--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
------------------------------
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Silnik F20DVH rozrząd

ODPOWIEDZ
krzysiek1070
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 30 sty 2020, o 19:00
Auto: krzysiek1070
Kod silnika: F20DVH
Rok produkcji: 2021
Miasto: Żagań
Postawił piwo: 1 raz

Silnik F20DVH rozrząd

Post autor: krzysiek1070 » 5 kwie 2024, o 15:26

Witam wszystkich mam pytanie kupiłem insignia b z roku 2020r oznaczenie silnika F20DVH z uszkodzonym silnikiem. Ktoś bardzo mądry wymienił tylko 2 razy olej silnikowy a przebieg tego auta jest 145000km, silnik palił ale waliło bardzo. Więc znalazłem mechanika który się podjął naprawy tego silnika. Silnik został rozebrany ( wymieniony został wał, 3 korbowody, miska olejowa, wszystkie pierścienie nowe uszczelki ) Mechanik nie kazał kupować nowego rozrządu, stwierdził że jest w bardzo dobrym stanie. Silnik został złożony odpala od szczała. Tylko że jak się rozgrzeje to chodzi głośno, bardzo rowno ale głośno, po podłączeniu pod vteg pokazuje błąd P0016 P0D41, i teraz pytanie do Was czy mechanik źle ustawił rozrząd czy może coś innego. Proszę o poradę

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8987
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 115 razy

Re: Silnik F20DVH rozrząd

Post autor: mazmarcin » 5 kwie 2024, o 19:38

No a co ile wedle instrukcji w tym silniku wymienia się rozrząd? Przy takich kosztach to mógł dać nowy. Przy Silnikach B i D było 120k lub 6 lat.

krzysiek1070
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 30 sty 2020, o 19:00
Auto: krzysiek1070
Kod silnika: F20DVH
Rok produkcji: 2021
Miasto: Żagań
Postawił piwo: 1 raz

Re: Silnik F20DVH rozrząd

Post autor: krzysiek1070 » 8 kwie 2024, o 21:44

Szczerze to nie wiem co ile km trzeba wymienić rozrząd. Dzisiaj Zamówiłem w serwisie kompletny zestaw rozrządu wraz z slizgami, napinaczem będzie dopiero za 9 dni roboczych. Czesci sprowadzane z Niemiec Ale mam też pytanie czy ktoś ma możliwość wysłania zdjęcia jak ustawić rozrząd w tej insignia. Mechanik mi powiedział że nie ma pojęcia jak ustawić w niej rozrząd. Możecie pomóc???

Awatar użytkownika
Gacek_Moto69
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2 kwie 2024, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: F20DVH
Rok produkcji: 2020
Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=10078
Miasto: Radzionków (śląskie)
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Silnik F20DVH rozrząd

Post autor: Gacek_Moto69 » 22 kwie 2024, o 18:18

mazmarcin pisze:
5 kwie 2024, o 19:38
No a co ile wedle instrukcji w tym silniku wymienia się rozrząd? Przy takich kosztach to mógł dać nowy. Przy Silnikach B i D było 120k lub 6 lat.
Bo rozrząd o którym piszesz jest na pasku,
zapomniołech zapytać o interwał ale w tym tydniu byda w ASO to napisza co i jak :)

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 8987
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 17 razy
Otrzymał  piwo: 115 razy

Re: Silnik F20DVH rozrząd

Post autor: mazmarcin » 22 kwie 2024, o 19:19

A w silniku F jest jaki na łańcuchu?

Awatar użytkownika
Gacek_Moto69
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2 kwie 2024, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: F20DVH
Rok produkcji: 2020
Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=10078
Miasto: Radzionków (śląskie)
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Silnik F20DVH rozrząd

Post autor: Gacek_Moto69 » 22 kwie 2024, o 19:47

Takie info mi wyświetlił serwis motoryzacyjny :)
wkleja źródło żeby nie było że głupoty wypisuja, ale byda w aso i to potwierdza

https://www.motodiesel.pl/silniki/silni ... 20dvh.html

Awatar użytkownika
Gacek_Moto69
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2 kwie 2024, o 17:19
Auto: Insignia
Kod silnika: F20DVH
Rok produkcji: 2020
Moje auto: viewtopic.php?f=53&t=10078
Miasto: Radzionków (śląskie)
Postawił piwo: 5 razy
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Silnik F20DVH rozrząd

Post autor: Gacek_Moto69 » 25 kwie 2024, o 13:02

Więc po ciężkich 2 dniach oczekiwania na łaskawy kontakt z serwisu bo oczywiście przy pierwszej próbie kontaktu żadne aso nie było w stanie udzielić odpowiedzi jakbym pytał o auto które dopiero jest w produkcji i nie wiedzą czego się spodziewać, no ale dostałem odpowiedź:

Auto faktycznie jest na łańcuchu brak przewidzianego interwału wymiany, co do łańcuszka który jest po drugiej stronie powiedział że musiałby potraktować to jak wymiana rozrządu i zaproponował kwotę wymiany w granicach 5tys zł. Gdzie logika nie wiem, skoro 5 tys kosztuje standardowa wymiana rozrządu gdzie koszt części to 1200-1500 zl reszta koszta robocizny. Jak go uświadomiłem że znam cenę i że kupuje się ten łańcuszek w granicach 250-300 zl to odparł że tak ale jest dużo do rozbierania :) w sumie duzo rozbija sie o to czy do wymiany tego łańcuszka jest konieczny demontaż osłony rozrządu. Z tego co pamietam z kilku filmików na yt NIE, bo tam tez sie zaklada stosowne blokady.


co do interwału i tak nie mam do nich zaufania skoro nie byli w stanie udzielić odpowiedzi za 1 razem więc jeszcze wyślę maila do centrali Opla :) i sie dowiem u źródła jakie są zalecenia producenta jeżeli chodzi o ten konkretny silnik.

Co do samej roboty w aso samego łańcuszka zweryfikuję temat w kilku następnych ASO Opel i zobaczymy może trafię w końcu na takich kompetentnych znających temat i juz to przerabiających.



_______________________________________________

Wysłane z mojego motorola edge 40 pro przy użyciu Tapatalka


carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik diesla”