--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Czyszczenie parownika

ODPOWIEDZ
VoyteQ
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 9 mar 2021, o 20:54
Auto: INSIGNIA B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Kraków

Czyszczenie parownika

Post autor: VoyteQ » 16 cze 2023, o 23:52

Czołem,
Przymierzam się do czyszczenia parownika. Zamierzam użyć piane Nanoclean AC8. Czy ktoś już przerabiał temat? Zastanawiam się jak dojść do parownika. Wolałbym jakieś podpowiedzi zanim porozkręcam za dużo ;)

Marek1972
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 17 mar 2023, o 19:20
Auto: Insignia2019
Kod silnika: B15XFL
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czyszczenie parownika

Post autor: Marek1972 » 17 cze 2023, o 19:24

Niedawno czyściłem w aso klimę, droższą metodą jak zawsze, z tego co wiem idzie wszędzie piana i zawsze byłem zadowolony, nawet jak pojawił się zapach . W insigni pierwszy raz pojawił mi się zapach mniej przyjemny😁. Niestety po zabiegu, to samo więc znów za tydzień mi powtórzyli, ale nadal nie jest idealnie. W innych oplach bywało gorzej i zawsze jak w aso robiłem było git. Twierdzą, że w insigni boją się dużo środka dać, bo jest ryzyko zalania elektroniki , nie wiem czy leją przysłowiową wodę, czy faktycznie. Jak rozbierzesz , to może napiszesz jaka jest prawda 😉

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8987
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Czyszczenie parownika

Post autor: mazmarcin » 17 cze 2023, o 19:36

Nie ma jeszcze filmika do ib ale jest do ia a będzie podobnie pewnie. Ja to stosuje ten preparat w domu, a w aucie ozonowanie sobie robię.

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 986
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 18 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Czyszczenie parownika

Post autor: zubek » 17 cze 2023, o 21:29

Obawiam się że wpuszczanie jakiejkolwiek piany / płynów do nawiewów, przy obecnym nasyceniu samochodów elektroniką, to proszenie się o kłopoty. Kiedyś można było wyjąć radio i wpuszczać chemię. Jak ktoś chce czyścić porządnie to niestety trzeba dostać się do elementów na których "żyjątka" się zbierają, a to nie jest możliwe bez rozbiórki. Pozostałym zostaje ozonowanie (nie można przesadzać z mocą ozonatora) i spraye, których skuteczność jest zbliżona do odświeżaczy do toalety.
W tym przypadku (Nanoclean AC8) producent też pisze na wszelki wypadek:
Upewnić się, że mamy dostęp bezpośredni do parownika w aucie. Czasami jest wymagany demontaż wentylatora.

Na filmie z IA jest pokazane, że preparat został wstrzyknięty w w otwór rewizyjny i wyleciał pod auto. To nie oznacza, że cokolwiek wyczyścił, a o skuteczności trudno wróżyć na jego podstawie.

Największą skuteczność i sprzedawalność ten preparat pewnie zyskał w czasie pandemii c19, (na reklamach zaznaczają że likwiduje wirusa), gdzie tak naprawdę zdolność do utrzymywania się wirusa na powierzchniach spotykanych w samochodach w porywach wynosiła kilkanaście godzin a pozbyć się go można było spirytusem.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2023, o 21:44 przez zubek, łącznie zmieniany 1 raz.

VoyteQ
Użytkownik
Posty: 136
Rejestracja: 9 mar 2021, o 20:54
Auto: INSIGNIA B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Kraków

Re: Czyszczenie parownika

Post autor: VoyteQ » 17 cze 2023, o 21:41

Chce go wrzucić na parownik, dlatego zapytałem czy ktoś temat przerabiał ;) Ozon ponoć źle działa na wnętrze więc dlatego trochę się nad tym waham. Cóż będę musiał chyba postarać się znaleźć chwile czasu i to jakoś ogarnąć ;)

Awatar użytkownika
zubek
Użytkownik
Posty: 986
Rejestracja: 19 sie 2015, o 20:03
Auto: IB/ST
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Moje auto: https://insignia-club.pl/viewtopic.php?f=53&t=8662
Miasto: WWL
Postawił piwo: 18 razy
Otrzymał  piwo: 28 razy

Re: Czyszczenie parownika

Post autor: zubek » 17 cze 2023, o 21:52

Słuszne podejście. Co do szkodliwego działania ozonu, to tylko wtedy gdy ktoś mocno "przedawkuje" i to raczej nie przez 15 minut. W tym przypadku nie zawsze wyższe stężenie = lepszy efekt. Z drugiej strony... widziałem sporo pomieszczeń po mocnym ozonowaniu i w zasadzie nie udało mi się znaleźć jakichś naocznych skutków.

Marek1972
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: 17 mar 2023, o 19:20
Auto: Insignia2019
Kod silnika: B15XFL
Rok produkcji: 2018
Miasto: Opole
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Czyszczenie parownika

Post autor: Marek1972 » 18 cze 2023, o 12:30

Z wypowiedzi kolegi wynika ,że aso nie" leje wody " i duża ilość piany może zrobić szkody. Pamiętam, że w AJ z manualną klimą po zabiegu jak dałem na full wentylator, to pianę wywalało , w insigni widać boją się . Natomiast wypowiedź Aso na temat ozonowania samego , była taka iż to nieskuteczna metoda🤪

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8987
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 114 razy

Re: Czyszczenie parownika

Post autor: mazmarcin » 18 cze 2023, o 16:45

Bo tam jak zawsze robią najmądrzejsi :lol: I najlepsi :D

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ ogrzewania + chłodzenia”