--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Insignia B z AutoHero

ODPOWIEDZ
el_guapo
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 16:51
Auto: Insignia SW
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Insignia B z AutoHero

Post autor: el_guapo » 9 wrz 2023, o 09:51

Dzień dobry po dłuższej przerwie.

Ostatnio nie byłem aktywny na forum bo rozstałem się w 2019 z Insignią A, ale stara miłość nie rdzewieje i po 4 latach z Freemontem zastanawiam się nad powrotem do Ingignii - tym razem B.

Byłem dziś w AutoHero, gdzie stoi IB 2.0 CDTI AT8.
https://www.autohero.com/pl/opel-insign ... 396ba4e51/

Auto z zewnątrz perfekcyjne, powłoki lakiernicze na każdym elemencie fabryczne.
Wnętrze też zadbane (pakiet wewnętrzny OPC), pełna skóra (akurat to mnie nie exajtuje :lol: ale jak już jest w dodatku z wentylacja to narzekać nie będę), HUD, fotele AGR, itp. Mógłbym się przyczepić do stanu skóry na siedzeniach przednich, bo wygląda na (nie wiem jak to określić) "suchą" - jest bez połysku, ale zakładam że można z tym walczyć jakimiś środkami i utrzymać ją długo w dobrym stanie.
Przejechaliśmy się po placu, silnik zimny, skrzynia AT8 zimna i wszystko przebiegało gładko: ładnie wrzucała biegi wyżej (powiedziałbym, że mocno wcześnie przy niskich obrotach, biorąc pod uwagę zimny silnik), ładnie redukowała (ładnie tzn. nie czułem redukcji, więc chyba tak musi być :D ). Nie doświadczyłem tego, co opisywane jest w wątku o AT8 odnośnie poszarpywania przy zimnym silniku/skrzyni przy redukowaniu prędkości do "zera".

Serwisy w miarę regularne, co prawda nie co 15kkm, ale tez nie co 30kkm (~20kkm) natomiast nic poza olejem, filtrami nie było robione. Tarcze i klocki na tylnej osi nowe, na przedniej tarcze mają minimalny rant, ale klocka jest jeszcze bardzo dużo. Jakie wydatki przy 100kkm mnie czekają: rozrząd (tu już się gubię w odstępach, choć ten sam silnik miałem i w IA, i aktualnie mam we Freemoncie), wymiana oleju w AT, łańcuch spinający wałki rozrządu, czy problem uszczelki smoka oleju jest aktualny, a jeżeli tak to czy trzeba zrzucać skrzynię? - przepraszam za chaotyczny tekst, zrozumiem jeżeli napiszecie "poszukaj", "było 100 razy", ale trochę mnie czas ciśnie.

Generalnie: nie ma się do czego przyczepić i tylko bariera mentalna, czy wydać $$$ kiedy mam Freemonta zrobionego na TIP-TOP, stoi na przeszkodzie. Auto zarezerwowałem do poniedziałku trochę impulsywnie.

Utwierdźcie mnie proszę w przekonaniu że to dobry wybór (biorąc pod uwagę, ze wcześniej jeździłem IA, a ostatnio Freemontem, czyli "amerykańskim klocem"), mając na uwadze relację stanu/przebiegu/wyposażenia/rocznika do ceny.

Jeżeli ktoś byłby tak uprzejmy to będę bardzo wdzięczny za próby zweryfikowania "jakiejś" historii po VIN: W0VZT8EG7J1157075 bo wyposażenie już zdekodowałem.

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 987
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 18 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Insignia B z AutoHero

Post autor: zubek » 9 wrz 2023, o 16:41

Rozrząd i łańcuch przy ok. 100kkm wypada zrobić. Problem uszczelki smoka tego silnika nie dotyczy. O historii jest oddzielny temat. Czy to dobry wybór... to musisz sam ocenić. Ja jeżdżę 3-ci rok i nie nie żałuję.

Awatar użytkownika
Mateo
Klubowicz
Posty: 2223
Rejestracja: 1 wrz 2021, o 11:57
Auto: INSIGNIA GS
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2018
Moje auto: viewtopic.php?f=52&t=9254
Miasto: Racibórz
Postawił piwo: 7 razy
Otrzymał  piwo: 20 razy

Re: Insignia B z AutoHero

Post autor: Mateo » 9 wrz 2023, o 17:18

Silnik można polecić, z uwaga właśnie zadbania w odpowiednim czasie o rozrząd
Obrazek

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8987
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 115 razy

Re: Insignia B z AutoHero

Post autor: mazmarcin » 9 wrz 2023, o 17:47

No tam na oleju auto kulło 23k więc dużo. Nawet w najlepszych markach silniki padają przez zaniedbanie wymian oleju.

el_guapo
Forumowicz
Posty: 60
Rejestracja: 14 kwie 2017, o 16:51
Auto: Insignia SW
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto:

Re: Insignia B z AutoHero

Post autor: el_guapo » 9 wrz 2023, o 18:05

mazmarcin pisze:
9 wrz 2023, o 17:47
...
We Freemoncie mam historię wymian olej+filtry do 100.000 co 30.000km we Włoszech, silnik ten sam, a do dziś śmiga bez problemu i jest po programie. Jak ja go kupiłem miał 140.000km i robiłem wymiany już co 10.000-12.000km, więc co ~20.000km nie jest dla mnie jakimś dramatem.
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2023, o 21:38 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin Forum.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zakup Insigni”