--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Kupno Insigni B kilka pytań

Tematy różne, problemy nie pasujące do żadnego z działów
Marek1972
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 17 mar 2023, o 19:20
Auto: Insignia2019
Kod silnika: B15XFL
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kupno Insigni B kilka pytań

Post autor: Marek1972 » 11 mar 2024, o 12:12

Będę miał na sprzedaż swoją , nie wiem dokładnie kiedy, nie mogę narazie zamówić, bo czekam aż wszystkie jednostki będą w cenniku. Nawet w salonach różnie mówią, że kwestia dwóch tygodni, a inne że po wakacjach🤪. Do rzeczy, auto nie spełnia Twoich wymagań 😁. Możesz cierpliwie szukać, albo trzymać ze mną kontakt🙃. To tylko Enjoy,więc bez intelilux, ale ma lepsze h7😉. Mam od nowości ,79tys przebiegu , szyby przyciemniane, grzana kiera , szyba przód, stołki, navi większa , 1.5T 165KM , szary , serwisowany aso do dziś. Na dziś bez wkładu, parę dni temu wleciały nowe opony Michelin, choć fabryczne można by jeszcze kilka tysięcy pośmigać, na mokrym już trochę niepewne były. Jak Ci się nie spieszy zawsze możemy się kontaktem wymienić 🙃🖐

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8986
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Kupno Insigni B kilka pytań

Post autor: mazmarcin » 11 mar 2024, o 12:35

Czyli ma lepsze świeczki :lol:

Areczek2024
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 6 mar 2024, o 23:29
Auto: Vectra C GTS
Rok produkcji: 2009
Miasto: Elbląg

Re: Kupno Insigni B kilka pytań

Post autor: Areczek2024 » 11 mar 2024, o 13:04

mazmarcin pisze:
11 mar 2024, o 12:35
...
Chcesz powiedzieć, że Intellilux są przereklamowane?
Ostatnio zmieniony 11 mar 2024, o 13:21 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin Forum.

sawekfan
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 3 lut 2024, o 21:20
Auto: Insignia B
Kod silnika: B16SHL
Rok produkcji: 2019
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 1 raz

Re: Kupno Insigni B kilka pytań

Post autor: sawekfan » 11 mar 2024, o 13:34

Areczek2024 pisze:
11 mar 2024, o 13:04
mazmarcin pisze:
11 mar 2024, o 12:35
...
Chcesz powiedzieć, że Intellilux są przereklamowane?
Ja wczesniej miałem MOndeo z ksenonami. Przy jeździe po mieście, z małymi prędkościami ksenony były dla mnie lepsze ale tylko dlatego, ze Insignia ma światła, która w zależności od prędkości zmieniają szerokośc i długość świecenia. Po mieście świecą bardziej szeroko. W ksenonie było na sztywno i znaki zawsze z daleka były oświetlone. Tutaj tak nie jest. Pewnie kwestia przyzwyczajenia. Za to gdy się jedzie szybciej to Inely sa dużo lepsze, a na długich to przepaść. Do tego wycinanie samochodów (czasami sie myli ;) ) i mocno oświetlona prawa strona. Ja bym nie zmienił samochodu na taki ze zwykłymi lampami ale co kto lubi :)

Co do zmiany samochodu to miałem podobnie jak Ty. MIałem poprzednim jeździć do mojego lub jego końca :) Jednak patrząc na to co się dzieje na rynku motoryzacyjnym gdzie producenci liwkidują kolejne modele, wsadzają silniki małe, pakują wszędzie ekrany, przyciski dotykowe, stwierdziłem, że za za kilka lat wybór będzie albo między w miarę jeszcze normalnymi autami ale z przebiegiem ponad 200k albo z tym całym nowinkowym badziewiem, które będzie wkurzać mnie :) Dlatego zdecydowałem się zmienic teraz aby miec dość świeże auto z małym przebiegiem i nim kulać jak długo się :)
Ostatnio zmieniony 11 mar 2024, o 14:36 przez sawekfan, łącznie zmieniany 1 raz.

Marek1972
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 17 mar 2023, o 19:20
Auto: Insignia2019
Kod silnika: B15XFL
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kupno Insigni B kilka pytań

Post autor: Marek1972 » 11 mar 2024, o 13:40

Może źle się wyraziłem, zamiast fabrycznych H7, włożyłem H7 które lepiej świecą od fabrycznych . Poza tym wiadomo, że intelilux lepsze . Insignie b już trochę po drogach jeżdżą , więc ciekawe kiedy inteliluxy będą stwarzać problemy pierwsze😉

sawekfan
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 3 lut 2024, o 21:20
Auto: Insignia B
Kod silnika: B16SHL
Rok produkcji: 2019
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 1 raz

Re: Kupno Insigni B kilka pytań

Post autor: sawekfan » 11 mar 2024, o 14:29

Marek1972 pisze:
11 mar 2024, o 13:40
...
pytanie na ile Opla robota jest trwała :) Reflektory z ledami już od dawna są montowane przez inne koncerny i póki co działają. Z takimi rozwiązaniami zawsze jest ryzyko ale nawet w zwykłej Iśce bez intelów światła do jazdy dziennej i kierunki są w technologii led, więc jeśli tu coś padnie to i tak wymiana całej lampy raczej będzie konieczna z tym, że cena będzie pewnie bliżej 2k niż 7k jak z intelami ;)
Ostatnio zmieniony 11 mar 2024, o 18:27 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin Forum.

Areczek2024
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 6 mar 2024, o 23:29
Auto: Vectra C GTS
Rok produkcji: 2009
Miasto: Elbląg

Re: Kupno Insigni B kilka pytań

Post autor: Areczek2024 » 11 mar 2024, o 15:18

W mojej Vectrze C mam xenony z żarówkami 7000k i całkiem fajnie świecą, znaki widać z kilometra. Uważam, że jak zmieniać to zawsze na lepsze lub nie zmieniać, dlatego te matrixy sobie wymyśliłem.

Marek1972
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 17 mar 2023, o 19:20
Auto: Insignia2019
Kod silnika: B15XFL
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Kupno Insigni B kilka pytań

Post autor: Marek1972 » 11 mar 2024, o 15:29

Zmieniłem 3letnią AJ na insignię , miała być choć na 10lat , ale auta się nudzą 😁. Chcę kupić póki można jeszcze 2 litrową benzynę, tabletozy nie uniknę już, ale znów planuję na dłużej 🤣

sawekfan
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 3 lut 2024, o 21:20
Auto: Insignia B
Kod silnika: B16SHL
Rok produkcji: 2019
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 1 raz

Re: Kupno Insigni B kilka pytań

Post autor: sawekfan » 11 mar 2024, o 20:27

Areczek2024 pisze:
11 mar 2024, o 15:18
W mojej Vectrze C mam xenony z żarówkami 7000k i całkiem fajnie świecą, znaki widać z kilometra. Uważam, że jak zmieniać to zawsze na lepsze lub nie zmieniać, dlatego te matrixy sobie wymyśliłem.
to poza miastem na długich matrixy robia robotę. W mieście możesz miec odczucie, że świecą na krótszy dystans ale to wynika z ich dynamicznego układania sie oraz tego, że ledy skupiają światło i mają bardzo mocna granice światła i cienia, a ksenon dużo łagodniej przechodzi i bardziej rozprasza przez co znaki na światłach mijania bardziej sa oświetlone. Tak czy inaczej w zwykłe światła bym nie szedł. A masz linki tych dwóch, które Cię interesują?

Areczek2024
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 6 mar 2024, o 23:29
Auto: Vectra C GTS
Rok produkcji: 2009
Miasto: Elbląg

Re: Kupno Insigni B kilka pytań

Post autor: Areczek2024 » 12 mar 2024, o 08:37

Przychodzą i odchodzą, czasem wracają. Teraz jest jedna fajna, tylko cena dla mnie jeszcze zaporowa.
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/o ... GaGFy.html
Nie wiem czy jak uzbieram tyle, to czy nadal będę chciał, bo to już blisko do nowszego modelu.

Jest jeszcze jedna fajna ale ma jasny środek, a to mi nie pasuje.

sawekfan
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 3 lut 2024, o 21:20
Auto: Insignia B
Kod silnika: B16SHL
Rok produkcji: 2019
Miasto: Wrocław
Postawił piwo: 1 raz

Re: Kupno Insigni B kilka pytań

Post autor: sawekfan » 12 mar 2024, o 09:10

Ładna i z prawie pełnym wyposażeniem ale rzeczywiście cena z tych górnych. Kolor czarny gdy jest czysty i wypolerowany to super wygląda ale utrzymanie w czystości to mordęga, bo sie brudzi od patrzenia i każdą ryse widać. Też nie chciałem jasnego środka ale po długim czasie szukania byłem skłonny już zrobić odstępdstwo. Na szczęście trafił sie egzemplarz taki jaki chciałem. Musiałem jednak zrezygnować z adaptacyjnego tempomatu jeśli chodzi o wymagania, bo inaczej z moją listą bym szukał i szukał :) W modelu po lifcie to w zasadzie zmieniony jest tylko przód gdzie lampy maja więcej ledów i jeszcze lepiej ponoć wycinają auta. A tak to zegary, główny ekran taki sam jak w roczniku 2020 czy 2019.

Areczek2024
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 6 mar 2024, o 23:29
Auto: Vectra C GTS
Rok produkcji: 2009
Miasto: Elbląg

Re: Kupno Insigni B kilka pytań

Post autor: Areczek2024 » 12 mar 2024, o 09:28

No właśnie im dłużej się szuka to przychodzą myśli żeby zmniejszyć wymagania początkowe. Mi się nie spieszy, czasem nawet myślę, żeby nie zmieniać auta aż do usterki, która przewyższy jego wartość. Vectrę mam czarną i wiem jak to z czystością bywa ;).
Myślę, że białą trudniej utrzymać w stanie zadowalającym, srebrnej też nie chcę bo w nich to nawet jak jest wszystko idealnie to wydaje się, że jakiś element był malowany:)
Te poliftowe IB mają ładniejsze przednie ledy.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dyskusje ogólne”