--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Drgania podczas zmiany biegów - wał napędowy?

Jeżeli Twój problem nie pasuje do żadnego z wyżej wymienionych działów napisz go tutaj.
ODPOWIEDZ
Berry

Drgania podczas zmiany biegów - wał napędowy?

Post autor: Berry » 15 gru 2022, o 17:50

Cześć, pacjentem jest Insignia A, 2.0 Turbo 4X4.

Postaram się w miarę dokładnie opisać objawy. Podczas zmiany biegów a dokładniej po wciśnięciu sprzęgła w samochodzie (nie zawsze) czuć drgania o takim charakterystycznym sprężystym wydźwięku. Głównie przy niskich prędkościach - 1 i 2 bieg. Wygląda to tak jakby gdzieś był luz który się niweluje przy przyspieszaniu a podczas wysprzęglania "odbijał" i powodował sprężysty wydźwięk z drganiami.

Wstępna diagnoza mojego mechanika, na podstawie przejażdżki to uszkodzenie wału napędowego - luzy na wieloklinie i/lub na przegubach lub podporach.

Dodam, że sprzęgło z dwumasem wymienione rok temu.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobną usterką i może podzielić się doświadczeniem? Z góry dzięki

Awatar użytkownika
dare50
Zapaleniec
Posty: 2350
Rejestracja: 26 lut 2017, o 18:44
Auto: Insignia 4x4 COSMO
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2011
Miasto: Wejherowo
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 32 razy

Re: Drgania podczas zmiany biegów - wał napędowy?

Post autor: dare50 » 18 gru 2022, o 20:18

Serio mechanik to stwierdził po przejażdżce ?, nawet nie zajrzał fizyczne do wału ? przecież jakby był luz na wieloklinie lub podporach to było by to wyczuwalne ręką, obstawiam na 99% dwumasę mimo że byłą wymieniona może jest wadliwa.

Awatar użytkownika
krystian0303
Forumowicz
Posty: 53
Rejestracja: 7 sty 2022, o 22:31
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Wejherowo
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Drgania podczas zmiany biegów - wał napędowy?

Post autor: krystian0303 » 18 gru 2022, o 21:43

Wadliwa lub źle założona była albo niskiej jakości. Kiedyś kupiłem cały zestaw Valeo do Octavii i po roku się rozpadł. Jak zawiozłem na reklamacje odrazu mi powiedzieli że trzeba było dołożyć trochę kasy i brać luka. A swoją drogą to luz na wale to by drgania wzrastały wraz z prędkością także też obstawiam dwumas.

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8987
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Drgania podczas zmiany biegów - wał napędowy?

Post autor: mazmarcin » 18 gru 2022, o 22:01

Mimo tego że obaj są z jednego miejsca po drugiej stronie PL to mają rację. Wał by to robił proporcjonalnie do wzrostu prędkości.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”