--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Automat czy manual

Matiz

Automat czy manual

Post autor: Matiz » 22 sty 2015, o 09:40

Witam Panowie

Szukałem ale nigdzie nie znalazłem. Chciałbym zapytać co lepsze automat czy manual ? Nie wiem jak sprawdza się automat w isi. Proszę o opinię ;-) (auto do miasta i z 3-4 razy w roku wypady po 1400km za granicę)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: Mikołaj » 22 sty 2015, o 10:27

Wszystko zależy kolego od twoich upodobań. Ja mam Insignię w manualu i uważam że to jest minus tego auta. Wolałbym automat, ale niestety cieżko było mi znaleźć:) Skrzynia powinna płynnie zmieniać biegi, nie powinna szarpać. Ale ja nie użytkuje automatu w Iśce więc nie wiem dokładnie jak się zachowuje.
Kiedyś jak miałem Volvo i posypał mi się automat to koszt naprawy wyniósł mnie 6k zł, ale autko miało już 270k km:) Naprawa manualu zapewne będzie tańsza, ale dla mnie automat to sam komfort z jazdy ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Koszal

Re: Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: Koszal » 22 sty 2015, o 10:54

hmm też się zastanawiałem przed wyborem, tylko u mnie po prostu trafiła się sztuka w automacie. Trochę czytałem, że ludzie mają problemy, jeden użytkownik nawet walczył z serwisem ponieważ stuka mu coś w skrzyni jak rusza. Tak to jest że wszystko może się popsuć :)

W końcu kupiłem z automatem i nie żałuje :) jak kupowałem miała przelotu 125 000 i nie był wymieniamy olej. Jedną z pierwszych rzeczy jaką zrobiłem to wymieniłem w niej olej i chodzi super. W internecie można wyczytać, że skrzynia AF 40 szarpie podczas zmiany biegów, za długo przeciąga na obrotach...jest to moje pierwsze auto w automacie i po przeczytaniu tych komentarzy byłem mile zaskoczony gdy przejechałem się właśnie automatem w Insigni :) Więc ja jak narazie nie mogę powiedzieć nic złego o automacie,

Z ciekawości powiem, że kolega z pracy zrobił automatem właśnie ponad 240 000 km. i ze skrzynią nic się nie działo :) myślę, że w tym temacie tyle ile będzie ludzi tyle opinii.

norbi333
Ekspert
Posty: 5124
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: GSI
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2019
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 35 razy

Re: Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: norbi333 » 22 sty 2015, o 11:13

Mam manuala i automat. Wygodniejszy i dużo lepszy w mieście jest automat . Aczkolwiek lubię czasami zmieniać biegi,więc bywa,że jeżdżę w trybie manualnym

Matiz

Re: Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: Matiz » 22 sty 2015, o 11:19

Dzięki chłopaki. Jestem nastawiony na automat bo słyszałem, że dosyć fajnie chodzi w opelku a i żona będzie miała łatwiej ;-) Martwi mnie tylko awaria wtedy tylko laweta. Ale zobaczymy jaki egzemplarz się trafi ;-)

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: Mikołaj » 22 sty 2015, o 12:59

Jak jesteś nastawiony na automat to się nie zastanawiaj ;) Kazda skrzynia się może zepsuć i nie ma na to reguły. A jazda po mieście na automacie to relaksik ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
cz@rny
Użytkownik
Posty: 485
Rejestracja: 27 mar 2014, o 10:14
Auto: INSIGNIA HB
Kod silnika: B20DTR
Rok produkcji: 2017
Miasto: GDAŃSK

Re: Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: cz@rny » 22 sty 2015, o 14:20

Kupiłem moje pierwsze autko w automacie Insignia
miałem obawy i mocno się zastanawiałem
i zdecydowanie polecam ;)

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: Engine » 22 sty 2015, o 16:17

Ja mam taką opinie jak kolega cz@rny ;) Też moje pierwsze autko w automacie i nie żałuję decyzji :) Fakt że czasami nuuuuuda jak nie ma czym powachlować, ale do jazdy po miastach jest miodzio ;)

Matiz

Re: Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: Matiz » 26 sty 2015, o 09:40

A czy ma ktoś porównanie tiptronic a automat w isi ?
Pytam bo jeździłem vw transporterem z automatem tiptronic i kiepsko chodził.

jaromat

Re: Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: jaromat » 26 sty 2015, o 15:27

zasada dzialania skrzyni tiptronic jest taka sama jak w insigni,skrzynia bez kola dwumasowego,nie to co te przechwalone DSG

tk1981

Re: Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: tk1981 » 26 sty 2015, o 16:54

Kolego mam automat, to mój pierwszy, jestem zadowolony, a w korkach to w ogóle super, tylko puszczasz hamulec i jedzie bez gazu :)
Ps. A czy w tych naszych Insigniach jest jakiś system wspomagania ruszania pod górę? u mnie np. nie stacza się, co jest też bardzo fajne w użytkowaniu.

Awatar użytkownika
piohib
Użytkownik
Posty: 661
Rejestracja: 21 sty 2015, o 17:10
Auto: Insignia ST
Kod silnika: A16XER
Rok produkcji: 2009
Miasto:

Re: Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: piohib » 26 sty 2015, o 16:56

Tak, jest elektroniczne wspomaganie ruszania na wzniesieniach, tzw. Hill Start.
"Celem wojny nie jest śmierć za ojczyznę, ale sprawienie, aby tamci s... umierali za swoją" Generał George Smith Patton

jaromat

Re: Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: jaromat » 26 sty 2015, o 19:03

manuale tez to maja

Luk
Użytkownik
Posty: 911
Rejestracja: 21 paź 2013, o 19:07
Auto: opel
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2013
Miasto:
Otrzymał  piwo: 6 razy

Re: Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: Luk » 26 sty 2015, o 19:26

Wszystkie z elektrycznym ręcznym to mają.

Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: KenyBDG » 10 lut 2015, o 09:45

Miałem ten sam problem co ty, no i po namowie wielu osób, kupiłem z automatem, i trochę żałuje. Po dwóch tygodniach skrzynia zaczęła szarpać, puszczałem hamulec i po sekundzie następowało szarpnięcie, wymiana oleju nie pomogła. Pojechałem do firmy która zajmuje się ASB (SAMKO, Mid-parts)i powiedziano mi iż należy wyciągnąć skrzynie i zobaczyć co jest grane, koszt takiego wyciągnięcia to 600 zł, naprawa całej skrzyni to ~7k netto, odradzono mi aktualizację firmware.
Nie posłuchałem :), po przeczytaniu wielu postów na wielu forach i rozmowach z wieloma osobami, pojechałem do ASO, wgrałem nowy FW, szarpanie podczas ruszania ustało !, niestety skrzynia nadal szarpała podczas redukcji z 5 na 4 no i czasem podczas wrzucania na "D"
Samochód kupowałem od handlarza, więc zwróciłem się do niego (pisemnie) iż sprzedał mi samochód z wadą ukrytą, handlarz odezwał się i po krótkich negocjacjach doszliśmy do porozumienia. Handlarz załatwił nową skrzynie a ja poniosłem koszty wymiany, niemal pół na pół. W tej chwili mam skrzynie z maja 2013, wszystko chodzi jak należy, czasem podczas wrzucenia na D lub R czuć jak zapina bieg, nie wiem czy tak powinno być ale wszyscy mówią że jest ok a ja jestem wyczulony.
Podsumowując, jeśli chcesz kupić automat to warto znać historie tego automatu, głównie czy był wymieniany olej.

Przygoda z moją skrzynią trwała pół roku, przeczytałem masę forów :), dokumentacji, manuali, rozmawiałem z wieloma osobami itp itd., przez tą całą zabawę uzyskałem nowe kompetencje :), skrzynie Aisin TF80-SC nie są mi obce :)
Jeśli ktoś z was będzie miał jakiekolwiek pytania, piszcie, dzwońcie, służę pomocą, to co napisałem powyżej to historia w dużym skrócie.

jaromat

Re: Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: jaromat » 10 lut 2015, o 10:18

dlatego wole manuala,miałem juz auto ze skrzynią automatyczną,i podziekuję,automat w aucie to tylko z klasy premium,ale i one mają problemy

Awatar użytkownika
Mikołaj
Użytkownik
Posty: 603
Rejestracja: 12 mar 2014, o 13:33
Auto: Insignia 1,6 Turbo
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Amsterdam/Sosnowiec

Re: Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: Mikołaj » 10 lut 2015, o 12:28

Ja miałem automat w Volvie i też niestety się rozsypał, kosztowało mnie to 6k PLN i sporo nerwów. Ale manual też potrafi się zrypać. Mimo wszystko wróciłbym do automatu ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
KaMYk
Zapaleniec
Posty: 2235
Rejestracja: 2 lis 2014, o 16:33
Auto: Dodge Charger R/T
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2014
Miasto: Mochowo
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 9 razy

Re: Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: KaMYk » 10 lut 2015, o 12:56

Jeździłem w ubiegłym roku w lato VW Tiquanem z automatem (tiptronic) i tak mi się automat spodobał, że jak się trafiła Aśka z automatem (2.0 CDTI 165KM automat AF40-6, czyli to samo co w Iśkach) to się nawet nie zastanawiałem. Sprawdziłem tylko w ASO stan techniczny, czy nie składak z dwóch i zakupiłem.
Jeżdżę od października i jestem zadowolony. W porównaniu do Tiquanq, to różnic nie widzę. Zawsze będzie delikatnie czuć, że włącza się R lub D, wszak wystarczy puścić hamulec i już jedzie, czyli sprzęgło hydrokinetyczne zaczyna już jakiś moment przenosić, i tak samo jest w Oplu i VW. Natomiast sama zmiana biegów praktycznie niezauważalna poza spadkiem lub wzrostem obrotów silnika na obrotomierzu.
Drugi raz też bym kupił automat.

Matiz

Re: Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: Matiz » 10 lut 2015, o 15:39

Dzięki chłopaki ale po przejechaniu się automatem w isi szukam już właśnie tylko takiej ;)

TJung

Re: Automat czy manual 2.0 cdti

Post autor: TJung » 1 mar 2015, o 18:14

Matiz pisze:Dzięki chłopaki. Jestem nastawiony na automat bo słyszałem, że dosyć fajnie chodzi w opelku a i żona będzie miała łatwiej ;-) Martwi mnie tylko awaria wtedy tylko laweta. Ale zobaczymy jaki egzemplarz się trafi ;-)
Jak szukałem auta to jeździłem jakąś testową Insignią w automacie. Niestety ta skrzynia zniechęciła mnie do tego auta do tego stopnia, że odrzuciłem Insignię z kręgu zainteresowań. Wolna, zbyt wysoko zmienia biegi i w ogóle zrobiła na mnie złe wrażenie. Po kilku miesiącach zupełnie przypadkiem przejechałem się Insignią w manualu i dopiero wtedy zdecydowałem się kupić to auto. Insignia ma niezbyt dobrze wyciszony silnik, a skrzynia potęgowała wrażenie głośności w aucie. Wiem, że w mieście automat może być wygodniejszy. Być może też testówka, którą jeździłem była nieco zmęczona, nie wiem.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakup Insigni”