--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Montaż dodatkowego gniazda AUX i USB

Jeżeli Twój problem nie pasuje do żadnego z wyżej wymienionych działów napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
bartejak
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 9 mar 2020, o 19:36
Auto: Insignia 2011,
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kraków

Montaż dodatkowego gniazda AUX i USB

Post autor: bartejak » 28 sty 2021, o 15:22

Cześć.
Wymyśliłem sobie, że chcę zamontować gniazdo aux + usb w okolicy włącznika świateł, coś takiego jak to allegro. Chciałbym, żeby oba gniazda działały niezależnie od gniazd z podłokietnika. Jak najprościej zamontować coś takiego? Podłączać się do tych w podłokietniku, czy do radia? Jak to zrobić? Jaki przewód kupić, by aux przesyłał dźwięk w dobrej jakości?
Dzięki i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Montaż dodatkowego gniazda AUX i USB

Post autor: Rooff_ » 28 sty 2021, o 15:57

Z tego miejsca bliżej będzie do radia. Przewód to polecam ekranowany. Przy czym o ile AUX pewnie będzie działał, to USB niesądzę. Nie jestem pewien co rozumiesz pod 'niezależnie'?

bartejak
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 9 mar 2020, o 19:36
Auto: Insignia 2011,
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kraków

Re: Montaż dodatkowego gniazda AUX i USB

Post autor: bartejak » 28 sty 2021, o 16:39

Bliżej-ale czy łatwiej? W radiu musiałbym znaleźć odpowiednią wtyczkę, plus, co oczywiste-zdemontowac radio. A chyba latwiej jest zdemontować podłokietnik?
Niezależne-juz wyjaśniam o co chodzi: zakładając że zamontowałem drugie gniazdo-czy wpinając się do obu gniazd naraz, będę mógł odtwarzać muzykę z dwóch urządzeń jednocześnie? Czy zawsze tylko jedno urządzenie naraz? Przykład-jestem wpięty do jednego gniazda, słucham muzyki. Pasażer wpina się do drugiego i zaczyna też coś odtwarzać. Mam nadzieję, że przekaz jest zrozumiały :D

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Montaż dodatkowego gniazda AUX i USB

Post autor: Rooff_ » 28 sty 2021, o 17:48

Myślisz, że ciągnięcie przewodu do podłokietnika będzie łatwiejsze? :) A demontaż podłokietnika, czyli wyjęcie całego tunelu środkowego nie jest takie proste i szybkie. Samo wyjęcie gniazda może nie pomóc, żeby przeciągnąć przewód. A i tak finalnie dostajesz się w pobliże radia. Bo chyba nie chcesz dodatkowo pchać się w listwy progowe? ;)

Co do działania - jeśli chodzi o AUX to powinno działać, bo to tylko wpięcie równoległe. USB jak pisałem niesądzę, a może powodować inne problemy.

bartejak
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 9 mar 2020, o 19:36
Auto: Insignia 2011,
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kraków

Re: Montaż dodatkowego gniazda AUX i USB

Post autor: bartejak » 28 sty 2021, o 18:39

Chce to zrobić możliwe najmniejszym nakładek sił i czasu :D
Wpięcie drugiego przewodu we wtyczkę nie spowoduje problemów?

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Montaż dodatkowego gniazda AUX i USB

Post autor: yerry » 29 sty 2021, o 12:00

Główny problem polega na tym, ze ani AUX ani USB, począwszy od wyjść z radia a skończywszy na gniazdach w podłokietniku, nie posiadają standardowych złączy, które łatwo rozdzielić na osobne sygnały stosując standardowe rozdzielacze czy HUB-y USB. Więc jakiekolwiek proste podłączenie się po drodze będzie wymagało prucia kabli.
Ponieważ i tak zarówno z AUX jaki i z USB może korzystać w danej chwili tylko jedno podłączone urządzenie, najprostszym rozwiązaniem byłoby wpinanie się w podłokietniku kablami do istniejących gniazd USB i AUX i przedłużenie tych sygnałów do gniazd przy wyłączniku świateł. Kable wpięte - korzystasz z gniazd przy kierownicy, kable wypięte - korzysta pasażer z gniazd w podłokietniku,
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Montaż dodatkowego gniazda AUX i USB

Post autor: yerry » 29 sty 2021, o 16:23

Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

bartejak
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 9 mar 2020, o 19:36
Auto: Insignia 2011,
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Kraków

Re: Montaż dodatkowego gniazda AUX i USB

Post autor: bartejak » 29 sty 2021, o 18:05

Dziękuję za wyczerpujące wypowiedzi, Panowie. Najpewniej skorzystam z gotowca.

Pozdrawiam serdecznie!

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”