładania kluczyka w stacyjkę a nie przycisk ECO ??
Ale da się to wyłączyć ? Chodzi mi o to że po przekręceniu stacyjki i wcisnięciu przycisku ECO auto nie będzie gasło na światłach ?

Z góry dzieki Panowie :-)

Pozdrawiam

Arczi_88

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: Arczi_88 » 14 kwie 2016, o 12:22

Rozmawiałem z mechanikiem z Opla i w serwisie nie da się tego wyłączyć i powiedział żeby raczej nie próbować.
Jeżeli chodzi o sam akumulator to powiem szczerze że nie wiedziałem że bedzie "specjalny" akumulator. I tak przy okazji na czym polega jego specjalność?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rs79
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 19 lis 2015, o 17:05
Auto: Insignia
Kod silnika: A14NET
Rok produkcji: 2015
Miasto:

Re: Przycisk "ECO" EcoFlex 2.0

Post autor: rs79 » 14 kwie 2016, o 12:57

Zerknij sobie do instrukcji. Ja akurat w swoim aucie nie mam systemu Start/Stop, ale przeczytałem sekcję związaną z modelami z tym wyposażeniem. Jest tam wszystko opisane.

-- 14 kwi 2016, o 13:59 --

Masz chociażby tu coś opisane: http://autobeztajemnic.pl/strefa-kierow ... e/298.html

Pogoogluj sobie i dowiedz się więcej o systemie Start/Stop. Będziesz wiedział więcej czym jeździsz ;)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”