Strona 1 z 1
GPS
: 22 lut 2024, o 13:04
autor: Dragonek90
Cześć
Kupiłem GPS aby w razie kradzieży móc odnaleźć moje autko. Zastanawiam się gdzie najlepiej go zainstalować ,aby był trudny do znalezienia i bezpieczny . Macie jakieś propozycje ?
Pozdrawiam serdecznie
Re: GPS
: 22 lut 2024, o 13:23
autor: mr.henio
A możesz napisać co dokładnie kupiłeś, jakieś namiary? Myślę nad czymś takim, ale nie do samochodu.
Re: GPS
: 22 lut 2024, o 19:10
autor: xul
Ja bym celował gdzieś między dachem, a podsufitką ze względu na konieczność uzyskania zasięgu zarówno GPS, jak i GSM/radiowego (jakoś koordynaty muszą być wysyłane). Choć wg mnie GPS jest kiepskim rozwiązaniem, zagłuszenie sygnału nie jest jakimś wyzwanie, są dostępne tak zwane "jeżozwierze". Dla mnie lepszym rozwiązaniem jest blokada komunikacji na CAN (odblokowanie po przez użycie kombinacji klawiszy na kierownicy) lub ordynarne odcięcie możliwości zapłonu poprzez przerwanie obwodu zewnętrznym modułem (jakiś ukryty przycisk/pastylka/pilot).
Re: GPS
: 22 lut 2024, o 19:54
autor: mazmarcin
Po canie zdecydowanie lepsze rozwiązanie.
Tylko po co jak nikt nie kradnie opli?
Re: GPS
: 23 lut 2024, o 10:38
autor: Dragonek90
mr.henio pisze: ↑22 lut 2024, o 13:23
A możesz napisać co dokładnie kupiłeś, jakieś namiary? Myślę nad czymś takim, ale nie do samochodu.
Coś takiego:
https://www.ebay.de/itm/202747462707?mk ... media=COPY