--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Ubezpieczenie auta OC AC

...na tematy kwadratowe i podłużne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mario
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 14 maja 2013, o 19:40
Auto: Insignia Exlusive
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa-Bemowo
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: Mario » 15 lip 2015, o 20:40

Ja kupiłem pełen pakiet dealerski za 2000 zł


Wysłane z iPhone 5

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: KenyBDG » 15 lip 2015, o 20:55

Gdzie ?

Awatar użytkownika
Mario
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 14 maja 2013, o 19:40
Auto: Insignia Exlusive
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Warszawa-Bemowo
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: Mario » 15 lip 2015, o 21:19

AutoŻoliborz


Wysłane z iPhone 5

AmazingEvents

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: AmazingEvents » 17 sie 2015, o 23:30

Pakiet pakietowi nie równy, tak samo zniżki na daną osobę :)
Jak ktoś coś potrzebuje przeliczyć, to pisać lub najlepiej dzwonić do mnie ;)

Awatar użytkownika
m4gz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 23 mar 2015, o 10:12
Auto: Insignia 2.0T 4x4
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Gdańsk

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: m4gz » 22 sie 2015, o 11:00

Mnie w PZU na full wypasie OC i AC i NW razem kosztuje 2500 zł. Jakby co mogę pomóc klubowiczom z tańszym ubezpieczeniem ;)

Pobo1315

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: Pobo1315 » 22 sie 2015, o 11:24

2500 to chyba dość sporo. Ja mam full (oc+ac+nw i do tego lawetę na terenie RP i nocleg do chyb 3 dób+naprawy na miejscu np.przebite koło itd. czyli pełen assistanse. Dodatkowo dostałem assistanse na Europę. ) za powyższe zapłaciłem 2000 i wydawało mi sie to dużo. A i jeszcze mam zabezpieczenie wartości pojazdu na czas ubezpieczenie czyli jeśli auto mam ubezpieczone na 41000 to jak w listopadzie cos sie wydarzy to jego wartość nie spada.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
m4gz
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 23 mar 2015, o 10:12
Auto: Insignia 2.0T 4x4
Kod silnika: A16XHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Gdańsk

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: m4gz » 22 sie 2015, o 13:26

W tym moim pakiecie też jest laweta, auto zastępcze na czas naprawy, ochrona szyb, nawet ochrona tapicerki jeżeli pasażer coś mi z nią zrobi, naprawa na częściach oryginalnych, pełne ubezpieczenie w razie kradzieży i też wartość pojazdu do samego końca nie spada. Z tym, że ja miałem szkodę 2 lata temu i nigdy nie miałem AC a samochód został wyceniony na 60 tys zł - także jak dla mnie to ubezpieczenie na tle innych wypada bardzo dobrze. A w przypadku kiedy ktoś ma już jakieś zniżki to na pewno będzie jeszcze taniej.

skuby

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: skuby » 16 lut 2016, o 14:42

właśnie kupiłem samochód i go zrobiłem na pic i teraz właśnie zastanawiam się nad wzięciem jakiegoś ubezpieczenia ale zastanawiam się jak to teraz wygląda. Chcę wziąć też AC NNW i szyby ubezpieczyć ale zastanawiam się jak to teraz jest. Poprzednią brykę miałem w towarzystwie ubezpieczeń wzajemnych ale jak go uszkodziłem (i to nie z mojej winy tylko chędożonej sarenki co mi wyskoczyła pod koła) to mi takie problemy robili z wypłatą AC że myślałem że pojadę tam do nich i kogoś odpalę... No i tu pytanie którzy ubezpieczyciele są rzeczywiście sensownie wypłacalni w przypadku takich sytuacji i skąd wziąć jakieś sensowne porównania ich cen? Myślicie że jak sobie wbiję dane do takiego rankomatu to mi pokarze sensowne dane? Jak to się ma do aktualnej sytuacji na rynku?

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: IBZI » 16 lut 2016, o 18:37

Każdy ubezpieczyciel przy wycenie i wypłacie kombinuje. Jedni trochę mniej, drudzy więcej.
Rankomat pokaże Ci orientacyjne stawki (zależy ile danych podasz) ale pozwala sobie wyrobić opinię na temat stawek u poszczególnych ubezpieczycieli.

Awatar użytkownika
Paweł Pablo
Użytkownik
Posty: 216
Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:23
Auto: Insignia A ST FL
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Wyrzysk/Piła/Wielkopolska
Postawił piwo: 2 razy

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: Paweł Pablo » 16 lut 2016, o 20:06

Ja mogę ze swojej strony polecić ac w warta/hdi ,miałem podobną szkodę też mi w tamtym roku leśny zwierz wpadł pod koła .Umówiłem się z likwidatorem w ASO Opla przyjechał wycenili wszystko na orginalnych częściach zero problemu i auto naprawione w Aso .

skuby

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: skuby » 18 lut 2016, o 10:19

No z tym rankomatem to racja że daje ciekawy wgląd w to jak to na rynku wygląda i w ogóle (znalazłem opcję że mogę sobie kliknąć na danego ubezpieczyciela i się ze mną ktoś od nich skontaktuje) ale niestety najtańsze pokazuje dla mnie tuwy nadal a jak już mówiłem nie chcę mieć z nimi nic wspólnego i tyle. Obczaję oferty tej warty i hdi ale są dość wysoko na liście cen którą mi tam pokazuje... a co myślicie o takiej axie albo hestii?? Są u mnie mniej więcej po środku na liście :)

AmazingEvents

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: AmazingEvents » 19 lut 2016, o 00:36

rankomat i tym podobne mozna sobie wsadzić w .... buty :)
Odezwij się na pw lub zadzwoń do mnie, to Ci przeliczę wszystkie firmy godne polecenia w tym Hestię :)

skuby

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: skuby » 19 lut 2016, o 12:44

czy ja wiem?? tam mogę sobie poprosić o kontakt od agenta każdej z tych firm i z nim to ustalać na od razu tylko zastanawiam się czy byście mi nie odradzili bądź doradzili jakichś firm na podstawie doświadczeń? Jak już mówiłem nie chcę się znowu naciąć na jakieś badziewo co to tylko liczą żeby "wziąć hajs od ciebie a jak coś sie stanie to się bujaj" :/

AmazingEvents

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: AmazingEvents » 19 lut 2016, o 18:32

Gówno prawda :) Kontakt jest do agentów rankomatu, a nie do konkretnej firmy :)

maciej87-m1
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 29 lis 2014, o 12:09
Auto: INSIGNIA 2.0 131KM H
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: okolice Kartuz (Pomorskie)

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: maciej87-m1 » 19 lut 2016, o 19:22

Jeśli mogę tobie coś doradzić, to przede wszystkim sprawdź warunki ubezpieczenia. Ja miałem w AXA i byłem mega zadowolony, zarówno przy opłacie składki, jak i przy wypłacie odszkodowania.

Awatar użytkownika
pjoter1
Użytkownik
Posty: 512
Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: pjoter1 » 19 lut 2016, o 19:30

Michał, ale to zamiast gadać że rankomat można sobie wsadzić, napisz koledze dlaczego twoja multiagencja jest lepsza od rankomatu? Z punktu widzenia klienta agencje czy porównywarki to po prostu pośrednicy.

Kontakt jest czasem do firmy a czasem do agenta porównywarki - to zależy od umowy między firmą ubezp. a porównywarką.

Wysłane z mojego Cray XC40

AmazingEvents

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: AmazingEvents » 20 lut 2016, o 01:22

Dlatego, że jeśli klient u mnie chce ofertę, to taką polisę później opłaca, a oferty z Rankomatu itp rzadko mają pokrycie z finalną rzeczywistą stawką za ubezpieczenie. Są tylko po to, żeby przyciągnąć klienta niestety.

Agenci mają takie same stawki jak punkty wyłączne danej firmy, a spotkałem się już też nie raz z przypadkami, że miałem lepszą ofertę niż punkt wyłączny :)

Awatar użytkownika
pjoter1
Użytkownik
Posty: 512
Rejestracja: 27 lip 2015, o 10:10
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: pjoter1 » 20 lut 2016, o 08:40

To ja od siebie jeszcze dodam że szczególnie osoba nieobeznana w terminach ubezpieczeniowych, warto by skorzystała z usług agenta, który wg. mnie powinien potrafić doradzić w wyborze odpowiednich opcji na polisie i wskazać różnice w OWU.

Spodziewam się, że takie doradztwo przy masówce jaką robi rankomat jest na niskim poziomie.

Wysłane z mojego Cray XC40

Awatar użytkownika
Paweł Pablo
Użytkownik
Posty: 216
Rejestracja: 31 sty 2016, o 11:23
Auto: Insignia A ST FL
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Wyrzysk/Piła/Wielkopolska
Postawił piwo: 2 razy

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: Paweł Pablo » 20 lut 2016, o 10:00

Nie czarujmy się za dobre ubezpieczenie trzeba trochę zapłacić,takie moje zdanie.

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3484
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: Ubezpieczenie auta OC AC

Post autor: Zbyszek01 » 20 lut 2016, o 12:49

Miesiąc temu przedłużałem swoje ubezpieczenie w Warcie (nie chciało mi się szukać i brak czasu) ale jako ciekawostkę usłyszałem że oni stosują stawkę 95% z ubiegłego roku. Jest to jakaś ciekawa sprawa w czasach kiedy z roku na rok towarzystwa podnoszą stawki. Na pewno jest w tym jakiś haczyk bo wartość furmanki maleje i od niej jest liczone ale czy to się przekłada na te 95% :?:
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”