Zwrot opłaty recyklindowej
: 2 mar 2016, o 09:36
Witam wszystkich,
interesował się ktoś tematem zwrotu 500 zł za opłatę recyklingową z NFOŚiGW od sprowadzonego samochodu? Jak wiadomo od 1 stycznia 2016 roku tej opłaty już nie ma i była niezgodna z przepisami Unii Europejskiej. Macie jakieś doświadczenie w tym temacie, wzory pism, pozwu?? Ktoś już występował o taki zwrot?
Podobnie było z kartą pojazdu, gdzie przed 16 kwietnia 2006 r. płaciło się 500 zł a później 75 zł. Mi się wtedy udało odzyskać 425 zł od Gminy Kraków. Podobnie wtedy przepisy i zawyżoną opłatę skarżyła Unia.
interesował się ktoś tematem zwrotu 500 zł za opłatę recyklingową z NFOŚiGW od sprowadzonego samochodu? Jak wiadomo od 1 stycznia 2016 roku tej opłaty już nie ma i była niezgodna z przepisami Unii Europejskiej. Macie jakieś doświadczenie w tym temacie, wzory pism, pozwu?? Ktoś już występował o taki zwrot?
Podobnie było z kartą pojazdu, gdzie przed 16 kwietnia 2006 r. płaciło się 500 zł a później 75 zł. Mi się wtedy udało odzyskać 425 zł od Gminy Kraków. Podobnie wtedy przepisy i zawyżoną opłatę skarżyła Unia.