--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Windows 10 !

...na tematy kwadratowe i podłużne
Bodex

Re: Windows 10 !

Post autor: Bodex » 15 gru 2017, o 18:22

Niestety , darmowe uogarde do win 7 już nie dostępne od dawna , pozostaje "pozyskać klucz" i być nielegalnym , albo zakupić nowy W7 home premium i zrobić czystą instalkę .
Na allegro jest za 219 zł. Z ori płytą .
Pewnie tak to się skończy .

Ta druga opcja skłania mnie do zamontowania dysku Flasch , wiem , że szybciej działa system .
Co myślicie o tym ?

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 122 razy

Re: Windows 10 !

Post autor: Rooff_ » 15 gru 2017, o 21:01

Jeśli piszesz o dysku SSD to polecam. Pamiętaj tylko, że takie dyski mają jedną "wadę" - zapis danych w komórkach jest skończony. Czyli po jakimś czasie dysk zacznie "tracić pamięć". Co prawda przestałem dokładnie śledzić rynek PC, ale w najgorszym przypadku jest mowa o kilku latach użytkowania. Wszystko zależy od typu używanej w dysku pamięci (można przyjąć zasadę: pojemny i tani dysk - użyte najgorsze pod względem ilości zapisu danych pamięci).

U mnie po 5 latach używania wygląda to tak:
Obrazek
Przy czym plik wymiany, pliki tymczasowe i programy zapisujące duże ilości danych, mam na dysku talerzowym.

Co do systemu, to nie wiem czy nie rozsądniejszym wyjściem byłoby zakupienie Win10 i jego downgrade do Win7. Przy czym chyba nie wszystkie wersje się da tak zrobić (podejrzewam, że Home nie da rady, a Pro pewnie będzie nieopłacalna).
Biorąc pod uwagę moje doświadczenia z Win10 osobiście szukałbym odpowiednich sterowników, żeby wszystko działało, a nie bawił się w Win7 (choć uważam go za bardzo dobry system).

CraZy
Użytkownik
Posty: 163
Rejestracja: 25 lip 2017, o 09:39
Auto: Insi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: M-ce
Postawił piwo: 1 raz

Re: Windows 10 !

Post autor: CraZy » 16 gru 2017, o 15:12

Bodex pisze:Niestety , darmowe uogarde do win 7 już nie dostępne od dawna , pozostaje "pozyskać klucz" i być nielegalnym , albo zakupić nowy W7 home premium i zrobić czystą instalkę .
Na allegro jest za 219 zł. Z ori płytą .
Pewnie tak to się skończy .
Bodex, na allegro kupiłem klucze do Win'a 7 i 8.1 za 40zł szt, działają do teraz i bez problemu robie wszystkie aktualizacje. Z 8.1 zrobiłem upgrade do 10
Co do dysku SSD nawet był się nie zastanawiał.

Bodex

Re: Windows 10 !

Post autor: Bodex » 16 gru 2017, o 17:26

Też kupiłem dzisiaj do W7 Ultimate 64 .
Czekam właśnie na przesyłke z kluczem.

Oj będzie sie działo ! Format C pełny i jazda.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Windows 10 !

Post autor: KenyBDG » 16 gru 2017, o 20:58

W tej chwili dysk SSD to must have !
Stare komputery przywraca do świata żywych :)

Bodex

Re: Windows 10 !

Post autor: Bodex » 17 gru 2017, o 10:18

No ale mnie zmartwił tym zapisem , zapełnieniem trochę niefunkcjonalne .


Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Windows 10 !

Post autor: KenyBDG » 17 gru 2017, o 13:35

W ogolę nie zwracaj na to uwagi, myślę żę w ciągu 10 lat. Od 2012 roku korzystam z dysku SSD, nie dość że są mega szybkie to jeszcze trwalsze (brak elementów mechanicznych).
W tej chwili mam dysk Samsung SSD M2 960 PRO 256 który w testach wygląda następująco:
2.JPG
... a tak wygląda normalny dysk HDD:
1.JPG
Na twoim komputerze nie wyciągniesz więcej niż 250MB/s, ponieważ masz SATAII, ale to i tak będzie bardzo duży skok.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
mcrace
Klubowicz
Posty: 946
Rejestracja: 9 sty 2018, o 11:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kórnik / Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Windows 10 !

Post autor: mcrace » 28 sty 2018, o 21:50

Taka sytuacja :D
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Bodex

Re: Windows 10 !

Post autor: Bodex » 29 sty 2018, o 08:22

Microsoft znalazł że masz niewłaściwy klucz do tej kopi systemu i sugeruje że jest nieoryginalna . Nie możesz go aktywować w Microsoft i nie będziesz otrzymywał aktualizacji systemu .
Sprawdź w Panelu sterowania , jaką masz wersję systemu Home ,czy Pro ? i możesz poszukać klucza aktywacji w necie , takie firmy jak HP ,Asus , Lenowo , mają tzw klucz aktywacji przemysłowy ,tzn jest ich mniej ilościowo niż wyprodukowanych komputerów , jakby uniwersalny , takie klucze aktywacji są dostępne w necie poszukaj popytaj .

Ja nie musiałem bo zainstalowałem ori viste 64 i w domu okazało się , że mam uaktualnienie W7 64 home , po instalacji wszytko żyje i to jak !

Wracając do tej mojej 10 ki , odcięła mi dysk CD , rozwaliła sterowniki karty Radeon, nie dopuszczając do instalacji prawiłowego sterownika , rozwaliła mi dźwięk , wszystko to odzyskałem i działa super na W7 64 , rozdzielczość grafiki traz powala , a i dzwięk z głośniczków Harman Kardon jest mocniejszy i ma lepsze basy i jest przestrzenny .

Awatar użytkownika
mcrace
Klubowicz
Posty: 946
Rejestracja: 9 sty 2018, o 11:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kórnik / Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Windows 10 !

Post autor: mcrace » 29 sty 2018, o 08:29

Spoko spoko,
To tak humorystycznie tylko :)
Ogólnie to rzygam już instalkami i aktywacjami win 10 - w "firmie" ponad 100 kompów przeintalowałem :) i taki komunikat przy którymś wyskoczył :D

Bodex

Re: Windows 10 !

Post autor: Bodex » 31 sty 2018, o 00:10

Skoro firma ma tyle komputerów i to jednej firmy , to mogą się skontaktować z przedstawicielem na Polske i poprosić o klucz serwisowy , jeden do wszystkich W10 . Myślę , że jest to do zaakceptowania.

Wysłane z mojego ASUS_Z00AD przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
mcrace
Klubowicz
Posty: 946
Rejestracja: 9 sty 2018, o 11:32
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTJ
Rok produkcji: 2010
Miasto: Kórnik / Poznań
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 10 razy

Re: Windows 10 !

Post autor: mcrace » 31 sty 2018, o 08:17

U nas licencje microsoftu na win są przypisane do stacji lub na użytkownika ;)
Ja się kontraktami na dostawę sprzętu/ licencji nie zajmuję tylko konfiguracją tego co dadzą ;)

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”