Strona 1 z 1
Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych
: 1 lut 2014, o 22:28
autor: alex_k
Gdzie można znaleźć instrukcje co ile wymienić różne materiały eksploatacyjne, płyny, filtry, paski, itp. Zbliża się termin 2 przeglądu i zacząłem w instrukcji i ksiązce gwarancyjnej szukać ale nie znalazłem nic.
Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych
: 2 lut 2014, o 09:05
autor: Adam10
Olej serwisowo co 30tyś, ale ja bym go wymieniał co 20tyś max
Filtr Oleju j.w.
Filtr powietrza co 60tyś lub dwa lata / trudnych warnukach eskploatacji zmniejszyłbym to o połowe
Filtr kabinowy co 6-12 miesięcy
Filtr paliwa można co rok
Rozrząd w silnikach diesla co 150tyś
Olej w skrzyni z doświadczenia powiem że co ok 80-100tyś powinno się wymienić. Oczywiście razem z filtrem
Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych
: 2 lut 2014, o 09:57
autor: bolek
Rozrząd max 120tyś.km ,przy 150 tyś.km już były pokazane bebechy lejąca pompa wody itp. , ja wymieniam olej co 15tyś.km z filtrem,filtr powietrza mam wkład pipercross więc czyszcze tylko co 15 tyś km ,ważną rzeczą przy naszej kiepsko jakościowej ON jest filtr paliwa,ja wymieniam co 45tyś.km
Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych
: 2 lut 2014, o 10:31
autor: Radek_TRN
No to i ja. Olej i filtr do niego co 10-12tys. Tak samo filtr powietrza i kabinowy. Filtr paliwa co druga wymiana oleju czyli co 20-24tys. Rozrząd to jeszcze nie wiem ale myślę, że przy 100tys zrobie. Nie wiem tylko jak z olejem w automatycznej skrzyni, bo pewnie zaraz będzie, że ASO twierdzi że skrzynia jest bezobsługowa a wszyscy wymieniaja olej co 100tys (tak miałem w Lagunie)
Wysłane z mojego SM-N9005
Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych
: 2 lut 2014, o 10:59
autor: Adam10
To co ja napisałem to są w większości dane serwisowe
A olej w skrzyni to oczywiście, że ASO powie że się nie wymienia

Wymiana co 80-100tyś jest jak najbardziej ok. Chyba, że ktoś jeździ 100% miasto to może wymienić po 60tyś olej w skrzyni

- oczywiście mowa o automacie

Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych
: 2 lut 2014, o 13:39
autor: Luk
Ja planuję robić tak:
- olej max. co 15 tys. lub co 6 miesięcy - w zależności co szybciej
- filtr oleju z każdą wymianą oleju
- filtr powietrza z każdą wymianą oleju
- filtr kabinowy co 12 miesięcy - przed sezonem letnim
- filtr paliwa - jeszcze nie wiem ale chyba co 50-60 tys - czyli około co 2 lata
- rozrząd będę wymieniał co 100 tys.
- olej w skrzyni będę wymieniał co 100 tys. chyba że będą oznaki na wcześniejszą wymianę.
- płyn hamulcowy - co 2 lata
Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych
: 2 lut 2014, o 14:01
autor: alex_k
Dzięki za wyczerpujące informacje ale miałem na myśli dane serwisowe. W astrze, w książce serwisowej miałem dokładnie napisane co i kiedy mam wymieniać a tutaj nie ma nic! ktoś mi powie dlaczego tak jest? Może ja nie chcę za każdym razem polegać na tym co powiem i serwis!
Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych
: 2 lut 2014, o 14:18
autor: Alex
Jakbyśmy mieli korzystać z tego, co jest napisane w danych serwisowych to te auto nie dożyłyby 100 tyś km
Opel.jpg
Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych
: 2 lut 2014, o 16:35
autor: alex_k
Alex pisze:Jakbyśmy mieli korzystać z tego, co jest napisane w danych serwisowych to te auto nie dożyłyby....
Nie mam zamiaru korzystać, po prostu zainteresowało mnie to dlaczego w książce astry jest wszystko opisane a tu nie. Pomyślałem że wyjde od założeń producenta i skroce okresy odpowiednio. Przyszło mi to do głowy również dlatego że sprawdzałem ostatnio co było robione przy poprzednim przeglądzie i wychodzi na to że oprócz wymiany filtra oleju oraz oleju silnikowego nic innego nie było wymieniane a mam teraz kolejny przegląd i chcę po prostu tego porządnie dopilnować
Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka
Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych
: 2 lut 2014, o 16:51
autor: Adam10
No to ja Ci napisałem dane serwisowe
luk59 pisze:Ja planuję robić tak:
- olej w skrzyni będę wymieniał co 100 tys. chyba że będą oznaki na wcześniejszą wymianę.
a jakie chcesz mieć oznaki tej wcześniejszej wymiany??
Skrzynie automatyczne mogą się psuć w taki sposób że do samego końca będzie Ci się wydawało, że masz skrzynie w stanie idealnym. A jak już się coś zacznie dziać to wymiana oleju na pewno Ci nie pomoże
Płyn hamulcowy co dwa lata?? Chyba że jeździsz 100% w terenie górzystym i robisz 60tyś rocznie - inaczej nie ma sensu tak często
Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych
: 2 lut 2014, o 16:57
autor: Luk
Adam, mam manualną skrzynię, auto od nowości więc mam nadzieję że bogatszy o wiedzę wyczytaną na forum zauważę oznaki iż przyszedł czas na wymianę oleju.
Wg instrukcji płyn hamulcowy powinien być wymieniany co 2 lata, rocznie przejeżdżam ponad 30tys. więc te 2 lata to będzie najwyższy czas na jego wymianę

.
Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych
: 2 lut 2014, o 21:04
autor: wojciechhh
Olej co 10K to jakieś 3 razy w roku.
Filtr oleju, powietrza co 20K
Kabinowy co roku na wiosnę.
Rozrząd około 130K
Płyn hamulcowy co 2-3 lata.
Przy okazji w manualnej skrzyni co ile wymieniacie?
Wysłane z mojego XT890 przy użyciu Tapatalka
Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych
: 4 lut 2014, o 09:38
autor: tomkod
Ja mam manual to w skrzyni narazie nie ruszam.
Olej to po max 15 tys z filtrem, a filtr paliwa i powietrza po roku czy 30 tys. Reszta wedlug uznania

Na wiosne serwis klimy i inne takie takie.
Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych
: 4 lut 2014, o 14:40
autor: yarek82
u mnie rozrząd był robiony przy 138tys.km, teraz mam 205 i będę robił w przyszłym tygodniu + oczywiście filtry i płyny.
ja wszystko wymieniam po ok 10k km

Re: Częstotliwość wymiany materiałów eksploatacyjnych
: 5 lut 2014, o 14:22
autor: kiego
Jak powyzej,wszystko co 10 kkm.