--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

GPS, nawigacja, programy do nawigacji
Regulamin forum
Nie jest dozwolone zamieszczanie ogłoszeń o odpłatnym udostępnianiu danych kartograficznych (map) do nawigacji Opla. Warunki producenta: link
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jo17
Użytkownik
Posty: 236
Rejestracja: 16 maja 2018, o 18:15
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2019
Miasto: UK, Konin, Toruń
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: Jo17 » 30 gru 2020, o 17:44

Też mam podobne informacje. Nowych map już nie będzie. Ponoć skończyli współpracę.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8987
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 115 razy

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: mazmarcin » 30 gru 2020, o 17:55

myk6414 pisze:
30 gru 2020, o 15:19
I czekamy na Yanosika :lol:

Awatar użytkownika
Szulcu
Klubowicz
Posty: 491
Rejestracja: 11 lut 2020, o 00:42
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Koszalin
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: Szulcu » 10 sty 2021, o 18:21

TomTom pięknie śmiga po carplay :)

cbrttipol
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2020, o 10:13
Auto: Opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Nowy Sącz

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: cbrttipol » 20 sty 2021, o 14:10

Witam
Opel Insignia 2014r
pytanko mam czy ktoś jest wstanie ten model ogarnąć?
chodzi mi o aktualizację mapy jeśli tak to jaki koszt?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

prusak_glatz
Użytkownik
Posty: 122
Rejestracja: 24 cze 2019, o 14:55
Auto: Insignia 2.0CDTI 140
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Kłodzko
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: prusak_glatz » 11 lut 2021, o 15:06

Pytanko czy coś się da zrobić, jakieś wgrać nowe oprogramowanie z innymi mapami, czy już pozamiatane i tylko radio zostało mi.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6068
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 26 razy
Otrzymał  piwo: 86 razy
Kontakt:

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: yerry » 11 lut 2021, o 15:41

To się okaże, może wypuszczą aktualizację.
Alternatywnie wymiana HMI2.0 na 2.5 i korzystanie z Map Google przez Android Auto lub zakup i instalacja jakiejś chińskiej stacji.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

prusak_glatz
Użytkownik
Posty: 122
Rejestracja: 24 cze 2019, o 14:55
Auto: Insignia 2.0CDTI 140
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Kłodzko
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: prusak_glatz » 12 lut 2021, o 15:05

yerry pisze:
11 lut 2021, o 15:41
edit
jaki koszt wymiany na 2.5 z robocizną?
Ostatnio zmieniony 12 lut 2021, o 15:30 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6068
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 26 razy
Otrzymał  piwo: 86 razy
Kontakt:

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: yerry » 12 lut 2021, o 15:30

Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Siwy10268
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 25 paź 2020, o 18:37
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2014
Miasto: Grodzisk Mazowiecki

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: Siwy10268 » 23 kwie 2021, o 12:57

Witam,zmieniło sie coś względem aktualizacji? jaką macie najnowszą wersje?ma ktoś jakąś wiedze w temacie?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mnieteczek
Użytkownik
Posty: 930
Rejestracja: 17 mar 2017, o 07:21
Auto: PEUGEOT 508 GT
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 21 razy

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: mnieteczek » 23 kwie 2021, o 18:37

Nic się nie zmieniło i raczej się nie zmieni ostatnie mapy wersja 2019(dane kartograficzne 2017Q3).

Wysłane z Galaxy S20


Gabberek
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 9 maja 2021, o 08:13
Auto: Renault Megane
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warka

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: Gabberek » 9 maja 2021, o 08:59

Witam, mam pytanie o system Navi 900 w Insignii 2016, nie widzę opcji Android Auto, jest tylko Apple Carplay, w takim wypadku można to jakoś dograć czy jeż szans ? Aktualizacja systemu pomoże ? System nie widzi w ogóle telefonu który normalnie w innym aucie używam i działa Android Auto. Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi dzięki :)

Awatar użytkownika
fafko
Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 10 wrz 2017, o 20:15
Auto: Insignia HB automat
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Gliwice
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: fafko » 9 maja 2021, o 09:05

Miałem identyczny problem. Wgranie nowego oprogramowania pomogło. Niestety żadne ASO mi tego nie chciało zrobić, czy zagwarantować, że to pomoże. Na szczęście są dobrzy ludzie na forum, którzy pomogli. Mnie zrobił to yerry.
Zapytaj @Pinga, do Warszawy masz niedaleko

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
VipoSek
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 5 cze 2021, o 09:27
Auto: Country Tourer 4x4
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Pomorskie
Postawił piwo: 12 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: VipoSek » 4 lip 2021, o 15:22

Czy mógłby ktoś napisać jak sprawdzić jakie mapy są aktualnie wgrane? Czy poprzedni właściciel te mapy już zaktualizował czy jeszcze nie bo nie widzi mi się kupywać starej aktualizacji „2019” by dowiedzieć się, że mam już ją wgraną… budynki 3D mam, w ustawieniach mam wersje oprogramowania itp ale nic mi to nie mówi o roczniku aktualizacji :/
Obecnie pod nazwą „Karte” mam: 84376198

W Polsce bardzo wiele się dzieje miedzy innymi tunel w swinoujsciu w tym lub następnym roku, i sporo kilometrów nowych dróg i nie wyobrażam sobie używać nawigacji rocznikowej „2019” jeżdżąc po Polsce.

Miejmy nadzieje, że wyjdzie aktualizacja 2022 dotycząca stanu dróg z 2021 …

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: Rooff_ » 4 lip 2021, o 16:48

Poczytaj 4 posty wyżej. Nawet jak masz najnowsze to i tak stare względem rzeczywistości

Wysłane z mojego YAL-L41 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8491
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 198 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: dokia » 4 lip 2021, o 17:08

VipoSek pisze:
4 lip 2021, o 15:22
Czy mógłby ktoś napisać jak sprawdzić jakie mapy są aktualnie wgrane? Czy poprzedni właściciel te mapy już zaktualizował czy jeszcze nie bo nie widzi mi się kupywać starej aktualizacji „2019” by dowiedzieć się, że mam już ją wgraną… budynki 3D mam, w ustawieniach mam wersje oprogramowania itp ale nic mi to nie mówi o roczniku aktualizacji :/
Obecnie pod nazwą „Karte” mam: 84376198

W Polsce bardzo wiele się dzieje miedzy innymi tunel w swinoujsciu w tym lub następnym roku, i sporo kilometrów nowych dróg i nie wyobrażam sobie używać nawigacji rocznikowej „2019” jeżdżąc po Polsce.

Miejmy nadzieje, że wyjdzie aktualizacja 2022 dotycząca stanu dróg z 2021 …
Rozwiejmy Twoje nadzieje. Nie licz na aktualizację od GM. Oni już tego nie wspierają. To co jest na rynku to mapy od 2015 do 2017. Nowszych nie będzie. Więc masz max z tego okresu mapy. Aktualne na Google Maps, na opla nie masz tu co liczyć. Zresztą i po co by mieli wspierać mapy w autach których już nie produkują, bo Insigni A już nie produkują, a w Insigni B jest Android Auto. To że płyta ma datę produkcji bardziej obecną to jest to tylko aktualna kopia starej wersji.

finerek123
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2018, o 14:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Wyszkow
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: finerek123 » 7 lip 2021, o 11:28

Tutaj niekoniecznie GM wypiął się tylko na insignię, jednak ogólnie w całości porzucili mapy na wszelkie swoje stacje, bo zarówno na starsze radia typu CD70 czy DVD90 znanego z zafiry, vectry, czy astry jak i te współczesne zatrzymały się na 2017 roku. Aczkolwiek w ramach ciekawostki dodam, że właśnie do DVD90 ludzie wgrywają mapy z BMW, które o dziwo - instalują się tak jak oryginalne i chodzą mapy z 2019 na tych dziadkach. Cóż, system w Insignii nie jest jakimś autorskim systemem i na podobnej zasadzie działają systemy w wielu innych samochodach.. Także potencjał jest. Myślę, że to kwestia czasu aż ktoś kumaty się dobierze do tego

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8491
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 198 razy
Otrzymał  piwo: 102 razy
Kontakt:

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: dokia » 7 lip 2021, o 13:27

Ale to jest forum Insigni, ludzie pytają o Insignię i tak też zostało napisane wyżej. "On star" też jest wyłączony od ostatniego Sylwestra, marka sprzedana i nie ma co się dziwić , że wsparcia od GM nie będzie. Też gdybyś auto sprzedał to byś go chyba nie naprawiał i nie serwisował po sprzedaży. Tak tu jest z całą marką i po co doktoryzować się w tym. Auta zmienić lub radia kupić od chińczyka 👍

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: Rooff_ » 7 lip 2021, o 14:43

Wiesz - grzebiąc po plikach z NAVI600/900 z przedlifta (tak wiem, że to temat o Intelilink) można tam zauważyć, że są pliki .reg, w innych plikach ścieżki typu [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\BLAUPUNKT\VERSIONS]
Czyli wnioskować, że to jakiś model radia od Blaupunkta, a do tego że jakaś wersja Windowsa. Ale żadnego z nich nie idzie tam znaleźć.
Z punktu widzenia praktycznego teraz ludzie chcą smartfonów w radiu samochodu, więc większe możliwości da wymiana rada na androidowe, niż kombinowanie z wbudowanym. A jak już jest androidowe, to i mapy można różne - a na pewno bardziej aktualne.
W przypadku sieci dróg i map przypuszczalnie jakby znać format map w naszych radiach, mieć pasujace dane kartograficzne, to by można zrobić jakiegoś składaka i mieć coś nowszego. Ale albo to nie jest takie proste, albo się nie znalazł tak zawzięty ;)

finerek123
Forumowicz
Posty: 86
Rejestracja: 11 gru 2018, o 14:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Wyszkow
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: finerek123 » 7 lip 2021, o 17:28

dokia pisze:
7 lip 2021, o 13:27
Ale to jest forum Insigni, ludzie pytają o Insignię i tak też zostało napisane wyżej. "On star" też jest wyłączony od ostatniego Sylwestra, marka sprzedana i nie ma co się dziwić , że wsparcia od GM nie będzie. Też gdybyś auto sprzedał to byś go chyba nie naprawiał i nie serwisował po sprzedaży. Tak tu jest z całą marką i po co doktoryzować się w tym. Auta zmienić lub radia kupić od chińczyka 👍
Tylko tutaj trzeba rozróżnić dwie sprawy. O wsparciu wliczonym w cenę produktu - czyli tak jak przykładowo mamy telefony oparte o system iOS/Android i producent nam udostępnia bezpłatne aktualizacje systemu do najnowszej wersji, a drugi rodzaj wsparcia po zakupowego jest już płatny - czyli użytkownik musi płacić aby otrzymać aktualizację. A w tym przypadku mówimy o odpłatnych aktualizacjach, więc producent nie robi żadnego ukłonu w stronę użytkowników.

A wspominam o tamtych stacjach z tego względu, że takie same rozmowy prowadzili użytkownicy tych modeli stacji parę lat temu. Z czasem zyskali dalszą możliwość, więc moim zdaniem w tym przypadku będzie tak samo, tylko to kwestia czasu. Przy czym nie mówimy tu o żadnym piractwie, ponieważ takie mapy można kupić oryginalne, tylko że u konkurencyjnej marki. I warto jeszcze wspomnieć, że z tych samych stacji korzysta także chociażby Chevrolet, który jako producent dalej istnieje i dalej jest w posiadaniu GM.

A odpowiadając na Twoje pytanie o serwisowaniu auta po sprzedaży - wiadomo, że to kwestia odpowiedniego wynagrodzenia. Myślę, że Twoja odpowiedź na te pytanie wyglądała by podobnie.



@ Rooff_
Nigdy nie miałem do czynienia z Navi900 ale jak tak ciekawostkowo oglądałem poradniki o aktualizacji oprogramowania to fakt, że to wyglądało typowo jak Windows CE. Też sobie kiedyś tak spojrzałem, co to się tam dzieje i aktualizacje są dosyć proste. Jest plik bat który po kolei mówi - usuń to, rozpakuj tamto, przenieś to i tak cała aktualizacja wygląda. A dane aktualizacyjne są w formacie uli, a ten jak wyczytałem - jest plikiem zawierającym dane powiązany z pakietem Microsoft Office. Aczkolwiek nie bawiłem się już w próby rozpakowania tego. W teorii - co za problem podstawić coś innego za oryginalne pliki, a w praktyce - kto by się chciał bawić w takie rzeczy i ryzykować ucegleniem całego radia? Ogólnie rzecz mówiąc - Blaupunkt był tylko jednym z podwykonawców Navi900. Wiem, że też Becker miał w tym udział. Swoją drogą to jest mega ciekawe, że wgrywając aktualizację na stacje innych producentów i tak nazywane są w systemie jako Blaupunkt.

Awatar użytkownika
VipoSek
Forumowicz
Posty: 61
Rejestracja: 5 cze 2021, o 09:27
Auto: Country Tourer 4x4
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2014
Miasto: Pomorskie
Postawił piwo: 12 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: IntelliLink Navi900 - aktualizacja map

Post autor: VipoSek » 7 lip 2021, o 17:56

Chińskie radio zawsze będzie chińskie, zamiast RNS510 w moim starym VW wstawiłem właśnie 2 Chińczyki (po tym jak pierwsze padło), i o nie tanie bo w cenie 1500złotych - 4GB ramu, specyfikacja ok, tylko co z tego jak obsługują jedynie podstawowego Can Busa, żadno radio nie miało obsługi anten Diversity, każdy chińczor odbierał radio kijowo, a w sumie wcale nie odbierał radia mimo kupywania specjalnych modułów i zasilania ich. Do tego znane są problemy po wsadzeniu Chińczora, że samochód po prostu się nie usypia i żre prąd, można było sobie kombinować z programowaniem Gateway czy wymianą wersji i innych sterowników i tak klapa. Obsługa z kierownicy działała, i kamera cofania w Logu VW też, aplikacje Nawigayjne faktycznie dają ogromne możliwości, ale nie mamy już np. synchronizacji informacji o korkach, wypadkach, blokadach i innych utrudnieniach w czasie realnym realizowanego za pomocą radia FM bądź radia DAB.. można powiedzieć, że jak mamy internet to mamy google, waze itp. no właśnie.. ale nie każdy chcę się podłączać non stop pod internet i nie zawsze internet wszędzie jest - zwłaszcza na autostradach, nie każdy chce też korzystać z usług Googla, i dawać się inwigilować, korzystam z Windowsa, i Appla, i to mi wystarczy. Pytanie jak wstawimy Chińczora to co z funkcjami ustawienia samochodu? Przecież jest tam mnóstwo funkcji konfiguracyjnych, nawet głupie światła adpatacyjne, które można przestawić w tryb "zwykły", aby chociażby ustawić światła.. a co z wyświetlaniem informacji z radia na liczniku? Ciekawi mnie jak taki chińczor poradzi sobie z antenami z Opla typu DAB+, FM, GPS - słabo to widzę. A co z wybieraniem głosowym i touchpadem? Albo rysowaniem liter? O wiele wygodniejsze dla mnie jest obsługiwanie TouchPada niż wychylanie się do ekranu dotykowego. Jak ruszam samohodem to używam również wybierania głosowego, które działa bez żadnego problemu, nazwy miejscowości ulice numery rozumie i jest to mega wygodne i bezpieczne niż wychylanie się i pykanie ekranu dotykowego... Tak jak kolega napisał nawet w Vectrze z CD70 z osobnym kolorowym wyświetlaczem i wyżej są dostępne funkcje samochodu i ukryte menu, które chińzyk nie obsłuży, głupia kontrola ciśnienia w oponach. Chińskie radia sprawdzą się, ale do wersji wyposażenia samochodów gdzie nie ma żadnej nawigacji i generalnia są ubogie, a wydaje mi się, że kastrowanie stabilnych i przystosowanych do samochodu systemów to moim zdaniem takie małe druciarstwo i wieczne kombinowanie.

Z doświadczenia wiem, że oryginalne radia i nawigacje montowane w samochodach działają po prostu o niebo lepiej niż jakieś zamiennik, nawet jeśli mapy nie są tak aktualne jak trzeba.

Opel to Opel i co to za tłumaczenie, że został sprzedany PSA... więc nie mówimy już o koncernie Chevrolet, a więc to PSA przejmuje pałęczkę i mogłoby zmienić politykę i pokazać na start, że szanuje starych klientów by skłonić do zakupu nowego modelu samochodu, może jak samochód będzie miał wsparcie przez dłuższy czas software to nie będzie tak traciło na wartości.. tymbardziej, że nowe samochody mają coraz to więcej rozwiązań strikte z oprogramowaniem.


Z tokiem rozumuwania, że trzeba auta zmieniać by mieć wsparcie to pytanie jest na przyszłość, co ile wtedy będzie trzeba zmieniać nowsze samochody? Co 3 lata, co 2 lata, co roku? Bzdura. Dla programistów aktualizacja map to żadna filozofia.. tym bardziej, że mówimy o odpłatych aktualizacjach.

A zapomniałem o najważniejszym, chińczory mają beznadziejną jakość dźwięku niż oryginalne systemy. W moim starym VW miałem oryginalnie dodatkowy system 10 głośników i przy oryginalnym radiu dźwięk po prostu był przyjemny, ciepły, soczyste basy, i miał najzwyczajniej brzmienie, po wstawieniu jednego jak i drugiego chińczora, dźwięk stawał się po prostu sztywny, bez brzmienia, strasznie zimny i nie dawło nic kombinowanie z equalizerem czy wgrywanie innego sterownika dźwięku takiego jak viper itp. wzmacniacze po prostu są kijowe, a oryginalne radia mają po prostu lepsze komponenty. W oplu z tego co wyczytałem przy systemie Bose jest osobny wzmaczniacz jak jakiś Chińczor ma być kompatybilny ze wszystkimi systemami w samochodzie jak nawet w takim starym VW z 2007 roku radio ma sterownik, do którego łączą się inne sterowniki? A po wmontowaniu Chińczora w VCDSie nie ma już softwarowo radia i wywala błąd w gatewayu, że radio i system telefoniczny jest niedostępny. Radio fabryczne steruje antemami, które są zamontowane w samochodzie, anteny znajdują się w szybach bocznych po lewej i po prawej stronie i w zależności od systuacji zostaje płynnie zmieniana strona odbioru i zasilanie wzmacniacza anet, można to było bez problemu zoabczyć podłączają się do fabrycznego radia samochodwego VW, przy chińczorze tego nie ma. Tak więc kastracja na maksa, po to by sprzedać swoją prywatność i dane googlowi ;P słaba polityka moim zdaniem. Tutaj gdzie przewyam radio obsługuje komunikaty radiowe o utrudnieniach oraz tak jak pisałem wcześniej synchronizuje nawigacje samochodową do waranków, które aktualizują pewne stacje radiowe dzięki czemu jak zamykają jakiś tunel czy wystąpił jakiś wypadek na autosradzie i jest zamknięta to słyszę to po pierwsze z radia bo wyświetla się komunikat na liczniku i radiu, a dodatkowo ten komunikat jest głośniej, a muzyka zostaje wyciszona, dodatkowo nawigacja autmatycznie ustawia ewentualny objazd po zatwierdzeniu lub automatycznie.

dokia pisze:
7 lip 2021, o 13:27
Też gdybyś auto sprzedał to byś go chyba nie naprawiał i nie serwisował po sprzedaży.
Jak by zapłacił to czemu nie :D , ale na serio to co ma piernik do wiatraka, nie można porównywać sprzedaży prywatnej do środków i możliwości koncernów typu chevrolet, PSA, tego typu porówania kompletnie nie pasują do sprawy. Jeżeli produkt wychodzi od danego producenta tak więc spod jego skrzydła i nie widzę tutaj nic nadzwyczajnego by wspierać własne "dziecko", które wypuścili lub przejeli. Marketing. Prosta sprawa. Apple na tym tle właśnie zabłysnął.
Ostatnio zmieniony 7 lip 2021, o 18:44 przez VipoSek, łącznie zmieniany 2 razy.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja”