--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuOpel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyjnych
- profek
- Użytkownik
- Posty: 821
- Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Auta stają się coraz bardziej globalne więc nie dziwota ze niektóre rozwiązania znajdziemy u skrajnie różnych producentów.Badania nad np.oświetleniem LED to są niewyobrażalne kwoty.Taniej jest je odkupić lub podejrzeć u konkurencji.Myślicie że np. DPF to jest wynalazek Niemców,nic bardziej mylnego.A to tylko dwa przykłady na zbieżność technologii.
-
sonnenberg
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
no to teraz ja -ten farbowany lis z oszukanym silnikiem 
martwicie się co myślą ludzie o oplu a wyobraźcie sobie jaki "wstyd" jeździć skodą
Zwłaszcza jak kupisz np nowego superba za 150k PLN...paaaanie przecież za tyle to można mieć auto klasy premium - prosto od niemca
Jak szukałem auta dla siebie to zahaczyłem o premium - vołovina - cena jak najbardziej premium, reszta ciut lepsza do tego co mam teraz. Jak dla mnie nie warta tej różnicy.
Problemy mojej insigni były powszechnie znane. Gdyby opel poprawił ją w tych punktach to spokojnie mogę wracać do opla. W chwili obecnej nie ma w moim vw czegoś czego nie mogłoby być w oplu. Tak więc spokojnie czekam na nową asterkę opc - byleby z szybkim automatem i z 6,0 do setki.
martwicie się co myślą ludzie o oplu a wyobraźcie sobie jaki "wstyd" jeździć skodą
Jak szukałem auta dla siebie to zahaczyłem o premium - vołovina - cena jak najbardziej premium, reszta ciut lepsza do tego co mam teraz. Jak dla mnie nie warta tej różnicy.
Problemy mojej insigni były powszechnie znane. Gdyby opel poprawił ją w tych punktach to spokojnie mogę wracać do opla. W chwili obecnej nie ma w moim vw czegoś czego nie mogłoby być w oplu. Tak więc spokojnie czekam na nową asterkę opc - byleby z szybkim automatem i z 6,0 do setki.
-
MichalMisiek
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
No też czekam na ASTRE OPC bo obecnie "napaliłem" się na nowego FOCUS'a RS'a
Miałem brać kobitce ale chyba zostawię jej ISIE.
- Mikołaj
- Użytkownik
- Posty: 603
- Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
- Auto: Insignia 1,6 Turbo
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Amsterdam/Sosnowiec
Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyjnych
Opel to fajne auto
wiadomo że jak każde inne ma wady i zalety. Iśka to nie wliczając Vivaro jest moim drugim Oplem. Pierwsza była Vectra C. Przejeździłem nią 3-lata i zrobiłem coś koło 120 kkm i nic przy niej nie robiłem. W ogóle się nie psuła, podobnie mam teraz z Insignią
oby tak dalej. Mam dwóch szwagrów, jeden jeździ A6 kompletnie golas, ale cieszy się że ma A6, mnie to w ogóle nie rajcuje. Kolejny ma BMW 530d z 2007 r na wypasie, ale najechane 270 kkm. Przy 240 kkm wymieniał silnik, bo rozrząd się rozleciał i już nie było co zbierać. A ceny poszczególnych części to jakiś kosmos
Jeździłem też C5 i to też bardzo fajne autko, lubię komfort i zastanawiam się właśnie czy przy zmianie auta nie wrócę do C5
Mimo że moim faworytem cały czas jest Mercedes E-klasa
Ale jakoś zawsze przy zakupie chyba rozsądek wygrywa i Mietek idzie w odstawkę.
Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
wiadomo że jak każde inne ma wady i zalety. Iśka to nie wliczając Vivaro jest moim drugim Oplem. Pierwsza była Vectra C. Przejeździłem nią 3-lata i zrobiłem coś koło 120 kkm i nic przy niej nie robiłem. W ogóle się nie psuła, podobnie mam teraz z Insignią
oby tak dalej. Mam dwóch szwagrów, jeden jeździ A6 kompletnie golas, ale cieszy się że ma A6, mnie to w ogóle nie rajcuje. Kolejny ma BMW 530d z 2007 r na wypasie, ale najechane 270 kkm. Przy 240 kkm wymieniał silnik, bo rozrząd się rozleciał i już nie było co zbierać. A ceny poszczególnych części to jakiś kosmos
Jeździłem też C5 i to też bardzo fajne autko, lubię komfort i zastanawiam się właśnie czy przy zmianie auta nie wrócę do C5
Mimo że moim faworytem cały czas jest Mercedes E-klasa
Ale jakoś zawsze przy zakupie chyba rozsądek wygrywa i Mietek idzie w odstawkę.Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
- peja-1991
- V-ce Prezes ds organizacyjnych
- Posty: 4450
- Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
- Auto: Insignia
- Kod silnika: D16SHT
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 98 razy
- Kontakt:
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Mnie wprost handlowiec aut używanych Bmw powiedział aby odpuścić roczniki 2011, 2012 a szukać 13 i 14. Jak sam przyznał tylko 10% aut oni odkupują od klientów w rozliczeniu celem dalszej sprzedaży bo reszta po prostu nie spełnia standardów. To o czymś świadczy.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
-
Fenins
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Ale się dyskusja wywiązała
Punkt widzenie często zależy od punktu siedzenia. Insignia nie jest klasą premium ale jest uważam bardzo "reprezentacyjna".
W przypadku używanego samochodu zapewne zdrowo rozsądkowo wybrałbym młodsze nie premium - kilka aut "premium" miałem i w każdym jednym awarie większe lub mniejsze spędzały mi sen z powiek
Opel od czasu vectry poszedł baaaaaardzo do przodu i wciąż idzie.
Wyposażyłem swoją Insignie w prawie wszystko co było w katalogu - poza skórą, szyberdachem i webasto. W segmencie premium trzeba na dzień dobry dopłacać np do dwustrefowej klimy, dobrze, że elektryczne szyby są standardem
Uważam, że na tle konkurencji Opel ma dobre ceny i atrakcyjne rabaty a do tego koszty serwisowania są na "normalnym" poziomie. Co do aktuanej konkurencji jakbym ponownie wybierał dziś samochód napewno rozważyłbym nowego superba - w Isi jednak trochę ciasno, lub poczekałbym jeszcze chwilę na nową Kugę po lifcie.
Punkt widzenie często zależy od punktu siedzenia. Insignia nie jest klasą premium ale jest uważam bardzo "reprezentacyjna".
W przypadku używanego samochodu zapewne zdrowo rozsądkowo wybrałbym młodsze nie premium - kilka aut "premium" miałem i w każdym jednym awarie większe lub mniejsze spędzały mi sen z powiek
Opel od czasu vectry poszedł baaaaaardzo do przodu i wciąż idzie.
Wyposażyłem swoją Insignie w prawie wszystko co było w katalogu - poza skórą, szyberdachem i webasto. W segmencie premium trzeba na dzień dobry dopłacać np do dwustrefowej klimy, dobrze, że elektryczne szyby są standardem
Uważam, że na tle konkurencji Opel ma dobre ceny i atrakcyjne rabaty a do tego koszty serwisowania są na "normalnym" poziomie. Co do aktuanej konkurencji jakbym ponownie wybierał dziś samochód napewno rozważyłbym nowego superba - w Isi jednak trochę ciasno, lub poczekałbym jeszcze chwilę na nową Kugę po lifcie.
-
Gizd
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Pod koniec roku wychodzi nowa Insignia i w przeciwieństwie do obecnej chyba mi bardzie do gustu przypadnie. Podobno ma być tez OPC.
- peja-1991
- V-ce Prezes ds organizacyjnych
- Posty: 4450
- Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
- Auto: Insignia
- Kod silnika: D16SHT
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 98 razy
- Kontakt:
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
wyjdzie dopiero w 2017 roku
w tym będzie Astra V ST oraz Mokka X
w tym będzie Astra V ST oraz Mokka X
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
-
Gizd
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
A to może w PL. W De ma być jeszcze w tym roku.
http://www.autobild.de/bilder/opel-neuh ... html#bild7
Trochę poczytałem i faktycznie różnie piszą raz 2016 raz 2017. W każdym razie prezentacja będzie jeszcze w tym roku, bo dostałem kalendarz wydarzeń i zaproszenie na prezentacje od Dilera w mojej miejscowości.
http://www.autobild.de/bilder/opel-neuh ... html#bild7
Trochę poczytałem i faktycznie różnie piszą raz 2016 raz 2017. W każdym razie prezentacja będzie jeszcze w tym roku, bo dostałem kalendarz wydarzeń i zaproszenie na prezentacje od Dilera w mojej miejscowości.
Ostatnio zmieniony 3 mar 2016, o 20:24 przez Gizd, łącznie zmieniany 1 raz.
- peja-1991
- V-ce Prezes ds organizacyjnych
- Posty: 4450
- Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
- Auto: Insignia
- Kod silnika: D16SHT
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 98 razy
- Kontakt:
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
A co to za różnica czy w De czy w Pl? Auto początkowo miało być w 2016 ale obecną Insignia sprzedaje się bardzo dobrze i prawdopodobnie dopiero w 1 kwartale 2017 auto będzie w sprzedaży. Może na przełomie roku zaprezentują auto.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
-
Gizd
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Na 99% najpóźniej przed świętami, ponieważ w DE miedzy świętami a nowym rokiem wielu ma wolne i są na urlopach.
- peja-1991
- V-ce Prezes ds organizacyjnych
- Posty: 4450
- Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
- Auto: Insignia
- Kod silnika: D16SHT
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 98 razy
- Kontakt:
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Przed końcem roku będzie Mokka X, nie sądzę aby Opel chciał wprowadzić 2 auta w tym samym czasie
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
-
Gizd
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Będzie nowe Combo pod koniec roku, jeszcze cos elektrycznego i może jeszcze cos, wiec dlaczego nie może być jeszcze Insigni?
- peja-1991
- V-ce Prezes ds organizacyjnych
- Posty: 4450
- Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
- Auto: Insignia
- Kod silnika: D16SHT
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 98 razy
- Kontakt:
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Pożyjemy, zobaczymy
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
-
sonnenberg
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
dla poszerzenia horyzontów polecam obejrzenie zdjęć jak wygląda kierownica, gałka zmiany biegów i okolica kluczyka w mega-premium porsche 911 przy 200k przebiegu....
nie mam pytań.
http://otomoto.pl/oferta/porsche-911-po ... yjsUJ.html
nie mam pytań.
http://otomoto.pl/oferta/porsche-911-po ... yjsUJ.html
- peja-1991
- V-ce Prezes ds organizacyjnych
- Posty: 4450
- Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
- Auto: Insignia
- Kod silnika: D16SHT
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 98 razy
- Kontakt:
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
W weekend miałem przyjemność polatać trochę nowym Lexusem RC200t
Auto fenomenalnie zestrojone - 245 KM 350 Nm.
Może na papierze szału nie ma -7,5 s do 100 ale napęd na tył, szpera, perfekcyjna 8 stopniowa skrzynia, masa elektroniki i perfekcyjne wnętrze, 4 tryby jazdy w tym sport + dają świetne wrażenia z jazdy.
Miałem auto w pakiecie FSport z pełną elektryka foteli, grzaniem, wentylacją, wszystkie światła ledowe, elektrycznie regulowana kierownica, podgrzewana, navi itp.
Fajny patent z uchwytem na pas po który nie trzeba sięgać za siebie.
Kilka fotek poniżej
Auto fenomenalnie zestrojone - 245 KM 350 Nm.
Może na papierze szału nie ma -7,5 s do 100 ale napęd na tył, szpera, perfekcyjna 8 stopniowa skrzynia, masa elektroniki i perfekcyjne wnętrze, 4 tryby jazdy w tym sport + dają świetne wrażenia z jazdy.
Miałem auto w pakiecie FSport z pełną elektryka foteli, grzaniem, wentylacją, wszystkie światła ledowe, elektrycznie regulowana kierownica, podgrzewana, navi itp.
Fajny patent z uchwytem na pas po który nie trzeba sięgać za siebie.
Kilka fotek poniżej
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

