--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Malowanie zacisków hamulcowych

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: kuba89 » 13 lut 2016, o 23:14

Chłopaki, do mojego białego sedana kupiłem felgi 20' co kolega, 5-cio ramienne. Bedą w czarnym Polmacie. Macie doświadczenie z malowaniem zacisków? Jaki kolor by pasował?
Jezeli temat nie psuje do posta, prosze o przeniesienie. Nie znalazłem tematu gdzie to pytanie by pasowało...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 14 lut 2016, o 01:41 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Utworzyłem nowy temat dotyczący malowania zacisków, w celu łatwiejszego zgromadzenia informacji na ten temat.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: Alex » 14 lut 2016, o 01:53

Malowałbym na biało dla kontrastu. A dla praktyczności czarne albo ciemny srebrny.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: Engine » 14 lut 2016, o 02:01

Ja będę malował zaciski na kolor czarny, może z jakimś małym, białym napisem ;) Kolega @kmy ładnie pomalował zaciski w swojej Astrze, może u niego coś podpatrzysz ;) Fotki są w temacie jego samochodu.

Co do lakieru, to koledzy na forum pisali, że można malować typowymi farbami do malowania zacisków (pędzelkiem lub w spray'u) ze względu na dobrą odporność na wysokie temperatury, albo farbą Hammerite. Osobiście kupiłem właśnie Hammerite i zobaczę jak tym się pomaluje. Dużo osób potwierdza, że do malowania zacisków jest ok ;)

U Ciebie do czarnych felg i białego auta to można wybrać dowolny kolor :D Wszystko spasuje ;) Fakt, że Alex ma rację, biały byłby najlepszy, tylko szybko będzie na takim kolorze widać brud i pozostałości po ścieraniu się klocków. Czarny do czarnych felg to chyba bym odradził moim zdaniem. Lepiej coś w srebrze (może być ciemny ;) ).

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: Mikołaj » 14 lut 2016, o 13:10

Potwierdzam, Hammerite sprawdza się super do zacisków. W poprzednich autach malowałem właśnie taką farbą i nawet po 2-latach super się trzymał kolor. Do twojego auta roznieś myślę że albo srebrny albo jakiś jasny grafit


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: kuba89 » 14 lut 2016, o 15:09

Taki srebrny z grafitem mysle ze byłby ok. A jest jakiś konkretny "model" tego Hammerite?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: Alex » 14 lut 2016, o 15:15

Szukaj małych puszek z napisem "Hammerite prosto na rdzę".
Ostatnio zmieniony 14 lut 2016, o 15:20 przez Alex, łącznie zmieniany 2 razy.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: kuba89 » 14 lut 2016, o 15:16

A nie musi byc specjalnie na wysoka temperaturę itd itd? Sprawdza sie zwykła na rdzę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: Alex » 14 lut 2016, o 15:19

Nie musi być. Trzeci rok jeżdżę z zaciskami pomalowanym tym właśnie Hammeritem i nic się nie dzieje.
Oczywiście przed malowaniem, zaciski wyczyścić chociażby szczotką drucianą tarczową oraz odtłuścić.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: kuba89 » 14 lut 2016, o 15:22

To swietnie! :) jeszcze musze sie przespać co dokładnie z kolorem... :/ białe Auto, czarna felga- grafitowe,czarne,srebrne zaciski? Hmm


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: Alex » 14 lut 2016, o 15:44

Tak naprawdę, nie jest to jakiś wydatek żeby przywiązywać się do tego na stałe ;) Pomalujesz, nie spodoba się, zedrzesz większość starej farby i pomalujesz w inny odcień. I tak w kółko aż w końcu poprzestaniesz na tym, który najbardziej Tobie odpowiada.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
Auto: Insignia ST EcoFLEX
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: Sebuś » 14 lut 2016, o 20:08

Zaciski w Iśkach nie są na tyle duże aby je bardziej uwidocznić białą farbą, także według mnie najlepiej byłoby pójść w czerń.

Awatar użytkownika
Simonni
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: 26 sty 2016, o 17:06
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2010
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: Simonni » 14 lut 2016, o 21:34

Pytanie dla tych co ogarnęli już temat malowania. Ściągaliście te zaciski do malowania (piaskowanie, szkiełkowanie, malowanie i odpowietrzanie układu hamulcowego (wersja expert) czy malowaliście na aucie po uprzednim ogarnięciu drucianką i odtłuszczeniu (wersja na leniwca) :?:

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: KaMYk » 14 lut 2016, o 21:45

Zdejmowałem jarzma, zaciski odkręciłem, ale bez odłączania od przewodu hamulcowego.
Czyściłem najpierw chemią (płyny, iron-x) z później szczotką drucianą na wiertarkę.
Po odtłuszczeniu rozpuszczalnikiem malowałem farbą w spray'u.
Farba się trzyma elegancko.

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: profek » 14 lut 2016, o 21:47

Leniwiec działa bez błędnie ja tak zrobiłem.Oczyściłem i pomalowałem i tu uwaga:CYNKIEM w SPRAYU,na srebrno poszedłem w kierunku fabrycznego wyglądu zacisków.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: kuba89 » 14 lut 2016, o 21:57

Profek, wrzuć fotkę jak mozesz ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: mxw » 14 lut 2016, o 21:58

Leniwiec wystarcza, dobrze oczyścić, odtluscic, i Hammerite pędzelkiem wystarczyło w moim przypadku (Insi jeszcze na to czeka).
Ale uwaga, zaciski to nie wszystko - trzeba też ogarnąć tarcze, bo nie będzie efektu, jeżeli z tarczy rdza będzie wyłazić.

pozdro.,
mxw.

Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: profek » 16 lut 2016, o 23:00

Za wiele nie widać bo musiałbym zdjąć koło ale jakieś wyobrażenie powinno dać.
Malowane latem zeszłego roku.
CAM00211.jpg
CAM00212.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
radkor
Użytkownik
Posty: 721
Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: radkor » 16 lut 2016, o 23:50

profek pisze:pomalowałem i tu uwaga:CYNKIEM w SPRAYU
Fragment opisy cynku w spreju firmy Boll:
"Odporny na temperatury do 120 C". Nie za niska temperatura trochę?

Awatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
Auto: Insignia ST EcoFLEX
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: Sebuś » 17 lut 2016, o 08:47

W zupełności wystarcza, malujesz zacisk a nie tarczę.

Awatar użytkownika
Mario
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 14 maja 2013, o 19:40
Auto: Insignia Exlusive
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa-Bemowo
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Malowanie zacisków hamulcowych

Post autor: Mario » 17 lut 2016, o 09:38

Są do 450 C


Wysłane z iPhone

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tuning wizualny”