--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Awatar użytkownika
Recover_87
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 6 gru 2015, o 21:32
Auto: COSMO '20 FULL
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Polsze
Kontakt:

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: Recover_87 » 10 maja 2016, o 13:27

Chęci też są bardzo ważne :D
Ja w czwartek jadę swoją na Virusa do Poznania :D
http://www.insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=3112

-- 12 maja 2016, o 11:03 --

Zerknij na te i sam oceń
https://www.google.pl/search?q=grill+in ... voDiHWM%3A
https://data.motor-talk.de/data/galleri ... 866714.JPG

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: kuba89 » 18 maja 2016, o 06:58

Ciężka sprawa... Chociaz folie można zawsze zerwać :) ale narazie chce sie zając układem wydechowym i dolotowym. Moze tu masz jakieś ciekawe opcje i pomysły co i gdzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Recover_87
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 6 gru 2015, o 21:32
Auto: COSMO '20 FULL
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Polsze
Kontakt:

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: Recover_87 » 18 maja 2016, o 14:09

W moim przypadku w planach jest podwójny wydech (ale to już znasz ;) ). No i jeszcze zobaczę w cieplejsze dni 30-35° czy autko nie będzie "puchło" (przy sportowej jeździe) - to pomyślę nad zmianą intercoolera.
Narazie bez szaleństw :D

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: Alex » 18 maja 2016, o 15:03

IC w klekotach jest dość wydajny do tego stopnia, że nie trzeba zakładać innego intercoolera. No chyba, że ktoś ma zamiar cały dzień upalać na torze, to wtedy zdecydowanie ;) Jeden z renomowanych tunerów pisał kiedyś, że aby zwiększyć wydajność seryjnego IC należy go przenieść przed chłodnicę klimy lub coś w ten deseń. Dokładnie nie pamiętam ale warto się tematem zainteresować.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
Recover_87
Forumowicz
Posty: 94
Rejestracja: 6 gru 2015, o 21:32
Auto: COSMO '20 FULL
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Polsze
Kontakt:

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: Recover_87 » 18 maja 2016, o 15:30

O widzisz, no to ciekawe i napewno miarodajne rozwiązanie ;) rozważe w razie potrzeb

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: kuba89 » 18 maja 2016, o 16:31

Ale te ~1300zl za IC i węże od polskiej firmy, jak ktos chce modowac to tez nie duzo. A zawsze bedzie tylko lepiej :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: kuba89 » 25 cze 2016, o 12:56

W piatek byłem w zakładzie Car Audio w Szczecinie u Roberta ( na przeciwko Mediamarkt ) do poprawek "systemu". Polecam ten zakład ;)

Dzisiaj kopniak motywacji po ostrym słońcu na wyswietlaczu i braku możliwości odczytu, zmotywował mnie do wyczyszczenia. Robiłem chusteczkami syna :D trochę było pocierania ale powłoka zeszła. Nie mam tylko foli... Zobaczymy jak będzie. Najwyżej wymontuję jeszcze raz ;p w końcu dla Insignia trzeba miećObrazek zawsze czas jak tego potrzebuje :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Engine
Zapaleniec
Posty: 4602
Rejestracja: 14 wrz 2014, o 10:53
Auto: BMW F10 525D xDrive
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 8 razy
Kontakt:

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: Engine » 26 cze 2016, o 06:52

Folie możesz sobie zamówić na wymiar na stronie 3mk. Ja zamawiałem do laptopa i zrobili bez problemu, a kosztowało mnie to około 30zł ;) tyle że ekran lapka mam 11,5" więc na radio w iście folia będzie pewnie tańsza :)

Wysłane z Sony Xperia Z3 przy użyciu Tapatalk

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: kuba89 » 12 lip 2016, o 18:01

Dzisiaj doszła baza Obrazek jeszcze tylko box trzeba zamówić!
Czy ma ktoś z forum thule 700 Alpine?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

--- Edit ---

Nie mogłem edytować, a zapomniałem zdjecia dodać :/

ObrazekObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: kuba89 » 21 lip 2016, o 22:09

To jesteśmy w komplecie! Obrazek Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
Sebuś
Użytkownik
Posty: 201
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 17:04
Auto: Insignia ST EcoFLEX
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2010
Miasto: Czerwionka-Leszczyny
Otrzymał  piwo: 5 razy

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: Sebuś » 21 lip 2016, o 22:15

Ciekawy zestawik, ładnie się prezentuje 8-)

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: kuba89 » 9 sie 2016, o 21:25

W urlopowej trasie wpadałem w takie dziury, ze dwa mocowania panelu środkowego pękły :(
Obrazek
Zamówiłem ramkę i juz jest ok.
Myślałem, ze conajmniej urwałem koło :| 20-stka oczywiście delikatnie ruszona :(

Dymione kierunki z Intercars (11zl szt.) założone! Detalik ale cieszy :D

Puszki końcowe tez juz po modyfikacji. Pojawił się basowy pomruk na postoju i ogólnie słychać ze łatwiej spaliny uciekają. Można powiedzieć, ze jest prawie jak fabryczne GTI :D
Obrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: mxw » 9 sie 2016, o 22:09

No, widzę, że sytuacja się rozwija - napisz więcej o modach końcowych puszek wydechu.
Same rury widzę zostały fabryczne, a puchy są teraz puste? 8-)
Bo - jak pisałem wcześniej - mnie też mocno męczy ten temat. :roll:

Może jakiś spocik zrobimy w połowie dorogi?
Mielibyśmy obaj po około 40 minut jazdy.

PS.
A co do tych urwanych śrub w panelu - no sorry, ale to chyba niemożliwe. o:o
Albo miałeś już wcześniej coś tam nadłamane...
Pytanie też w jakim trybie FlexDrive wpadłeś w te dziury?

Pozdro.,
MxW.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: kuba89 » 10 sie 2016, o 07:21

Rury fabryczne, puszki nie sa puste. Mógłbym narysować jak wyglada w środku. Skróciłem drogę spalin wycinając kawałek rury. Chciałem wspawac rurę i zrobic przelot ale bałem sie, ze bedzie za głośno. Skąd dokładnie byś jechał?

"Co do urwanych śrub"- niestety ale wiem jak wyglądał panel przed wyjazdem tzn nic nie odstawało, a po zatrzymaniu się na parkingu po "strzałach" odstawał i był luźny.
Jechałem albo w trybie normalnym albo tour :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
coco
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 23 lut 2016, o 10:15
Auto: Insignia
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: coco » 10 sie 2016, o 09:16

kuba89 pisze:To jesteśmy w komplecie!
Masz może jeszcze jakieś zdjęcia z boxem na dachu? Ciekawie to wygląda :)

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: kuba89 » 10 sie 2016, o 19:19

ObrazekObrazekObrazek


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
coco
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 23 lut 2016, o 10:15
Auto: Insignia
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2015
Miasto: Śląsk
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: coco » 10 sie 2016, o 19:31

Dzięki serdeczne, właśnie sam się zastanawiam czy zainwestować w takie rozwiązanie. Zawsze to troszkę więcej miejsca na bagaż :D teraz wiem, że wygląda to estetycznie ;)

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: mxw » 11 sie 2016, o 00:32

kuba89 pisze:Rury fabryczne, puszki nie sa puste. Mógłbym narysować jak wyglada w środku. Skróciłem drogę spalin wycinając kawałek rury. Chciałem wspawac rurę i zrobic przelot ale bałem sie, ze bedzie za głośno.
Ach takie buty, ale przeróbkę puch robiłeś sam? Czy jakaś firma?
Ja raczej myślałem o wyjęciu oryginalnych puch, zostawieniu ich sobie na "w razie czego", i wstawieniu czegoś mniejszego, lub nawet tylko rury.

Leciałbym z Poznania, może ktoś jeszcze byłby chętny na taki autostradowy spot, aby posłuchać wydechu w Twojej białej strzale. ;-)

pozdro.,
mxw.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: kuba89 » 11 sie 2016, o 08:21

Pamiętaj tylko, ze wdech łączy sie dopiero przed drugim katalizatorem/za tłumikiem środkowym, patrząc od tyłu. Ciąć trzeba i tak :)
Sam je robiłem. Sam dla siebie jestem firma Obrazek nigdy nie daje auta komuś żeby coś robić! No chyba, że wstawią tylko coś nowego jak np. z haldex Obrazek
Ja dzisiaj juz wracam do domu... Tego drugiego w Niemczech Obrazek następnym razem przed wyjazdem napisze to może w drodze gdzieś się zlapiemy!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Kuby Olimpijska 2.0 T 4x4 Sport

Post autor: kuba89 » 11 sie 2016, o 15:14

Dzisiaj jeszcze ustawialem zbierzność. Po ostatniej wymianie tulei wahacza, kierownica stała krzywo i ściągało mnie na prawo. Co sie okazało, powodem nie był przód tylko tylna oś była poza norma. Mała regulacja i znowu jest prościutko :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

carvertical VIN check
Zablokowany

Wróć do „Auta forumowiczów”