--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Buczenie w silniku

VIN, znalezione na allegro itp.
scalianic
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2018, o 09:37
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Buczenie w silniku

Post autor: scalianic » 11 lip 2019, o 21:02

Od roku męczę się z dziwnym wyciem w aucie, może mamy ten sam problem i tak jak Ty nie mogę go za cholerę zdiagnozować. Gdy auto jest rozgrzane bardzo mocno to od 2k obrotów do około 2.5k słychać wycie jakby jakieś łożysko. Powyżej ustaje i poniżej też nie słychać. Dźwięk pojawia się tylko podczas jazdy przy dodawaniu gazu a przy popuszczaniu od razu cichnie. Na początku padło na skrzynię biegów F40, wymieniłem 2x olej i nie pomogło więc zdecydowałem się na regenerację. Skrzynia ściągnięta i okazało się że to nie skrzynia bo jest w dobrym stanie. Pomyślałem że gość może coś przeoczył, wlałem 2 razy ceramizer do skrzyni i dalej to samo. Sprawdzałem większość rzeczy w aucie tak jak Ty i niestety nie znalazłem problemu. W zimę tego nie słychać. Im zimniej tym dźwięk coraz cichszy. Najgorzej słychać przy temperaturach 30C to praktycznie od razu wyje po krótkiej jeździe. Zastanawiam się jeszcze czy to nie turbina, może wyrobiony wirnik, lub lekko pęknięty wąż i tylko przy dużym ciśnieniu słychać gwizd powietrza. Może jeszcze pompa wysokiego ciśnienia, kupiłem używkę w miarę nową z rozbitego auta ale była sprawna i nie przeciekała. Może wydech / dpf? Czasami mam wrażenie że podczas wypalania i zaraz po jakby wycie/dziwny dźwięk ustawał na trochę.

Możesz bardziej opisać ten test na podnośniku?

2.0 CDTI 2011 160KM, obecnie 153k przebiegu, prawdziwego.

MementoMori
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2019, o 12:39
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łęczna

Re: Buczenie w silniku

Post autor: MementoMori » 11 lip 2019, o 22:15

Scalianic a wymieniłeś ta pompe wysokiegocisnienia?
Test na podnośniku robił mechanik, że jego pracownik siedzial w aucie na podniesionym samochodzie i tak jak by jechał utrzymując te obroty na których słyszalny jest ten dźwięk. Na zewnątrz samochodu cisza, a wewnątrz po stronie pasażera ten dźwięk.
Podczas jazdy przy wyciśniętym pedale gazu i utrzymujac te obroty mocno słychać gdy puszcza sie gaz słychać ale juz delikatnie, gdy rzucę na luz cisza, ale gdy na luzie podczas jazdy ustawie te obroty dzwiek znow się pojawia.
Dzisiaj jeden mechanik twierdzi ze to coś zwiazane z przepływem powietrza i może to byc turbo ale nie daje pewności.
W środę jestem umówiony do ASO na diagnozę może oni coś powiedzą.

scalianic
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2018, o 09:37
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Buczenie w silniku

Post autor: scalianic » 12 lip 2019, o 08:00

Zmieniałem po zakupie auta w zimę więc wtedy nie słyszałem tego dźwięku. Ciekawostka z dzisiaj, zaczął mi się wypalać DPF i podczas wypalania i świeżo po wypalaniu tego dźwięku nie ma. Może tu trzeba szukać problemu, albo DPF tak nagrzewa jakiś element że przestaje wydawać ten dźwięk. Jak będzie Ci się wypalał to zerknij czy dźwięk cichnie :)

MementoMori
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2019, o 12:39
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łęczna

Re: Buczenie w silniku

Post autor: MementoMori » 12 lip 2019, o 08:55

Długo nie mam tego samochodu i dużo nie ogarniam jeszcze, z tego co ja wiem to wypalanie DPF jest zauważalny tylko na postoju czy sie mylę?
Ile tego dzwieku nie słyszałeś po wypaleniu?
Widziałem w google że kilka osób mialo też identyczny problem ale niestety te tematy ucichały tak jak by ktoś znalazł rozwiązanie.

Możesz dodawać nowe tematy na forum? Bo ja jakoś z tego co widze to nie mogę, trzeba by napisać nowy tylko o tym problemie moze ktoś pomoże.

scalianic
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 30 maja 2018, o 09:37
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Buczenie w silniku

Post autor: scalianic » 12 lip 2019, o 09:03

Wypalanie skończyło mi się pod pracą więc jak wyjdę to będę wiedział czy jest lepiej czy nie.
Wypalanie możesz zauważyć po wyższym spalaniu, ja dla pewności puszczam gaz jadąc i gdy jest wypalanie to nigdy spalanie chwilowe nie pokaże 0.0 tylko w okolicach 2.0. Tak samo na postoju zamiast 07-09 to około 2.0L/H.

MementoMori
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2019, o 12:39
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łęczna

Re: Buczenie w silniku

Post autor: MementoMori » 12 lip 2019, o 09:19

Po wypaleniu jezdziłes odrazu na rozgrzanym i nie było go slychac? Czy po wypaleniu miał czas na spadek temperatury i była cisza?

Wymieniałeś elektrozawór turbiny?
Słyszałem jeszcze o jakiejś gruszcze do elektrozaworu, tylko czy na to pomoże.

komar12
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: 5 kwie 2016, o 12:35
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Buczenie w silniku

Post autor: komar12 » 16 lip 2019, o 19:30

spiryt4 pisze:
3 sty 2019, o 07:43
wystarczy zamontować filterek taki jak w maluchu był do paliwa i problem będzie rozwiązany,nie ma potrzeby wymiany od razu elektrozaworu.
Czy taki się nada ?Można zamontować obojętnie w którą stronę?

https://allegro.pl/oferta/filtr-paliwa- ... 5070903875

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1019
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Buczenie w silniku

Post autor: spiryt4 » 16 lip 2019, o 20:05

Jak najbardziej będzie pasował jeśli nie ma zaznaczonego kierunku możesz zakładać jak Ci pasuje

MementoMori
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 11 lip 2019, o 12:39
Auto: Insignia
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łęczna

Re: Buczenie w silniku

Post autor: MementoMori » 16 lip 2019, o 20:08

W moim przypadku gruszka nic nie dała, czy ma ktoś inny pomysł co mógłbym zrobić ?

Loucast
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2019, o 13:08
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Gdańsk

Re: Buczenie w silniku

Post autor: Loucast » 27 wrz 2019, o 13:22

Witam, z opisu objawów wnioskuję iż walczymy z podobnym problemem.
U mnie dziwne "buczenie" słychać zdecydowanie wyraźniej w środku auta niż na zewnątrz.
Dwie wizyty w Opel Haller w Gdańsku (jedna 2h, bez efektów i umówienie się na kolejną całodzienną z bardziej doświadczonymi mechanikami), twierdzą iż porozbierali i posprawdzali wszystko wokół silnika i nic nie przychodzi im na tą chwilę do głowy, sugerują wymianę smoka i przy okazji zdjęcia miski, zobaczą od doły czy nic nie dolega.
Dźwięk mylący, podobny do kończącego się łożyska, lecz na postoju i na luzie, przegazowanie pow. 2tyś, buczenie również występuję. Powyżej 3,5tys obr. zanika.

Filmik z auta..


Update: Wizyta w innym serwisie (nie ASO), po godzinie diagnoza -> koło pasowe.

Update2: Po wymianie koła pasowego, dźwięk pozostał :( Poszukiwania trwają.

Pozdr.

Pogo53
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 2 lis 2019, o 17:16
Auto: Opel Insignia 2.0 cd
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Płock

Re: Buczenie w silniku

Post autor: Pogo53 » 12 lis 2019, o 16:06

Gieniux160 strzał w dziesiątkę. U mnie było to samo, wymieniłem zawór podciśnienia turbiny i cisza jak w kościole. Okazuje się, że uszkodzeniu ulega membrana zaworu, która wpada w drgania i z tąd to buczenie. Uszkodzona membrana wpada nawet w drgania przy otwieraniu maski lub przy jej zamknięciu. Dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam.

Loucast
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 25 wrz 2019, o 13:08
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Gdańsk

Re: Buczenie w silniku

Post autor: Loucast » 12 lis 2019, o 22:06

Jednak i u mnie (mimo iż podobno fachowcy sprawdzali zawory podciśnienia turbin) okazuje się, że jeden zawór jednak był trafiony i dawał takie wibracje na karoserię.
Pozdrawiam

Brad12
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 30 wrz 2019, o 20:58
Auto: Insignia MY2016
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Banino

Re: Buczenie w silniku

Post autor: Brad12 » 16 lis 2019, o 11:05

Czy b20dth też to dotyczy? U mnie buczy coś podczas hamowania silnikiem około 2k rpm. Dotknięcie minimalne pedału gazu ucisza silnik

krzys138
Użytkownik
Posty: 121
Rejestracja: 12 lis 2015, o 19:42
Auto: opel insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Krapkowice
Postawił piwo: 1 raz

Re: Buczenie w silniku

Post autor: krzys138 » 2 sty 2020, o 17:51

A czy też zawór jak jak się uszkadza może powodować jak się przyspiesza to takie jest falowanie podczas przyspieszania jak by chwilami brakowało mocy może być od tego zaworu takie cos

robertpilka1
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 6 gru 2019, o 05:09
Auto: Opel insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Jaworzno

Re: Buczenie w silniku

Post autor: robertpilka1 » 14 mar 2020, o 05:53

Brzęczenie w siliku A20 dtr 2.0 bi turbo. Tylko wysokie obroty. Alternator. Rozrząd ok. Mi się wydaje że od strony kierowcy. Może ktoś pomoże. Dzięki

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Buczenie w silniku

Post autor: Rooff_ » 14 mar 2020, o 08:20

Zdejmij pasek osprzętu i się przejedź kawałek na wysokich obrotach. Chyba że na postoju też to słychać teraz to wiadomo że nie trzeba jechać
Może to być również któryś zaworek od turbo, albo dziura w rurze. Ale to powinieneś czuć w braku mocy lub pojawiającym się check engine.

Wysłane z mojego G8441 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Davidof90
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 25 paź 2020, o 11:10
Auto: Opel Insignia 1
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Nowy Sącz

Re: Buczenie w silniku

Post autor: Davidof90 » 21 sty 2022, o 20:35

U mnie dziwne wycie podczas jazdy czy to na luzie czy normalnie na biegu, dodatkowo podczas przyspieszania i puszczenia gazu dziwne szmery, załączam link do filmiku , w 18-20 sekundzie słychać

Davidof90
Forumowicz
Posty: 70
Rejestracja: 25 paź 2020, o 11:10
Auto: Opel Insignia 1
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Nowy Sącz

Re: Buczenie w silniku

Post autor: Davidof90 » 22 sty 2022, o 08:15

Dodam tylko że nie ma żadnego błędu, i auto ma moc, buczenie występuje tylko podczas jazdy, gazowanie na postoju nie daje żadnych dziwnych dźwięków

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



RPiotr
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 16 lut 2022, o 14:57
Auto: Opel Insignia 1.6 T
Rok produkcji: 2012
Miasto: MRĄGOWO

Re: Buczenie w silniku

Post autor: RPiotr » 19 sie 2022, o 08:54

Davidof90 pisze:
22 sty 2022, o 08:15
...
Davidof90, udało Ci się ustalić co powoduje te buczenie? Ja mam identyczny problem. Buczenie słychać tylko podczas jazdy, już od około 20-30 km/h. Im szybciej jadę tym buczenie jest jakby trochę bardziej słyszalne.
Na postoju podczas gazowania nic nie słychać.
Podczas jazdy słychać te buczenie nawet jak wrzucę luz.
Skoro słychać to tylko podczas jazdy, nawet na luzie to raczej ten elektrozawór turbiny nie jest, prawda?
samochód: Opel insignia 1,6 turbo A.
Ostatnio zmieniony 19 sie 2022, o 22:42 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin Forum.

lucabianco
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 15 sty 2021, o 08:08
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto: Białystok
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Buczenie w silniku

Post autor: lucabianco » 22 sie 2022, o 12:57

@RPiotr

Wymień elektrozawór. Koszt to około 120 zł, a czas wymiany to do 20 minut (zależy jak mocno zardzewiałe są śruby).
Miałem to samo, wymiana pomogła.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”