Strona 1 z 3

Insignia ST by lgruszkos

: 2 maja 2013, o 12:25
autor: lgruszkos
Po ostatnim dopieszczonym VW Golfie IV 1.9 TDI 170 km
Obrazek Obrazek
przyszedł czas na auto rodzinne - wybór padł na Insignie Sport Tourer 2.0CDTI 131km

Dane z myopelservice.com

Data produkcji
2009-10-01 model 2010
Kolor
SZARY TECHNICAL METALIK
Silnik
ENG-4 CYL 20L DIESEL TURBO VGT
Skrzynia biegów
TRANS-MAN 6-SPEED M32 WR
Tapicerka
TRIM CLOTH VITESSE - BLACK
Bezpieczeństwo
ESP, Poduszki powietrzne przednie, boczne przednie i kurtynowe, Zagłówki aktywne
Komfort
Czujniki parkowania, Klimatyzacja automatyczna, Tempomat
Multimedia
7 głośników premium, Radio CD 300, Wyświetlacz wielofunkcyjny, Wyświetlacz wielofunkcyjny
Pakiet
Pakiet Business Funktion

Zdjęcia po zakupie:
Obrazek Obrazek Obrazek

Obecnie:
ObrazekObrazekObrazek

Modyfikacje:
- zmiana na żarówki polarki do świateł DRL
- wymiana żarówek na led
- felgi 18 z oponami continental contactsport3 245/45
- montaż CB radia
Plany:
- roletki na tył
- ściemnienie szyb
- pakiet OPC
- wydech
- eibach -30mm
- rozważam felgi 20'

Narazie bedzie ciężko to zrealizować bo zaczna sie mody typu - fotelik Recaro, wózek i pieluchy :D

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 2 maja 2013, o 17:00
autor: tomkod
Z tym montazem xenonow to nie tyka prosta sprawa, jesli wogole wykonalna to napewno nieoplacalna. Sam bym u siebie wymienil gdyby to bylo mozliwe.

-- 2 maja 2013, o 19:05 --
wojtassss pisze: Co do lamp uderz tutaj:
hidretrofit.wordpress.com
Chłopaki dobrze ogarniają, a i cena nie przyprawia o zawał.
To co tam robia, nie wiem czy mozna nazwac montazem xenonow, montuja HIDy ktore w Polsce czy Europie nie maja atestu. Ale nawet majac oryginalne lampy podlaczenie nie jest proste, bo trzeba klas od nowa instalacje plus urzadzenia sterujace xenonami. O ile wiem to Insigni byly tylko Xenony AFL i nie ma normalnych "standardowych".
Jesli sie myle niech mnie ktos poprawi!

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 2 maja 2013, o 17:08
autor: peja-1991
tomkod pisze: O ile wiem to Insigni byly tylko Xenony AFL i nie ma normalnych "standardowych".
Jesli sie myle niech mnie ktos poprawi!
Oczywiście masz rację ;)

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 2 maja 2013, o 21:47
autor: kiego
ja nie wierze w takie rzeźby,po montażu w 407 xenonow do tej pory mam czkawke :(

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 3 maja 2013, o 16:11
autor: lgruszkos
Ja też nie wierzę w takie coś, póżniej lampy parują itd

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 3 maja 2013, o 16:16
autor: Kali
U mnie w ASO zakladali gosciowi bixenony AFL do insigni. Nie ma rzeczy niemozliwych, wszystko sie da zrobic tak jak w fabryce. Kwestia miec wszystkie potrzebne klocki z jakiegos rozbitka.

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 4 maja 2013, o 13:36
autor: lgruszkos
A nie orientujesz się ile za to wzieli...?

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 4 maja 2013, o 14:09
autor: Kali
Nie mam pojecia. Skoro 5200zl trzeba dolozyc przy nowym aucie to obstawiam, ze dolozenie na uzywanych czesciach wyniesie minimum 3000zl.

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 27 cze 2013, o 21:26
autor: lgruszkos
Ostatnio u mnie mody poszły w odstawkę...prawie 6 tyś km w miesiąc. Nawet nie mam czasu umyć i odkurzyć, tylko trasa, stacja, dom i tak w kółko. Teraz odkrywam uroki dużego auta, wogóle nie czuję zmęczenia a 6 bieg na trasę jest super zestopniowany - przy 170-180 słychać więcej szum powietrza niż silnik. Spalanie jak na moja ciężką nogę na trasach nie przekracza 7.3 l/100.

-- 27 cze 2013, o 22:05 --

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 20 sie 2013, o 17:21
autor: lgruszkos
To zapraszam, chata dobrze znana :-) Musimy sie kiedyś zgadac, jak ktos bedzie w okolicach Krosna i ja też bedę, bo ostatnio to jednak cały czas na sląsku przebywam

-- 11 lip 2013, o 15:31 --

Dzisiaj jestem po wgraniu kolejnej kampanii czyli sterownik R13.... przy okazji okazało się że się rozszczelniła chłodnica wody...pewnie za niedługo wymiana, narazie podratuje środkiem do chłodnik - ciekawe co to da :(

-- 20 sie 2013, o 19:21 --

Gewinde on board... :D

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 23 wrz 2013, o 15:26
autor: bolek
Powiem tak ,szok że to auto przejechało tyle km i tak wygląda,widac że dbasz o samochód i oprócz że jest to dla Ciebie wół roboczy to dbasz o niego. Rewelacja

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 23 wrz 2013, o 21:24
autor: lgruszkos
no staram się jak mogę...

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 24 wrz 2013, o 14:50
autor: bolek
Z ciekawości wtryski i turbina oryginalna od nowości czy juz po regeneracji? Były jakieś grubsze awarie przez te 300k?

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 30 sty 2014, o 20:53
autor: lgruszkos
boleknh, turbina i wtryski całe.
Przez cały okres użytkowania: tarcze hamulcowe kilka razy, oleje itd... turbina oryginalna jeszcze i nie bierze oleju Skrzynia też ok, łożyska oryginalne też:) W silniku wymieniono 2 razy rure turbiny, alternator a dokładnie łożysko alternatora, 2 razy rozrząd i z większych awarii to przy 277tys dwumasa z sprzęgłem.

-- 20 gru 2013, o 10:02 --

Takie zdjęcie w pakiecie zima jeszcze bez kołpaków :D na samych strukturalnych ale obecnie już założone

-- 30 sty 2014, o 20:53 --

Dzisiaj pojawiły sie 1-wsze mody...inni maja w standardzie ja niestety nie miałem. MAM I JA :) Nakładki na pedały

Oprócz nakładek sa jeszcze ledy do wnetrza i czekam na podswietlenie rejestracji. Czane kierunki tez beda tylko niech zrobi sie cieplej. W planach jeszcze lekka modernizacja światel z tylu ;-) widziana w niemczech...i szukam kól 19 jakby ktos wiedział razem z oponami albo chciałby sie wymienic za 18 to dajcie znać

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 30 sty 2014, o 21:15
autor: peja-1991
Łukasz co chcesz zrobić z lampami ?
jak nie chcesz na forum to daj PW ;)

Masz podstopnicę pod lewą nogę czy tylko w dywaniku gumowym masz podstopnice?
co to za gumy?

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 30 sty 2014, o 21:22
autor: Alex
LEDy ? ;)

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 30 sty 2014, o 21:25
autor: Luk
Fajne to nakładki, to będzie następny mój mod :)

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 30 sty 2014, o 21:40
autor: lgruszkos
a to w Cosmo nie było w standardzie?

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 30 sty 2014, o 21:45
autor: Luk
Niestety nie, to jest w pakiecie wnętrze OPC

Re: Insignia ST by lgruszkos

: 30 sty 2014, o 21:51
autor: Kali
Starczy wersja sport. Nie potrzeba pakietu opc.