--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuChip Insignia
- Gregs
- Użytkownik
- Posty: 300
- Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
- Auto: Insignia HB
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Chip Insignia
Chyba zaleję tak jak radzisz, ale dopiero jak ty go wyprodukujesz i będzie spełniał Dexos2 i C3. 
- kuba89
- Zapaleniec
- Posty: 1326
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
- Auto: Insignia 2.0 T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Berlin
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Chip Insignia
@kw8 a w jakim silniku podnosiłeś moc? Pewnie w dieslu... 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
norbi333
- Ekspert
- Posty: 5130
- Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
- Auto: INNE
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Suwałki
- Otrzymał piwo: 39 razy
Re: Chip Insignia
Nie zajmuję się produkcją oleju.Gregs pisze:Chyba zaleję tak jak radzisz, ale dopiero jak ty go wyprodukujesz i będzie spełniał Dexos2 i C3.
Poza tym Twój nie ma trochę trudniejszych warunków
-- 24 cze 2017, o 21:07 --
Biturbo FL 4X4

-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Chip Insignia
Wszystko ładnie, ale program 15 dni robił.
Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
- rube.dt
- Użytkownik
- Posty: 252
- Rejestracja: 13 maja 2015, o 21:01
- Auto: vectra b
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Chip Insignia
Ja wróciłem chwilowo na serię... Z 199 zrobiło się 159 w klekocie...
Jeśli ktoś jeszcze się waha niech składa kasę. O ile tak ogromnego skoku nie czuć po samym chipie, to po uspokojeniu mocy czujesz jakbyś innym autem jechał... Auto jak kupiłem miało 260tys teraz dobiło do 300tys.
Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Jeśli ktoś jeszcze się waha niech składa kasę. O ile tak ogromnego skoku nie czuć po samym chipie, to po uspokojeniu mocy czujesz jakbyś innym autem jechał... Auto jak kupiłem miało 260tys teraz dobiło do 300tys.
Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
- Gregs
- Użytkownik
- Posty: 300
- Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
- Auto: Insignia HB
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Chip Insignia
P405 pisze:Wszystko ładnie, ale program 15 dni robił.
W pewnym sensie tak. Za pierwszym razem były problemy z zabezpieczeniem sterowników. Nie chciał przyjmować modyfikacji. Mieli kilka Insigni. Jedna nawet poszła przez gniazdo OBD. Nie mieli problemów z Insigniami 2015 i 2016 ( wersje 170KM z Adblue) a moja złośliwa bestia stawiała opór.
Miałem zaproszenie na skończenie po 3 dniach, ale ja nie miałem czasu i dopiero dzisiaj skończona robota. Jak Kolega @rube.dt napisał "asfaltu nie zwija" ale samochód jest elastyczniejszy (szczególnie czuć poprawę na 2 biegu), jedzie jakby lżej.
Przejrzałem u nich bazę danych i wszystkie Insignie na hamowni pokazywało kilka KM mniej jak z danych fabrycznych by wynikało, a u mnie Opel dodał prawie 10 KM na starcie. Tunerzy mieli z czego dodawać.
Zobaczymy jak będzie się zachowywał po większym przebiegu, ale zauważyłem już dzisiaj jakby nieco mniejsze spalanie przy takim samym stylu jazdy.
- lcr
- Użytkownik
- Posty: 900
- Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
- Auto: Insignia 1.6T
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ruda Śląska
- Postawił piwo: 5 razy
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Chip Insignia
Panowie, podjeżdżał ktoś z A16LET? Byłem pytać z ciekawości u tunera.. cena jak wszędzie. Na sieci tyle się naczytałem o chipie benzyn, że już sam nie wiem czy to ma sens.
-
kw8
- Forumowicz
- Posty: 52
- Rejestracja: 29 cze 2015, o 12:49
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20NFT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Chip Insignia
To moja poszłaGregs pisze:Jedna nawet poszła przez gniazdo OBD.P405 pisze:Wszystko ładnie, ale program 15 dni robił.

Tylko, że to benzyna 2.0T z 2013 przed liftem. Sterownik Delco.
Nie wiem czy to ma znaczenie
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- Gregs
- Użytkownik
- Posty: 300
- Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
- Auto: Insignia HB
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Chip Insignia
U mnie wystarczyło, żeby na jednej nóżce chipa nie było kontaktu z igłą a ECU blokował się i nie łączył się z interfejsem K-Tag. Trzeba było wtedy wrzucić na chwilę ECU do samochodu aby się odblokował. Po takim zabiegu, na stole bez problemu można było sczytać i zapisywać zmiany.
-
kw8
- Forumowicz
- Posty: 52
- Rejestracja: 29 cze 2015, o 12:49
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20NFT
- Rok produkcji: 2013
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Chip Insignia
Ja byłem zaskoczony, że u mnie poszło przez OBD. Z tego co słyszałem zazwyczaj w przypadku Insigni kończy się wyjęciem sterownika.
Dzisiaj byłem u chłopaków na wgranie małej poprawki (po przeglądzie coś mi się z programem pochrzaniło) i znowu bez problemu przez OBD.
Wczoraj dzwoniłem do Piotrka akurat jak Twoją robili i słychać było, że jest na skraju wyczerpania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dzisiaj byłem u chłopaków na wgranie małej poprawki (po przeglądzie coś mi się z programem pochrzaniło) i znowu bez problemu przez OBD.
Wczoraj dzwoniłem do Piotrka akurat jak Twoją robili i słychać było, że jest na skraju wyczerpania



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Tomasz1990
Re: Chip Insignia
Witam mam isie 160km CDTI chcialbym chipsa dac tylko sie zastanawiam jaki to ma wpyw na dpf czy czesciej bedzie sie wypalac i o trwalosc odrazu dodam ze wyciecie nie wchodzi w gre?
Ostatnio zmieniony 2 sie 2017, o 22:03 przez Tomasz1990, łącznie zmieniany 2 razy.
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Chip Insignia
Po pierwsze - CDTI, po drugie - wszystko jest opisane na forum, wystarczy poszukać, po trzecie - trwałość zależy od kondycji silnika, podzespołów samochodu oraz samego użytkowania po programie.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
- Gregs
- Użytkownik
- Posty: 300
- Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
- Auto: Insignia HB
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Chip Insignia
@up. Koledze bardziej chodzi o doświadczenia innych, którzy modyfikowali soft pozostawiając DPF, a nie o ogólniki.
Kondycja silnika, podzespołów samochodu, styl jazdy ma taki sam wpływ na DPF przed i po tuningowaniu. Chodzi bardziej o różnice przed i po modyfikacji.
Ze swojego doświadczenia powiem, że nie ma wyczuwalnych różnic w wypalaniu DPF. Wydaje się, że jakość paliwa ma większy wpływ niż chiptuning. Oczywiście mówię o rozsądnym tuningowaniu (wykonywanym w 99%). Ekstremalny tuning ma wpływ niekorzystny na trwałość prawie wszystkich elementów auta i żaden rozsądny tuner nie poleci go bez wywalenia DPF i EGR. Ale jak to zwykle bywa coś za coś.
Kondycja silnika, podzespołów samochodu, styl jazdy ma taki sam wpływ na DPF przed i po tuningowaniu. Chodzi bardziej o różnice przed i po modyfikacji.
Ze swojego doświadczenia powiem, że nie ma wyczuwalnych różnic w wypalaniu DPF. Wydaje się, że jakość paliwa ma większy wpływ niż chiptuning. Oczywiście mówię o rozsądnym tuningowaniu (wykonywanym w 99%). Ekstremalny tuning ma wpływ niekorzystny na trwałość prawie wszystkich elementów auta i żaden rozsądny tuner nie poleci go bez wywalenia DPF i EGR. Ale jak to zwykle bywa coś za coś.
-
angel_dark666
- Użytkownik
- Posty: 296
- Rejestracja: 19 cze 2017, o 20:09
- Auto: Insignia
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Irlandia
- Otrzymał piwo: 3 razy
Re: Chip Insignia
Na mnie przyszedł czas. Nie chciałem super mocnego programu bo mam do zrobienia jeszcze 2700 kilometrów i nie chce żadnych niespodzianek. Chciałem program Eco na trasy

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
-
Tomasz1990
- Gregs
- Użytkownik
- Posty: 300
- Rejestracja: 2 lut 2017, o 19:40
- Auto: Insignia HB
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Chip Insignia
Tak. Mam DPF i EGR.
Tu jest mój post z wykresem https://www.insignia-club.pl/viewtopic. ... 28#p106950
Tu jest mój post z wykresem https://www.insignia-club.pl/viewtopic. ... 28#p106950


