--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

GPS, nawigacja, programy do nawigacji
Regulamin forum
Nie jest dozwolone zamieszczanie ogłoszeń o odpłatnym udostępnianiu danych kartograficznych (map) do nawigacji Opla. Warunki producenta: link
michal84_20@o2.pl
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 25 lis 2018, o 13:26
Auto: OPEL ASTRA J
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto: Opole Lubelskie

Re: Urządzenie USB zakłóca pracę innego urządzenia

Post autor: michal84_20@o2.pl » 22 mar 2019, o 18:37

Nie wiem czy to reguła, ale u mnie, co prawda w astrze J, NAVI 900, pomogło usztywnienie płytki z portem USB.
Komunikat występował dosyć często, praktycznie codziennie i zauważyłem, że źródło dźwięku (z USB na radio) zmienia się samo po stuknięciu w moduł.
Nie jest to jakoś super zrobione, bo oczywiście zrobiłem prowizorkę "na chwilę", żeby sprawdzić czy to pomoże (zwykła taśma parciana i coś do wypełnienia wolego miejsca).
Od tamtej pory ani razu nie wyskoczył mi ten komunikat a źródło dźwięku, nawet przy stuknięciu ręką, też się nie zmienia.
Co prawda, profilaktycznie, przelutowałem niektóre styki na płytkach od USB i czytnika kart (bez wymiany cyny, tylko ją przetopiłem jeszcze raz), ale myślę, że problemem była słabo osadzona płytka z portem USB.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja”