Strona 1 z 1

niefabryczna srednica felg a SKP

: 6 cze 2023, o 19:11
autor: ringo
Jako swiezy posiadacz insignii i zarazem pierwszego auta w ogole, niedawno mialem wizyte w SKP.

Pracownik przyczepil sie do faktu ze fabrycznie (tj na podstawie nalepki przy drzwiach kierowcy) byly inne felgi niz mam zamontowane i ze nie podbije przegladu.

Felgi faktycznie sa inne (pierwszy wlasciciel twierdzil, że te co są teraz byly z salonu od nowości, że jakiś tam pakiet taki śmaki i owaki). No ale... średnica kół z oponami różni się raptem o ok 1.10% od fabrycznej. Fabrycznie było r18 245/45, a teraz jest r20 255/35 (26.7 do 27.0 cali).

Myslalem ze jest jakas dopuszczalna tolerancja (np. do 5%) ale widac ze jednak nie ma?

Re: niefabryczna srednica felg a SKP

: 6 cze 2023, o 19:45
autor: mazmarcin
To Ci się trafił Kut...n. Żeby sprawdzali te trupy tak dobrze co widać na drogach jak Twoje auto.
I serio nie podbił przez to?

Re: niefabryczna srednica felg a SKP

: 6 cze 2023, o 21:47
autor: ringo
faktycznie jak się przeczyta mój post to wygląda jakby ostatecznie nie podbił.

powiedział, że nie podbije, ale po moim stękaniu powiedział, że łaskawie podbije, ale ostatni raz i za rok nie będzie taki uprzejmy. na moje głośne myślenie, że jakoś przez 10 lat przechodził przeglądy stwierdził, że poprzedni właściciel pewnie zakładał 18-tki na przeglądy. może chciał stówkę gratisem?

ps: a mówili na przedsprzedażowym, że z tymi kołami będą problemy :lol: ale pewnie im o coś innego chodziło..

Re: niefabryczna srednica felg a SKP

: 7 cze 2023, o 06:10
autor: Holios
Następnym razem powiedz panu żeby się douczył i podał podstawę prawdą odmowy podbicia przeglądu oraz uzasadnienie na piśmie. I jeżeli tego nie zrobi wynajmiesz samochód zastępczy, rzeczoznawcę i pójdziesz z nim do sądu.
A jeżeli nie chce Ci się użerać to weź instrukcję samochodu i mu pokaż :D

Re: niefabryczna srednica felg a SKP

: 7 cze 2023, o 08:17
autor: xul
Jak będzie mega upierdliwy, to się doczepi, że to nie pod ten silnik. W Niemczech podobno sprawdzają, czy rozmiar opon ma homologację na danych samochód, ale Polsce się nie spotkałem (ubezpieczalnie to i owszem, byle tylko jak najmniej wypłacić). Ja mam na naklejce bodajże 20" wymienione, a przegląd robię na 18" i nigdy nie było problemu.

Re: niefabryczna srednica felg a SKP

: 7 cze 2023, o 09:09
autor: zubek
Holios pisze:
7 cze 2023, o 06:10
weź instrukcję samochodu i mu pokaż :D
Tyle, że ten rozmiar jest tylko dla 2.8. W zasadzie gość ma rację, tyle że mało jest takich wnikliwych stąd zdziwienie.