--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Android Auto w Insignia B

IntelliLink bluetooth multimedia radio nawigacja
ODPOWIEDZ
olo

Android Auto w Insignia B

Post autor: olo » 26 mar 2018, o 14:54

Witam.

Mam taki problem. Tel. lg G5 z androidem 7.0. System multimedialny Navi 900 IntelliLink. Zainstalowałem w telefonie Android Auto. Podpinam do auta i wszystko gra, nawiguje, ale niestety tylko przez parę minuta a później zawiecha :( . Nie mam pomysłu w czy tkwi problem. Może jakieś podpowiedzi ?

Z góry dzięki
Olo

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: yerry » 26 mar 2018, o 15:22

Powyłączaj opcje typu zarządzanie energią dla tej aplikacji w telefonie.
Jak masz zainstalowanego jakiegoś managera aplikacji do optymalizacji pamięci czy zasilania to dodaj AA do wyjątków.
Możliwe, że któreś z powyższych ubija Ci AA.
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

okono
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 3 kwie 2018, o 11:43
Auto: Insignia B ST 2.0
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: okono » 3 kwie 2018, o 12:16

Sprawdź kabel USB. Mi poprawnie zaczął działać dopiero na czwartym.

Awatar użytkownika
CamelXP
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 10 sty 2018, o 08:50
Auto: Opel Insignia B
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Norymberga
Postawił piwo: 1 raz

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: CamelXP » 26 kwie 2018, o 10:13

okono pisze:
3 kwie 2018, o 12:16
Edit
Właśnie to chciałem zaproponować, większość problemów w urządzeniami na USB, to wina tanich, chińskich kabli.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2018, o 17:17 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

krenkel
Użytkownik
Posty: 132
Rejestracja: 16 lis 2017, o 09:30
Auto: Insignia ST BE
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2014
Miasto: Russia Ryazan
Postawił piwo: 6 razy
Kontakt:

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: krenkel » 8 maja 2018, o 21:53

Spróbuj odtwarzać muzykę przez telefon bez użycia kabla.
Jeśli takie zawieszenie się nie pojawi, problem może dotyczyć kabla. Jeśli unosi się w prosty sposób, gdy nie ma działającej operacji, blok NMI w samochodzie może być uszkodzony. Już się z tym spotkałem. Chip ulega przegrzaniu, gdy dane są przesyłane do samego bloku

Jakub
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 20 cze 2017, o 21:56
Auto: Insignia B ATX
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: Jakub » 25 gru 2018, o 23:54

Ja tak miałem na OnePlus 3T. Wymiana na nowszy model telefonu rozwiązała problem.

Ursus
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2 sty 2019, o 08:37
Auto: Insignia B 17`
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Bielsko-Biała
Postawił piwo: 3 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: Ursus » 7 lut 2019, o 09:00

Podepnę się pod temat. Mam telefon Hummer Energy MyPhone z Androidem 7.0. Po podłączeniu telefonu do gniazda na telefonie zaczyna uruchamiać się Android Auto i właściwie jeszcze tylko na białym tle zaraz się wyłącza. Na ekranie w samochodzie też na moment pojawia się ikona AA i znika.
Przywracałem niedawno telefon do stanu fabrycznego, zainstalowałem tylko AA, nie zmieniałem żadnych ustawień i to samo. Sprawdzałem na czterech przewodach USB, dwa jakieś no name, jeden oryginalny fabryczny i dodatkowo na dokupionym, bardzo dobrej jakości przewodzie USB. Zawsze tak samo.
Co mogę zrobić/sprawdzić więcej?

JaMi
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: JaMi » 7 lut 2019, o 09:28

sprawdź inny telefon z AA. Podejrzewam, że masz problem z telefonem, a nie autem, czy przewodem

silkur
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 19 maja 2018, o 17:09
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: silkur » 7 lut 2019, o 09:34

U mnie podobne problemy. Próbowałem Huawei p10 i Samsung Note 8. W obu takie samo zachowanie...

Awatar użytkownika
yerry
Prezes ICP
Posty: 6058
Rejestracja: 23 maja 2013, o 22:43
Auto: Insignia B GS
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Kraków
Postawił piwo: 25 razy
Otrzymał  piwo: 84 razy
Kontakt:

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: yerry » 7 lut 2019, o 11:25

Oczywiście telefony sparowane z radiem po bluetooth?
Moje prace: HMI2.5 i Android Auto: HMI2.5 w IntelliLink MY2014-15 Bluetooth: Bluetooth CD300 CD400 CD500 DVD800 NAVI600 NAVI900 Aktualizacja Android Auto
https://insipro.pl/

Ursus
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2 sty 2019, o 08:37
Auto: Insignia B 17`
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Bielsko-Biała
Postawił piwo: 3 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: Ursus » 7 lut 2019, o 11:41

Tak, telefon sparowany, do działania po bluetooth nie mam uwag, dzwonię, słucham muzyki, wszystko ok.
Spróbuję dorwać jakiś inny telefon i sprawdzić, czy problem będzie dalej występował. Dam znać.

JaMi
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: JaMi » 8 lut 2019, o 10:17

silkur pisze:
7 lut 2019, o 09:34
U mnie podobne problemy. Próbowałem Huawei p10 i Samsung Note 8. W obu takie samo zachowanie...
P10 po bluetooth działa ok, po kablu i AA nie próbowałem
P20 pro po kablu i AA współdziała prawidłowo

silkur
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 19 maja 2018, o 17:09
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: silkur » 8 lut 2019, o 10:41

Możesz napisać jak albo na podstawie której instrukcji to odpalasz? Szczególnie interesuje mnie po bluetooth.

Ursus
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2 sty 2019, o 08:37
Auto: Insignia B 17`
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Bielsko-Biała
Postawił piwo: 3 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: Ursus » 17 sty 2020, o 08:24

Witam,
wrócę do tematu, bo zmieniłem telefon z nadzieją, że w końcu będę mógł skorzystać z funkcji projekcji, a tu lipa;-(.
Czy ktoś może mi tak naprawdę łopatologicznie wytłumaczyć, jak to powinno działać, tak krok po kroku? Nie jestem specem w tych kwestiach... może robię coś źle?
Może zacznę od podstaw - jaką aplikację zainstalować, aby móc korzystać z projekcji? Pod hasłem Android Auto w Google Play wyświetla się sporo aplikacji i żadna tak de facto się tak nie nazywa - próbowałem kilka różnych, może niewłaściwe? Czy ktoś może wskazać konkretną?
Podłączam telefon na kablu i co dalej, czy wystarczy że aplikacja jest zainstalowana, czy mam ją uruchomić i co potem...? Próbowałem i tak i tak, i nic.
Generalnie najpierw miałem telefon MyPhone Hammer z androidem 7.0, potem ten sam model ale z androidem 8.1 (testowałem na kablach fabrycznych i dokupionych lepszej jakości), niedawno nabyłem nowego Huawai P30 Lite oraz P30 Pro z androidem 9.0 (oba podłączałem na nowych kablach fabrycznych). Sprawdziłem też w między czasie na jakimś starszym modelu Xperia... Za każdym razem jest to samo - podłączam telefon, ikona projekcji na moment zamienia się w znaczek AA (tak zakładam) po czym nic się nie dzieje. W telefonie to samo, pojawia się znaczek, dzięki połączenia zwykle 2-3 krotnie, jakby próbował się łączyć i nic...
Będę wdzięczny za jakąś instrukcję krok po kroku co zrobić, aby z tej funkcji korzystać, żebym miał pewność, że robię wszystko dobrze i jak nie zadziała to jadę z tym do serwisu, niech mi pokażą, że to w ogóle działa...

xul
Klubowicz
Posty: 1861
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: xul » 17 sty 2020, o 08:38

Musisz zainstalować AndroidAuto, z tym, że z tego co się orientuję, nie jest dostępne przez Google Play dla polskich użytkowników, więc trzeba to zrobić ręcznie (pobrać aplik *.apk, gdzieś na forum @Yerry wrzucał, zezwolić na instalację, itd). Potem podpinasz kabelkiem telefon i powinno wszystko śmigać.
https://www.tabletowo.pl/android-auto-j ... ad-pobrac/

JaMi
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: JaMi » 17 sty 2020, o 09:31

w wielu przypadkach okazywało się, że przyczyną problemów był jednak kabel łączący telefon z autem, warto tutaj pokombinować
A Android Auto trzeba pobrać z innego źródła, nie sklepu Play. Polecam np. Aptoide

Ursus
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2 sty 2019, o 08:37
Auto: Insignia B 17`
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Bielsko-Biała
Postawił piwo: 3 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: Ursus » 17 sty 2020, o 09:44

Działa! :-))
Czyli jednak to kwestia niewłaściwej aplikacji - działa zarówno na starszym jak i na nowszym telefonie:-) Miałem tylko chwilę, więc udało mi się sprawdzić, że daje się dokonać projekcji aplikacji z telefonu na ekran w samochodzie i z niego je uruchamiać. Mam nadzieję, że będzie to działać bez zarzutu, co przetestuję jak tylko skończę pracę:-).
Wielkie dzięki za pomoc!:-)

silkur
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 19 maja 2018, o 17:09
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto:
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: silkur » 17 sty 2020, o 10:22

U mnie też działa (już od jakiegoś czasu). Rzeczywiście zaczęło działać po zainstalowaniu innej wersji AA.

Jedyny problem, jaki występuje to przester w głosie asystenta Google i wskazówek nawigacji google (Mapy). Muzyka i dźwięki aplikacji są OK.
Gdyby ktoś z Was rozwiązał ten problem, będę wdzięczny za podzielenie się rozwiązaniem :-)

Ursus
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2 sty 2019, o 08:37
Auto: Insignia B 17`
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Bielsko-Biała
Postawił piwo: 3 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: Ursus » 28 lut 2020, o 13:28

To się nacieszyłem...:-( Zmieniłem ponownie telefon na lepszy... a jak wiadomo, lepsze jest wrogiem dobrego, no to znów mam problem. Telefon to Huawai P30 PRO z Androidem 10. Tym razem aplikacja Android Auto jest już fabrycznie zainstalowana w tym telefonie. Podłączam, wszystko działa przez około minutę, po czym wiesza się wszystko na ekranie w samochodzie i tak w kółko. Kable tym razem wykluczam, na starszym telefonie P9 na tych samych kablach działało bez problemu, sprawdziłem na dwóch fabrycznych Huawai do różnych modeli, na dokupionym rzekomo oryginalnym oraz na jakimś "hiper super" kablu dedykowanym dla tej aplikacji - na każdym to samo.
Czy ktoś podpowie, jakie ustawienia w telefonie zmienić, sprawdzić, które mogłyby powodować takie efekty? Mam włączone debugowanie USB, bo gdzieś wyczytałem aby włączyć... Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Awatar użytkownika
Scooby
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 4 sie 2019, o 17:48
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Grójec
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: Scooby » 28 lut 2020, o 13:53

ja mam P30 Pro już prawie rok, nie miałem zainstalowanego automatycznie, instalowałem przez plik apk zaciągnięty z google, w nowej wersji można się łączyć bezprzewodowo jedno w IB 2018r nie ma jeszcze takiej możliwość, mi łączy się normalnie po kablu (zwykły marketowy za 30pln) za każdym razem i bez żadnego problemu, dziś była aktualizacja do android auto 5.1 zobaczę czy coś się zmieniło, wiem tylko że w P30 PRO po aktualizacji na androida 10 występuje problem z łącznością bezprzewodową, potrafi mnie rozłączyć z samochodem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio multimedia nawigacja”