--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuOpel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyjnych
-
Bonito17
Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyjnych
Witam! Często w rozmowach ze znajomymi spotykam się z nie przyjemnymi opiniami na temat Insigni a właściwie ogólnie na temat Opla, mam Insignie z 2012 limuzyne. I jestem z niej bardzo zadowolony, nie miałem z nią żadnych problemów natomiast kiedy znajomi rozmawiają na temat samochodów, że mają audi z 2008r inny sie chwali Mercedesem z 96r a kiedy ja coś wtrącam na temat Opla, że np wybrałem Insignie ze względu na tańsze ubezpoeczenie, ze przebieg mam 60tyś wtedy słysze łeee panie bo temu, że Opel to tańsze! Albo tym razem coś narzekałem na trzeszczący plastik to słyszałem trzeba było Audi brać to by nie trzeszczało a Opel to Opel bubel wiadomo. Nosz Kur** chłop z Audicą 9lat starszą uparcie bedzie twierdził, że jest fafarafa na drodze bo olimpiadą jeździ. Mam tą świadomość, że Audi jest wykonane lepiej no ale umówmy się nie jest to jakas przepaść. Jestem ciekaw jak wy sie do tego odniesiecie? Pozdrawiam
- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Powiem szczerze, że sam kupiłem Insignie ze względu na cenę i wygląd, myślałem nad Passatem CC, Audi A6, BMW 525 no i padło na Insignię ze względu na cenę i rocznik auta. Dla porównania w pieniądzach za które kupiłem Insignie z 2011r. mogłem mieć passata CC z 2009 albo Audi A6 czy BMW 525 z 2007-2008r. No chyba racjonalnie było kupić młodsze auto za tą samą kwotę, wyglądające i wyposażone równie "prezentacyjnie" co A6, CC czy BMW 5.
Ja nie żałuję kupna, Opel ma może trochę niedoróbek, typu trzeszczące plastiki, niektóre słabe podzespoły, problemy z AFL, problemy z grzniami foteli itd. ale każde auto ma z czymś problemu. Nie ma aut idealnych, które się nie psują i wszystko mają idealne. Moim zdaniem rozsądym wyjściem jest kupić Insignię z dobrym wyposażeniem niż Audi czy BMW starsze o kilka lat w tej samej cenie. Ale to temat rzeka, ilu użytkowników tyle opinii
Ja chętnie jako następne auto kupię Insignię jeszcze raz 
Ja nie żałuję kupna, Opel ma może trochę niedoróbek, typu trzeszczące plastiki, niektóre słabe podzespoły, problemy z AFL, problemy z grzniami foteli itd. ale każde auto ma z czymś problemu. Nie ma aut idealnych, które się nie psują i wszystko mają idealne. Moim zdaniem rozsądym wyjściem jest kupić Insignię z dobrym wyposażeniem niż Audi czy BMW starsze o kilka lat w tej samej cenie. Ale to temat rzeka, ilu użytkowników tyle opinii
- KaMYk
- Zapaleniec
- Posty: 2234
- Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
- Auto: Dodge Charger R/T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Mochowo
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 12 razy
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Co prawda Astra, ale też nie żałuje decyzji, zresztą była świadoma i przemyślana.
Myślę, że opinia o Oplu pochodzi jeszcze z Kadetów. Tak samo Ford popsuł sobie opinię Escortem.
Samochody, jak wszystko inne, zostały poszufladkowane i tak pozostanie.
Trochę szkoda, że Opel zaniechał produkcji Omegi, bo ona była synonimem luxusu marki Opel.
Insignia jest rozwinięciem Vectry, gdyby właśnie zaniechali Vectry, a poszli w kontynuacje Omegi, postrzeganie insigni byłoby inne.
Myślę, że opinia o Oplu pochodzi jeszcze z Kadetów. Tak samo Ford popsuł sobie opinię Escortem.
Samochody, jak wszystko inne, zostały poszufladkowane i tak pozostanie.
Trochę szkoda, że Opel zaniechał produkcji Omegi, bo ona była synonimem luxusu marki Opel.
Insignia jest rozwinięciem Vectry, gdyby właśnie zaniechali Vectry, a poszli w kontynuacje Omegi, postrzeganie insigni byłoby inne.
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
To spytaj się tych wszystkich ile zostawiają kasy za zwykle serwisowanie. VW liczy za 1l oleju 90 zł nie mówiąc już o reszcie. Jeździłem 5 lat VC GTS, teraz już 6 lat insignią i nie zmienię marki. Widzę ile zostawiają koledzy bmw, vw, mercedes. Serwisy odwiedzają jak każdy. Raz grubsze rzeczy, raz /cenzura/ ale nie, że ich auta od przeglądu do przeglądu.
Xperia Z3
Xperia Z3
- KaMYk
- Zapaleniec
- Posty: 2234
- Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
- Auto: Dodge Charger R/T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Mochowo
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 12 razy
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Właśnie, w temacie innych marek, u mnie w okolicy powstał nowy warsztat, który założyli byli pracownicy Mercedesa.
Odchodząc z serwisu zabrali tez część klientów. Cały czas stoją w kolejce do remontu różnego kalibru mercedesy.
Już, a dopiero rok bodajże jak działają, stwierdzili, że stanowczo za mały warsztat postawili, mają 3 stanowiska i cały czas obstawione. Robią różne marki, ale merców najwięcej.
Odchodząc z serwisu zabrali tez część klientów. Cały czas stoją w kolejce do remontu różnego kalibru mercedesy.
Już, a dopiero rok bodajże jak działają, stwierdzili, że stanowczo za mały warsztat postawili, mają 3 stanowiska i cały czas obstawione. Robią różne marki, ale merców najwięcej.
-
Gizd
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Każda marka ma swoja charakterystykę, celuje w pewne grupy klientów i to już od wielu lat. I tak Ople są mułowate i nieco zacofane technologicznie ale tańsze w naprawach i zakupie. VW jest żwawy i lepiej dopracowany ale droższy, a to co się dzieje w ostatnich latach z kosztami ich napraw to jest szczyt pazerności. Szacuje się, że 30% zysków byle jakich marek typu francuzy i inne na F. to zysk ze sprzedażny części. Marki premium teraz też połasiły się na te procenty a kiedyś raczej kazali sobie więcej zapłacić tylko przy zakupie. Opel jest dla rozsądnych i obcykanych albo dla kompletnych ignorantów, którym sie tylko spodobał 
-
P405
- Zapaleniec
- Posty: 3180
- Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
- Auto: Insignia CDTI
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Leszno
- Otrzymał piwo: 28 razy
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Kmy i ja mamy raczej inne zdanie, że opel jest mułowaty, ale to nasze zdanie i paru innych.
Xperia Z3
Xperia Z3
- KaMYk
- Zapaleniec
- Posty: 2234
- Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
- Auto: Dodge Charger R/T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Mochowo
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 12 razy
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
To jak zawsze kwestia ceny niestety. Jak ktoś kupuje gołą wersje z najmniejszym silnikiem np. insignie 1,4 140KM, albo diesel 2.0 130 KM to będzie mułowata. Ale wersje 2.0, czy 2.8 250 czy 285 KM, o OPC 325 KM nie wspomnę, to już mułowate nie jest.
Niestety najwięcej Opli to słabsze silniki np. w Astrach 1,4 100KM, 1,6 115KM czy diesel 1,7 110 lub 125 KM.
To za słabe silniki, aby dać wigor temu autu. Ale nie oszukujmy się VW z największymi silnikami tez dużo nie sprzedają
Niestety najwięcej Opli to słabsze silniki np. w Astrach 1,4 100KM, 1,6 115KM czy diesel 1,7 110 lub 125 KM.
To za słabe silniki, aby dać wigor temu autu. Ale nie oszukujmy się VW z największymi silnikami tez dużo nie sprzedają
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Opel chyba właśnie to zrozumiał (po fakcie oczywiście) i z nową Insignią (tą z 2017) chce powrócić do Omegi, bo jednak auto szersze i dłuższe o 15 cm to jest IMHO różnica tej brakującej klasy.kmy pisze:Insignia jest rozwinięciem Vectry, gdyby właśnie zaniechali Vectry, a poszli w kontynuacje Omegi, postrzeganie insigni byłoby inne.
pozdro.,
mxw.
Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.
- peja-1991
- V-ce Prezes ds organizacyjnych
- Posty: 4450
- Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
- Auto: Insignia
- Kod silnika: D16SHT
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 98 razy
- Kontakt:
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Naoglądałem się w ostatnim czasie przeróżnych Audi, Bmw, Mercedes-Benz itp.
Wszystko zależy co chce się kupić. Niestety auta premium jako auta roczne czy 2 letnie mają nalatane po 100 tyś przebiegu a kosztują tyle co nowa Insignia. Jest to premium to fakt ale czy warto mieć premium po kimś czy lepiej nie premium a nowe? Oczywiście kwestia gustów i podejścia.
Ja miałem Insignie 6 lat i złego słowa na nią nie powiem.
Wszystko zależy co chce się kupić. Niestety auta premium jako auta roczne czy 2 letnie mają nalatane po 100 tyś przebiegu a kosztują tyle co nowa Insignia. Jest to premium to fakt ale czy warto mieć premium po kimś czy lepiej nie premium a nowe? Oczywiście kwestia gustów i podejścia.
Ja miałem Insignie 6 lat i złego słowa na nią nie powiem.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
- MiszaElk
- Użytkownik
- Posty: 158
- Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
- Auto: ASTRA J COSMO AT
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ełk
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Chyba zapędziłeś się z porównaniem Insignii do klasy premium. Rozumiem, że można lubić daną markę, dany model ale teraz to trochę Ciebie poniosło

- Engine
- Zapaleniec
- Posty: 4602
- Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
- Auto: BMW F10 525D xDrive
- Rok produkcji: 2015
- Miasto: Śląsk
- Otrzymał piwo: 8 razy
- Kontakt:
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
A gdzie tam się doczytałeś jakiegiś porównania Insigni do klasy premium?
Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk
- profek
- Użytkownik
- Posty: 821
- Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Za tyle pieniędzy ile ja dałem za swoją Insignię mogłem kupić praktycznie dowolny samochód,jedne byłyby starsze nawet o 8 lat a inne młodsze o rok może dwa.Kupując Audi,BMW,LEXUSA,MERCEDESA lub inne tego typu auto za te same pieniądze bo można było kupić samochody tych marek,mogło by się okazać że nie byłoby mnie stać na serwisowanie którego z pewnością by wymagały.Nie ukrywajmy ale dziesięcioletnie A6 lub BMW5 na pewno już albo nie długo po zakupie wymagałoby kosztownych napraw.Ja szukałem automatu możliwie jak najprostszego Ford ma automat ale to jest POWER SCHIFT dwu sprzęgłowa skrzynia podobna do DSG. Samochody na F mają najczęściej zautomatyzowany manual szumnie nazywany automatem,logicznym wyborem był OPEL tym bardziej że jest to nowa konstrukcja a nie jedynie rozwijanie poprzednich modeli,ceny części myślę mieszczą się jeszcze w granicach rozsądku,no i jak dla mnie nie robiąc nikomu przykrości za wyjątkiem wersji ST jest przepiękna nie ma człowieka który się nie obejrzy,ja szukałem auta w którym mogłem się wyróżnić z pośród morza pospolitych AUDI,SKODA,BMW,MERCEDES itd. .Fakt że znajdą się pewnie jakieś niedoróbki ale nawet najpiękniejsza kobieta ma jakieś wady
- MiszaElk
- Użytkownik
- Posty: 158
- Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
- Auto: ASTRA J COSMO AT
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ełk
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
No fakt, bezpośrednio nie ma. Ale...Engine pisze:A gdzie tam się doczytałeś jakiegiś porównania Insigni do klasy premium?
A że używany?
- profek
- Użytkownik
- Posty: 821
- Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
- Auto: INSIGNIA
- Kod silnika: A20DTJ
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Łódź
- Otrzymał piwo: 4 razy
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Takie auto nowe kosztuje ponad dwie stówki,po trzech latach winszują sobie połowę.A jak padnie ci jakaś część to zabijesz się własną ręką jak zobaczysz rachunek,i jakość wykonania będzie tu miała drugorzędne znaczenie.Po za tym skoro tak sceptyczne masz zdanie o marce OPEL to dlaczego jeździsz Astrą?
- peja-1991
- V-ce Prezes ds organizacyjnych
- Posty: 4450
- Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
- Auto: Insignia
- Kod silnika: D16SHT
- Rok produkcji: 2019
- Miasto: Warszawa
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 98 razy
- Kontakt:
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Nie ma bezpośrednio i pośrednio również.
Insignia nie jest klasą premium, i nie będzie choć oferuje wiele.
115 tyś za 2013 r w M pakiecie? coś nie gra.
W tych pieniądzach ciężko kupić zadbany rocznik 2011/2012 - obejrzałem kilkanaście
Wykonanie to kwestia gustu - mnie BMW 5 F10 podoba się bardzo ale wydać 300 tyś już nie do końca.
Insignia nie jest klasą premium, i nie będzie choć oferuje wiele.
115 tyś za 2013 r w M pakiecie? coś nie gra.
W tych pieniądzach ciężko kupić zadbany rocznik 2011/2012 - obejrzałem kilkanaście
Wykonanie to kwestia gustu - mnie BMW 5 F10 podoba się bardzo ale wydać 300 tyś już nie do końca.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński
-
MichalMisiek
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Myślę, że te wszystkie opinie na temat Insigni i nowych OPLI to też trochę zasługa czarnego PR. Nie oszukujmy się ale pomimo wszystkich wad, to te autka są mocno poprawione w porównaniu z poprzednimi modelami i w gruncie rzeczy są dobrymi autami - a to nie podoba się konkurencji
Tak naprawdę dopóki ktoś nie wsiądzie i nie przejedzie się Isią to nie będzie wiedział jaka jest naprawdę. Każdy broni swojego.... A ponadto z tego co się orientuje to kilka rozwiązań (elektronika) w ISI jest zapożyczonych z BMW więc pod kilkoma względami te autka są podobne 
- KaMYk
- Zapaleniec
- Posty: 2234
- Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
- Auto: Dodge Charger R/T
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2014
- Miasto: Mochowo
- Postawił piwo: 2 razy
- Otrzymał piwo: 12 razy
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Raczej nie zapożyczone od BMW a kupione np. od Hella (poziomowanie ksenonów na tych samych przetwornicach Hella)
No nie oszukujmy się, wiele systemów w autach pochodzi od niezależnych producentów, ostatnio potaniały, to trafiają do innych aut.
No nie oszukujmy się, wiele systemów w autach pochodzi od niezależnych producentów, ostatnio potaniały, to trafiają do innych aut.
- MiszaElk
- Użytkownik
- Posty: 158
- Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
- Auto: ASTRA J COSMO AT
- Kod silnika: A16LET
- Rok produkcji: 2010
- Miasto: Ełk
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
Wybrałem Opla Astrę, bo za te pieniądze co miałem, to mogłem kupić jakąś padakę klasy premium - wtedy byłby płacz i zgrzytanie zębów. Generalnie celowałem w Megane III GT Line lub w Lagunę III 2.0. Wcześniej bylem od włos od kupienia innej Astry J ale z przyczyn ode mnie nie zależnych nie wyszło. Miałem do wyboru jechać po sprowadzaną Megankę lub krajową Astrę - dystans miałem ten sam, wybrałem teoretycznie pewniejsze auto.
Nie powiem, żeby z perspektywy czasu Opel jakoś pozytywnie zaskoczył mnie cenami części - odma 1200zł, osłona wewnętrznego przegubu 360zł, kawałek rurki z trójnikiem (przewód od chłodzenia turbiny) - 110zł. Jedyna tania część na jaką trafiłem, to zbiornik wyrównawczy z czujnikiem ok.100zł. Więc nie mówmy, że Opel jakoś rozpieszcza cenami serwisu.
Żeby ni było, że tylko biadolę - lubię swoją Aśkę
Jest może przyciężka, nie rozpieszcza miejscem w stosunku do wymiarów ale po prostu lubię to auto. A że psuje się - a które nie?? 
Nie powiem, żeby z perspektywy czasu Opel jakoś pozytywnie zaskoczył mnie cenami części - odma 1200zł, osłona wewnętrznego przegubu 360zł, kawałek rurki z trójnikiem (przewód od chłodzenia turbiny) - 110zł. Jedyna tania część na jaką trafiłem, to zbiornik wyrównawczy z czujnikiem ok.100zł. Więc nie mówmy, że Opel jakoś rozpieszcza cenami serwisu.
Żeby ni było, że tylko biadolę - lubię swoją Aśkę
-
MichalMisiek
Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj
KMY - Słuszne spostrzeżenie
A ogólnie rzecz biorąc z tego co mi się wydaje to naturalnym rywalem Isi jest: Mondeo, Passat, Avensis, Superb. Tak więc równie dobrze można porównać Audi A6 do Mondeo itd. 
Ostatnio zmieniony 1 mar 2016, o 20:41 przez MichalMisiek, łącznie zmieniany 1 raz.

