--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------------------ŚLĄSKI SPOT ICP -12 maja - fotorelacja
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Nawigacja w stanie inicjalizacji

GPS, nawigacja, programy do nawigacji
Regulamin forum
Nie jest dozwolone zamieszczanie ogłoszeń o odpłatnym udostępnianiu danych kartograficznych (map) do nawigacji Opla. Warunki producenta: link
ODPOWIEDZ
jaclub

Nawigacja w stanie inicjalizacji

Post autor: jaclub » 29 kwie 2016, o 00:15

Witam, mam pytanie ponieważ pojawił się taki problem na forum, może nie tym forum, ale też dotyczy insigni.
http://www.opel-insignia.com.pl/viewtop ... 13&t=14906
Mianowicie: po włączeniu navi pojawia się informacja, że "NAWIGACJA JEST W STANIE INICJALIZACJI
i jeszcze mi się do tej pory nie zinicjalizowała. Co prawda to stara mapa z 2010 roku, ale nawet nie wiem czy działa ta NAVI.
Jeżeli już ktoś wytłumaczy mi jak uzdrowić temat, to proszę podpowiedzieć jak uzdrowić aktualizację map.
dzięki

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6071
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 26 razy
Otrzymał  piwo: 86 razy
Kontakt:

Re: Nawigacja w stanie inicjalizacji

Post autor: yerry » 29 kwie 2016, o 09:57

Odłączałeś akumulator na kilkanaście minut?
Zacznij od skasowania z pamięci map i danych kartograficznych. Następnie wrzuć płytę i spróbuj wgrać do pamięci radia mapę np. Polski. Jeśli się uda to pewnie reszta też pójdzie, jeśli nie to jest jakiś problem z samą płytą.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4200
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 33 razy

Re: Nawigacja w stanie inicjalizacji

Post autor: IBZI » 29 kwie 2016, o 14:29

Navi lubi się właśnie powiesić w ten sposób. Najczęściej wystarczy wyłączenie zapłonu na kilka/kilkanaście minut. Jeśli nie pomoże, to tak jak pisze @yerry odłącz akumulator. W ostateczności zrób upgrade softu do najnowszej wersji. Link znajdziesz w odpowiednim dziale.

jaclub

Re: Nawigacja w stanie inicjalizacji

Post autor: jaclub » 30 kwie 2016, o 07:24

Akumulator nie dawno wymieniałem, więc zasilania nie było przez jakiś czas, jak się kasuje mapy z pamięci, kiedyś miałem CD70 w vektrze a z tą navi nie mam doświadczenia. Upgrade softu tak czy inaczej by się przydało zrobić.

azjata1

Re: Nawigacja w stanie inicjalizacji

Post autor: azjata1 » 3 maja 2016, o 19:49

Mam identyczny problem, również pisze: Navigacja w stanie inicjalizacji proszę czekać, usunąłem dane kartograficzne odłączałem akumulator i nic. Płyta walnięta? Pasowało by chyba sprawdzić od kogoś na próbę.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawigacja”