--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na Facebooku
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------
Zobacz nasz portal klubowy ---------------
Polub naszą stronę na Facebooku ---------------
Dołącz do naszej Grupy na FacebookuOzonator
-
dzamej
- Użytkownik
- Posty: 350
- Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
- Auto: Insignia kombi 4x4
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wałbrzych
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 9 razy
Ozonator
Siemka, w rodzinie mam w sumie 5 samochodów które na jesień i. Na wiosnę każdy w swoim zakresie sobie ozonował. Daje to w sumie 100zl / auto w roku czyli 500zl...
Czy ktoś może kupił ozonator i używa go sobie? Jaka cena? Czy faktycznie ozonuje? Coś proponujecie?
Czy ktoś może kupił ozonator i używa go sobie? Jaka cena? Czy faktycznie ozonuje? Coś proponujecie?
- wirus
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 6 gru 2019, o 23:41
- Auto: Buick Regal AWD
- Kod silnika: B20NHT
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Rozprza
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Ozonator
Proponuję kupić generator ozonu 15g na aliexpres kosztuje 120 zł. Zrobić obudowę z wentylatorem. Urządzenie działa bardzo dobrze.
- spiryt4
- Zapaleniec
- Posty: 1041
- Rejestracja: 29 kwie 2014, o 12:38
- Auto: Insignia Grand Sport
- Kod silnika: B20NFT
- Rok produkcji: 2020
- Miasto: Świętochłowice
- Postawił piwo: 4 razy
- Otrzymał piwo: 11 razy
Re: Ozonator
Wczoraj mi doszedł taki na temat działania się nie wypowiem jeszcze nie testowałem, miał dobre komenty na FB i to mnie skusiło a jak będzie z działaniem to dopiero sprawdzę.
https://pl.aliexpress.com/item/40004197 ... 5c0fpeuBmV
https://pl.aliexpress.com/item/40004197 ... 5c0fpeuBmV
-
dzamej
- Użytkownik
- Posty: 350
- Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
- Auto: Insignia kombi 4x4
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wałbrzych
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 9 razy
- zubek
- Zapaleniec
- Posty: 1215
- Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
- Auto: IB/ST
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=8662
- Miasto: WWL
- Postawił piwo: 23 razy
- Otrzymał piwo: 58 razy
Re: Ozonator
Żeby ozonowanie było skuteczne - urządzenie musi wytworzyć odpowiednie stężenie gazu i utrzymać je w odpowiednim czasie
Poradnik:
http://www.pl.wet.uwm.edu.pl/media/uplo ... nified.pdf
Poradnik:
http://www.pl.wet.uwm.edu.pl/media/uplo ... nified.pdf
- wirus
- Nowicjusz
- Posty: 31
- Rejestracja: 6 gru 2019, o 23:41
- Auto: Buick Regal AWD
- Kod silnika: B20NHT
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Rozprza
- Postawił piwo: 1 raz
- Otrzymał piwo: 1 raz
Re: Ozonator
Do ozonowania auta jeden ozonator 15gram jest wystarczajacy. Ilość gazu jest odpowidnia. Poza tym ozonator robione przez producentów i tak mają tekie same generatory.
-
dzamej
- Użytkownik
- Posty: 350
- Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
- Auto: Insignia kombi 4x4
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wałbrzych
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 9 razy
Re: Ozonator
Zamówiłem generatory na aliexpress i sam zbuduje to co chce. Stawiam na moc 48g/h co starczy także na odezynfekcje mieszkania. A że jestem alergikiem to się przyda.
-
dzamej
- Użytkownik
- Posty: 350
- Rejestracja: 3 sty 2019, o 19:15
- Auto: Insignia kombi 4x4
- Kod silnika: A20DTH
- Rok produkcji: 2011
- Miasto: Wałbrzych
- Postawił piwo: 3 razy
- Otrzymał piwo: 9 razy
Re: Ozonator
Odświeżam.
Zbudowałem swój ozonator.
Moc to 48g/h co wystarcza na wyozoniwanie 300m3 powierzchni a na samochód wystarczy 5 min.
Włączyłem na 1min w kotłowni i trzeba było wietrzyć.
Dziś testy temperaturowe na dworze - muszę sprawdzić jakie temperatury się wytwarzają.
Koszty:
210 generatory
25 obudowa do elektroniki
25 złączki, kable, przełączniki, bezpiecznik 10A
25 wentylatory 230v 80mm + osłony
Całość poniżej 300zl. 5 aut w rodzinie już czeka na ozonowanie. Po jednej akcji koszt prawie w 100% się zwróci - przy założeniu średnio ceny 50zl za ozonowanie.
Ciekawostka:
Sprzęt warsztatowy ma moc wytwarzania 5-10 gramów ozonu/h i trzeba 30 min ozonować. Mój ma moc 48g/h.
W planach:
Dodanie czasomierza manualnego
Dodanie sterowania po wi-fi
Dodanie ekranu z pomiarem volt oraz amper
Dodanie czujnika temperatury aby sam rozłączył sprzęt po przetoczeniu danej temperatury w środku.
Zbudowałem swój ozonator.
Moc to 48g/h co wystarcza na wyozoniwanie 300m3 powierzchni a na samochód wystarczy 5 min.
Włączyłem na 1min w kotłowni i trzeba było wietrzyć.
Dziś testy temperaturowe na dworze - muszę sprawdzić jakie temperatury się wytwarzają.
Koszty:
210 generatory
25 obudowa do elektroniki
25 złączki, kable, przełączniki, bezpiecznik 10A
25 wentylatory 230v 80mm + osłony
Całość poniżej 300zl. 5 aut w rodzinie już czeka na ozonowanie. Po jednej akcji koszt prawie w 100% się zwróci - przy założeniu średnio ceny 50zl za ozonowanie.
Ciekawostka:
Sprzęt warsztatowy ma moc wytwarzania 5-10 gramów ozonu/h i trzeba 30 min ozonować. Mój ma moc 48g/h.
W planach:
Dodanie czasomierza manualnego
Dodanie sterowania po wi-fi
Dodanie ekranu z pomiarem volt oraz amper
Dodanie czujnika temperatury aby sam rozłączył sprzęt po przetoczeniu danej temperatury w środku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
- zubek
- Zapaleniec
- Posty: 1215
- Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
- Auto: IB/ST
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2017
- Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=8662
- Miasto: WWL
- Postawił piwo: 23 razy
- Otrzymał piwo: 58 razy
Re: Ozonator
To tak nie działa.... skuteczne ozonowanie musi trwać ok. 20-30 min (okres połowicznego rozpadu) + drugie tyle wietrzenia (ozon jest trujący).
Ale maszynkę fajną zrobiłeś
- coolmobil
- Zapaleniec
- Posty: 1047
- Rejestracja: 5 sty 2016, o 11:54
- Auto: Skoda Superb
- Kod silnika: inny
- Rok produkcji: 2017
- Miasto: Warszawa
- Otrzymał piwo: 2 razy
Re: Ozonator
Może i są szkodliwe tak samo jak mówią ze dla plastików ale nie w takim użytkowaniu ze tak powiem cywilnym, np raz na pół roku.Radek84 pisze:Ozonator płytkowe są szkodliwe dla elektroniki auta. Lampowe to już jednak cena.
Jak byś używał co tydzień albo i częściej to może by miało to jakiś wpływ na elektronikę i plastiki. Wiec nie demonizujmy
Spoko ze reklamujesz firmę ze swojego regionu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
-
Radek84
- Użytkownik
- Posty: 372
- Rejestracja: 17 lut 2020, o 18:35
- Auto: Insignia
- Kod silnika: B20DTH
- Rok produkcji: 2016
- Miasto: Bełchatów
- Postawił piwo: 11 razy
- Otrzymał piwo: 15 razy
Re: Ozonator
Nie chodzi mi o reklame, ale potwierdzenie, że coś takiego jest. Z drugiej strony ja jestem z tych którzy wybierają produkty lokalne, czy krajowe w ramach możliwości.

