--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyjnych

...na tematy kwadratowe i podłużne
Bonito17

Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyjnych

Post autor: Bonito17 » 1 mar 2016, o 10:20

Witam! Często w rozmowach ze znajomymi spotykam się z nie przyjemnymi opiniami na temat Insigni a właściwie ogólnie na temat Opla, mam Insignie z 2012 limuzyne. I jestem z niej bardzo zadowolony, nie miałem z nią żadnych problemów natomiast kiedy znajomi rozmawiają na temat samochodów, że mają audi z 2008r inny sie chwali Mercedesem z 96r a kiedy ja coś wtrącam na temat Opla, że np wybrałem Insignie ze względu na tańsze ubezpoeczenie, ze przebieg mam 60tyś wtedy słysze łeee panie bo temu, że Opel to tańsze! Albo tym razem coś narzekałem na trzeszczący plastik to słyszałem trzeba było Audi brać to by nie trzeszczało a Opel to Opel bubel wiadomo. Nosz Kur** chłop z Audicą 9lat starszą uparcie bedzie twierdził, że jest fafarafa na drodze bo olimpiadą jeździ. Mam tą świadomość, że Audi jest wykonane lepiej no ale umówmy się nie jest to jakas przepaść. Jestem ciekaw jak wy sie do tego odniesiecie? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: Engine » 1 mar 2016, o 10:34

Powiem szczerze, że sam kupiłem Insignie ze względu na cenę i wygląd, myślałem nad Passatem CC, Audi A6, BMW 525 no i padło na Insignię ze względu na cenę i rocznik auta. Dla porównania w pieniądzach za które kupiłem Insignie z 2011r. mogłem mieć passata CC z 2009 albo Audi A6 czy BMW 525 z 2007-2008r. No chyba racjonalnie było kupić młodsze auto za tą samą kwotę, wyglądające i wyposażone równie "prezentacyjnie" co A6, CC czy BMW 5.

Ja nie żałuję kupna, Opel ma może trochę niedoróbek, typu trzeszczące plastiki, niektóre słabe podzespoły, problemy z AFL, problemy z grzniami foteli itd. ale każde auto ma z czymś problemu. Nie ma aut idealnych, które się nie psują i wszystko mają idealne. Moim zdaniem rozsądym wyjściem jest kupić Insignię z dobrym wyposażeniem niż Audi czy BMW starsze o kilka lat w tej samej cenie. Ale to temat rzeka, ilu użytkowników tyle opinii ;) Ja chętnie jako następne auto kupię Insignię jeszcze raz ;)

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: KaMYk » 1 mar 2016, o 11:28

Co prawda Astra, ale też nie żałuje decyzji, zresztą była świadoma i przemyślana.
Myślę, że opinia o Oplu pochodzi jeszcze z Kadetów. Tak samo Ford popsuł sobie opinię Escortem.
Samochody, jak wszystko inne, zostały poszufladkowane i tak pozostanie.
Trochę szkoda, że Opel zaniechał produkcji Omegi, bo ona była synonimem luxusu marki Opel.
Insignia jest rozwinięciem Vectry, gdyby właśnie zaniechali Vectry, a poszli w kontynuacje Omegi, postrzeganie insigni byłoby inne.

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: P405 » 1 mar 2016, o 11:57

To spytaj się tych wszystkich ile zostawiają kasy za zwykle serwisowanie. VW liczy za 1l oleju 90 zł nie mówiąc już o reszcie. Jeździłem 5 lat VC GTS, teraz już 6 lat insignią i nie zmienię marki. Widzę ile zostawiają koledzy bmw, vw, mercedes. Serwisy odwiedzają jak każdy. Raz grubsze rzeczy, raz /cenzura/ ale nie, że ich auta od przeglądu do przeglądu.


Xperia Z3

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: KaMYk » 1 mar 2016, o 13:35

Właśnie, w temacie innych marek, u mnie w okolicy powstał nowy warsztat, który założyli byli pracownicy Mercedesa.
Odchodząc z serwisu zabrali tez część klientów. Cały czas stoją w kolejce do remontu różnego kalibru mercedesy.
Już, a dopiero rok bodajże jak działają, stwierdzili, że stanowczo za mały warsztat postawili, mają 3 stanowiska i cały czas obstawione. Robią różne marki, ale merców najwięcej.

Gizd

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: Gizd » 1 mar 2016, o 14:00

Każda marka ma swoja charakterystykę, celuje w pewne grupy klientów i to już od wielu lat. I tak Ople są mułowate i nieco zacofane technologicznie ale tańsze w naprawach i zakupie. VW jest żwawy i lepiej dopracowany ale droższy, a to co się dzieje w ostatnich latach z kosztami ich napraw to jest szczyt pazerności. Szacuje się, że 30% zysków byle jakich marek typu francuzy i inne na F. to zysk ze sprzedażny części. Marki premium teraz też połasiły się na te procenty a kiedyś raczej kazali sobie więcej zapłacić tylko przy zakupie. Opel jest dla rozsądnych i obcykanych albo dla kompletnych ignorantów, którym sie tylko spodobał :lol:

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: P405 » 1 mar 2016, o 15:38

Kmy i ja mamy raczej inne zdanie, że opel jest mułowaty, ale to nasze zdanie i paru innych.

Xperia Z3

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: KaMYk » 1 mar 2016, o 16:11

To jak zawsze kwestia ceny niestety. Jak ktoś kupuje gołą wersje z najmniejszym silnikiem np. insignie 1,4 140KM, albo diesel 2.0 130 KM to będzie mułowata. Ale wersje 2.0, czy 2.8 250 czy 285 KM, o OPC 325 KM nie wspomnę, to już mułowate nie jest.
Niestety najwięcej Opli to słabsze silniki np. w Astrach 1,4 100KM, 1,6 115KM czy diesel 1,7 110 lub 125 KM.
To za słabe silniki, aby dać wigor temu autu. Ale nie oszukujmy się VW z największymi silnikami tez dużo nie sprzedają :)

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: mxw » 1 mar 2016, o 18:55

kmy pisze:Insignia jest rozwinięciem Vectry, gdyby właśnie zaniechali Vectry, a poszli w kontynuacje Omegi, postrzeganie insigni byłoby inne.
Opel chyba właśnie to zrozumiał (po fakcie oczywiście) i z nową Insignią (tą z 2017) chce powrócić do Omegi, bo jednak auto szersze i dłuższe o 15 cm to jest IMHO różnica tej brakującej klasy.

pozdro.,
mxw.

Wysłano z D802 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: peja-1991 » 1 mar 2016, o 19:03

Naoglądałem się w ostatnim czasie przeróżnych Audi, Bmw, Mercedes-Benz itp.
Wszystko zależy co chce się kupić. Niestety auta premium jako auta roczne czy 2 letnie mają nalatane po 100 tyś przebiegu a kosztują tyle co nowa Insignia. Jest to premium to fakt ale czy warto mieć premium po kimś czy lepiej nie premium a nowe? Oczywiście kwestia gustów i podejścia.

Ja miałem Insignie 6 lat i złego słowa na nią nie powiem.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: MiszaElk » 1 mar 2016, o 19:50

Chyba zapędziłeś się z porównaniem Insignii do klasy premium. Rozumiem, że można lubić daną markę, dany model ale teraz to trochę Ciebie poniosło :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: Engine » 1 mar 2016, o 19:54

A gdzie tam się doczytałeś jakiegiś porównania Insigni do klasy premium?

Wysłano z Sony Xperia Z3 przez Tapatalk

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: profek » 1 mar 2016, o 19:57

Za tyle pieniędzy ile ja dałem za swoją Insignię mogłem kupić praktycznie dowolny samochód,jedne byłyby starsze nawet o 8 lat a inne młodsze o rok może dwa.Kupując Audi,BMW,LEXUSA,MERCEDESA lub inne tego typu auto za te same pieniądze bo można było kupić samochody tych marek,mogło by się okazać że nie byłoby mnie stać na serwisowanie którego z pewnością by wymagały.Nie ukrywajmy ale dziesięcioletnie A6 lub BMW5 na pewno już albo nie długo po zakupie wymagałoby kosztownych napraw.Ja szukałem automatu możliwie jak najprostszego Ford ma automat ale to jest POWER SCHIFT dwu sprzęgłowa skrzynia podobna do DSG. Samochody na F mają najczęściej zautomatyzowany manual szumnie nazywany automatem,logicznym wyborem był OPEL tym bardziej że jest to nowa konstrukcja a nie jedynie rozwijanie poprzednich modeli,ceny części myślę mieszczą się jeszcze w granicach rozsądku,no i jak dla mnie nie robiąc nikomu przykrości za wyjątkiem wersji ST jest przepiękna nie ma człowieka który się nie obejrzy,ja szukałem auta w którym mogłem się wyróżnić z pośród morza pospolitych AUDI,SKODA,BMW,MERCEDES itd. .Fakt że znajdą się pewnie jakieś niedoróbki ale nawet najpiękniejsza kobieta ma jakieś wady

Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: MiszaElk » 1 mar 2016, o 20:07

Engine pisze:A gdzie tam się doczytałeś jakiegiś porównania Insigni do klasy premium?
No fakt, bezpośrednio nie ma. Ale... :) Mam podejrzenie graniczące z pewnoscią, że jakość wykonania takiego BMW http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-52 ... c1b71b7089 stoi przynajmniej dwie klasy wyżej niż Insignii. Mając takiego pieniądze do wydania mocno bym zastanawiał się co kupić.
A że używany? :roll:

Awatar użytkownika
profek
Użytkownik
Posty: 821
Rejestracja: 15 maja 2015, o 16:47
Auto: INSIGNIA
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Łódź
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: profek » 1 mar 2016, o 20:21

Takie auto nowe kosztuje ponad dwie stówki,po trzech latach winszują sobie połowę.A jak padnie ci jakaś część to zabijesz się własną ręką jak zobaczysz rachunek,i jakość wykonania będzie tu miała drugorzędne znaczenie.Po za tym skoro tak sceptyczne masz zdanie o marce OPEL to dlaczego jeździsz Astrą?

Awatar użytkownika
peja-1991
V-ce Prezes ds organizacyjnych
Posty: 4450
Rejestracja: 24 kwie 2013, o 14:39
Auto: Insignia
Kod silnika: D16SHT
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 98 razy
Kontakt:

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: peja-1991 » 1 mar 2016, o 20:23

Nie ma bezpośrednio i pośrednio również.
Insignia nie jest klasą premium, i nie będzie choć oferuje wiele.

115 tyś za 2013 r w M pakiecie? coś nie gra.
W tych pieniądzach ciężko kupić zadbany rocznik 2011/2012 - obejrzałem kilkanaście
Wykonanie to kwestia gustu - mnie BMW 5 F10 podoba się bardzo ale wydać 300 tyś już nie do końca.
"Krytyk i eunuch z jednej są parafii
obaj wiedzą jak, żaden nie potrafi" Tadeusz Boy-Żeleński

MichalMisiek

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: MichalMisiek » 1 mar 2016, o 20:29

Myślę, że te wszystkie opinie na temat Insigni i nowych OPLI to też trochę zasługa czarnego PR. Nie oszukujmy się ale pomimo wszystkich wad, to te autka są mocno poprawione w porównaniu z poprzednimi modelami i w gruncie rzeczy są dobrymi autami - a to nie podoba się konkurencji :) Tak naprawdę dopóki ktoś nie wsiądzie i nie przejedzie się Isią to nie będzie wiedział jaka jest naprawdę. Każdy broni swojego.... A ponadto z tego co się orientuje to kilka rozwiązań (elektronika) w ISI jest zapożyczonych z BMW więc pod kilkoma względami te autka są podobne 8-)

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2234
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: KaMYk » 1 mar 2016, o 20:32

Raczej nie zapożyczone od BMW a kupione np. od Hella (poziomowanie ksenonów na tych samych przetwornicach Hella)
No nie oszukujmy się, wiele systemów w autach pochodzi od niezależnych producentów, ostatnio potaniały, to trafiają do innych aut.

Awatar użytkownika
MiszaElk
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 16 mar 2015, o 19:05
Auto: ASTRA J COSMO AT
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ełk

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: MiszaElk » 1 mar 2016, o 20:37

Wybrałem Opla Astrę, bo za te pieniądze co miałem, to mogłem kupić jakąś padakę klasy premium - wtedy byłby płacz i zgrzytanie zębów. Generalnie celowałem w Megane III GT Line lub w Lagunę III 2.0. Wcześniej bylem od włos od kupienia innej Astry J ale z przyczyn ode mnie nie zależnych nie wyszło. Miałem do wyboru jechać po sprowadzaną Megankę lub krajową Astrę - dystans miałem ten sam, wybrałem teoretycznie pewniejsze auto.
Nie powiem, żeby z perspektywy czasu Opel jakoś pozytywnie zaskoczył mnie cenami części - odma 1200zł, osłona wewnętrznego przegubu 360zł, kawałek rurki z trójnikiem (przewód od chłodzenia turbiny) - 110zł. Jedyna tania część na jaką trafiłem, to zbiornik wyrównawczy z czujnikiem ok.100zł. Więc nie mówmy, że Opel jakoś rozpieszcza cenami serwisu.

Żeby ni było, że tylko biadolę - lubię swoją Aśkę :) Jest może przyciężka, nie rozpieszcza miejscem w stosunku do wymiarów ale po prostu lubię to auto. A że psuje się - a które nie?? :)

MichalMisiek

Re: Opel na tle innych marek wg. Opinii "znawców motoryzacyj

Post autor: MichalMisiek » 1 mar 2016, o 20:40

KMY - Słuszne spostrzeżenie :) A ogólnie rzecz biorąc z tego co mi się wydaje to naturalnym rywalem Isi jest: Mondeo, Passat, Avensis, Superb. Tak więc równie dobrze można porównać Audi A6 do Mondeo itd. :D
Ostatnio zmieniony 1 mar 2016, o 20:41 przez MichalMisiek, łącznie zmieniany 1 raz.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”