Strona 1 z 2

Zima 2016-2017

: 9 lis 2016, o 18:18
autor: Zierek
Sezon zimowy na Warmii i Mazurach uważam za otwarty. Oczywiście nie zdążyłem zmienić opon Obrazek

ObrazekObrazekObrazek

Re: Zima 2016-2017

: 9 lis 2016, o 18:24
autor: MichalNottingham
Chyba Ci zazdroszcze.W UK jak napada centymetr śniegu to mają klęskę żywiołową.

Re: Zima 2016-2017

: 9 lis 2016, o 18:31
autor: Zierek
Tu klęski nie ma, ale ciężko na drodze. :)
Z podwórka nie mogłem wyjechać. Przejechałem przez miejscowość (przede mną trasa 80 km) i zawróciłem, bo wszędzie biało, sypie, zero przyczepności. Jak skręcałem, to zastanawiałem sie czy za mną auto wyhamuje. Wróciłem z powrotem - nie mogłem wjechać pod górkę na podwórko.

Re: Zima 2016-2017

: 9 lis 2016, o 18:59
autor: MichalNottingham
Nie chcę byćniemiły ale to chyba nazywa się OPONY ZIMOWE.

Re: Zima 2016-2017

: 9 lis 2016, o 19:01
autor: Alex
Przecież napisał, że nie zdążył wymienić.

Re: Zima 2016-2017

: 9 lis 2016, o 19:08
autor: MichalNottingham
OoO to przepraszam.Mój błąd.
ale z 2giej strony to chyba oczywiste że idzie zima.Ja na zimówkach hulam od tamtej zimy:)

Re: Zima 2016-2017

: 9 lis 2016, o 19:10
autor: Zierek
Tak, ciągle nie było czasu zajechać do wulkanizacji i teraz mam ciekawie :)

Re: Zima 2016-2017

: 9 lis 2016, o 19:11
autor: k.olix
No to jesteś zapobiegawczy. :lol: Ciebie zima nie zaskoczy. ;)

Re: Zima 2016-2017

: 9 lis 2016, o 19:42
autor: MichalNottingham
Mnie?jaka zima.W UK nie ma zimy.Chociaż muszę powiedzieć ze wczoraj w nocy padało w innych miastach.A co do UK to oni mają inną strefe czasową,np tu są tylko dwie pory roku
Wiosna od konca marca do konca sierpnia'września
Jesień od października do marca

Re: Zima 2016-2017

: 9 lis 2016, o 19:50
autor: pawel55
w tym roku zima znowu zaskoczy drogowców, bo kto by sie spodziewał że w listopadzie albo grudniu może śnieg spaść :lol:

Re: Zima 2016-2017

: 9 lis 2016, o 20:00
autor: Zierek
Już działają :) Pługi z piaskarkami jeżdżą, tylko nadal pada Obrazek

Re: Zima 2016-2017

: 9 lis 2016, o 21:01
autor: elfiasty
Aż tyle śniegu u nas napadało :o
Zierek pisze:Tak, ciągle nie było czasu zajechać do wulkanizacji i teraz mam ciekawie :)
To sobie poczekasz na zmianę opon do następnego tygodnia.

Re: Zima 2016-2017

: 10 lis 2016, o 16:49
autor: Prezesikszczecin
Kiedyś ludzie nie mieli zimowych o dawali radę ... myśle ze to raczej umiejętności są najważniejsze :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Re: Zima 2016-2017

: 10 lis 2016, o 17:52
autor: Putridum
Tak jak mówisz opony oponami ale 80% sukcesu to umiejętności, sam mam co roku problem żeby "przestawić" się na "zimowe" jeżdżenie. Odnośnie umiejętności - wiem wiem zlinczujecie mnie za to ale zdarzyło mi się parę razy wyjechać na ferie na letnich(było to ponad 8 lat temu) i dałem radę, nie mówię że można bo można ale jest to skrajną głupotą, opona zimowa projektowana jest pod kątem niskich temperatur jak i oblodzenia tudzież ośnieżenia drogi, więc pora już chyba zimówki założyć(ja swoje zimowe "kapcie" założyłem 2 tygodnie temu).

Re: Zima 2016-2017

: 10 lis 2016, o 18:54
autor: ZiGi
Ja też ciągle na letnich

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Re: Zima 2016-2017

: 10 lis 2016, o 18:54
autor: coco
Prezesikszczecin pisze:Kiedyś ludzie nie mieli zimowych o dawali radę ... myśle ze to raczej umiejętności są najważniejsze :)

Kiedyś letnich z prawdziwego zdarzenia też nie mieli. Lekka górka trochę śniegu i widać wszystkich umiejętnych kierowców. Umiejętności są ważne ale i rozwaga za kierownicą. Jeśli, ktoś jest rozważny to dobrze wie, że zimowe opony to w dzisiejszych czasach bardzo ważna sprawa.

Re: Zima 2016-2017

: 10 lis 2016, o 19:50
autor: Zierek
Jak zobaczyłem co sie działo na drogach, jak inni jeżdżą, to odechciało mi sie jechać i narażać samochód. Za krótko ma Insignie i mi jej jeszcze szkoda

Re: Zima 2016-2017

: 10 lis 2016, o 19:57
autor: profek
Lata temu jeździłem wiekowym maluchem,a jeden z moich znajomków nową Pumą.Wiezie mnie kiedyś zimą tym autem oczywiście mocno szarżuje żeby mi pokazać jaki to z niego kozak i jakie ma ma wypasione auto.Hamuje w ostatniej chwili ledwo się wyrabiając i mówi:Zobacz mam auto z ABS-em i mogę sobie na to pozwolić bo zawsze wyhamuję.Najadłem się strachu choć to nie było moje auto.Podobnie jest z zimówkami,jeżdżę na nich od lat jednak uważam że rozwaga za kierownicą to podstawa.Żadne zimówki i systemy bezpieczeństwa nic nie pomogą jak w głowie jest siano,

Re: Zima 2016-2017

: 10 lis 2016, o 20:28
autor: mxw
Zierek pisze:Jak zobaczyłem co sie działo na drogach, jak inni jeżdżą, to odechciało mi sie jechać i narażać samochód.
A masz 4x4?

Bo to jeszcze trochę zmienia postać rzeczy. ;-)


Pozdro.,
MxW.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

Re: Zima 2016-2017

: 10 lis 2016, o 20:30
autor: Zierek
Nie, na przód tylko.