--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------Spot Krakowski - niedziela 3.03 godz. 16:00 - fotki z spota
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Brak głośników wysokotonowych z tyłu

IntelliLink bluetooth multimedia radio nawigacja
ODPOWIEDZ
mixer
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 8 lip 2015, o 12:31
Auto: INSIGNIA B 2.0 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Szczecin

Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: mixer » 8 gru 2018, o 21:28

Zastanawiam się jak poprawić odsłuch z tyłu, w insignii A oraz w insignii B brak jest głośników wysokotonowych w tylnych drzwiach.
Obecnie w Insignii B mam Bose, z tyłu nie da się słuchać , całkowity brak wysokich tonów. Po prostu brak głośników. W Insignii A był podobny problem, jednak nie miałem Bose , wystarczyło zamontować porządne głośniki szerokopasmowe i było w miarę ok.
Kolega ma najniższa wersję mondeo z 11 roku i nawet tam są i z przodu i z tyłu głośniki wysokotonowe.
Ma ktoś jakiś pomysł jak domontowac?

Awatar użytkownika
IrekB
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lis 2018, o 23:21
Auto: Insgnia B CT 4x4
Kod silnika: D20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: IrekB » 27 gru 2018, o 00:32

Witaj

Możesz dokupić tweeterki pod montaż w otworze. Ich głębokość montażu to ok 15mm - spokojnie mieszczą się w boczku drzwi. Tapicerkę oczywiście trzeba ściągnąć, wywiercić odpowiednio dopasowany otwór (nad głośnikiem nisko-średnio), zamotować tweetera, podłączyć przewody pod w/w głośnik przez filtr i tyle. Jak ściągnę fotkę z komórki wstawię efekt montażu Focala TIS 1.5

PS. potwierdzam dźwięk w tyle BOSE to jakaś kpina. Stare radio Kasprzak lepiej grało...

mixer
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 8 lip 2015, o 12:31
Auto: INSIGNIA B 2.0 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Szczecin

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: mixer » 1 sty 2019, o 13:24

Czekam na tą fotkę, będę chciał tak zrobić

Awatar użytkownika
IrekB
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lis 2018, o 23:21
Auto: Insgnia B CT 4x4
Kod silnika: D20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: IrekB » 2 sty 2019, o 00:35

Udało się zgrać parę zdjęć. Wstawiam poniżej.
20181219_214635.jpg
20181219_214610.jpg
20181219_214602.jpg
Jak będziesz wycinał otwory otwornicą to koniecznie od wewnątrz - najpierw mniejsze, a później "dopracuj" pilnikiem, żeby głośniczki ciężko wchodziły.

Powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mixer
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 8 lip 2015, o 12:31
Auto: INSIGNIA B 2.0 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Szczecin

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: mixer » 2 sty 2019, o 22:17

Dzięki serdeczne, jak to teraz gra?, słychać z przodu różnicę?, jak sciagales boczki to spinki się nie połamały?, pytam bo może trzeba zakupić zestaw nowych spinek.Masz może fotkę jak wpiąłeś Twittera w instalację?

Awatar użytkownika
IrekB
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lis 2018, o 23:21
Auto: Insgnia B CT 4x4
Kod silnika: D20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: IrekB » 2 sty 2019, o 23:27

Dzwięk zdecydowanie wyraźniejszy i ma to czego mu wcześniej brakowało.
Da się odczuć różnicę nawet w przednich fotelach. Z tyłu nawet dzieci zauważyły że jest lepszy dźwięk :)
Co do spinek to wcześniej zakupiłem zapobiegawczo na alledrogo różne do boczków, boków podłogi, klapy bagażnika. W sumie na 4 boczki wymieniłem 4 szt. 2 pękły a 2 na wszelki wypadek bo się "zaokrąglił uchwyt" i mógł słabiej trzymać.
Fotki z podłączenia nie mam, ale znalazłem taką co widać złączkę do głośnika.
Jak ją wypniesz to najpierw zlokalizuj polaryzację. Ten kabelek od strony czerwonego zabezpieczenia to "-" a po drugiej stronie "+". W to miejsce (najprościej odizoluj 0,5cm przewodu) i wlutuj filtr górnoprzepustowy, dalej przewody do głośniczka (tweetera). Po lutowaniu dobrze zaizoluj luty żeby coś nie zwierało do blachy drzwi.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

dariesto
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 23 sie 2015, o 11:11
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: dariesto » 4 sty 2019, o 12:39

Całkiem dobrze to wygląda :)
mam do autora takie pytanka:
  • Czy fabrycznie było na boczkach jakieś wygłuszenie? jeżeli tak to czy wymiana poprawiła izolacje akustyczną?
  • Masz może numery oryginalne tych czarnych spinek? bo widać że niebieskie to wyglądają na takie jak w były w poprzedniej generacji tj. GM 13252118
  • Jak wygląda procedura demontażu tych boczków?
z góry dzięki wielkie za odpowiedź

Awatar użytkownika
IrekB
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lis 2018, o 23:21
Auto: Insgnia B CT 4x4
Kod silnika: D20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: IrekB » 4 sty 2019, o 22:47

- Co do wygłuszenia w boczkach to było w oryginale coś w rodzaju kwadratu o wymiarach jakieś 50x50 cm (przód trochę dłuższy). Taka sprasowana wata - ale miękka. Nie dawało to żadnego rezultatu pochłaniania dźwięku. Ta pianka wave co na fotkach jest pokryta materiałem dźwiękochłonnym - więc to robi całą robotę (pochłania resztki szumów przedostających się poprzez wytłumione drzwi do wewnątrz pojazdu).
- Te czarne okrągłe "niby spinki" to wypusty pozycjonujące boczek na skrzydle drzwi. Wchodzą tylko w odpowiednie otwory w drzwiach. Na ostatniej fotce ze złączką głośnika po prawej stronie od góry drugi większy otwór to właśnie ten na czarny wypust.
- Demontaż boczków. Najpierw trzeba odkręcić śruby - jedna na dole (w przednich drzwiach 2), 2 pod rączką i 1 pod zaślepką klamki. Później od dołu zaczynając trzeba z umiarkowaną siłą "odhaczyć" pierwszą spinkę, Kolejne pójdą łatwo. Później pchamy cały boczek do góry - wyjdzie razem z blaszanymi uchwytami i uszczelką z drzwi. Odpiąć złączki kabli, cięgno otwierania idące do klamki i boczek ściągnięty.

Montaż.
Przez montażem ściągnąć blaszane "spinki" z górnej części boczku. Najpierw trzeba wysunąć listwę uszczelniającą - widać ją na pierwszym zdjęciu. Blaszane spinki wkładamy w odpowiednie podłużne otwory w drzwiach. Na nich mocujemy listwę uszczelniającą szybę i boczek. Jak głośniczek zamontowany, spinki wszystkie są w gniazdach boczka - wciskamy go począwszy od górnej jego części - tam gdzie są blaszane "spinki" - nie zapominając o wcześniejszym wpięciu złączek i cięgna.
Zostaje przykręcić 4 śruby (w przodzie 5)+ założyć zaślepkę i gotowe.

PS. Przy okazji demontażu boczka polecam ściągnąć plastikową "ramkę" wokół szyby i ją wyciszyć. Przez nią przedostaje się dużo szumu drogowego. Pod tweeterem przednich drzwi też nie żałować gąbki :)
Wrzucam fotkę na której widać założoną listwę z metalową spinką - gotowe do wciśnięcia "boczka" :P

Powodzenia
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

dariesto
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 23 sie 2015, o 11:11
Auto: Insignia Grand Sport
Kod silnika: B20DTH
Rok produkcji: 2019
Miasto: Warszawa
Postawił piwo: 1 raz

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: dariesto » 4 sty 2019, o 23:56

Ogromne dzięki za wyczerpującą odpowiedź! Pozdrawiam

Awatar użytkownika
IrekB
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lis 2018, o 23:21
Auto: Insgnia B CT 4x4
Kod silnika: D20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: IrekB » 5 sty 2019, o 00:10

Zrzuciłem resztę fotek z komórki - dorzucam zdjęcia z wyciszenia ramki szyby i słupka od strony szyby.
Temat zaczął się od głośników a skończył na wyciszaniu. Pewnie pora założyć nowy wątek :?:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mixer
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 8 lip 2015, o 12:31
Auto: INSIGNIA B 2.0 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Szczecin

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: mixer » 19 sty 2019, o 22:44

Dziś montowałem wysokotonowe Focal, teraz wszystko gra prawidlowo.Zlecilem to firmie car audio, głośniki kupiłem sam za 250zl, montaż 150. Będę też profesjonalnie wygłaszał wszystkie drzwi, koszt nie mały bo 900zl, ale jestem zdecydowany.

Awatar użytkownika
IrekB
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lis 2018, o 23:21
Auto: Insgnia B CT 4x4
Kod silnika: D20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: IrekB » 23 sty 2019, o 23:25

No to dobrego odsłuch pożyczyć :) w takim razie.
Jak będziesz wygłuszał drzwi dowiedz się wcześniej jakie materiały mają zamontować. Nie daj się namówić na żaden bitum... Tak z ciekawości ile warstw i mniej więcej jaki rodzaj materiałów będziesz montował w tej cenie?

mixer
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 8 lip 2015, o 12:31
Auto: INSIGNIA B 2.0 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Szczecin

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: mixer » 12 lut 2019, o 20:42

Na 14.02 umówiony jestem na wygłuszanie, auto zostawiam na cały dzień, ale poproszę o fotki podczas pracy wygłuszania, myślę że gość lipy nie zrobi, sam widziałem jak robił wygłuszenia w autach za 500tys i droższych

mixer
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 8 lip 2015, o 12:31
Auto: INSIGNIA B 2.0 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Szczecin

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: mixer » 17 lut 2019, o 20:54

Witam, jestem po wygłuszeniu auta (drzwi wszystkich) , powiem tylko, że zabieg ten wart jest każdej złotówki, pomimo iż mam szyby laminowane, auto było bardzo głośnie , teraz jest zdecydowanie ciszej, na postoju praktycznie nie słychać szumu ulicznego, a najważniejsze, że audio zaczęło grać. Całkiem inaczej się słucha, fajnie graja teraz wysokotonowe (są jakby bardziej ostrzejsze, bas też inaczej gra). Pomimo iż zapłaciłem za to 900zł jestem bardzo zadowolony. Teraz można słuchać głośniej niż przed wygłuszeniem , nie ma żadnych niemiłych dla ucha zniekształceń, nic nie wchodzi w wibracje , po prostu rewelka. Poprosiłem o fotki z pracy i je zamieszczam

Dodano po 6 minutach 32 sekundach:
Żeby było ciekawiej - w fabryce odwalili fuszerkę , wewnątrz drzwi była wrzucona jakby poduszka wygłuszająca o wymiarach 10/10cm wypełniona jakby gąbką czy czymś podobnym , ona została po prostu wrzucona pomiędzy drzwi , była cała mokra, śmierdząca, brudna- chyba nie była po to aby zbierać wodę z szyb? Poduszka była tylko w jednych drzwiach (lewych przednich)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: Rooff_ » 17 lut 2019, o 21:22

Zdjęcia są już na fanpage firmy, w której to robiłeś :P
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Awatar użytkownika
dokia
Klubowicz
Posty: 8411
Rejestracja: 14 lut 2018, o 22:32
Auto: Insignia 2.0t 260KM
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: z Mazur :)
Postawił piwo: 195 razy
Otrzymał  piwo: 100 razy
Kontakt:

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: dokia » 17 lut 2019, o 21:24

:o o:o @Rooff_ Ty ludzi śledzisz? o:o
Radio 357 :)

Awatar użytkownika
Rooff_
Zapaleniec
Posty: 4119
Rejestracja: 4 lut 2017, o 08:24
Auto: Insignia ST przedlif
Kod silnika: A20DTR
Rok produkcji: 2012
Miasto: Zagłębie Dąbrowskie
Postawił piwo: 9 razy
Otrzymał  piwo: 120 razy

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: Rooff_ » 17 lut 2019, o 21:40

Przez przypadek znalazłem, bo chciałem sobie znaleźć ile takie maty kosztują, które kolega pokazał na zdjęciach :)
Pozdrawiam, Michał
*Nie jestem mechanikiem samochodowym! ;)

Awatar użytkownika
IrekB
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lis 2018, o 23:21
Auto: Insgnia B CT 4x4
Kod silnika: D20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: IrekB » 18 lut 2019, o 23:41

Szyby laminowane (przynajmniej u mnie) z tego co wiem są tylko w przednich drzwiach (trzeba za to dopłacić 1 kPLN). Skusiłem się na nie.... Choć jak się okazało w praktyce hałas dochodził z innych miejsc. A sprzedawca tak zachwalał że będzie cicho …
"Poduszeczki" i białe "waty" z wszystkich drzwi po demontażu zmieściły się w jednej reklamówce. A te poduszki u mnie były w każdych drzwiach - na belce wzmacniającej drzwi - były suche.
Założyli Ci tylko jedną warstwę wyciszającą (butyl)?
Jak teraz oceniasz hałas dobiegający ze słupków A i B?
A ja jeszcze dodam widok po ściągnięciu podsufitki oraz po małych modyfikacjach wyciszających.
Z bagażnikiem dachowym jest teraz dużo ciszej.
Ogólnie po wyciszeniu: trasa 1000km autostradami + box dachowy = brak bólu głowy
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mixer
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: 8 lip 2015, o 12:31
Auto: INSIGNIA B 2.0 4x4
Kod silnika: A20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: Szczecin

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: mixer » 21 lut 2019, o 18:03

Jest dużo ciszej, przynajmniej stojąc w korku w mieście, na trasie nie testowałem. Czy w Waszych Insigniach B też wszystko trzeszczy jadąc po kostce?, Jestem tym rozczarowany, w poprzedniej isi nic nie trzeszczało, a od nowości zrobiłem 70tys, teraz mam przez 10 mięs niecałe 10tys a praktycznie wszystko trzeszczy-od nowości mi trzeszczało, ale mniej. Tydzień temu odebrałem auto dla żony, po 3 corsach zdecydowaliśmy się na Kia Picanto, uwierzcie mi, tam nic nie trzeszczy jadąc po bruku, auto idealnie dopracowane, wersja x-linę, demówka z przebiegiem 1800km.Jak spłace leasing na swoją Isię to poważnie rozważam Kia Stinger

Awatar użytkownika
IrekB
Użytkownik
Posty: 116
Rejestracja: 20 lis 2018, o 23:21
Auto: Insgnia B CT 4x4
Kod silnika: D20DTH
Rok produkcji: 2018
Miasto: Rzeszów
Otrzymał  piwo: 13 razy

Re: Brak głośników wysokotonowych z tyłu

Post autor: IrekB » 21 lut 2019, o 20:46

U mnie nic nie trzeszczy, Samochód ma 4-mce. Od nowości nie słyszałem trzasków, natomiast szumów drogowych było aż nadto. Poprzednia Insignia była zdecydowanie lepiej wyciszona. Insignię B jak rozkręcałem to blachy były tak podziurawione ….. żeby mogli napisać ze odchudzili ją o 170 kg. Choć wytłumienia to już pewnie z 50 kg dołożyłem. I jeszcze coś wejdzie :)

Po kostkach w centrum miasta systematycznie przejeżdżam i jest spokój.
Spróbuj zlokalizować i napisz skąd trzeszczenia dochodzą. Przeważnie jak 2 plastykowe elementy trą o siebie wtedy wydają niepożądane dźwięki. Jak one dochodzą z okolic drzwi to można na około boczka drzwiowego okleić pianką z "pamięcią". Zerknij na umieszczone na początku posta pierwszą fotkę. Wnętrze boczka też pokryłem pianką z pamięcią - fala - dopasowuje się idealnie do kształtu wolnej przestrzeni likwidując niepotrzebne skrzypienia i trzaski.
Można też zastosować taśmę anti-creak na np. konsolę środkową czy inne bardziej złożone elementy wnętrza.
Acha - czy tylne tapicerki drzwi miałeś demontowane 2-krotnie? Jak tak to prosiło by się o nowe spinki - przy demontażu mogą się wyrobić i gorzej trzymają materiał.

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio multimedia nawigacja”