Strona 1 z 1

Zwrot opłaty recyklindowej

: 2 mar 2016, o 09:36
autor: stanek39
Witam wszystkich,
interesował się ktoś tematem zwrotu 500 zł za opłatę recyklingową z NFOŚiGW od sprowadzonego samochodu? Jak wiadomo od 1 stycznia 2016 roku tej opłaty już nie ma i była niezgodna z przepisami Unii Europejskiej. Macie jakieś doświadczenie w tym temacie, wzory pism, pozwu?? Ktoś już występował o taki zwrot?

Podobnie było z kartą pojazdu, gdzie przed 16 kwietnia 2006 r. płaciło się 500 zł a później 75 zł. Mi się wtedy udało odzyskać 425 zł od Gminy Kraków. Podobnie wtedy przepisy i zawyżoną opłatę skarżyła Unia.

Re: Zwrot opłaty recyklindowej

: 5 mar 2016, o 16:20
autor: spiryt4
Z tego co się orientuję i wyczytałem,to podstawą do zwrotu jest kwit opłaty recyklingowej.