Strona 1 z 1
Wybór TV
: 18 lis 2013, o 21:50
autor: Alex
W związku z tym, że jestem kompletnie zielony pod względem sprzętu RTV chciałbym abyście pomogli mi doradzić w wyborze TV.
Jedyne co wiem, to:
-okolice 40"
-cena do 2 k zł
Sprzęt będzie używany sporadycznie, do oglądania w wolnych chwilach, czasem jakiś film z laptopa.
Jaka marka, jaka rozdzielczość, na co zwrócić uwagę, itp. ?
Re: Wybór TV
: 18 lis 2013, o 22:11
autor: peja-1991
Re: Wybór TV
: 18 lis 2013, o 22:49
autor: Alex
A jakiś argument, żebym mógł być również mądry w sklepie przy kupnie ?

Re: Wybór TV
: 18 lis 2013, o 23:11
autor: peja-1991
Alex pisze:A jakiś argument, żebym mógł być również mądry w sklepie przy kupnie ?

argumentem jest przede wszystkim wyposażenie oraz jakość za przystępną cenę

Re: Wybór TV
: 18 lis 2013, o 23:14
autor: bolek
Sorki Wojtku ale handluje na codzień sprzętem samsunga i nie polecam,reklamacje tego badziewia dzień w dzień,branża gsm

Kupowałem rok temu tv i korzystałem z forum
http://www.hdtv.com.pl jako pomoc w wyborze oraz żrodlo wiedzy na temat szkiełek i wybrałem Panasonica .Jestem zachwycony,poleciłem również tą zapomńianą jakby na to nie patrzeć firmę znajomym którzy byli na kupnie i wszyscy są zadowleni ze swoich tv.
http://allegro.pl/plazma-3d-panasonic-t ... 41564.html uwazam ze warto dołożyć 600zł lub
http://allegro.pl/tv-plazma-panasonic-t ... 11645.html
Re: Wybór TV
: 18 lis 2013, o 23:22
autor: peja-1991
ja mam w domu Samsunga i LG.
Telewizory nie psują się tak jak telefony

Re: Wybór TV
: 18 lis 2013, o 23:27
autor: bolek
Może i jest w tym troche prawdy ,ja mam drugi telewizor 7 letnią plazme Lg i 0 wypalonych pikseli działa jak nowa , natomiast co do samsunga to może takie zboczenie zawodowe

Re: Wybór TV
: 19 lis 2013, o 09:09
autor: yerry
Również używam dwóch, już 3-letnich Samsungów z serii wcześniejszej niż powyżej, to jest D6500 i nie mogę złego słowa powiedzieć. Sprawują się bardzo dobrze, zero jakichkolwiek problemów.
Jeśli szukasz telewizora i planujesz podłączyć go do internetu, zwróć uwagę aby miał obsługę HbbTV (telewizja hybrydowa) - przy zakupie nowego TV warto zadbać o tę funkcjonalność.
Kolejna sprawa to obsługa protokołu HDMI-CEC. Jeśli planujesz podłączyć TV do jakiegoś zestawu kina domowego lub wieży to obsługa tego standardu umożliwi Ci sterowanie TV jednym pilotem wraz z kinem czy innym sprzętem AV. Do tego również obsługa ARC czyli zwrotny kanał audio z TV do zestawu zewnętrznego po HDMI jest niezbędny.
Aktualna wersja standardu HDMI to 1.4, najnowszy TV powinien być wyposażony w złącza HDMI pracujące w tej wersji.
Re: Wybór TV
: 19 lis 2013, o 14:35
autor: Luk
bolek pisze:Sorki Wojtku ale handluje na codzień sprzętem samsunga i nie polecam,reklamacje tego badziewia dzień w dzień,branża gsm
Bolek czy telefonami też handlujesz, szukam czegoś ciekawego z dual sim tylko żeby był on aktywny. Możesz cos polecić? Jedyne co znalazłem z dual sim aktywnym to SAMSUNG GALAXY S4 MINI DUOS DUAL SIM i9192.
-- 19 lis 2013, o 14:35 --
Ja osobiście polem Samsunga, mam model EU55D8000 telewizor bajka, z wifi, dostęp do wszystkiego przez sieć. Mam go 2 lata i jak na razie wszystko ok.
Re: Wybór TV
: 19 lis 2013, o 15:37
autor: bolek
luk59 pisze:bolek pisze:Sorki Wojtku ale handluje na codzień sprzętem samsunga i nie polecam,reklamacje tego badziewia dzień w dzień,branża gsm
Bolek czy telefonami też handlujesz, szukam czegoś ciekawego z dual sim tylko żeby był on aktywny. Możesz cos polecić? Jedyne co znalazłem z dual sim aktywnym to SAMSUNG GALAXY S4 MINI DUOS DUAL SIM i9192.
.
PW
Re: Wybór TV
: 19 lis 2013, o 15:41
autor: picky
Jeśli chodzi o kamerę w telewizorze i mikrofon to poczytajcie sobie w necie o tych dodatkach. Łatwo można przejąć nad tym kontrolę i szpiegować.
Re: Wybór TV
: 19 lis 2013, o 19:14
autor: Cinek
peja-1991 pisze:ja mam w domu Samsunga i LG.
Telewizory nie psują się tak jak telefony

Prawda, mam kino domowe samsunga 6 lat i nic, 2 telewizory Lg (5 lat juz służa) i 3 kupiony 2 tygodnie temu.
Re: Wybór TV
: 20 lis 2013, o 18:07
autor: Alex
No dobra, dzięki Panowie za wszelkie wskazówki. Wezmę pod uwagę Samsunga i LG w takim razie. Gdy ostatnio byłem w punkcie, skupiłem się na tych trzech modelach. Ktoś coś więcej może o nich powiedzieć, który byłby "najlepszy" czy mam rzucać monetą bo wszystko jedno ?
1.
2.jpg
2.
3.jpg
3. Mój faworyt
4.jpg
Re: Wybór TV
: 20 lis 2013, o 18:17
autor: peja-1991
nie czytając żadnej specyfikacji, pewnie mają bardzo podobne funkcje.
LG na plus wygląd