--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Insignia full 4x4 2.0T by Zet

ZetRTW

Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: ZetRTW » 21 paź 2016, o 17:47

Witam, dzięki temu forum zakupiłem obecne autko. Doradzaliście na co zwracać uwagę itd. Reasumując gdyby nie duże spalanie, 2x naprawiany moduł od klapy bagażnika to bym był w 100% zadowolony :P ale zawsze musi być jakieś ale.... W chwili obecnej po mieście pali mi w granicy 12l +-0,5l(przy "mocherowej" jeździe), ogólnie przed mapą Paliła w mieście 13-14l :/ więc mapa sporo dała. W trasie jeszcze nie wiem bo nie sprawdzałem. jak jechałem po zmapowaniu z Wrocławia do Wałbrzycha to mi wyszło 10l ale na S3 jechałem o wiele za szybko... :)

Wyposażenie:
- kombi
- rocznik 2011
- przebiek 78000km
- silnik benzynowy 2.0T o seryjnej mocy 220hp po mojej modyfikacji 266hp :D kod silnika A20NHT
- napęd 4x4
- wszelakiego rodzaje kontrole trakcji ble ble...
- dach panorama
- nagłośnienie infinity
- skórzana tapicerka kremowa
- wentylowane siedzenie kierowcy(wentylatorki :))
- podgrzewane siedzenia
- automatycznie otwierana i zamykana klapa bagażnika
- czujniki zmierzchu, deszczu, włączania długich świateł,
- czujniki parkowania oraz park assist
- elektrycznie przyciemniane wszystkie lusterka
- przyciemniane oryginalnie szyby
- 4x elektryka szyb
- gniazdo 230V
- kolorowe navi
- multimedialna kierownica
- elektrycznie regulowane siedzenia z Pamięcią kierowcy wraz z możliwością przypisania kluczyka
- tempomat
- organizer bagażnika
- chrom pakiet
- magiczny przycisk Sport który poza zmianą barwy i może sztywniejszym zawieszeniem nic moim zdaniem niedaje :P
- i najpiękniejsze manual skrzynia
- letnie ori oplowskie 18"
- zimówki 17"

dużo tego i pewnie coś pominąłem

Plany( w których szukam podpowiedzi):

- nowa mapa silnika - wykonana
- zmiana brzmienia wydechu
- większe alusy na lato
- jakieś dokładki delikatne do zderzaków i progów
- zmiana navi na coś z systemem Android lub po prostu podłączenie dekodera aby puszczać dzieciakowi bajki
- przyciemnienie szyby od klapy bagażnika
- montaż LPG ( z tym jest ogromny teraz problem w tym silniku w szczególności po zmianie mapy....szukam pomocy w tym temacie jak by ktoś mógł pomóc)
IMG_20161009_115338.jpg
IMG_20161009_115406.jpg
IMG_20161009_180921.jpg
ISU.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2016, o 16:07 przez ZetRTW, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Snpp
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 5 lis 2015, o 19:05
Auto: Opel Insignia '09
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2009
Miasto: DWR

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: Snpp » 21 paź 2016, o 18:30

Kosior wersja.
Zrób więcej zdjęć tej beżowej tapicerki.

W dieslu czuję b. dużą różnicę w Sporcie.
Pewnie po mapie masz sport, bez włączania ;)

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: mxw » 21 paź 2016, o 19:29

Ładna Iska, gratuluję wersji, a przede wszystkim silnika. ;-)

Na sporcie jest jednak dość spora różnica, głównie w zawieszeniu i w sterowaniu silnikiem - jak nic nie czujesz, to może coś skopali z mapą? (to jest główny powód dla którego ja cały czas się tylko nad tym zastanawiam).

Pozdro.,
MxW.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: IBZI » 21 paź 2016, o 21:10

Do bajek dla dzieci to polecam uchwyt na zagłówek i jakiś tablet 10". Będzie bardziej uniwersalnie.

ZetRTW

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: ZetRTW » 22 paź 2016, o 12:23

Dzięki za opinnie :) porobię fotki siedzeń, ogólnie przed wirusem nie czułem różnicy przy przycisku teraz to nawet nie próbuje sprawdzać, zauważyłem tylko z zawieszeniem że rzeczywiście jest sztywniejsze. Firma chipująca wytłumaczyła mi zasadę działania że przepustnica bodajże otwiera się na maxa, pedał gazu działa szybciej itd. A aby się nią pobawić to w ustawieniach musiałem troszkę pozmieniać i przy "świrowaniu" zachowuje się troszkę jak tylnio napędowiec. Brakuje mi jeszcze tylko ręcznego manualnego a nie na guzik ale tylko podczas zabawy :P ale w codziennym użytkowaniu mega bajera w szczególności czy pochylonej drodze na skrzyżowaniach itd(sam zaciąga ręczny i sam puszcza)

Ogólnie polecam bardzo zawirusować, pod Wrocławiem mogę polecić znajomego z porządną hamownią. Mimo tego sprawdzałem się z Audi A6 kombi 1.8t pomodzone na 215hp(wyścig z rolki) przed wirusem przegrywałem sporo, zaś po wirusie wygrywałem max o pół auta więc jest różnica ale waga dalej daje o sobie znać :/

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: kuba89 » 22 paź 2016, o 13:11

Czyli mimo ok 50hp wiecej w porównaniu do tego audi, i tak ledwo ledwo? Audi ma pewnie z 1550 a my? 1850



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

ZetRTW

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: ZetRTW » 22 paź 2016, o 15:33

Niom dokładnie i waga tak jak piszesz choć nie wiem czy isia niema więcej kg, muszę sprawdzić na jakieś wadze bo mi się nie chce wierzyć, ogólnie też tuner twierdził że te silniki nie są zalecane do większego tuningu więc tym bardziej mnie zawiódł...mam passata b5 też porobionego i z 1.8t serii 150hp wyciągłem luzem 210hp(ale wtryski,icek turbo...wszystko pozmieniane)a różnica kolosalna jak do serii. Mimo tego po wirusie czuć różnicę w isi.

Zostało mi inwestować w wygląd więc szukam fajnych felg na podmiankę i dokładki(dokładki dzięki forum znalazłem tylko nie chce mi się jechać 900km w obie strony i to 2 razy:P mimo że 1.raz skanowanie auta 2.raz montaż i płacę 800zł - promocja bo będę pierwszy ) musze cosik znaleźć na dolnym śląsku

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: mxw » 22 paź 2016, o 15:40

kuba89 pisze: Audi ma pewnie z 1550 a my? 1850 Obrazek Obrazek
Tyle to mam pewnie ja, Ty masz mniej, bo hb, a kolega ma panoramę, więc pewnie ze 100-150 trzeba dorzucić, czyli dobije pod 2t. ;-)

Ale waga byłaby najbardziej miarodajna. Dziwne, na hamowni nie ważą samochodu?

Pozdro.,
MxW.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

ZetRTW

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: ZetRTW » 22 paź 2016, o 16:00

Pewnie 2 tony jak nic....most,panorama pełno dodatków :/
Na hamowni poco ważyć auto? istotne jest wielkość kół, napęd i chyba wszystko aby zmierzyć moc oraz zmodyfikować...dostałem tylko zjebki na miejscu że przyjechałem z pełnym bakiem paliwa PB95 :P powinienem 98 aby wykres bardziej gładki wyszedł... Cały czas myślę jeszcze o tym wydechu i icku może z 5 hp by przybyło, tylko czy jest sens...

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: mxw » 22 paź 2016, o 22:19

Po co ważyć?
Bo praw fizyki pan nie zmienisz, i... kilka ciekawych rzeczy możnaby z tego wyliczyć.
Ale hamownia zapewne zna masę swoich rolek, ich opory toczenia, zaokrągla jakoś masę kół, napędu i parę innych rzeczy, o ktorych klient nie musi wiedzieć, i jakiś tam wynik jest. W sumie najważniejsze, żeby zawsze liczyć to tak samo, i będzie dobrze. ;-)

Pomiary tylko chcieli na 98 robić czy teraz zawsze kazali na 98 jeździć?

Pozdro.,
MxW.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: norbi333 » 22 paź 2016, o 23:12

2.8 T habeta w pełnej opcji z kierowcą pokazało 1980 Kg.
Waga przemysłowa i waży co 20 Kg.
Co do Pb ja Robił program na 98 i tak jeżdżę.Tuner zaleca 98, ale i 95 również nie przeszkadza

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: kuba89 » 23 paź 2016, o 06:56

Norbi, z tego co kojarzę jak oglądałem v6 przed kupnem to one tylko na 98 powinny jeździć.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
mxw
Zapaleniec
Posty: 1011
Rejestracja: 14 lip 2015, o 18:23
Auto: Insignia 2.0T ST 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2011
Miasto: Poznań
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: mxw » 23 paź 2016, o 07:15

Dokładnie.
W papierach jest wyraźnie: dla 2.8T producent zaleca 98, a dla 2.0T - 95.

Choć zapewne można lać co się chce - jeździć bedzie, ale IMHO najważniejsze to nie zmieniać co chwilę.

Pozdro.,
MxW.

Wysłano z H815 za pomocą Tapatalk2.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: norbi333 » 23 paź 2016, o 07:30

No właśnie tylko opc miało zalecane. Moja ma zalecane 95

Awatar użytkownika
kuba89
Zapaleniec
Posty: 1326
Rejestracja: 27 lut 2015, o 21:48
Auto: Insignia 2.0 T 4x4
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: Berlin
Otrzymał  piwo: 8 razy

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: kuba89 » 23 paź 2016, o 12:53

Spójrz na klapkę wlewu to bedzie jasne :p do V6 jest 100% zalecana 98 ze wzgledu na stopień sprężania, spalanie stukowe itd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: wassermann » 23 paź 2016, o 15:24

Samo 4x4 dodaje do Insi 120 kg.

Hatchback z podstawowym wyposażeniem, ale 2.0T 4x4, skrzynia manualna, waży 1733 kg. Wg normy 70/156/EWG.
Ta norma jest uniwersalna - można bezpośrednio porównywać samochody.
Ale faktyczna masa samochodu jest inna - bo norma uwzględnia kierowcę (75 kg) i 90% paliwa w baku, czyli u nas jakieś 50 kg (ciężar właściwy benzyny to jakieś 0.8kg/litr). Samo auto na wadze powinno zatem ważyć mniej (bez kierowcy i z mniejszą ilością paliwa w baku). Chyba że masz ciężkie wyposażenie dodatkowe.

Masa to jedno, jej rozkład to dwa. Moja Insignia zachowuje się rewelacyjnie gdy jadę sam lub we 2 osoby, bez bagażu. Bardzo pewne prowadzenie, stabilna jazda ponad 200 km/h. Dodatek pasażera z tyłu i pełnego bagażnika, gdy tył staje się cięższy i przysiada, a przód podnosi, istotnie zmienia ten samochód (i pewnie nie tylko ten). I nie chodzi o to, że staje się bardziej mułowaty, bo to oczywiste, ale o gorsze prowadzenie. Dodać do tego wiatr czołowy - i kompletnie zmienia się "czucie" kierownicy - auto staje się mniej pewne i potrafi myszkować. O różnicach w spalaniu sięgających kilku litrów /100 km że nie wspomnę. A nie mówimy przecież o przeładowanym aucie, tylko o załadowanym jeszcze poniżej dopuszczalnej masy.

Przycisk Sport zmienia bardzo wiele. Jestem skłonny się założyć, że bez wciśnięcia tego cuda to auto nie osiąga nominalnych parametrów w szerokim zakresie obrotów. Może maksymalną moc tak, gdzieś przy tych 6000 rpm. Ale poniżej tego i mocy i momentu jest mniej, dopiero "Sport" zdejmuje jakiś sztuczny kaganiec.
Zawieszenie, kierownica - jeśli wszystko jest sprawne, to Sport zmienia je diametralnie.
No i napęd 4x4, nie wiem co Sport dokładnie robi, ale na śniegu można doświadczyć tego, że tylna oś dostaje nieco więcej niż przednia. Tu znowu jestem skłonny stwierdzić, że w normalnej jeździe wciśnięcie Sport powoduje dołączenie tylnej osi nawet przy stabilnej jeździe. Bardzo poprawia się prowadzenie auta przy dużych prędkościach, odporność na boczne podmuchy, i chyba nie jest to wyłącznie zasługą usztywnienia zawieszenia. Na pewno wzrasta spalanie, i to znacznie. Także chwilowe - starałem się obserwować spalanie np. przy ustabilizowanej jeździe 180 km/h na prostej - wynosiło jakieś 13/100 bez Sport i 16/100 ze Sportem, więc nie wiem czy to tylko kwestia przepustnicy, czy właśnie dołączenia 4x4. Musiałbym pobawić się konfiguracją trybu Sport i zacząć wyłączać jego poszczególne składniki, żeby ocenić efekty cząstkowe, a na drodze trudno o takie eksperymenty, zwłaszcza w pojedynkę.

ZetRTW, weź lepiej napisz jak tam u Ciebie sprzęgło/dwumasa, czy są jakieś odgłosy, jak to auto pracuje w trybie miejskim, w korkach. U mnie od nowości, dopóki nie otrzymałem nowego kpl. sprzęgła, było fatalnie. Teraz nadal trochę stuka, choć mniej, ale przynajmniej da się jeździć płynnie.

M.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: norbi333 » 23 paź 2016, o 15:37

Z mojej wiedzy jest tak ,że Insignia zawsze po odpaleniu zapina napęd. Z tym ,że w tour większa część idzie na przód, w normal 50:50,a w sport większa moc na tył.Co zauważyłem nawet sam ostatnio jeżdżąc po torze na normal i sport. Jakie są proporcje to nie wiem i nikt mi nie był w stanie tego powiedzieć.Prawdopodobnie płynnie to robi w jakimś zakresie

-- 23 paź 2016, o 15:41 --
kuba89 pisze:Spójrz na klapkę wlewu to bedzie jasne :p do V6 jest 100% zalecana 98 ze wzgledu na stopień sprężania, spalanie stukowe itd


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
http://dixi-car.pl/doc/instrukcje/Instr ... signia.pdf

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: wassermann » 23 paź 2016, o 16:04

norbi333 pisze:Z mojej wiedzy jest tak ,że Insignia zawsze po odpaleniu zapina napęd. Z tym ,że w tour większa część idzie na przód, w normal 50:50,a w sport większa moc na tył.Co zauważyłem nawet sam ostatnio jeżdżąc po torze na normal i sport. Jakie są proporcje to nie wiem i nikt mi nie był w stanie tego powiedzieć.Prawdopodobnie płynnie to robi w jakimś zakresie
Na pewno płynnie, i może zmieniać rozkład napędu tak samo jak sztywność amortyzatorów, kilkanaście razy na sekundę, o ile jest ciśnienie w układzie pozwalające zesprzęglić napęd (i dodatkowo użyć sprzęgieł blokujących dyferencjał z tyłu). Magazyn ciśnienia jest elementem Haldexa IV. Sygnały idą z czujników przyspieszeń i z odczytu parametrów jazdy. Modelowy przykład to "test łosia". Osobiście raz doświadczyłem omijania przeszkody, samochód zachował się wspaniale, jak po szynach, po prostu "wciągnął to bez popitki", tyle że już był w Sporcie (w trasie praktycznie tylko na nim jeżdżę). W Normal 50:50 wydaje mi się wątpliwe, przyznam szczerze.
Ciekawie jest przy szybkim ruszaniu, w Sporcie auto wyraźnie jest pchane, a nie ciągnięte - trudno to opisać, ale wrażenie jest właśnie takie. Wcześniej jeździłem FWD i w Insi 4x4 czuję się tę różnicę.

M.

norbi333
Ekspert
Posty: 5130
Rejestracja: 13 lis 2013, o 20:29
Auto: INNE
Rok produkcji: 2020
Miasto: Suwałki
Otrzymał  piwo: 39 razy

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: norbi333 » 23 paź 2016, o 16:14

Wcześniej miałem również fwd i nie czuję tej różnicy. Zwróc uwagę zimą,że zawsze niezależnie od trybu auto startuje z 4 kół. Poza tym taką informację mam z dwóch różnicy Aso.
I kolejna rzecz,że nawet jadąc na trybie normalnie wciskając gazu w podłogę czy nagle zmieniając styl jazdy na sportowy auto samo bez naszej udziału i informacji zmienia tryb na sportowy

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Insignia full 4x4 2.0T by Zet

Post autor: wassermann » 23 paź 2016, o 16:40

norbi333 pisze:I kolejna rzecz,że nawet jadąc na trybie normalnie wciskając gazu w podłogę czy nagle zmieniając styl jazdy na sportowy auto samo bez naszej udziału i informacji zmienia tryb na sportowy
Zupełnie tego nie doświadczam, a gaz w podłogę wciskam często, przy wyprzedzaniu praktycznie zawsze. Na pewno nie sztywnieją amortyzatory od tego ;)
To drugie, o czym napisałeś, jest faktycznie opisane jako zachowanie auta w sytuacjach krytycznych (znowu przywołam "test łosia") - ale wymaga gwałtownej zmiany sytuacji. Czyli np. jadąc w "Tour" i będąc zmuszonym do gwałtownego uniku, po jego rozpoczęciu (wystąpieniu nagłego przeciążenia o dużej wartości), napęd i zawieszenie w ułamku sekundy przestawiają się na parametry sportowe, zapewniając maksymalną stabilność samochodu konieczną do opanowania go w ostrym manewrze. Obawiam się, że na drodze publicznej nikt z nas by tego nie zasymulował...

No dobra, nie zaśmiecam już wątku Kolegi, choć tym pisaniem o braku odczuwalnego efektu trybu "Sport" mnie sprowokował. Dla mnie bez tego trybu Insignia to trochę taki tapczan z niecałymi 200 KM zamiast deklarowanych 250 i ze sztucznie zaślepioną przepustnicą :D I mówię o wersji z manualną skrzynią, a w automacie może być to jeszcze bardziej odczuwalne ze względu na różne tryby jego pracy.

M.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auta forumowiczów”