--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuPęknięta rura pod podłogówką
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3484
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Pęknięta rura pod podłogówką
Pękła mi rura pod podłogówką, macie jakieś pomysły jak znaleźć i zlikwidować wyciek? Rura zasilająca z zimną wodą a nad nią 18cm styro i 8cm podłogówki. Nie wiem czy to rura czy jakaś kształtka z wadą fabryczną, Instalacja w miedzi robiona lekko ponad 5 lat temu. Mam porobione zdjęcia w trakcie prac i wiem jak jest to rozprowadzone. Budynek to stary dom jednorodzinny a awaria jest w części niepodpiwniczonej. Upływ wody do gruntu to jakieś 2-3 L/min.
Dzwonię i szukam firm ale oferty to że nawet jak nie znajdą to 1600 płacisz, a jak wskażą miejsce to nie jest to 100% pewności że to tu.
Może znacie jakieś firmy które by coś takiego ogarnęły?
Wszelkie podpowiedzi będą z uwagą rozpatrywane.
Dzwonię i szukam firm ale oferty to że nawet jak nie znajdą to 1600 płacisz, a jak wskażą miejsce to nie jest to 100% pewności że to tu.
Może znacie jakieś firmy które by coś takiego ogarnęły?
Wszelkie podpowiedzi będą z uwagą rozpatrywane.
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
- ICEMANIK
- Użytkownik
- Posty: 112
- Rejestracja: 21 gru 2015, o 22:55
- Auto: Ins OPC Line AiR/KW
- Kod silnika: A20DT
- Rok produkcji: 2009
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
Specem nie jestem, ale jakbym miał płacić 1,5kpln bez gwarancji to bym się zaopatrzył w czujnik wilgotności za kilka stów i sam bym sprawdzał sondą % wilgotność wylewki, zależy jak jeszcze wykończona podłoga, płytki? Panele? Deska? Może delikatne nawierty i sprawdzanie na chybił trafił?
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
A może kolega powinien pożyczyć kamerę termowizyjną?
pozdro.,
mxw.
Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.
pozdro.,
mxw.
Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3484
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
Wszystko się rozbija o styropian, czy to kamera czy czujnik wilgotności.
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
-
Bodex
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
Wiesz nie jest to podpowiedź na która czekasz , przeświwtlenie wyłącznie ...
A kiedy mi piec zaczną cieknąć myślałem go pospawać ( sam spa sam tigiem) ale mi rozradzili i jeden doświadczony już technik polecił wsypać proszek K2 ten USA uszczelniające do chłodnic , rok był spokój .
Tylko piec węglowy , a na gazowym moze pozatykać kanaliki, .
Chyba że odepnie się od obiegu c.o.na czas uszczelniania .
Nie mam pomysłów...
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
A kiedy mi piec zaczną cieknąć myślałem go pospawać ( sam spa sam tigiem) ale mi rozradzili i jeden doświadczony już technik polecił wsypać proszek K2 ten USA uszczelniające do chłodnic , rok był spokój .
Tylko piec węglowy , a na gazowym moze pozatykać kanaliki, .
Chyba że odepnie się od obiegu c.o.na czas uszczelniania .
Nie mam pomysłów...
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3484
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
Mam kocioł węglowy z podajnikiem do CO https://esterownik.pl/zdalny-dostep?q=z ... W,%20320m2 możesz podglądać, nic nie uszkodzisz, z prawej strony masz takie malutkie ikony i tam się klika
Moja awaria to tylko woda zimna użytkowa i też myślałem o podobnych środkach jak piszesz jednak po rozmowach w kilku firmach do których dzwoniłem to mi odradzili. jest za duży przeciek bo przy 0,5 do 1 L/min to by jeszcze zrobili bo są takie środki wpuszczane do rury pod ciśnieniem i w miejscu wycieku ta substancja łączy się z tlenem i się krystalizuje zatykając przepływ. Jednak u mnie wycieka bliżej 3L/min i tu twierdzą że to może by pomogło na rok może dwa.
Moja awaria to tylko woda zimna użytkowa i też myślałem o podobnych środkach jak piszesz jednak po rozmowach w kilku firmach do których dzwoniłem to mi odradzili. jest za duży przeciek bo przy 0,5 do 1 L/min to by jeszcze zrobili bo są takie środki wpuszczane do rury pod ciśnieniem i w miejscu wycieku ta substancja łączy się z tlenem i się krystalizuje zatykając przepływ. Jednak u mnie wycieka bliżej 3L/min i tu twierdzą że to może by pomogło na rok może dwa.
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
-
Bodex
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
No to tylko podkop holera
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3484
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
Niby taka durna awaria a tyle z nią kłopotu. Jedno już wiem na pewno, żeby nie wiem jakie mocne i jakie pewne to już żadne instalacje nie będą pod podłogówką.
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
- mxw
- Zapaleniec
- Posty: 1011
- Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
- Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
- Kod silnika: A20NHT
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Poznań
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
Zaraz, chwila - Tobie pękła rura z zimną wodą położona pod instalacją ogrzewania podłogowego, tak? Sama podlogowka jest okay, tak?
Teraz dopiero skumałem.
No to rozwiązanie jest proste - zrób obejście i zapomnij o tej rurze w podłodze. Nawet jak będziesz musiał ryć w kilku ścianach, to i tak będzie to prostsze i tańsze, niż grzebnięcie podłogówki.
pozdro.,
mxw.
Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.
Teraz dopiero skumałem.
No to rozwiązanie jest proste - zrób obejście i zapomnij o tej rurze w podłodze. Nawet jak będziesz musiał ryć w kilku ścianach, to i tak będzie to prostsze i tańsze, niż grzebnięcie podłogówki.
pozdro.,
mxw.
Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3484
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
Już o tym myślę ale jeszcze jutro konsultacje z ubezpieczycielem.
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
-
Bodex
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
Ja mam do licznika rury plastikowe Virsbo bardzo trwałe , materiał z pamięcią kształtu.
Miedź potrafi się wypłukać na kolanach strumieniem ciśnienia , coraz cieńsze robią ...
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Miedź potrafi się wypłukać na kolanach strumieniem ciśnienia , coraz cieńsze robią ...
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3484
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
To że potrafi się wypłukac to wiem ale dużo zależy od wody, rury coraz cieńsze to też wiem.
Tylko q....wa dlaczego po 5 latach?
tapatalk.... na H60-L02
Tylko q....wa dlaczego po 5 latach?
tapatalk.... na H60-L02
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
-
Bodex
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
Za duże ciśnienie , u mnie zamontowano reduktor ciśnienia, a może dochodzić do tej " ekektrolizy "metali np. W bojlerch sa montowane katody , albo wada złączki lutu . Tu powinno być na lutach twardych .
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3484
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
Reduktor zamontowany przed zrobieniem instalacji, a co do elektrolizy to po 5 latach? To może być tylko błąd lutu lub wada materiałów.
tapatalk.... na H60-L02
tapatalk.... na H60-L02
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
-
Bodex
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
Dokładnie , pękło kolanko z naprężeń lub zimny lut.
Ja lutowałem rury flexi nierdzewne z mosiądzem na zimny lut w Niemczech w takiej firmie senior flexonics ( juz nie pamiętam dokładnie w Kassel , wszystko potem było sprawdzane ciśnieniowp na 6-8 bar.
Tylko do " twardego " stop miedzi jest inny , temp obróbki 680- 700 st. Z pastą ochronną .
Zrób obejście plastikiem , ściany , może sufity podwieszane masz , kombinuj , chyba taniej niż zerwać całą podłogę.
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Ja lutowałem rury flexi nierdzewne z mosiądzem na zimny lut w Niemczech w takiej firmie senior flexonics ( juz nie pamiętam dokładnie w Kassel , wszystko potem było sprawdzane ciśnieniowp na 6-8 bar.
Tylko do " twardego " stop miedzi jest inny , temp obróbki 680- 700 st. Z pastą ochronną .
Zrób obejście plastikiem , ściany , może sufity podwieszane masz , kombinuj , chyba taniej niż zerwać całą podłogę.
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3484
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
Będę musiał zrobić 2 obejścia, jedno wewnątrz budynku a drugie po zewnetrznej. Innej możliwości nie ma.
To po zewnętrznej się jeszcze zastanawiam czy nie zrobić w plastiku. Do tego jakiś dodatkowo kabel grzejne.
Jutro ma dzwonić konsultant-rzeczoznawca.
Dam znać co i jak.
tapatalk.... na H60-L02
To po zewnętrznej się jeszcze zastanawiam czy nie zrobić w plastiku. Do tego jakiś dodatkowo kabel grzejne.
Jutro ma dzwonić konsultant-rzeczoznawca.
Dam znać co i jak.
tapatalk.... na H60-L02
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
-
Bodex
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
A pomyślałeś o wierceniu w gruncie pod pidłogą by wprowadzić 2 rurę ?
Pod asfaltem wiercą na rury gazowe przecież ...?
Wejdziesz z otworem przez fundament ...
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Pod asfaltem wiercą na rury gazowe przecież ...?
Wejdziesz z otworem przez fundament ...
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3484
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
Myślałem, nie wiem jak się będą na to zapatrywać, duże koszty.
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
-
Bodex
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
Czy ja wiem ? Zapytaj firmę , przyjadą na miejsce to wyceni , pewnie mniej niż demolka podłogówki
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka
- Zbyszek01
- Klubowicz
- Posty: 3484
- Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
- Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2019
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
- Miasto: DZA
- Postawił piwo: 28 razy
- Otrzymał piwo: 41 razy
Re: Pęknięta rura pod podłogówką
Tak dla uściślenia, przeciek znaleziony i usunięty.
Pozostaje jeszcze usunięcie pobojowiska po szukaniu i rozliczenie z ubezpieczycielem.
Tak wygląda miejsce przecieku a zdjęcie robione za pomocą lusterka o interesujący obszar był od spodu.
Pozostaje jeszcze usunięcie pobojowiska po szukaniu i rozliczenie z ubezpieczycielem.
Tak wygląda miejsce przecieku a zdjęcie robione za pomocą lusterka o interesujący obszar był od spodu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

