--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------------------ŚLĄSKI SPOT ICP -12 maja - INFO
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Samochody testowane - konkurencja dla Insigni i nie tylko

...na tematy kwadratowe i podłużne
Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Nowa Octavia - konkurencja dla Insigni

Post autor: peja-1991 » 5 lip 2013, o 18:11

dalej to tylko skoda.
Choć mi Octavia się ogólnie podoba i nawet wrażenia z jazdy są nie złe to niestety w porównaniu z Oplem to jest całkiem inna historia. No i awaryjność. Mam znajomego, który 2 już rozsypał a mimo wszystko kupił trzecią - sentyment chyba ;)

czekam na relację - ja ostatnio śmigałem 370Z :D
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

kiego

Re: Nowa Octavia - konkurencja dla Insigni

Post autor: kiego » 6 lip 2013, o 09:26

Mialem okazje jezdzic. nowa octavia i tylko jedno slowo cisnie sie na usta,a mianowicie tandeta!!!Jakosc wykonania strasznie mnie rozczarowala

Awatar użytkownika
alex_k
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 27 kwie 2013, o 09:08
Auto: Opel Insignia ST
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2012
Miasto: Bielsko-Biała
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Nowa Octavia - konkurencja dla Insigni

Post autor: alex_k » 6 lip 2013, o 17:30

kiego pisze:Mialem okazje jezdzic. nowa octavia i tylko jedno slowo cisnie sie na usta,a mianowicie tandeta!!!Jakosc wykonania strasznie mnie rozczarowala
Zgadzam się, oglądałem choć nie jeździłem. to nie jest konkurent insignii. Z nowych aut podoba mi się tylko mazda 6. jak Insignia, auto miłe oku.
Krzysztof Opel Insignia Sports Tourer Cosmo 2.0 CDTI
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca LIPIEC

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Nowa Octavia - konkurencja dla Insigni

Post autor: peja-1991 » 6 lip 2013, o 18:41

alex - lubię to. Mazda 6 zarówno ta obecna jak i model wcześniejsza. Rewelacja.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6070
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=52&t=8653
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 26 razy
Otrzymał  piwo: 86 razy
Kontakt:

Re: Nowa Octavia - konkurencja dla Insigni

Post autor: yerry » 11 lip 2013, o 07:59

Wydaje mi się, że porównując nową Octavię do Insignii pasowałoby porównywać już do tej poliftowej, która niedługo się pojawi. Przecież obecna produkowana nasza Insignia to konstrukcja sprzed 5 lat, a najnowsza Octavia to świeżynka.

A tak poza konkursem, przy tego rodzaju rozmowach zawsze przypomina mi się opowiadanie mojego kumpla, jak z żoną przeglądali katalogi autek przed zakupem. Opowiada: przeglądamy katalogi, najpierw VW, Opel, potem poszła Skoda. Żona patrzy na folder: e, patrz na to z przodu i wskazując na logo na klapie robi tak: kooo.. ko ko ko.. :). Kumpel: no i wtedy już wiedziałem że Skody na 100% nie kupimy :lol: (i faktycznie wybrali VW)
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

kapitan_statku

Re: Nowa Octavia - konkurencja dla Insigni

Post autor: kapitan_statku » 11 lip 2013, o 09:20

Do porównania Insigni bardziej poasowałą by mi Skoda Superb chyba...Octavia to taka Astra? :p

tomkod
Użytkownik
Posty: 332
Rejestracja: 26 kwie 2013, o 09:08
Auto: Seat Altea
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Nowa Octavia - konkurencja dla Insigni

Post autor: tomkod » 11 lip 2013, o 09:48

Wlasnie przy disiejszej produkcji aut roznice segmentowe zaczynaja sie zacierac. Generalnie Octavia powinna odpowiadac Astrze ale przypomina segment Insignii. Ciezko powiedziec do czego mozna ja porownywac bo np Golf ma niby ta sama plyte podlogowa ale wymiary i ilosc miejsca duzo mniejsza. Octavia to dobry kompromis jezeli chodzi o cene i jakosc ale wiadomo samochody kupuje sie nie tylko rozumem. Ja nie chcialbym kupic auta ktore nawet jest lepsze w jakims przedziale cenowym od drugiego ale totalnie mi sie nie podoba.
Co do silnikow TSI od VAG to jest to jednak b.mocny argument w tych autach. Sam jezdzilem paroma passatami CC bo mialtem takiego kupic i silnik dla mnie optymalny. Niestety nie moglem znalezc pasujacego mi w moim zakresie cenowym i jest Insia. Nowa Octavia wieje troche nuda jak wiekszosc aut tego koncernu co nie znaczy ze sa one zle. Np. na Superba musialbym miec niezla promocje zeby go kupic bo auto poprostu brzydkie.
Obrazek

kapitan_statku

Re: Nowa Octavia - konkurencja dla Insigni

Post autor: kapitan_statku » 11 lip 2013, o 09:57

Jednak stawał bym bardziej Superb do Isnsigni, Mazdy 6, Meśka E, czy BMW 5. I zgodzę się, że Superb może się podobać jedynie w wersji kombi (czy jak oni to zwą). Za to wyposażeniem i jakością wykonania jest duuuuużo przed Octavią i Insignią.

kapitan_statku

Re: Nowa Octavia - konkurencja dla Insigni

Post autor: kapitan_statku » 11 lip 2013, o 11:52

Zamiast Insigni wrzuciła bym włąśnie Octavię...chociaż faktycznie między segmentem D i E czasem ciężko jasno określić :)

kiego

Re: Nowa Octavia - konkurencja dla Insigni

Post autor: kiego » 11 lip 2013, o 11:58

Wojtek mam w pracy octavie w dieslu ktora w tej chwili ma troche ponad miesiac i powtarzam Ci ze dla mnie osobiscie to auto jest tandetne(chociaz mialem 3 octavie przedtem i na chwile obecna rowniez posiadam mk1 ktora to uzywam jako taczke)Porownanie insigni do octavi moim zdaniem jest niezbyt trafne gdyz osobiscie uwazam ze skoda jest o klase nizej.Poza tym tak jak ktos powyzej pisal model ktory ma juz 5 lat nie bedzie wyposazony w najnowsze udogodnienia jak np dotykowa konsola.Sadze ze insignie najlepiej porownac. z mondeo,avensis,accord,passat czy nawet superb a nie E klasa czy 5 bo tutaj jest taka sama roznica jak pomiedzy insignia a octavia.

kapitan_statku

Re: Odp: Nowa Octavia - konkurencja dla Insigni

Post autor: kapitan_statku » 11 lip 2013, o 19:02

Z tą Skoda to tez nie do końca bo sama Superb jest o niebo lepsza od Octavii pod względem materiałów i wykonania czy wyposażenia - dwa światy. Myślę że spokojnie przebija tez Insignie.

Poszło z Tapatalk...

rAFAL9205

Re: Nowa Octavia - konkurencja dla Insigni

Post autor: rAFAL9205 » 14 lip 2013, o 12:56

też mi sie wydaje że octavia do insigni nie ma podejścia, to są jeszcze inne segmenty, octavia wielkością auta już niby to prawie segment D, ale tylko wielkością. No i mi jej wygląd totalnie nie podchodzi niby ładna , ale bez tego czegoś, mam corolle i tez jest ładna tak jak octavka ale też bez tego czegoś, ale chociasz łyka setki kilometry bez awarii , a czy skoda to synonim niezawodności ?? chyba nie. Kiedyś główna zaletą skody była cena, ale teraz to nawet i to juz nie jest ich mocna strona

Awatar użytkownika
michal26
Forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 9 gru 2013, o 23:46
Auto: Insignia st
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Nowa Octavia - konkurencja dla Insigni

Post autor: michal26 » 11 gru 2013, o 21:11

Moim zdaniem octavia to inna liga, to compakt tylko nieco większy od konkurencji (chociażby od bratniego golfa ). Wygląda ładnie, bardzo mi się podoba i nawet przez chwile się zastanawiałem nad nią, ale odstaszyły mnie małe silniki z turbiną, jakoś mi nie podchodzi mały silnik podciągnięty turbiną do 140 koni. No po prostu nie i już. Poza tym zdarza mi się śmigać superbem szefa, dopóki nie miałem isi wydawało mi się że jest fajna w środku, a potem jadąc myślałem "kurde jakoś tu biednie, nie to co u mnie " :D . Desa rozdzielcza ok, ale tunel środkowy jakiś taki niski :)

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Samochody testowane - konkurencja dla Insigni i nie tylk

Post autor: peja-1991 » 12 gru 2013, o 18:04

Jeździłem dzisiaj Chevroletem Captivia LTZ 2,2 184 konie.
Powiem Wam szczerze - jestem mega pozytywnie zaskoczony.
2 tony wagi, a podczas jazdy wydaje się taki lekki i zwinny.
Bajeczna praca automatu, fajne wyposażenie.
za bagatela 124 000
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

bolek

Re: Samochody testowane - konkurencja dla Insigni i nie tylk

Post autor: bolek » 12 gru 2013, o 19:48

O tak jeździłem Captivą 2010r.dieslem 2.0cdti za kwote 109tyś.zł i również byłem w szoku że za taką cenę można mieć tak przyjemne auto z napędem 4x4,oczywiście jeździłem tez bmw x3 2.0d xdrive z 2011r.i nie ma co porównywać ale chora cena BMW 215 tyś.zł. odstrasza Kowalskiego :)
Mojej żone podoba się Opel Mokka lub Chevrolet Trax :oops: Oprócz środka to chyba to samo auto? A i cena Chevroleta niższa o 15k :)

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Samochody testowane - konkurencja dla Insigni i nie tylk

Post autor: peja-1991 » 12 gru 2013, o 19:53

Ja jestem na prawdę mocno zszokowany.
Bardzo przyjemny samochód, na prawdę za tą kasę to jest bajka.
Jedyne co mnie odrzuca to ten dpf :/
Chciałbym jeszcze się przewieźć 3,0 V6 258 koni.

Mnie X3 w ogóle nie podchodzi.

-- 12 gru 2013, o 19:53 --

jeżeli w Traxxie jest tak fajnie jak w Captivi to wcale nie musiałbym mieć Mokki ;)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

bolek

Re: Samochody testowane - konkurencja dla Insigni i nie tylk

Post autor: bolek » 12 gru 2013, o 20:26

Wszystkie diesle mają teraz dpf,niestety nie wszyscy producenci poszli po rozum do głowy bo np.Ford, Renault czy BMW stosują dodatkowy wtryskiwacz i przez to nie mamy problemów z podnoszeniem się oleju ,jak nie dopalisz filtra bo zgasisz auto to przy kolejnym odpaleniu włącza się znowu wypalanie i jest to kolejna próba wypalenia,oczywiście może się nie dopalić ale jest to bardzo mała ilość przypadków,najważniejsze nie leje ON do oleju i nie ma możliwości zatarcia silnika.Pozatym można go usunąć w cholere a 2 lata gwarancji przeżyje napewno ;) ja chyba kupie żonie takiego traxa w przyszłym roku jakąś roczną używke za 40k :)
Co do konkurencji Insigni kto jeździł Citroenem C5 takim 2012? Fajnie się jeździ?

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4424
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 96 razy
Kontakt:

Re: Samochody testowane - konkurencja dla Insigni i nie tylk

Post autor: peja-1991 » 12 gru 2013, o 20:31

podobno bardzo fajne samochody - nie jeździłem, ale chętnie spróbuje ;)
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

marcinsobi

Re: Samochody testowane - konkurencja dla Insigni i nie tylk

Post autor: marcinsobi » 4 mar 2014, o 17:30

całkiem ładna taka bmw-skoda

jaromat

Re: Samochody testowane - konkurencja dla Insigni i nie tylk

Post autor: jaromat » 4 mar 2014, o 18:57

jak dla mnie bmw5 z 3.0 Dieslem,wiem ze to nie ta klasa,ale chcialbym miec takie cos jeszcze

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”