Strona 1 z 2

Insignia Grzegorza

: 16 kwie 2014, o 14:41
autor: Grzegorz
Witam.
Przyszła kolej na mnie aby zaprezentować swoje wozidło.
Auto zmieniłem ze względu na powiększenie rodziny i przesiadka z 3 drzwiowego Focusa dwójki do Isi kombi to diametralna różnica pakowności.
Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTi, wyprodukowany 10.2009 r. Pierwsza rejestracja 12.2009, auto krajowe.
Wersja Sport + pakiet kierowcy, pakiet zimowy, pakiet "dobrej widoczności", pakiet komfortowych siedzeń (ze strony producenta)

Tak więc z gadżetów to auto posiada:
- skórzane fotele. Fotel kierowcy elektrycznie sterowany, wentylowany.
- podgrzewane fotele
- AFL + drl
- biksenon
- gniazdo zewnętrzne 220V
- czujnik parkowania przód + tył
- czujnik deszczu, tunelu, automatyczne światła drogowe
- radio CDC 400 ze zmieniarką
- zawieszenie FlexRide
- klubowe ramki :)
- nakładki na pedały
- wysuwane podudzia foteli przednich
- składane lusterka z pilota
- przyciemniane szyby
- halogeny
- pakiet chrom (pozdrowienia dla handlarzy :) )

Co zostało przeze mnie zrobione w aucie:
- oświetlenie led w wnętrzu auta
- Program 182,5 Hp i 431Nm, choć nie do końca jestem zadowolony.

Traktuje to auto jako typowo rodzinne, bo to jest jego głównym zadaniem aby spakować jak najwięcej klamotów.

Re: Insignia Grzegorza

: 16 kwie 2014, o 14:42
autor: bolek
Bardzo ładne autko,co z programem nie tak ze nie jestes do końca zadowlony?

Re: Insignia Grzegorza

: 16 kwie 2014, o 14:59
autor: Grzegorz
Dzięki.
Dużo z Was ma podkręcone auta pod 200 km (wyjątkowo my mamy podobne parametry), też chciałem mieć te 195 km, ale się nie dało, bo wskakiwał w tryb awaryjny.
Auto jest żwawsze, ale krzywa przesunęła się w prawo, więc w zakresie obrotów <2000 rpm, jest trochę mułowaty, do tego skręcając na skrzyżowaniu po wrzuceniu dwójki auto ma za niskie obroty i muszę zjeżdżać ze skrzyżowania, przy częściowo wciśniętym sprzęgle aby budą nie szarpało.
W zakresie obrotów > 2000 jest ok. Może po prostu muszę się przyzwyczaić do innej charakterystyki.

Re: Insignia Grzegorza

: 16 kwie 2014, o 15:19
autor: peja-1991
Ładny Opel Insignia ;)
a może warto aby inne tuner rzucił na to okiem ?

Re: Insignia Grzegorza

: 16 kwie 2014, o 15:28
autor: marcinsobi
dokładnie do poznania masz niedaleko a tam masz "tuneforce"
zapytam o fotel kierowcy ,co on taki pozaginany? jaki auto ma przebieg ? tak z ciekawości pytam

Re: Insignia Grzegorza

: 16 kwie 2014, o 16:05
autor: Grzegorz
Fotel pozaginany, bo żona chwile wcześniej czyściła wnętrze. W rzeczywistości wszystko z fotelem w porządku :)
Przebieg 116k. Udokumentowany książką, sprawdzony telefonicznie w ASO.

Tuneforce też ogarną mi tą sprawę z tym trybem awaryjnym?

Re: Insignia Grzegorza

: 16 kwie 2014, o 20:05
autor: Niedzwiedz
Bardzo ładne :-) Grzesiu

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Re: Insignia Grzegorza

: 28 kwie 2014, o 12:38
autor: Grzegorz
wojtassss pisze:Dawaj fotele ]:->
Dam, dam. Jutro rano jak będę jechać do roboty (jak będzie mróz) to pstryknę. Fotele w bardzo dobrym stanie :)

-- 28 kwi 2014, o 13:38 --

Wojtassss, Ty to masz oko :D
Skóra na fotelu faktycznie lekko zagięta, jakby ktoś jeździł na oparciu. Żelazko w ruch i jechane. A tak na serio to da się to wyprostować?

Re: Insignia Grzegorza

: 28 kwie 2014, o 14:21
autor: Grzegorz
Wiesz, gdy tego nie widziałem to mi nie przeszkadzało, ale sokole oko Wojtasss widzi wszystko :)
Ciekawe od czego tak się mogło zrobić?

Re: Insignia Grzegorza

: 28 kwie 2014, o 15:07
autor: marcinsobi
a co to jest to metalowe coś, co przeciera gościu skore

Re: Insignia Grzegorza

: 28 kwie 2014, o 15:55
autor: steq
na fotce 3 z wnętrza - co to koło popielniczki - jakieś pokrętło ?

Re: Insignia Grzegorza

: 28 kwie 2014, o 15:59
autor: steq
wojtassss pisze:Bluetooth
tak właśnie myślałem że coś aka Parrot

Re: Insignia Grzegorza

: 28 kwie 2014, o 18:28
autor: Grzegorz
steq pisze:na fotce 3 z wnętrza - co to koło popielniczki - jakieś pokrętło ?
Tak to Bluetooth Nokia CK-200. Niby ma guzik w kierownicy oznaczający włączanie zestawu głośnomówiącego ale to chyba tylko atrapa.

Re: Insignia Grzegorza

: 28 kwie 2014, o 18:30
autor: peja-1991
trzeba dołożyć moduł + programowanie + mikrofon oraz aktywację przez ASO

Re: Insignia Grzegorza

: 28 kwie 2014, o 23:09
autor: szogi84
ładne autko
fotele mam takie u siebie są rewelka
a ręczny elektryczny to jakaś opcja czy co, ja mam u siebie el i myślałem ze tylko takie były ?

Re: Insignia Grzegorza

: 29 kwie 2014, o 07:26
autor: Grzegorz
peja-1991 pisze:trzeba dołożyć moduł + programowanie + mikrofon oraz aktywację przez ASO
W sumie rzadko gadam przez telefon w samochodzie, a koszt tego to pewnie 0,5 k w ASO. Szkoda zachodu, a zestaw, który mam na razie zdaje egzamin i na moje potrzeby wystarczy.

Co do ręcznego to nawet nie zwróciłem uwagi przy kupnie, że jest ręczny a nie elektryczny. Mi tam pasuje taka wajcha, bo zawsze miałem ręczny jako ręczny :) Ręczny był dostępny w 2 wersjach: ręczny i za dopłatą elektryczny.

Fotele są fajne, kiedy włączysz sobie wentylacje, przynajmniej koszula pozostaje sucha i plecy się nie pocą. Nie testowałem wentylacji foteli przy dużym obciążeniu i presji (upał + prędkość ca. 200 km/h) więc nie wiem, czy ta wentylacja wystarczy dla dużej ilości potu.

Re: Insignia Grzegorza

: 29 kwie 2014, o 07:53
autor: marcinsobi
fotele dają rade ,tylko korzonków za bardzo nie przewietrz ,
jak jechałem do Chorwacji sprawdziły się rewelacyjnie ,nawet po kilkunastu godzinach koszulka sucha

Re: Insignia Grzegorza

: 29 kwie 2014, o 08:04
autor: Grzegorz
marcinsobi pisze:fotele dają rade ,tylko korzonków za bardzo nie przewietrz ,
jak jechałem do Chorwacji sprawdziły się rewelacyjnie ,nawet po kilkunastu godzinach koszulka sucha
No mam nadzieję, że to się sprawdzi latem.
A co Wojtassss takie ikonki powstawiałeś, u Ciebie nie zdają egzaminu?

Do tego modułu bluetooth dochodzi jeszcze wymiana anteny, bowiem mam taką szpetną, sterczącą na dachu ]:-<

Re: Insignia Grzegorza

: 29 kwie 2014, o 08:24
autor: marcinsobi
wojtasss zazdrosny dlatego :D

Re: Insignia Grzegorza

: 29 kwie 2014, o 08:38
autor: peja-1991
Wojtek nie ma takich foteli dlatego jest zły.
Grzegorz koszt bluetootha to 500-800 zł poza ASO a u nich pewnie ze 2k ;)
ja też mam dołożony i nie narzekam - mam NCK100 ale żal żeby w takim aucie nie było seryjnie bluetootha