--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

ST by FLCN

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: ST by FLCN

Post autor: flcn » 1 paź 2016, o 21:41

Ja to jestem taki trochę za bardzo niecierpliwy... Lubię sobie kupić takie rzeczy osobiście... Zawsze, jak baba, wybieram sobie jeszcze 15 innych gadżetów . Teraz 6 stów w sklepie zostawiłem


Olej o wyższej lepkości i przy okazji pełny, prawdziwy syntetyk, to efekt lektury tego forum. Bardzo sobie chwalę ten olej. Tyle, że u mnie nie ma Dpf. Do Ciebie, to chyba nie bardzo...

Masz jakieś wrażenia po militecu / motor life, czy tylko serce spokojne jak silnik zimny?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: ST by FLCN

Post autor: P405 » 1 paź 2016, o 22:00

Olej 10W60 to teraz na zimę to raczej nie bardzo. Jest trochę dobrych 5W40.

Xperia Z3

Bodex

Re: ST by FLCN

Post autor: Bodex » 1 paź 2016, o 22:00

Mam niższe spalanie , autostrada 120 km/h na płaskim 5,1/100 AF40, gumy 245 45 18
Co oznacza niższe tarcie , jak wrócę na Św. Zmarłych dodam do baku i wspomagania kier.
Jest jeden temat gdzie gość dolał do skrzyni hydraulicznej .

Tylko zrobił błąd , że dodał na zimno taki glut i nie wystartowała od razu , jak już się rozhulało to biegi lżej i haczyły .

Gdybym się odważył dodać to najlepiej rozmieszać z olejem .

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: ST by FLCN

Post autor: flcn » 1 paź 2016, o 23:00

Ja w tamtym roku 2 butelki do baku wlałem - nie za bardzo zobaczyłem różnicę. Wlałem też do wspomagania, bo ciężko chodziło na wolnych na ciepłym. Niestety chyba za późno, bo tylko wymiana pompy pomogła.
Przy wymianie oleju w skrzyni (manual) też dodałem i jest ok. Na pewno nie chaczy i lekko chodzi lewarek.

Zobaczymy jak będzie z silnikiem.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Bodex

Re: ST by FLCN

Post autor: Bodex » 2 paź 2016, o 20:05

Do skrzyni Espace dodawałem 2x 25 ml LM dwusiarczek molibdenu , wszystko ucichło .

Najlepsze gdy przy wymianie sprzęgła w boschserwis zlali trochę oleju przy zrzucaniu skrzyni i taki szary grafit wypłynął , kolega do mnie : skrzynia spiłowana haha , a ona miała się w najlepsze :)

A ile przejechanie kiedy pompa wspomagania padła ? Nie bylo wycieku ? Wcześniej ?


Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: ST by FLCN

Post autor: flcn » 2 paź 2016, o 20:39

Pompa zaczęła dawać znaki przy około 100 tys. Nie padła zupełnie. Tylko jak płyn rozgrzany był, to na wolnych obrotach nie dało się szybko kierownicą kręcić. Coś jakby za małe ciśnienie. Wystarczyło minimalnie więcej obrotów i było git. Zero wycieków. Kupiłem regenerowaną za chyba 350 pln i hula. Gość od regeneracji mówił, że przerabia tych insigni na pęczki.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: ST by FLCN

Post autor: kuba89 » 2 paź 2016, o 21:33

Taki OT:
Jaki dodatek polecacie do skrzyni f40 i jaki do silnika 2.0T?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Bodex

Re: ST by FLCN

Post autor: Bodex » 2 paź 2016, o 22:00

Ja mam 194 i hula lekko , 1 raz wąż zmieniłem bo puścił i w drodze z Wrocławia do Rzeszowa dolewałem , serwis zmienił.
Coraz gorsze te podzespoły montują.
A ja nażekałem że w jtd to rolki padały , a gdzie kto o pompie słyszał ? Czy wężach turbo...

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: ST by FLCN

Post autor: flcn » 3 paź 2016, o 22:23

@kuba89, ja do f40 wlałem motor life. Jest ok. Chodzi leciutko. Do Twojego silnika też bym nalał to samo. Obniża tarcie, więc nadaje się wszędzie. U mnie bardzo się wyciszył silnik i tak jakby bardziej lekko mu było... Pewnie placebo... Obrazek

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

-- 5 paź 2016, o 13:34 --

No dobra... Zechciałem mieć tak pięknie jak Alex :lol: . W końcu kupiłem folię i dzisiaj poszła w ruch. :D

Na razie wygląda to tak:
Obrazek

Obrazek


Ciekaw jak będzie wyglądać na aucie. Chciałem co prawda ciemniejszą folię, ale nie było od ręki. Więc na próbę poszło jaśniejsze. Najwyżej się zerwie :lol:

Muszę czekać do piątku, bo od poniedziałku robione jest zabezpieczenie podwozia. Na wczoraj zrobione były profile zamknięte i wszystkie ogniska rdzy wyczyszczone i pryśnięte cortaninem. Dzisiaj znów mycie, a dopiero jutro, po całkowitym wyschnięciu nakładanie powłoki właściwej. Nadkola mają być zrobione podwójną warstwą, żeby bardziej wyciszyć. Jak na razie wygląda na profesjonalną robotę.

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: ST by FLCN

Post autor: P405 » 5 paź 2016, o 14:25

Jestem ciekaw wyglądu w aucie, też mam czarne i zastanawiam się nad kolorem.

Xperia Z3

Awatar użytkownika
Zbyszek01
Klubowicz
Posty: 3484
Rejestracja: 10 lut 2015, o 20:29
Auto: Jag XE 2,0D ,MY2020
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php? ... &start=280
Miasto: DZA
Postawił piwo: 28 razy
Otrzymał  piwo: 41 razy

Re: ST by FLCN

Post autor: Zbyszek01 » 5 paź 2016, o 16:13

flcn pisze:wlałem motor life
A to się miesza z każdym olejem?

edit :
Znalazłem :oops:
Spoiler:
Insignia 2.0D MY2012.
Jag XE 2,0D AWD ,MY2020

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: ST by FLCN

Post autor: kuba89 » 5 paź 2016, o 18:24

Poczytałem trochę o tym motor life. Niby polecany nie tylko przez użytkowników...
I jaka jest w sumie różnica miedzy tym motor life, dwusiarczku molibdenu i np Ceratec? I co najlepiej i gdzie wlewać?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: ST by FLCN

Post autor: P405 » 5 paź 2016, o 18:40

Poczytaj o Xado i tani środek Mannol do silnika. Przetestowałem jeden i drugi, auta chodzą.

Xperia Z3

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: ST by FLCN

Post autor: kuba89 » 5 paź 2016, o 19:03

To całe szczęście, ze chodzą :) gorzej jakby nie :p tylko jaka jest różnica "techniczna" i w działaniu. Itd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: ST by FLCN

Post autor: P405 » 5 paź 2016, o 19:09

Xado to rewitalizacjia, w jakimś stopniu odnawia te minimalne ubytki metalu. Wszystko jest na ich stronie. Mannol to tak jak te wszystkie inne środki poprawiające pracę, zmniejszące tarcie itp. Mannol kosztuje ok 11 zł, zalałem do starego focusa i silnik chodzi b.ładnie.

Xperia Z3

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: ST by FLCN

Post autor: flcn » 7 paź 2016, o 08:00

ST odebrane z zabezpieczenia podwozia. Jestem jak na razie bardzo zadowolony. Zabezpieczone wszystko co się dało (cały spód, nadkola 2 warstwy, wszystkie profile zamknięte). Jak na razie jestem pod mega pozytywnym wrażeniem wyciszenia kabiny. Opon nie słychać w ogóle. Silnik po wlaniu motor life też znacznie się wyciszył (szczególnie jak zimny to mruczy jakby był ciepły)

Czas na prezentację oklejonych dekorów na aucie:

Obrazek

Obrazek

Wydaje mi się, że jest OK. Na razie muszę się przyzwyczaić. Jakościowo też jest akceptowanie, choć nie idealnie jak u Alexa. Zastanawiam się co zrobić z resztą dekorów, które zostały w piano black (listwy na podszybiu i boczki drzwi). Wydaje mi się, że też powinny być oklejone. Jakie macie zdanie?

P405
Zapaleniec
Posty: 3180
Rejestracja: 18 gru 2013, o 08:03
Auto: Insignia CDTI
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2009
Miasto: Leszno
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: ST by FLCN

Post autor: P405 » 7 paź 2016, o 08:39

Oklej tak samo.

Xperia Z3

Awatar użytkownika
flcn
Użytkownik
Posty: 310
Rejestracja: 10 cze 2015, o 00:14
Auto: ST Cdti
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2011
Miasto: LDZ

Re: ST by FLCN

Post autor: flcn » 7 paź 2016, o 13:17

Słowo się rzekło/napisało :lol:

[url=https://postimg.org/image/qkeeggylp/]Obrazek

Niestety brakło mi folii na drzwi... :(

Bodex

Re: ST by FLCN

Post autor: Bodex » 7 paź 2016, o 13:55

A no , kokpit inaczej się prezentuje

Wysłane z Leżajskiej krainy złotego napoju

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: ST by FLCN

Post autor: Alex » 7 paź 2016, o 17:05

Elegancko się kontrastuje. Pewnie dopóki komuś palcem nie pokażesz niedoskonałości, to ich nie zauważy ;) Kawał dobrej roboty.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”