--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------------------ŚLĄSKI SPOT ICP -12 maja - fotorelacja
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Android Auto w Insignia B

IntelliLink bluetooth multimedia radio nawigacja
ODPOWIEDZ
Ursus
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2 sty 2019, o 08:37
Auto: Insignia B 17`
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Bielsko-Biała
Postawił piwo: 3 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: Ursus » 2 mar 2020, o 09:35

Mnieteczek - bardzo możliwe, że ja się tu niejasno wyrażam, gdyż w tej tematyce jestem kiepski... a więc ostatecznie: po niedawnej aktualizacji moja wersja AA to 5.1.500644, co wydaje mi się jest najnowszą wersją. Czy wobec tego próba usunięcia fabrycznej wersji AA i ręczna instalacja ze strony APK Mirror może mieć jakiś sens i coś zmienić?
JaMi - przetestowałem już tyle tych kabli... ale jak znajdziesz jakiegoś pewniaka, to daj cynk, chętnie kupię. Oprócz fabrycznych do Huawei mam jeszcze jeden niby dedykowany do Android Auto kupiony na allegro w niemałej cenie jak na kabel. Jest faktycznie różnica, bo gdy na fabrycznym system się zawiesi, to najczęściej już odłączenie i ponowne podłączenie telefonu nie pomaga - muszę wyłączyć całą konsolę w aucie i próbować ponownie. Na tym "lepszym kablu" wiesza się później i po różnym czasie, a jak się zawiesi to wystarczy, że przełączę tryb USB na transfer plików (który i tak uparcie od razu przestawia się "tylko ładowanie") i połączenie jakby jest resetowane i nie muszę ponownie odłączać i podłączać telefonu, wystarczy ponownie dotknąć ikony AA na panelu w samochodzie i działa do kolejnej zawiechy.
W starym Huawai P9 AA działał mi bez problemu na tym samym kablu, na którym inny telefon nawet nie chciał się połączyć (pojawiała się tylko chwilowo ikonka AA i tyle).
Powyższe to tylko moje obserwacje, nie wykluczam na ich podstawie w 100% problemów z kablem, jak ktoś powie mi jaki kupić, który jest pewnikiem, to chętnie sprawdzę, bo zależy mi na działaniu AA, choć już powoli tracę nadzieję...

Awatar użytkownika
Scooby
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 4 sie 2019, o 17:48
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Grójec
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: Scooby » 2 mar 2020, o 10:02

Może przed kupnem kabla sprawdź inny telefon czy będzie działać?

Ursus
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2 sty 2019, o 08:37
Auto: Insignia B 17`
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Bielsko-Biała
Postawił piwo: 3 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: Ursus » 2 mar 2020, o 10:14

Chętnie bym to zrobił, ale te osoby, które pożyczyłby mi telefon to akurat mają złącze micro USB, jak w moim starym P9, który akurat działa bez problemów... Dlatego jestem skłonny zaryzykować i nabyć jakiś sprawdzony kabel, choć podejrzewam, że osoby którym AA działa na P30 Pro pewnie używają fabrycznego, bo nic nie pisali o zmianach kabla...

Awatar użytkownika
Scooby
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 4 sie 2019, o 17:48
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Grójec
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: Scooby » 2 mar 2020, o 10:19

Ja bym na twoim miejscu wziął micro USB i sprawdził, jeśli na P9 działa ci AA (tak wnioskuje z twojej wypowiedzi) to bym szukał problemu w telefonie i przywrócił bym go do ustawień fabrycznych może to coś pomoże, jeśli na oryginalnym kablu zawiesza się to inny nic nie pomoże...

Ursus
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2 sty 2019, o 08:37
Auto: Insignia B 17`
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Bielsko-Biała
Postawił piwo: 3 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: Ursus » 2 mar 2020, o 10:51

Wydaje mi się, że sprawdzałem AA zaraz po kupnie telefonu, czyli zanim cokolwiek w nim "poprzestawiałem", aczkolwiek faktycznie było to już po jakichś aktualizacjach systemowych, więc może warto spróbować... w sumie doszkolę się z praktycznego zastosowania kopii zapasowych i w jakimś dogodnym momencie spróbuję przywrócić do fabrycznych. Dam znać co z tego wyszło.

myk6414

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: myk6414 » 2 mar 2020, o 11:57

P30 i P30 pro mają problemy z AA. Jest o tym cały wątek na support google. Sam się przesiadłem z Galaxy S8 na P30 i mam problemy. Kabel nie ma znaczenia - czy oryginał czy za 10zl z Biedronki. Co kilka minut mnie rozpina.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka


JaMi
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: JaMi » 2 mar 2020, o 12:43

no i to jest istotna wiadomość ]:-<

Ursus
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2 sty 2019, o 08:37
Auto: Insignia B 17`
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Bielsko-Biała
Postawił piwo: 3 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: Ursus » 2 mar 2020, o 13:09

Trochę poczytałem na google support.. sporo tego jest i nie wiem czy są jakieś nowsze informacje, bo nie mam aż tyle czasu, aby prześledzić wszystkie tematy, ale z tego co znalazłem wynika, że sytuacja jest beznadziejna do tego stopnia, że ten sam telefon z tą samą wersją AA może w jednym samochodzie działać, a w innym nie i nikt nie potrafi póki co wyjaśnić dlaczego...
Ktoś rozwiązał to w ten sposób (jak dobrze rozumiem), że podpiął sobie starszy telefon do kabla, włączył wifi, a w tym, z którym są problemy hot spot i tak to sobie działa... Ostatecznie też tak mogę zrobić, choć satysfakcja z tego rozwiązania słaba. Póki co w wolnych chwilach będę drążył temat i będę wdzięczy również za wrzucanie newsów, jeżeli ktoś na coś wpadnie.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9037
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 118 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: mazmarcin » 2 mar 2020, o 19:29

Ja kupiłem na próbę kabelek z ali i działa rewelacyjnie z wszystkim. Dodatkowo nie jest łamany przez podłokietnik ;)
https://pl.aliexpress.com/item/32855214 ... 5c0fhJAtsm

Ursus
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: 2 sty 2019, o 08:37
Auto: Insignia B 17`
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Bielsko-Biała
Postawił piwo: 3 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: Ursus » 3 mar 2020, o 10:00

mazmarcin, ale Ty masz jak dobrze pamiętam Samsunga, a tu jednak jest ewidentny problem z modelami Huawei.
Dla wypróbowania wszystkich wariantów przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych w dwóch opcja, tj. raz instalując tylko aktualizacje tych aplikacji, które były niezbędne do uruchomienia AA, a w drugiej opcji aktualizując wszystkie aplikacje zainstalowane na telefonie. W obu przypadkach nie dokonywałem żadnych zmian w ustawieniach telefonu, nie instalowałem aktualizacji systemu i efekt niestety ten sam, jak się wieszał, tak się wiesza...:-(.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9037
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 118 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: mazmarcin » 3 mar 2020, o 10:03

Ale pytałeś o sprawdzony kabel 😉
Ten działa i ładnie się układa.

myk6414

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: myk6414 » 3 mar 2020, o 10:06

W samungu mi na każdym kablu działał bezbłędnie. Więc to wina Huawei. Zgłosiłem to w Huawei i powiedzieli że AA oficjalnie w PL nie ma. Mimo że w A10 jest wbudowany

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
mnieteczek
Użytkownik
Posty: 930
Rejestracja: 17 mar 2017, o 07:21
Auto: PEUGEOT 508 GT
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 21 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: mnieteczek » 3 mar 2020, o 10:30

Jest jeszcze jedna możliwość, spróbuj usunąć wszystkie urządzenia z HMI auta, ewentualnie przywrócić ustawienia fabryczne. Może tu się coś krzaczy?

Wysłane z Galaxy S9


myk6414

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: myk6414 » 3 mar 2020, o 10:32

Już to robiłem. Krzaczy sie mniej, ale jednak.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
mnieteczek
Użytkownik
Posty: 930
Rejestracja: 17 mar 2017, o 07:21
Auto: PEUGEOT 508 GT
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2019
Miasto: Jastrzębie-Zdrój
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 21 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: mnieteczek » 3 mar 2020, o 10:34

No to ewidentnie wina współpracy Huawei z usługami Google.

Wysłane z Galaxy S9


Awatar użytkownika
Jo17
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 16 maja 2018, o 18:15
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2019
Miasto: UK, Konin, Toruń
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: Jo17 » 3 mar 2020, o 11:55

Na stronach anglojęzycznych można poczytać, że telefony Huawei zwłaszcza te nowsze nie są kompatybilne z AA i jest problem. Ponoć firma Huawei "próbuje" fix it od 2016.
Wychodzi na to, że jeśli chcemy mieć sprawne AA, to nie należy kupować Huawei. :D

xul
Klubowicz
Posty: 1885
Rejestracja: 19 kwie 2018, o 06:20
Auto: Insignia OPC
Kod silnika: A28NER
Rok produkcji: 2013
Miasto: Katowice (okolice)
Postawił piwo: 2 razy
Otrzymał  piwo: 71 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: xul » 3 mar 2020, o 12:13

Myślę, że jest to cenna informacja, dla tych, którzy planują wymienić telefon w niedługim czasie (ja się rozglądam za jakimś i Huawei był brany pod uwagę, teraz już nie jest). Może warto byłoby gdzieś ją przypiąć w wątkach o AA, szczególnie, że nie jest to problem jednostkowy?

Awatar użytkownika
Jo17
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 16 maja 2018, o 18:15
Auto: Insignia B
Kod silnika: B15XFT
Rok produkcji: 2019
Miasto: UK, Konin, Toruń
Postawił piwo: 4 razy
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: Jo17 » 3 mar 2020, o 12:25

Można też dzielić się informacjami, które telefony działają z AA. Chodzi głównie o telefony z rynku azjatyckiego.
Osobiście mam Xiaomi mi t9. Też ponoć była loteria z AA. Ale firma rozwiązała już problem i AA działa bezbłędnie. :D

Awatar użytkownika
Scooby
Użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: 4 sie 2019, o 17:48
Auto: Insignia B
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Grójec
Postawił piwo: 11 razy
Otrzymał  piwo: 3 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: Scooby » 3 mar 2020, o 15:04

Ja mam P30 pro i mi działa wszystko tak jak trzeba bez żadnego problemu teraz nawet przestało mi ucinać komunikaty głosowe, z tego co się orjetuje ktoś też ma P30pro i mu również działa.

JaMi
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: 28 sie 2018, o 09:27
Auto: Insignia B kombi
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2017
Miasto: Warszawa
Otrzymał  piwo: 12 razy

Re: Android Auto w Insignia B

Post autor: JaMi » 3 mar 2020, o 15:06

jaki masz system audio Scooby? Stary Navi 900 IntelliLink, czy nowy Multimedia Navi?

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio multimedia nawigacja”