--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

INSIGNIA 1.6T Sports Tourer - Arczi

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: INSIGNIA 1.6T Sports Tourer - Arczi

Post autor: Alex » 26 wrz 2017, o 12:45

Zależy od intensywności użytkowania/mycia ale myślę, że do 3 miesięcy się utrzyma :)
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Patryk
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 22 paź 2014, o 10:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: INSIGNIA 1.6T Sports Tourer - Arczi

Post autor: Patryk » 26 wrz 2017, o 13:26

Meguiars Black Wax super wosk na lato, kryje ryski łatwy w nałożeniu, ale utrzyma się góra miesiąc:)

Awatar użytkownika
Arczi1989
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 22 sie 2017, o 18:36
Auto: INSIGNIA 1,6 ST
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Rybnik

Re: INSIGNIA 1.6T Sports Tourer - Arczi

Post autor: Arczi1989 » 26 wrz 2017, o 14:27

Patryk pisze:Meguiars Black Wax super wosk na lato, kryje ryski łatwy w nałożeniu, ale utrzyma się góra miesiąc:)
Miesiąc? To woskując moją VECTRE B, zwykły wosk z K2 utrzymywał się ponad 2 miesiące :roll:
Oby się to nie potwierdziło :?

Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 900
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: INSIGNIA 1.6T Sports Tourer - Arczi

Post autor: lcr » 26 wrz 2017, o 14:47

Wszystko zależy od pogody, aplikacji, chemii do mycia.. Jest wiele czynników niestety.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Arczi1989
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 22 sie 2017, o 18:36
Auto: INSIGNIA 1,6 ST
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Rybnik

Re: INSIGNIA 1.6T Sports Tourer - Arczi

Post autor: Arczi1989 » 5 lis 2017, o 12:20

Nowy komplecik zimówek założony, przy okazji dokładne czyszczenie wnętrza i mycie zewnątrz :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Arczi1989
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 22 sie 2017, o 18:36
Auto: INSIGNIA 1,6 ST
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Rybnik

Re: INSIGNIA 1.6T Sports Tourer - Arczi

Post autor: Arczi1989 » 20 sie 2018, o 20:24

Aktualizacja po dłuższej przerwie.
Niestety przytrafiły mi się dwa zdarzenia, gdzie sprawca nie został namierzony. Przytarcie zderzaka na parkingu i zderzenie lusterkami (na łuku) :/ Dużo czasu szukałem i zamknąłem sprawę w 230zł (co uważam za sukces), wkład fotochrom za 90zł i lusterko bez wkładu za 100zł, zaprawka 40zł. Jak znajdzie się trochę gotówki to pomaluję zderzak.
Do tego sypie się skrzynia M32, zaczęła strasznie huczeć, im dłużej jeżdżę, tym dźwięk się nasila, drugi bieg najgłośniej, jedyna cisza na 1 i 3biegu. Ponad to drążek zaczął się ruszać przy dodawaniu i odejmowaniu gazu :/

I tutaj mam pytanko, czy ktoś może polecić dobry warsztat specjalizujący się w diagnozie i naprawie/regeneracji skrzyni w okolicach śląska. Znalazłem jedynie firmę skrzynie.com z Sosnowca.

Obrazek

Obrazek

Naprawa lusterka dosyć prosta, dzięki poradom jednego z użytkowników, udało się wymienić je bez demontażu boczka drzwi :)

Obrazek

Obrazek

A z pozytywnych rzeczy, wpadły nakładki na pedały i nalepka insigniaclub.pl :)

Obrazek

Obrazek

Buluś
Klubowicz
Posty: 406
Rejestracja: 1 mar 2015, o 19:32
Auto: Insignia 1.6T/ VC3,2
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: INSIGNIA 1.6T Sports Tourer - Arczi

Post autor: Buluś » 16 wrz 2018, o 10:09

jaki przelot masz aktualnie ? Zrobiłeś skrzynię ?

Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 900
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: INSIGNIA 1.6T Sports Tourer - Arczi

Post autor: lcr » 16 wrz 2018, o 15:14

Jak nie zrobiłeś to w poniedziałek jadę z żony Astrą do magików od opla, zapytam o serwis M32.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Rafi3040
Użytkownik
Posty: 513
Rejestracja: 18 lis 2015, o 17:43
Auto: Opel insignia
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Serock
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: INSIGNIA 1.6T Sports Tourer - Arczi

Post autor: Rafi3040 » 17 wrz 2018, o 20:35

Ładne autko gratuluję i bezawaryjnosci życzę.

Awatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
Auto: Insignia ST EcoFLEX
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: INSIGNIA 1.6T Sports Tourer - Arczi

Post autor: Sebuś » 22 wrz 2018, o 22:00

Widzę że kolega z okolic ;). Ciekawe czy już mijaliśmy się na drodze... :D Iśka piękna i życzę bezawaryjnej jazdy, pozdrówka!

Awatar użytkownika
Arczi1989
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: 22 sie 2017, o 18:36
Auto: INSIGNIA 1,6 ST
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2009
Miasto: Rybnik

Re: INSIGNIA 1.6T Sports Tourer - Arczi

Post autor: Arczi1989 » 24 paź 2018, o 18:23

Witam po chwili przerwy,
Pozdrawiam również! Będę wypatrywał Twojej Iśki Sebuś ;)
Skrzynia "zregenerowana" tzn. wymienione wszystkie łożyska, uszczelnienia, simmeringi, no i różnica duża, nic nie huczy, brak drgań drążka przy dodawaniu i odejmowaniu gazu :)
To był ostatni gwizdek na to by interweniować, nie wiem ile Moja Isia by jeszcze uciągła, z uwagi na mocno zużyte jedno łożysko.
Koszt samej regeneracji to niecałe 1500zł plus 400zł demontaż i montaż skrzyni (u swojego mechanika), poza tym wymieniłem "plecionke" z wydechu, wysprzęglik i pare innych "pierdół", które przy okazji trzeba było. No i 2.8l oleju, które zalecał serwis regenerujący skrzynię.

Poniżej wstawione foty zużytych łożysk:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”