--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Polerka lakieru + Powłoka ceramiczna

Kosmetyka aut, środki do detailingu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KenyBDG
Użytkownik
Posty: 658
Rejestracja: 8 wrz 2014, o 10:49
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Polerka lakieru + Powłoka ceramiczna

Post autor: KenyBDG » 19 lip 2017, o 07:28

Mario pisze:Też znam kilka profesjonalnych firm detailingowych i korekta z powłoką to min. 2,5-3 tys. zł więc te ceny trochę mi nie pasują. Pytanie jeszcze co to za powłoka tj. jakiej firmy
Dwa miesiące temu robiłem detailing wraz z korektą i usuwaniem wgniote, koszt 2,9k.
Ostatnio zmieniony 19 lip 2017, o 19:55 przez peja-1991, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Posprzątałem temat. Prywatne "wycieczki" proszę na PW

Panek
Użytkownik
Posty: 303
Rejestracja: 20 lip 2017, o 17:34
Auto: insignia kombi
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto:
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Polerka lakieru + Powłoka ceramiczna

Post autor: Panek » 31 sie 2017, o 23:30

Szkoda że nie ma fotek Przed i Po

Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Awatar użytkownika
rafalb
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2017, o 12:00
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Polerka lakieru + Powłoka ceramiczna

Post autor: rafalb » 1 paź 2017, o 21:42

Witam,
Wykonywałem pełny detailing 3 tygodnie temu, po tym zabiegu jestem średnio zadowolony, samochód faktycznie ładnie wygląda, szybko zmywa się brud z lakieru, woda szybciej spływa. Ale wczoraj zauważyłem pełno odpryskow na masce i dachu. Wcześniejszy właściciel przez 3 i pół roku używał samochodu częściej na autostradach tak samo jak ja przez 3 miesiące przed tym zabiegiem i tyle uszkodzeń nie było na lakierze jak teraz przez te 3 tygodnie.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Polerka lakieru + Powłoka ceramiczna

Post autor: Alex » 2 paź 2017, o 10:05

Korekta lakieru tnie lakier więc większe odpryski lub te, na które została naniesiona zaprawka, po prostu "odkryły się" po tym zabiegu.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
rafalb
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2017, o 12:00
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Polerka lakieru + Powłoka ceramiczna

Post autor: rafalb » 2 paź 2017, o 11:42

Po odbiorze samochód wyglądał super, żadnych odpryskow. Większe ubytki uzupelnili zaprawka. Teraz każdy kontakt z kamykiem równa się ślad na lakierze. Ja wiem że ta powloka ceramiczna nie chroni przed kamyczkami ale nie powinna też tak osłabiac lakieru. Taniej wychodzi lakierowanie elementu niż wydawanie grubych tysięcy na taką powłokę. Drugi raz bym się na to nie skusił

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
lcr
Użytkownik
Posty: 895
Rejestracja: 21 sie 2016, o 23:49
Auto: Insignia 1.6T
Kod silnika: A16LET
Rok produkcji: 2010
Miasto: Ruda Śląska
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Polerka lakieru + Powłoka ceramiczna

Post autor: lcr » 2 paź 2017, o 13:31

Przypuszczam, że to powłoka została naruszona, a nie lakier. Szkoda, że nie mam zdjęcia jak po roku powłoki, na Chorwacji zaparkowałem pod krzakami i niestety delikatny wiatr poruszał tym krzakiem, w taki sposób, że zostawił mi półksiężyc na masce. Myślałem, że do samego podkładu. Wróciłem do Polski, pojechałem do zakładu gdzie robiłem powłokę, na drugi dzień samochód do odebrania bez śladu, że coś się stało. Powłoka nałożona na nowo na element i wygląda jak nową, zero ubytku.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rafalb
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 10 wrz 2017, o 12:00
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2013
Miasto:

Re: Polerka lakieru + Powłoka ceramiczna

Post autor: rafalb » 2 paź 2017, o 13:54

Obyś miał rację, dzisiaj po pracy jadę to tych specjalistów i zobaczymy co powiedzą. Dziwne że to się też stało na dachu. Wcześniej jeździłem Vectra C, i tam lakier w tym miejscu jest idealny, nawet po jazdach na autostradzie.

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


Okazało się że to jednak odpryski, nawet nie cieszyłem się świetnym lakierem przez miesiąc. Jeżeli ktoś częściej jeździ po autostradach to chyba lepszym rozwiązaniem jest folia

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8412
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Polerka lakieru + Powłoka ceramiczna

Post autor: dokia » 12 kwie 2018, o 12:45

Mam powłoki na swojej Isi od sierpnia, ceramiczna gtechniq crystal serum black, oraz dwie warstwy hydrofobowej. W lutym była jeszcze "przeglądana" w zakładzie autodetailingu, bowiem muszę jeszcze uzupełnić z miejsc po likwidacji szkody parkingowej. Powłoki mają się bardzo dobrze, ale też o nie dbam, nie myję na myjniach szczotkowych, tylko specjalnym szamponem i aktywną pianą na własnej posesji (wiem, zabronione). Iśki są duże powierzchniowo, więc sporo poszło tych płynów na nią, zapłaciłam 3700 razem z czyszczeniem tapicerki , ale wygląda to super. Co do odprysków z maski, nie zauważam, aby było ich teraz więcej, mam dodatkowe dwa, ale to tylko dlatego że przez 2 miesiące była droga w remoncie i od jeżdżenia po tym poligonie budowlanym, niestety nie obyło się bez szkód na masce. Fotki, z zakładu autodetailingu z prac nad moim autem.
kilka fot na dysku google- https://drive.google.com/open?id=1Fjta5 ... 2BXfHX_8DA
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Alex
Zapaleniec
Posty: 2570
Rejestracja: 19 cze 2013, o 20:14
Auto: Peugeot 508
Rok produkcji: 2017
Miasto: Iława
Otrzymał  piwo: 7 razy

Re: Polerka lakieru + Powłoka ceramiczna

Post autor: Alex » 12 kwie 2018, o 14:44

Crystal Serum Black to aktualnie jedna z najlepszych powłok na rynku.
Zwycięzca konkursu na zdjęcie miesiąca CZERWIEC 2014

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8412
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Polerka lakieru + Powłoka ceramiczna

Post autor: dokia » 12 kwie 2018, o 15:18

Alex pisze:
12 kwie 2018, o 14:44
Edit
podobno, ale i chyba jedna z droższych, jak nie najdroższa. Ale efekt jest zajefajny - do tej pory wygląda jak świeżo z lakierni, a ma jednak swoje latka. No i w dodatku te szkło dobrze wydobywa perły z lakieru. Mój kolor, Mahogany, ciężko jest nawet sfotografować - ale w słońcu cudnie się mienią w nim barwy.

Na stronie producenta powłok, samodzielnie można kupić powłoki do wersji light, niestety Crystal serum black tylko autoryzowani detailngowcy mogą nakładać. Jednakże zamierzam kiedyś zakupić Crystal Serum Light i poćwiczyć na innym moim aucie. Ale dla Iski mojej tego wyboru nie żałuję, mimo strasznej w sumie wartości usługi , ale w koszty firmy poszło :)
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2018, o 07:38 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Auto detailing”