--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Ozonator

...na tematy kwadratowe i podłużne
ODPOWIEDZ
dzamej
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Ozonator

Post autor: dzamej » 14 maja 2020, o 12:11

Siemka, w rodzinie mam w sumie 5 samochodów które na jesień i. Na wiosnę każdy w swoim zakresie sobie ozonował. Daje to w sumie 100zl / auto w roku czyli 500zl...

Czy ktoś może kupił ozonator i używa go sobie? Jaka cena? Czy faktycznie ozonuje? Coś proponujecie?

Awatar użytkownika
wirus
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 6 gru 2019, o 23:41
Auto: Buick Regal AWD
Kod silnika: B20NHT
Rok produkcji: 2016
Miasto: Rozprza
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ozonator

Post autor: wirus » 14 maja 2020, o 12:37

Proponuję kupić generator ozonu 15g na aliexpres kosztuje 120 zł. Zrobić obudowę z wentylatorem. Urządzenie działa bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
Crazy383
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: 15 lis 2019, o 09:34
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Rzeszów
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Ozonator

Post autor: Crazy383 » 14 maja 2020, o 13:33

Polecam Polski produkt Firmy BITOM

Awatar użytkownika
spiryt4
Zapaleniec
Posty: 1041
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2020
Miasto: Świętochłowice
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 11 razy

Re: Ozonator

Post autor: spiryt4 » 14 maja 2020, o 13:33

Wczoraj mi doszedł taki na temat działania się nie wypowiem jeszcze nie testowałem, miał dobre komenty na FB i to mnie skusiło a jak będzie z działaniem to dopiero sprawdzę.

https://pl.aliexpress.com/item/40004197 ... 5c0fpeuBmV

dzamej
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Ozonator

Post autor: dzamej » 14 maja 2020, o 15:49

wirus pisze:
14 maja 2020, o 12:37
Proponuję kupić generator ozonu 15g na aliexpres kosztuje 120 zł. Zrobić obudowę z wentylatorem. Urządzenie działa bardzo dobrze.
A gdyby takie 2 zamontować? Lepiej będzie? Krócej?

Awatar użytkownika
zubek
Zapaleniec
Posty: 1215
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 23 razy
Otrzymał  piwo: 58 razy

Re: Ozonator

Post autor: zubek » 14 maja 2020, o 16:29

Żeby ozonowanie było skuteczne - urządzenie musi wytworzyć odpowiednie stężenie gazu i utrzymać je w odpowiednim czasie
Poradnik:
http://www.pl.wet.uwm.edu.pl/media/uplo ... nified.pdf

Awatar użytkownika
wirus
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 6 gru 2019, o 23:41
Auto: Buick Regal AWD
Kod silnika: B20NHT
Rok produkcji: 2016
Miasto: Rozprza
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Ozonator

Post autor: wirus » 14 maja 2020, o 19:21

Do ozonowania auta jeden ozonator 15gram jest wystarczajacy. Ilość gazu jest odpowidnia. Poza tym ozonator robione przez producentów i tak mają tekie same generatory.

dzamej
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Ozonator

Post autor: dzamej » 19 maja 2020, o 09:48

Zamówiłem generatory na aliexpress i sam zbuduje to co chce. Stawiam na moc 48g/h co starczy także na odezynfekcje mieszkania. A że jestem alergikiem to się przyda.

dzamej
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Ozonator

Post autor: dzamej » 16 cze 2020, o 07:25

Odświeżam.

Zbudowałem swój ozonator.
Moc to 48g/h co wystarcza na wyozoniwanie 300m3 powierzchni a na samochód wystarczy 5 min.

Włączyłem na 1min w kotłowni i trzeba było wietrzyć.

Dziś testy temperaturowe na dworze - muszę sprawdzić jakie temperatury się wytwarzają.


Koszty:
210 generatory
25 obudowa do elektroniki
25 złączki, kable, przełączniki, bezpiecznik 10A
25 wentylatory 230v 80mm + osłony

Całość poniżej 300zl. 5 aut w rodzinie już czeka na ozonowanie. Po jednej akcji koszt prawie w 100% się zwróci - przy założeniu średnio ceny 50zl za ozonowanie.


Ciekawostka:
Sprzęt warsztatowy ma moc wytwarzania 5-10 gramów ozonu/h i trzeba 30 min ozonować. Mój ma moc 48g/h.

W planach:
Dodanie czasomierza manualnego
Dodanie sterowania po wi-fi
Dodanie ekranu z pomiarem volt oraz amper
Dodanie czujnika temperatury aby sam rozłączył sprzęt po przetoczeniu danej temperatury w środku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
zubek
Zapaleniec
Posty: 1215
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 23 razy
Otrzymał  piwo: 58 razy

Re: Ozonator

Post autor: zubek » 16 cze 2020, o 16:07

dzamej pisze:
16 cze 2020, o 07:25
a na samochód wystarczy 5 min.
To tak nie działa.... skuteczne ozonowanie musi trwać ok. 20-30 min (okres połowicznego rozpadu) + drugie tyle wietrzenia (ozon jest trujący).
Ale maszynkę fajną zrobiłeś :)

Radek84
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: 17 lut 2020, o 18:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Bełchatów
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Ozonator

Post autor: Radek84 » 13 lis 2020, o 11:48

Ozonator płytkowe są szkodliwe dla elektroniki auta. Lampowe to już jednak cena.

dzamej
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Ozonator

Post autor: dzamej » 17 lis 2020, o 08:16

Ktoś kiedyś wsadził lampowy szpitalny do auta? Wątpię..

Radek84
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: 17 lut 2020, o 18:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Bełchatów
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Ozonator

Post autor: Radek84 » 18 sty 2021, o 18:55

Czemu szpitalny?
Są samochodowe np. firmy Korona z Piotrkowa Trybunalskiego

Awatar użytkownika
coolmobil
Zapaleniec
Posty: 1047
Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
Auto: Skoda Superb
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Ozonator

Post autor: coolmobil » 18 sty 2021, o 19:57

Radek84 pisze:Ozonator płytkowe są szkodliwe dla elektroniki auta. Lampowe to już jednak cena.
Może i są szkodliwe tak samo jak mówią ze dla plastików ale nie w takim użytkowaniu ze tak powiem cywilnym, np raz na pół roku.
Jak byś używał co tydzień albo i częściej to może by miało to jakiś wpływ na elektronikę i plastiki. Wiec nie demonizujmy
Spoko ze reklamujesz firmę ze swojego regionu Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Radek84
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: 17 lut 2020, o 18:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Bełchatów
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Ozonator

Post autor: Radek84 » 19 sty 2021, o 02:36

Nie chodzi mi o reklame, ale potwierdzenie, że coś takiego jest. Z drugiej strony ja jestem z tych którzy wybierają produkty lokalne, czy krajowe w ramach możliwości.

dzamej
Użytkownik
Posty: 350
Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
Auto: Insignia kombi 4x4
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wałbrzych
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Ozonator

Post autor: dzamej » 19 sty 2021, o 11:32

I te lokalne jak i inne za 3000zl+ mają te same ozonatory płytkowe.

Radek84
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: 17 lut 2020, o 18:35
Auto: Insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2016
Miasto: Bełchatów
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 15 razy

Re: Ozonator

Post autor: Radek84 » 19 sty 2021, o 12:05

Właśnie sęk w tym że ta firma nie robi płytkowych. Wszystko jest na lampach

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rozmowy różne...”