--------------------------------Zapraszamy do naszej Grupy na Facebooku - KLIK
--------------------
----------------------------carVertical historia pojazdu - rabat 20% dla ICP - LINK
--------------------
----------------Obrazek Zobacz nasz portal klubowy ---------------Obrazek Polub naszą stronę na Facebooku ---------------Obrazek Dołącz do naszej Grupy na Facebooku

Lusterka składane elektrycznie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przemek80
Forumowicz
Posty: 93
Rejestracja: 31 lip 2016, o 05:56
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Goerlitz
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: Przemek80 » 19 wrz 2016, o 07:57

WD40 nie nadaje się do takich rzeczy jest po prostu za rzadki. Lepiej spróbuj z białym smarem w spreju.

Awatar użytkownika
elfiasty
Użytkownik
Posty: 522
Rejestracja: 8 cze 2016, o 15:11
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTL
Rok produkcji: 2009
Miasto: Olsztyn
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: elfiasty » 19 wrz 2016, o 08:08

Ja na przykład używam takiego do smarowania wszystkiego i polecam. http://allegro.pl/bialy-smar-polstaly-h ... 30617.html

sztukens

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: sztukens » 8 sty 2017, o 22:01

Witam. Podepnę się pod temat.Mam taki problem, iż nie działa mi składanie lusterek a także regulacja prawego lusterka, przy czym również nie grzeje mi prawe lusterko. Bezpiecznik nr 55 jak dobrze pamietam jest sprawny. Jeżeli mnie pamięć nie zawodzi juz wcześniej mialem czasami problem ze skłądaniem, tak jakby pokrętło szwankowało, trzeba bylo mocniej przycisnąć. Ostatnio wyjeżdzając z garażu zachaczyłem lewym lusterkiem ktore wygieło się w drugą stronę składania. Lecz nie uszkodziło się i działa jak należy, wydaję mi się iż od tej pory nei działa te prawe. Czy to tylko zbieg okoliczności i przestał działać przycisk regulacji lusterek? Jakieś pomysły? niechciałbym zamawiać pokrętła w ciemno.


Ps. Temat rozwiązany, wypieła się wtyczka z gałki regulacji lusterek.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: mazmarcin » 8 kwie 2017, o 14:46

Witam.
Mam polifta i w vin mam składane elektrycznie lusterka, ale szyby mi się opuszczają i zamykają z kluczyka a lusterka nawet nie ruszą. Co to może być? Nigdzie w menu nie mam informacji o lusterkach, a mam ten duży zegar w zegarach.
Jakieś sugestie?
Pozdrawiam.

-- 8 kwi 2017, o 14:47 --

Sorki chodziło mi o duży ekran zamiast zegarów

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: IBZI » 8 kwie 2017, o 14:51

Z wnętrza też nie możesz ich złożyć? Opcja "elektrycznie składane lusterka" nie zawsze oznacza, że składają się z pilota.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: mazmarcin » 8 kwie 2017, o 15:15

Nie sprawdzałem.
W signumie działa to z pilota.

Awatar użytkownika
Sizon
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 24 paź 2016, o 20:23
Auto: Superb 3.6
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: WWL
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: Sizon » 8 kwie 2017, o 23:07

mazmarcin pisze:...
Nie zawsze :) W przedliftowym Sigu/VC zależy to od modułów drzwiowych, może być opcja np. składania/rozkładania tylko z przycisku drzwi kierowcy.
Ostatnio zmieniony 8 kwie 2017, o 23:26 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytuj posta pod postem. Regulamin forum.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: wassermann » 9 kwie 2017, o 08:58

Wyświetlacz centralny:
Pojazd -> Ustawienia komfortowe -> Elektryczne składanie lusterek : Zaznaczyć

M.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: mazmarcin » 9 kwie 2017, o 10:39

Zamykają mi się lusterka ale tylko od środka. Da się to jakoś ustawić?
Podobało mi się jak signum ruszał " uszami" na mój widok :D

-- 9 kwi 2017, o 10:54 --

Nie mam tam nic o lusterkach, w komfortowych mam głosność dzwonka, ustawienia ind. kierowcy, wycieraczka i autom. wł wycier. p. cofania

-- 9 kwi 2017, o 10:56 --

Może mam starsze oprogramowanie?

-- 9 kwi 2017, o 10:58 --

Wasserman jaką masz wersję oprogramowania?
Porównam z moją. Masz też ten duży wyświetlacz zamiast tradycyjnych zegarów?

Patryk
Forumowicz
Posty: 79
Rejestracja: 22 paź 2014, o 10:38
Auto: Opel Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2012
Miasto:
Otrzymał  piwo: 1 raz

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: Patryk » 9 kwie 2017, o 11:52

Jeżeli nie masz elektryki foteli lub pakietu komfortowego dla siedzenia kierowcy to nie będziesz miał otwierania z pilota niestety tak zrobili.

Awatar użytkownika
wassermann
Zapaleniec
Posty: 1761
Rejestracja: 9 lut 2015, o 16:18
Auto: Insignia GSi 2.0T
Kod silnika: B20NFT
Rok produkcji: 2018
Miasto: nec temere, nec timide
Postawił piwo: 3 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: wassermann » 9 kwie 2017, o 17:18

@mazmarcin,
Kolega wyżej pewnie podał przyczynę. Ja tego nie wiedziałem, ale u mnie elektryka fotela jest, więc pasowałoby do tej teorii.
W menu nie masz opuszczania prawego lusterka przy cofaniu, a to chyba też jest powiązane z elektryką fotela.
Poza tym wyświetlacz ("zegary") nie mają nic do rzeczy, a ja nie mam tego dużego DIC 8", tylko okrągłe zegary i mały kolorowy wyświetlacz 4.2" między nimi. Oprogramowanie - nie wiem - takie jakie było w MY2016 produkowanych w III kwartale 2015.
Co do otwierania lusterek z pilota, to i tak tego nie stosuję w praktyce. Bo trzeba kombinować z przytrzymywaniem przycisku na pilocie, wystarczy odrobinę za długo przytrzymać i szyby mogą ruszyć na dół o milimetry, a potem mam manię sprawdzania czy szyby są domknięte. Dlatego, odwrotnie jak Ty, ja wolę rozkładać lustra przyciskiem z wnętrza :D

M.

Awatar użytkownika
mazmarcin
Klubowicz
Posty: 9545
Rejestracja: 25 mar 2017, o 17:35
Auto: Insignia ST
Kod silnika: D20DTR
Rok produkcji: 2018
Miasto: Wodzisław Śląski
Postawił piwo: 19 razy
Otrzymał  piwo: 145 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: mazmarcin » 10 kwie 2017, o 12:05

Ok.
Dzięki za odpowiedź.

razor40
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 18:22
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: razor40 » 27 kwie 2017, o 21:46

Witam , a ja mam elektrycznie skłądane lustra ale z pilota niemoge złoyc ani rozłozyc , po dłuzszym przytrzymaniu wprzycisku otwierania w kluczyku otwieraja mi sie szyby i na odwrót , dodam ze w menu komfortu niemam opcji ustawiania lusterek itp , jest tylko jedna opcja ustawienia akustyczne , czy jest jakas opcja zeby te funkcie były dostepne i wyswietlane ?
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2017, o 22:15 przez yerry, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosownie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

R1985
Użytkownik
Posty: 179
Rejestracja: 16 cze 2016, o 22:49
Auto: ST 2.0T 4x4 Cosmo
Kod silnika: A20NHT
Rok produkcji: 2009
Miasto: SKMKraków
Otrzymał  piwo: 2 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: R1985 » 27 kwie 2017, o 22:10

Pełna elektryka fotela z pamięcią a wtedy będą składać się z pilota

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: IBZI » 27 kwie 2017, o 22:14

Czytaj temat. Było wielokrotnie. Składają Ci się elektrycznie ale tylko z wnętrza pojazdu. Z pilota nie da się ustawić.

razor40
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 18:22
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: razor40 » 28 kwie 2017, o 17:47

Rozumiem , to moze mi jeszcze powiecie , na duzym wyswietlaczy nawigacji , jest ustawienie pojazdu i ustawienia komfortu , dlaczego niemam tam ustawien np , ust swiateł , ustw szyb , ustawienia otwierania i zamykania pojazdu automat, czy to trzeba wgrac czy moja wersja tego menu nieposiada ?
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2017, o 20:23 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8

Awatar użytkownika
IBZI
Moderator
Posty: 4617
Rejestracja: 7 lis 2015, o 20:12
Auto: Insignia 2.0
Kod silnika: A20DT
Rok produkcji: 2013
Miasto: Gliwice
Postawił piwo: 8 razy
Otrzymał  piwo: 42 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: IBZI » 28 kwie 2017, o 20:23

Prosiłem. Używaj opcji "szukaj". Na Twoje pytania są już odpowiedzi na Forum. Nawet w tym temacie...

razor40
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 18:22
Auto: Insignia
Kod silnika: A20DTH
Rok produkcji: 2010
Miasto:

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: razor40 » 28 kwie 2017, o 21:51

Spoko , szukałem niema takiego tem na moje pytanie , a poprostu chciałem sie dowiedziec i tyle , ok skore niechcecie mi powiedziec trudno poszukam sobie na innym forum opla , myslałem ze poto jest foum zeby sobie pomagac nawzajem , a tu prosze ostrzezenia ze tylko zapytłam i zarasz szukaj itp .
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2017, o 00:20 przez IBZI, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o stosowanie zasad polskiej pisowni. Regulamin forum par.5 pkt.8. Ile razy można?

Awatar użytkownika
wojtekski
Użytkownik
Posty: 494
Rejestracja: 4 sty 2015, o 16:16
Auto: insignia, 207cc
Rok produkcji: 2016
Miasto: Suwałki
Postawił piwo: 1 raz
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: wojtekski » 29 kwie 2017, o 06:20

Odpowiedź jest nie czytasz uważnie masz take menu i tyle.

Awatar użytkownika
Sizon
Użytkownik
Posty: 270
Rejestracja: 24 paź 2016, o 20:23
Auto: Superb 3.6
Kod silnika: inny
Rok produkcji: 2011
Miasto: WWL
Otrzymał  piwo: 4 razy

Re: Lusterka składane elektrycznie

Post autor: Sizon » 26 maja 2017, o 12:30

Ile pinów mają lusterka na full opcji? 13 i 11?

-- 26 maja 2017, o 18:29 --

Czy ktoś może sprawdzić numer GM dla lusterek? Nie jestem pewien, co to za wersje:

Lewe 13269568, 13329074
Prawe 13269579, 13268454

carvertical VIN check
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”