--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Szkoda z OC sprawcy - nowy silnik

VIN, znalezione na allegro itp.
Awatar użytkownika
Maciej1486
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 6 sty 2020, o 10:12
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto: Bydgoszcz/Nakło
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Szkoda z OC sprawcy - nowy silnik

Post autor: Maciej1486 » 27 lut 2021, o 12:13

Mój ubezpieczyciel nie ma bls (niby trzeba wykupić). No nic auto we wtorek oddaje i biore zastępcze. I tak powinienem jeżdzić miesiąc zastępczym ale człowiek obawiał się ze będzie się musiał po sądach wluczyć, a gdyby przegrał to z wlasnej kieszeni by szło.

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8411
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Szkoda z OC sprawcy - nowy silnik

Post autor: dokia » 27 lut 2021, o 12:30

No tak. Trzymam kciuki.
Ja z tego właśnie powodu nie kupuję najtańszych ubezpieczeń, zwykle przepłacam zapewne..ale jak dobrze to dobrze, a jak właśnie coś wyskoczy to albo nie ma żadnego problemu albo trzeba trochę się pokręcić jak u Ciebie. Zapewne TU sprawcy też wiedziało gdzie sam masz OC i wiedzą że mają Ciebie po drugiej stronie a nie Twoje TU.
Radio 357 :)

xul
Klubowicz
Posty: 1861
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Szkoda z OC sprawcy - nowy silnik

Post autor: xul » 27 lut 2021, o 12:43

Przepisy mówią, że samochód ma być przywrócony do stanu sprzed zdarzenia, więc jeżeli miałeś oryginalne elementy, to mają być oryginalne, jeżeli były raz malowane, to mają być raz malowane. Dodatkowo przysługuję Ci odszkodowanie za utratę wartości samochodu (tu pewnie trzeba się sądzić), bo bez wypadkowy ma inną cenę, niż taki z odnotowaną kolizją. Co do reflektorów, to kiedyś szukałem na ten temat info, przysługuje jeden, ale jeżeli barwa światła będzie się różnic, to muszą też drugi zrobić, bo tak nie można jeździć, szczególnie ma to znaczenie przy starszych samochodach kiedy klosze już są lekko pożółkłe i "wypiaskowane" eksploatacją. Tak samo, przysługuje Ci samochód zastępczy na cały okres naprawy i masz prawo żądać od ASO wydania Twoich elementów, które wymienili, jeżeli nic się nie zmieniło ostatnie lata.
PS.: TU ładnie policzyło, jak tylko 20% mniej niż ASO, zazwyczaj wycena ASO jest przynajmniej dwa razy większa niż TU.

Awatar użytkownika
Maciej1486
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 6 sty 2020, o 10:12
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto: Bydgoszcz/Nakło
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Szkoda z OC sprawcy - nowy silnik

Post autor: Maciej1486 » 27 lut 2021, o 13:05

Jeśli chodzi o utratę wartości to auto skończyło 7 lat wiec nie przysluguje. Takie info dostalem od PZMOT. Jutro zadzwonie jeszcze do serwisu zapytać jak oni to widzą.
Rożnica między ASO, a TU to przede wszystkim ta lampa, kołpak i rura od powietrza. Reszta się pokrywa

mr.henio
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: 22 lut 2020, o 22:37
Auto: Insignia A 2.0
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2015
Miasto: Kartuzy
Postawił piwo: 12 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Szkoda z OC sprawcy - nowy silnik

Post autor: mr.henio » 4 mar 2021, o 19:19

Bardzo ciekawy temat, napiszesz kolego coś więcej jak się sprawa rozwinęła?
Swoją drogą mam pytanie, za kilka dni muszę wykupić nowe ubezpieczenie. Trochę waham się, czy w razie "W" naprawa na częściach oryginalnych czy zamiennych, 400 zł różnicy. Ale nie o to chce pytać.
W razie jakiegokolwiek zdarzenia na drodze nie z mojej winy, jak się zachować? Chodzi mi o to co z samochodem, jeśli chciałbym jak @dokia odstawić samochód do ASO i o nic się nie martwić? Mam dzwonić do swojego TU, do TU sprawcy, czy do ASO żeby zabrali samochód? Czy wykupione przeze mnie ubezpieczenie ma jakiś wpływ na to?

Awatar użytkownika
Maciej1486
Użytkownik
Posty: 148
Rejestracja: 6 sty 2020, o 10:12
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTE
Rok produkcji: 2014
Miasto: Bydgoszcz/Nakło
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Szkoda z OC sprawcy - nowy silnik

Post autor: Maciej1486 » 4 mar 2021, o 19:22

Moja sprawa ma się takz ze jezdze autem zastępczym, a auto naprawia ASO.
Po kolizji dzwonisz do swojego ubezpieczyciela jeśli masz bls lub wykupione u siebie assistans, ubezpieczyciela sprawcy, tak jak ja kumpla, który wystawia fakturę lub ASO i zabierają auto i rozliczają sie z TU. Jeśli szkoda z OC sprawcy to nie ma znaczenia za ile Ty wykupisz polise.


carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”