Strona 1 z 1

Ekspres do kawy wywala roznicowke.

: 17 cze 2019, o 19:59
autor: myk6414
Temat jest następujący. Włączam odkamienianie ekspresu ( odkamieniacz w płynie ten co zawsze) po równo 8 minutach wywala roznicowke.
Puszczam odkamienianie bez odkamieniacza (sama woda) - nie ma problemu. Dolewam odkamieniacz - wywala korek.

Jakieś porady? Pomysły?

Re: Ekspres do kawy wywala roznicowke.

: 17 cze 2019, o 20:34
autor: liTai
Czy pod innym obwodem dzieje się to samo?

Re: Ekspres do kawy wywala roznicowke.

: 18 cze 2019, o 05:14
autor: myk6414
Tak.

Re: Ekspres do kawy wywala roznicowke.

: 18 cze 2019, o 05:42
autor: marcin.1987
Na szybko i po przebudzeniu. Ja bym obstawiał, że jakiś przewód ma uszkodzoną izolację i dotyka metalowych części zaparzacza lub rurek wewnątrz ekspresu. Odkamieniacze w większości są oparte na kwasku cytrynowym. Robi się ogniwo (popularne w szkołach podstawowych doświadczenie - bateria z cytryny) i generuje dodatkowy prąd wykrywany przez różnicówkę.

Re: Ekspres do kawy wywala roznicowke.

: 19 cze 2019, o 07:19
autor: hazy666
A może różnicówka jest uszkodzona? Trzeba wziąć fachowca do pomiaru prądu wyłączania różnicówki.

Re: Ekspres do kawy wywala roznicowke.

: 19 cze 2019, o 07:48
autor: angel_dark666
Różnicowka jest ok. Działa jak trzeba i da się spowrotem załączyć.
Jest przebicie na ekpresie na grzałce najprawdopodobniej. Być może jak się nagrzeje to się gdzieś rozszczelnia. Nie masz plam wody pod spodem?

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka


Re: Ekspres do kawy wywala roznicowke.

: 19 cze 2019, o 07:57
autor: myk6414
Właśnie nie mam żadnych plam. Zanioslem to wczoraj do sąsiada. To samo. Odkamienianie z odkamieniaczem wywala roznicowke.

Re: Ekspres do kawy wywala roznicowke.

: 19 cze 2019, o 09:39
autor: Kolda
Grzałka do wymiany, jaki to ekspres.

Re: Ekspres do kawy wywala roznicowke.

: 19 cze 2019, o 09:43
autor: myk6414
Delonghi

Re: Ekspres do kawy wywala roznicowke.

: 20 cze 2019, o 23:20
autor: Kolda
Automat czy boiler