--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuMalowanie zacisków hamulcowych
- kuba89
- Zapaleniec
- Posty: 1326
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
- Auto: Insignia 2.0 T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Berlin
- Otrzymał piwo: 8 razy
Malowanie zacisków hamulcowych
Chłopaki, do mojego białego sedana kupiłem felgi 20' co kolega, 5-cio ramienne. Bedą w czarnym Polmacie. Macie doświadczenie z malowaniem zacisków? Jaki kolor by pasował?
Jezeli temat nie psuje do posta, prosze o przeniesienie. Nie znalazłem tematu gdzie to pytanie by pasowało...
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jezeli temat nie psuje do posta, prosze o przeniesienie. Nie znalazłem tematu gdzie to pytanie by pasowało...
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 14 lut 2016, o 01:41 przez Engine, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Utworzyłem nowy temat dotyczący malowania zacisków, w celu łatwiejszego zgromadzenia informacji na ten temat.
Powód: Utworzyłem nowy temat dotyczący malowania zacisków, w celu łatwiejszego zgromadzenia informacji na ten temat.
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Malowanie zacisków hamulcowych
Malowałbym na biało dla kontrastu. A dla praktyczności czarne albo ciemny srebrny.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Malowanie zacisków hamulcowych
Ja będę malował zaciski na kolor czarny, może z jakimś małym, białym napisem
Kolega @kmy ładnie pomalował zaciski w swojej Astrze, może u niego coś podpatrzysz
Fotki są w temacie jego samochodu.
Co do lakieru, to koledzy na forum pisali, że można malować typowymi farbami do malowania zacisków (pędzelkiem lub w spray'u) ze względu na dobrą odporność na wysokie temperatury, albo farbą Hammerite. Osobiście kupiłem właśnie Hammerite i zobaczę jak tym się pomaluje. Dużo osób potwierdza, że do malowania zacisków jest ok
U Ciebie do czarnych felg i białego auta to można wybrać dowolny kolor
Wszystko spasuje
Fakt, że Alex ma rację, biały byłby najlepszy, tylko szybko będzie na takim kolorze widać brud i pozostałości po ścieraniu się klocków. Czarny do czarnych felg to chyba bym odradził moim zdaniem. Lepiej coś w srebrze (może być ciemny
).
Co do lakieru, to koledzy na forum pisali, że można malować typowymi farbami do malowania zacisków (pędzelkiem lub w spray'u) ze względu na dobrą odporność na wysokie temperatury, albo farbą Hammerite. Osobiście kupiłem właśnie Hammerite i zobaczę jak tym się pomaluje. Dużo osób potwierdza, że do malowania zacisków jest ok
U Ciebie do czarnych felg i białego auta to można wybrać dowolny kolor
- Mikołaj
- Użytkownik
- Posty: 603
- Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
- Auto: Insignia 1,6 Turbo
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Amsterdam/Sosnowiec
Re: Malowanie zacisków hamulcowych
Potwierdzam, Hammerite sprawdza się super do zacisków. W poprzednich autach malowałem właśnie taką farbą i nawet po 2-latach super się trzymał kolor. Do twojego auta roznieś myślę że albo srebrny albo jakiś jasny grafit
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- kuba89
- Zapaleniec
- Posty: 1326
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
- Auto: Insignia 2.0 T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Berlin
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Malowanie zacisków hamulcowych
Taki srebrny z grafitem mysle ze byłby ok. A jest jakiś konkretny "model" tego Hammerite?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Malowanie zacisków hamulcowych
Szukaj małych puszek z napisem "Hammerite prosto na rdzę".
Ostatnio zmieniony 14 lut 2016, o 15:20 przez Alex, łącznie zmieniany 2 razy.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
- kuba89
- Zapaleniec
- Posty: 1326
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
- Auto: Insignia 2.0 T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Berlin
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Malowanie zacisków hamulcowych
A nie musi byc specjalnie na wysoka temperaturę itd itd? Sprawdza sie zwykła na rdzę?
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Malowanie zacisków hamulcowych
Nie musi być. Trzeci rok jeżdżę z zaciskami pomalowanym tym właśnie Hammeritem i nic się nie dzieje.
Oczywiście przed malowaniem, zaciski wyczyścić chociażby szczotką drucianą tarczową oraz odtłuścić.
Oczywiście przed malowaniem, zaciski wyczyścić chociażby szczotką drucianą tarczową oraz odtłuścić.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
- kuba89
- Zapaleniec
- Posty: 1326
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
- Auto: Insignia 2.0 T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Berlin
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Malowanie zacisków hamulcowych
To swietnie!
jeszcze musze sie przespać co dokładnie z kolorem... :/ białe Auto, czarna felga- grafitowe,czarne,srebrne zaciski? Hmm
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- Alex
- Zapaleniec
- Posty: 2570
- Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
- Auto: Peugeot 508
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Iława
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Malowanie zacisków hamulcowych
Tak naprawdę, nie jest to jakiś wydatek żeby przywiązywać się do tego na stałe
Pomalujesz, nie spodoba się, zedrzesz większość starej farby i pomalujesz w inny odcień. I tak w kółko aż w końcu poprzestaniesz na tym, który najbardziej Tobie odpowiada.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014
- Sebuś
- Użytkownik
- Posty: 201
- Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
- Auto: Insignia ST EcoFLEX
- Kod silnika: A20DTL
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Czerwionka-Leszczyny
- Otrzymał piwo: 5 razy
Re: Malowanie zacisków hamulcowych
Zaciski w Iśkach nie są na tyle duże aby je bardziej uwidocznić białą farbą, także według mnie najlepiej byłoby pójść w czerń.
- Simonni
- Nowicjusz
- Posty: 37
- Rejestracja: 26 sty 2016, o 17:06
- Auto: Opel Insignia ST
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2010
- Miasto:
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Malowanie zacisków hamulcowych
Pytanie dla tych co ogarnęli już temat malowania. Ściągaliście te zaciski do malowania (piaskowanie, szkiełkowanie, malowanie i odpowietrzanie układu hamulcowego (wersja expert) czy malowaliście na aucie po uprzednim ogarnięciu drucianką i odtłuszczeniu (wersja na leniwca) 
- KaMYk
- Zapaleniec
- Posty: 2234
- Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
- Auto: Dodge Charger R/T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Mochowo
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 12 razy
Re: Malowanie zacisków hamulcowych
Zdejmowałem jarzma, zaciski odkręciłem, ale bez odłączania od przewodu hamulcowego.
Czyściłem najpierw chemią (płyny, iron-x) z później szczotką drucianą na wiertarkę.
Po odtłuszczeniu rozpuszczalnikiem malowałem farbą w spray'u.
Farba się trzyma elegancko.
Czyściłem najpierw chemią (płyny, iron-x) z później szczotką drucianą na wiertarkę.
Po odtłuszczeniu rozpuszczalnikiem malowałem farbą w spray'u.
Farba się trzyma elegancko.
- profek
- Użytkownik
- Posty: 821
- Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Malowanie zacisków hamulcowych
Leniwiec działa bez błędnie ja tak zrobiłem.Oczyściłem i pomalowałem i tu uwaga:CYNKIEM w SPRAYU,na srebrno poszedłem w kierunku fabrycznego wyglądu zacisków.
- kuba89
- Zapaleniec
- Posty: 1326
- Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
- Auto: Insignia 2.0 T 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Berlin
- Otrzymał piwo: 8 razy
Re: Malowanie zacisków hamulcowych
Profek, wrzuć fotkę jak mozesz 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Malowanie zacisków hamulcowych
Leniwiec wystarcza, dobrze oczyścić, odtluscic, i Hammerite pędzelkiem wystarczyło w moim przypadku (Insi jeszcze na to czeka).
Ale uwaga, zaciski to nie wszystko - trzeba też ogarnąć tarcze, bo nie będzie efektu, jeżeli z tarczy rdza będzie wyłazić.
pozdro.,
mxw.
Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.
Ale uwaga, zaciski to nie wszystko - trzeba też ogarnąć tarcze, bo nie będzie efektu, jeżeli z tarczy rdza będzie wyłazić.
pozdro.,
mxw.
Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.
- profek
- Użytkownik
- Posty: 821
- Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Malowanie zacisków hamulcowych
Za wiele nie widać bo musiałbym zdjąć koło ale jakieś wyobrażenie powinno dać.
Malowane latem zeszłego roku.
Malowane latem zeszłego roku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- radkor
- Użytkownik
- Posty: 721
- Rejestracja: 13 lip 2015, o 22:24
- Auto: Mondeo Mk4 2.2 220KM
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Malowanie zacisków hamulcowych
Fragment opisy cynku w spreju firmy Boll:profek pisze:pomalowałem i tu uwaga:CYNKIEM w SPRAYU
"Odporny na temperatury do 120 C". Nie za niska temperatura trochę?

